PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از تجارب دوستان

عبدالله91
20th January 2013, 10:12 PM
تأثیر گذارترین سخن یا اتفاق که مسیر زندگیتان راعوض کرده چی بوده؟بفرمایین تا همه استفاده کنیم

nkhoshdel
21st January 2013, 08:27 AM
از کودکی به من یاد داده اند هرگز با دروغ دل کسی رو به دست نیاورم یعنی هرگز از ابراز احساساتم شرمنده نشوم و عذر خواهی نکنم .کسانی که به زندگی من تعلق دارند و تو زندگی من هستند در هر شرایطی دوستشان داشته باشم . از اینکه هستم همیشه خدارا شکر کنم و خود واقعی باشم و تظاهر به اون چیزی که ندارم ونیستم نکنم. با کسی اونقدر دوستی نکنم شاید روزی همون دوست دشمن من بشه. به قول مامانم میگه هر حرفی رو شنیدی و ناراحت شدی زود از دلت بیرون کن شاید اون حرف از دهان کسی بیرون امده که هرگز به سخن گفتنش فکر نمیکنه و اینکه ما همه خطا میکنیم ولی باید دقت کنیم تکرار خطا نکنیم.................

moham-s
21st January 2013, 08:28 AM
مهمترینش این بود که:غرور و خودخواهی بدترین مرضه.
در ضمن تا میتونی از اون عقل استفاده کن,احساساتو بذار کنار و بر اساس عقل و دین برو جلو.

mozhgan.z.1368
21st January 2013, 09:13 AM
قانون جذب

sarasn
21st January 2013, 09:15 AM
مادرم همیشه میگه اگه از مردم قطع امید کنی و امیدت فقط به خدا باشه، خدا هیچ وقت نمیزاره شکست بخوری و خودش دستتو میگیره........

میلاد صفری
21st January 2013, 11:15 AM
توکل به خدا

مرام 135
21st January 2013, 12:20 PM
اول خدا بعد کتابهای که مطالعه کردم مخصوصا کتابهای علامه حسن زاده املی[shaad]

"golbarg"
21st January 2013, 12:37 PM
به هیچ کس اعتماد نکن ورازتوبکسی نگو چون رازی وقتی به زبون بیاد دیگه راز نیست.
بهترین مونس ادم مادر وپدر پس سعی نکنید چیزیو ازشون پنهون کنی.البته اونا زودترازاین که بهشون بگیم موضوع میفهمن

mahsa jooon
21st January 2013, 03:12 PM
من به مدت سه سال با یه فردی دوست بودم همه به من میگفتن با این پسره دوست نباش ولی کسی نبود که دلیل بیاره تا اینکه دو ماه پیش (نمیدونم چه قدر به فال اعتقاد دارید)پیش یه فالگیر رفتتم اون با دلیل به من گفت که این پسر لیاقت ترو نداره .من موضوع رو به دوست پسرم گفتم و چون دید دلایل فالگیر درست بود اونم قبول کرد ما واقعا همدیگر و دوست داشتیم ولی چون یکی پیدا شد که رو منطق حرف زد مورد پذیرش قرار گرفت.
در کل من هدفم از این چیزا این بود که بگم همیشه دلایل روشنی برای حرفاتون داشته باشید.شما باید جوری باشید که دوست دارید دیگران باشند.[shaad]

parmis12345
21st January 2013, 03:24 PM
من به مدت سه سال با یه فردی دوست بودم همه به من میگفتن با این پسره دوست نباش ولی کسی نبود که دلیل بیاره تا اینکه دو ماه پیش (نمیدونم چه قدر به فال اعتقاد دارید)پیش یه فالگیر رفتتم اون با دلیل به من گفت که این پسر لیاقت ترو نداره .من موضوع رو به دوست پسرم گفتم و چون دید دلایل فالگیر درست بود اونم قبول کرد ما واقعا همدیگر و دوست داشتیم ولی چون یکی پیدا شد که رو منطق حرف زد مورد پذیرش قرار گرفت.
در کل من هدفم از این چیزا این بود که بگم همیشه دلایل روشنی برای حرفاتون داشته باشید.شما باید جوری باشید که دوست دارید دیگران باشند.[shaad]
منم با مهسا جون موافقم خداییش حرف حق و میزنه

سیدمحمدی
21st January 2013, 03:49 PM
من از روزی که تصمیم گرفتم که تا جایی که می تونم کار دیگران راه بیاندازم و از هیچ کس هم تو کارای خودم توقعی نداشته باشم خیلی راحت شدم چون ریشه بسیاری از مشکلات و ناراحتی ها توقعات بیجای ما از دیگرانه .

سیدمحمدی
21st January 2013, 04:07 PM

سلام
این که گفتید شما باید جوری باشید که دوست دارید دیگران باشند خیلی خوبه و من کاملا باهش موافقم
ولی من رو ببخشید که اینو می گم چه خوبه که قبل از این که کاری انجام بدین خودتون به دنبال دلایل روشنی برای انجام دادن اون کار با استفاده از تجربیات و مشاوره دیگران خصوصاً بزرگترها علی الخصوص پدر و مادر که همیشه صلاح فرزندشون رو می خوان باشین .

Ehsan M
21st January 2013, 04:08 PM
یادمه یه بار یک جمله انگلیسی خوندم یه جا این واسه همیشه یادم موند و خیلی جاها کمکم کرد :

Don't Let The Fear Of Loosing Keeps You Away From Playing The Game

آناهيتاع
21st January 2013, 05:35 PM
اول توكل بعدش يك جمله از دبير فيزيك دبيرستانم كه برام نوشته بود: امروز را فراموش نكن چون نه تنها امروز بلكه هيچ روزي در زندگي دوبار تكرار نخواهد شد.

zoh_reh
21st January 2013, 08:14 PM
به داده های خدا فکر کن،
هرچی برا خودت میخوای برا دیگری هم بخواه و هرچی برا خودت نمیخوای برا دیگری هم نخواه،
در مورد دیگران قضاوت نکن .

v.m 2020
21st January 2013, 08:22 PM
انیمیشن جیمی نوترون دیدم

pegah*_
22nd January 2013, 10:57 AM
به کسی اعتمتد نکنم...وتمام توکل امیدمم فقط خدا...خدا

موازنه
22nd January 2013, 11:11 AM
حرف دلتو به هيچ كس نزن چون كسي كه الان فكر ميكني دوستته اگه جاش بيفته از صدتا دشمن بدترين بهت ضربه ميزنه...
اين يه دونه واقعا سرم اومده

parsa_01
22nd January 2013, 12:22 PM

حالا اگه فالگیره میگفت پسر خوبیه، بدون دلیل و مدرک، حرفشو قبول می کردی؟!!!![tafakor]

بادامینا
22nd January 2013, 07:50 PM
من یه کتابی به اسم چهار اثر از فلورانس اسکاول شین خوندم که واقعا روم تاثیر گذاشت
پیشنهاد میکنم شما هم بخونید

v.m 2020
22nd January 2013, 09:23 PM
من یه کتابی به اسم چهار اثر از فلورانس اسکاول شین خوندم که واقعا روم تاثیر گذاشت
پیشنهاد میکنم شما هم بخونید

میدونستید چاپ این کتاب در سال 82 ممنوع شده ( ؟ )

معصومه سعیدی
22nd January 2013, 09:38 PM
اینکه وابستگی به هرکس یا هرچیز بده . مخصوصا به انسانها ...وابستگی به کسی بیش ازحد و مخصوصا توی قضایای عاشقی مثل وام میمونه که بهره ی سنگینی داشته باشه چون بعداز یه مدت با بهره ی سنگین و کمرشکن باید پسش بدی و...

بادامینا
22nd January 2013, 10:27 PM
میدونستید چاپ این کتاب در سال 82 ممنوع شده ( ؟ )
نه بابا من این کتابو تازه خریدم چاپش مال سال 88 تیراژ هم 5000 هزار نسخه بوده

aisan.
22nd January 2013, 10:40 PM
همیشه سعی کنیم بگیم خدایا لطفا بهترین مصلحت هاتو برام رقم بزن که این دعا آرامش بخشه و نمیزاره دربرابر سختی ها کم بیاری برای من خیلی مفید بوده
همیشه سعی میکنم دنبال بدی تو وجود کسی نباشم و فقط خوبی هاشو ببینم و به خودم بگم اگه بهم بدی کرده حتما من کاری کردم که مجبور شده این کارو بکنه و سعی کنم هیچ پیش داوری نداشته باشم
سعی کنیم کمتر وقتمان را تلف کنیم که زمان برای ما نمی ایسته تا ما تلاش کنیم و به هدف هامون برسیم
همیشه با داشتن هدف های بزرگ به خودمون انرژی بدیم که بیشتر تلاش کنیم و فقط از خودمون توقع داشته باشیم و هیچ وقت به تلاشی که کردیم راضی نشیم و بگیم بیشترم میتونم تلاش کنم

mones joon
23rd January 2013, 12:09 PM
دوستان عزیزم.
هیچ وقت توی زندگیتون به هیچ کس اعتماد نکنید.حتی بهترین دوستاتون.
بعضیا واقعاعددی نیستند ما اونا را به توان میرسونیم.
اجازه ندید هیچ وقت احساستون به بازی گرفته بشه.
اینا رو تجربه کردم که میگم. واقعا در داره بدونید واسه کسی که همه چیزیت بوده هیچی نیستی.
من الان که اینا رو فهمیدم واقعا دارم راحت زندگی میکنم.
الان خوشبخترین .
با آرزوی بهترین ها برای همتون.

Dorna dordone
26th January 2013, 12:10 PM
خب دوستان کم و بیش حرفای زیبایی زدن که میشه ازشون درس گرفت..

اما من به شخصه اعتقادم بر اینه که
ما هر حسی رو که خداوند بهمون داده هر کدوم جداگانه و با هم زیبایی و لذت های خاص خودشونو دارن و باید ازشون بهینه استفاده بشه
اینکه بگیم به هیچ کس اعتماد نکن نمیشه ! چون خداوندگار حس اعتماد رو در وجود آدمی قرار داده واسه استفاده نه اینکه راکد بمونه
اینکه بگیم دوستی نکن! نمیشه چون اونم یه احساس بسیار زیبا هستش و اگر نتونی دوستی کنی حست سرخورده میشه

اینا فقط مثالای کوچیکی هستن که من از بحث دوستان بیرون کشیدم

هر احساسی تو وجود انسان زباست و بجا
اما استفاده از احساسات درونی باید درست و سنجیده باشن تا اینکه ما به قول دوستان با شکست مواجه نشیم
تجربه خوبه و هیچکس بدون تجاربش به یه مسیر درست و مطمئن دست پیدا نمیکنه اما تجارب جبران ناپذیر نباید اتفاق بیفتن که اونم بسته به شخصیت آدمیه

خب این بحث واقعا یه بحث همه جانبه س و من نمیخوام بیشتر از این تو مبحث زیبای دوستمون که سعی داشته مطلب دیگه ای رو برسونه باز کنم
اما چه خوبه که عبدالله عزیز این بحثو باز کرد تا بتونیم از تجربه های همدیگه استفاده کنیم و انشاالله درس بگیریم همگی "نه گله و گلایه کنیم" ببینیم ایراد کارمون از کجاس

خب من تو دوره ی دبیرستان "شاید دوره ای که خیلی خیلی کم تجربه تر از الان بودم"
با دوستی از سر نادونی بحث کوچیکی کردم و قضاوت کردم که بعد تو دوره ی دانشگاه دیدمشو الان 8 ساله که بهترین دوست و همراه منه.. حقیقتش خیلی موضوعات پیش اومد و من از قضاوت بیجام در مورد این دوست عزیزم خیلی خیلی پشیمون شدم و فهمیدم چه کار اشتباهی کردم.. از اون دوره هم تا به حالم تمام سعیمو کردم در مورد هیچ آدمی قضاوت نکنم و نمیکنم.. این موضوع درس بزرگی بهم داد .. وارد جزییات نشدم زیاد اما این موضوع خیلی روم تاثیر گذاشتو واقعا ازش درس گرفتم.. قضاوت کردن در مورد آدما مخصوصا قضاوت بیجا یه رفتار ناپسنده و اشتباه بزرگیه تو زندگی هر فرد و شاید باعث ضرر افراد دیگه هم بشه..

بازم ممنونم از مطلب خب و مفیدتون..[golrooz]

عبدالله91
11th February 2013, 12:41 AM
انتقادپذیر نیستیم این عامل پسرفت است. به سخنان هم توجه نمیکنیم این عامل تنهایی است است. قبل از شنیدن به فکر حرف زدنیم و طرفو نمیبینیم وزود قضاوت میکنیم این عامل کدورت است

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد