PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرتاب کاوشگر موجود زنده به فضا در دهه ی فجر

soham 313
27th January 2013, 08:39 AM
پرتاب کاوشگر موجود زنده به فضا در دهه فجر

رئیس سازمان فضایی ایران از اعزام کپسول زیستی حامل موجود زنده به فضا در دهه فجر خبر داد

http://www.znu.ac.ir/images/stories/pr_space9110.jpg

در گفتگو با مهر اعلام شد؛پرتاب کاوشگر موجود زنده به فضا در دهه فجر/ زمان اعزام انسان به فضا

رئیس سازمان فضایی ایران از اعزام کپسول زیستی حامل موجود زنده به فضا در دهه فجر خبر داد و گفت: با اعزام این کاوشگر زنده مقدمات پروژه اعزام انسان به فضا شکل اجرایی به خود می گیرد.حمید فاضلی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تست های نهایی پرتاب کپسول زیستی موجود زنده به فضا به اتمام رسیده است، اظهار داشت: هم اکنون میمون هایی که قرار است از طریق این کپسول ها به فضا پرتاب شوند در قرنطینه هستند و به زودی و بر اساس برنامه ریزی های دهه فجر به فضا ارسال می‌شوند.رئیس سازمان فضایی با تاکید بر اینکه نام این کپسول زیستی "پیشگام" است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اعزام انسان به فضا در دستور کار سازمان فضایی قرار دارد که با اعزام کاوشگر موجود زنده مقدمات اجرای این پروژه ظرف 5 تا 8 سال آینده انجام می شود.فاضلی با اشاره به اینکه بررسی موقعیت مکانی ارتعاشات وزن و دیگر زمینه های حضور انسان در فضا از طریق این کپسول های زیستی حامل میمون قابل بررسی است، گفت: در این پروژه میمون به عنوان موجودی که از نظر زیستی شباهتهایی به انسان دارد درنظر گرفته شده تا تمامی جوانب حضور انسان در فضا قابل بررسی باشد.به گفته وی ساخت سنسورها در محیط فضا بر روی کاوشگرهای فضایی و تست اقلام حفاظت از پرتوهای تشعشعی در فضا از دیگر برنامه های در دست اقدام سازمان فضایی ایران است.وی به مهر گفت: پروژه ماهواره دانشجویی "شریف ست" نیز تا پایان امسال در مدار قرار خواهد گرفت.

منبع:http://www.znu.ac.ir/modules.php?name=News&file=article&t=stories&sid=6887&newlang=farsi

6824
27th January 2013, 09:06 AM
مرسي جالب بود . اما دلم به حال اون ميمون ها مي سوزه طفلكي ها چه گيري افتادن !!!

مجتبی
27th January 2013, 11:40 AM

چطور شما دلت برای اون میمون ها میسوزه ولی دلت برای اون گاو و گوسفندایی که نوش جون میکنید نمیسوزه ؟[nishkhand]

pegah*_
27th January 2013, 12:17 PM
مرسی عزیزم

H37
27th January 2013, 01:31 PM
ممنون.جالب بود.[golrooz]

6824
27th January 2013, 02:33 PM
ن

6824
27th January 2013, 02:38 PM
مرگ يك بار شيون هم يك بار ديگه زجر كش كه نمي كنيم اون گاو و گوسفند ها رو .

م.محسن
27th January 2013, 09:46 PM

نگران نباش
میمونه از اونجا الکی پیغام میاره که همه چی آرومه
اونوقت آدما میرن اونجا و بعد ...

مجتبی
28th January 2013, 01:36 AM
مرگ يك بار شيون هم يك بار ديگه زجر كش كه نمي كنيم اون گاو و گوسفند ها رو .

اتفاقا اگه اشتباهی پیش بیاد اون میمونه تو 1 ثانیه پودر میشه....[khande]
اصلا چیزی نمیفهمه [nishkhand][cheshmak]

Dorna dordone
2nd February 2013, 10:45 AM
اتفاقا اگه اشتباهی پیش بیاد اون میمونه تو 1 ثانیه پودر میشه....[khande]
اصلا چیزی نمیفهمه [nishkhand][cheshmak]

خب دیگه چرا دلشو آب میکنین ؟[nishkhand] این قسمتشو سانسور کنین[khanderiz]

ممنون سهام عزیزم [golrooz]

عادل 110
3rd February 2013, 10:24 AM
پیامبر اعظم(ص):دانش اگر در ثریا باشد مردانی از پارس به آن دست خواهند یافت..............تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

hosseinarabi69
12th February 2013, 04:56 PM
با سلام
هنر نزد ایرانیان است و بس

انشاا.. روزی رو ببینیم که انسان به فضا پرتاب می کنند[tashvigh]

آیلیز
21st February 2013, 05:02 PM
همه جای فضا سرای من است [nishkhand]

کوروش هخامنش
13th March 2013, 04:12 PM
خیلی جالب بود و به نظر من این واقعا میتونه یه امتیاز اثتثنایی برای ایرانی ها باشه که در جهان به عنوان یک قطب قدرتمند جهان به شمار بیایم
ممنون از پستتون[khanderiz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد