PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با پیرترین درخت دنیا آشنا شوید + عکس

سونای69
15th January 2013, 10:54 PM
درخت غول پیکری در ایالت کالیفرنیای آمریکا وجود دارد که عمرش را 3200 سال تخمین زده اند. طول این درخت 247 فوت معادل 75 متر است . این عکس وقتی گرفته شد که دانشمندان مشغول تحقیق روی قد و سن این درخت عظیم الجثه بودند.

http://www.beroztarinha.com/hosting/admin/panel/upload/all/files/1200185.jpg

منبع: مجله اینترنتی بروزترینها

ah
16th January 2013, 12:07 AM
سلام
یکم تو زدن تیتر دقت کنید سرو ابرکوه در استان یزد با عمر 4000 ساله کهنسال ترین موجود زنده آسیاست
درخت متوشلاح در کالیفرنیا با 4484 سال مجموعه درخت پاندو در یوتای آمریکا بین 80 الی 800 هزار سال
و صنوبر نروژی که در سوئد زندگی می کند با 9550 سال شاید اگر می نوشتید بلند ترین درست تر بود

"VICTOR"
16th October 2014, 03:14 PM
سلام
یکم تو زدن تیتر دقت کنید سرو ابرکوه در استان یزد با عمر 4000 ساله کهنسال ترین موجود زنده آسیاست
درخت متوشلاح در کالیفرنیا با 4484 سال مجموعه درخت پاندو در یوتای آمریکا بین 80 الی 800 هزار سال
و صنوبر نروژی که در سوئد زندگی می کند با 9550 سال شاید اگر می نوشتید بلند ترین درست تر بود

سلام

ممنون از اطلاعات [golrooz]

چه جالب ! 800,000 سال؟! [taajob2]

خب از زمان حضرت آدم که حدود 7000 سال می ګذره ، قبلشم که عصر آهن و انسان های اون زمان ، کم کم با مطالبی که شنیدم و مطالعه کردم حس می کنم تناقضات بین خلقت انسان از نظر دین و از منظر علم داره کم میشه برای من [tafakor] یا همون جریان دایناسورها [khanderiz]

اما این درختی که ایشون ګفتن بلند ترین هم نیست :

درخت چوب‌سرخ هایپریون در پارک ملی ردوود در شمال کالیفرنیا با 115.5 متر / 379 پا ارتفاع، به‌تازگی بلندترین درخت جهان لقب گرفته است. تصویر موزاییکی زیر برای درک ابعاد بزرگ این درخت کافی است!

http://images.khabaronline.ir/Images/news/Larg_Pic/25-7-1390%5CIMAGE634544820322890836.jpg

آن‌چه رشد این درخت را محدود می‌کند، ناتوانی شبکه آوندها در انتقال آب و مواد غذایی به ارتفاع بالاتر از 115 متر است.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد