PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث دوستان جواب بدید،هدفتون از اختراع چیه؟برای چی دوست دارید اختراع کنید؟چه چیزهایی دوست دارید اختراع کنید؟

بلدرچین
12th January 2013, 06:08 PM
سلام دوستان عزیز.
این بحث رو راه انداختم تا بتونیم به کسانی که دوست دارند مخترع بشن یا هستن و میخوان بهتر عمل کنن یا کسایی که اول راه هستن رو کمک کنیم و راهشون بندازیم.
ازهمه ی بچه ها چه مخترع چه غیر مخترع درخواست میشه تا در این بحث شرکت کنن.

سوال هایی از مخترعین جوان:
چرا اختراع؟ توی اختراع باید به چه چیزهایی دقت کرد؟ وقتی یک فکری به ذهنتون میاد چجوری بهش میرسید؟ برای چی دوست دارید اختراع کنید؟ چه چیزهایی رو دوست دارید اختراع کنید؟
به چیزی که به ذهنتون میرسه چند روز فکر میکنید؟چجوری فکر میکنید یعنی از لحاظ ذهنی فکر میکنید یا طرح رو روی کاغذ می کشید؟
بعد از اتمام این مرحله یعنی فکر چکار میکنید؟ فکرتون رو چجوری بروی کاغذ میارید؟توی این مرحله به چه چیزهایی فکر میکنید؟و...

دوستان عزیز اگر سوالاتی هم دارند بنویسن تا بچه ها جواب بدن.
از مدیریت درخواست میشه این پست رو پاک نکنن...
این بحث برای یادگیری ریزه کاری های فکر ها و نوشتن طرح هستش. اگر بلد هستیم بهتر عمل کنیم اگرم بلد نیستیم این موارد رو یاد بگیریم.
ازهمه ی دوستان درخواست میشه بیان و توی این بحث شرکت کنن.
مرسی از همه ی دوستان عزیزی که شرکت میکنن.
هنوز سوال هایی مونده اگر دوستان نپرسیدن میپرسم.
مرسی

right.kimber
12th January 2013, 07:45 PM
چرا اختراع؟ من فقط یه هدف دارم و مدت زمان باقی مونده برام خیلی نیست، به همین خاطر مجبورم بزنم جاده فرعی. و از اونجایی که جاده فرعی نبود و یا حداقل پیدا نکردم، مجبورم جاده فرعی رو بسازم...
توی اختراع باید به چه چیزهایی دقت کرد؟ بحث فقط اختراع نیست، بحث بر سر اینه که دنبال چی هستی؟ هدف اصلیت چیه؟ تمام مواردی که تو هدف اصلیت می خوای بهش برسی رو باید تو اختراعت یا ابتکارت جا بدی... مثال: تو همین سایت من تایپیکی رو دیدم که یه نفر می خواست گوشی بسازه که از تمام برند های گوشی بهتر باشه (به عبارت دیگه دنبال این بود که بازار گوشی رو در دنیا به دستش بگیره)... این هدف اصلیش میشه. برای رسیدن به این هدف باید دقت داشته باشه: وقتی میگه بازار رو می خوام یعنی باید دستگاهش از نظر قیمت یا برابری بکنه با گوشی های دیگه یا کمتر باشه، 2- کیفیت گوشیش نباید کمتر سایر برند ها باشه (باید خیلی سر تر باشه) 3- زیبایی بالاتری داشته باشه، تضمین کارایی دستگاه داشته باشه (از هر نظر: باتری، بدنه) 4- خدمات پس از فروش بسیار قوی داشته باشه 5- امکانات گوشی سر تر از سایر برند ها داشته باشه .... حالا تمام این موارد رو باید ریز بشه، مثلا شماره 1 رو باید بیاد هزینه های ساخت، حمل و نقل، گمرک، متوسط سطح درآمد هر کشور و ... در نظر بگیره...
وقتی یک فکری به ذهنتون میاد چجوری بهش میرسید؟ سوالتو متوجه نشدم! منظورت اینه که چی میشه یه ایده میخوره به ذهن؟ جواب: بالا اشاره کردم، من فقط یه هدف انتخاب کردم برای رسیدن بهش مجبورم جاده فرعی بسازم... زمانی که شما هدف انتخاب کنی (فرضا بگو می خوام تا 3 ماه دیگه 3 میلیارد پول داشته باشم)، دیگه چه بخوای چه نخوای، مغزت شروع میکنه دنبال یافتن راه هایی که بشه داخلش در این مدت این مقدار پول رو بدست اورد...
برای چی دوست دارید اختراع کنید؟ گفتم که، هدفم به اندازه ای بزرگ هست که تنها راه رسیدن بهش استفاده از جاده فرعیه ( و زمانی که جاده فرعی پیدا نشه، مجبور میشی یکی بسازی)
چه چیزهایی رو دوست دارید اختراع کنید؟ غیر ممکن ترین ها
به چیزی که به ذهنتون میرسه چند روز فکر میکنید؟ از لحظه ای که چیزی به ذهن من میرسه تا زمانی که ریشش رو در بیارم بصورت 7.24فکر میکنم (7 روز هفته، 24 ساعت شبانه روز)
چجوری فکر میکنید یعنی از لحاظ ذهنی فکر میکنید یا طرح رو روی کاغذ می کشید؟ تماما ذهنی
بعد از اتمام این مرحله یعنی فکر چکار میکنید؟ فکرتون رو چجوری بروی کاغذ میارید؟ (طرح توجیهیش رو مینویسم) اگر کسی اختراع داشته باشه، و دنبال سرمایه گذار میگرده، تنها راه حل نوشتن ایده / اختراع بصورت پروپزال (طرح توجیهی/ Business plan ) و فرستادن اون برای سایر سرمایه دار های حقیقی و حقوقی هست... سرمایه دار تنها نوشته ای رو که خوب متوجه میشه همین طرح توجیهی اختراع شماست.... اگه فکر کردین که فقط نشون دادن اختراعتون میتونه شما رو به ثروت برسونه پس سخت در اشتباه هستید...
توی این مرحله به چه چیزهایی فکر میکنید؟ منظورت مرحله نوشتن طرح توجیهی هست؟: به ترتیب اینا رو کامل میکنم: (اینا تو طرح توجیهی های نمونه به زبان ساده تر و با توضیحات کاملتر هست)
1- دفاع از ارزش علمى- فنى طرح شامل:
١-١) توضيح ايده محورى و محصول نهايى

١-٢) تبيين نوآورى فناورانه طرح
١-٣) امكان سنجى طرح به لحاظ فنى-تخصصى
١-٤) بيان صلاحيت علمى-فنى گروه و مراحل طى شده در خصوص پيشبرد ايده محورى (با ارايه مستندات كافى)
١-٥) برنامه عملياتى طرح
2- دفاع از ارزش اقتصادى طرح شامل:

٢-١) بيان اطلاعات اقتصادى طرح شامل: ميزان سرمايه¬گذارى (ثابت و متغير)، نرخ بازده داخلى (درصد سود)، زمان بازگشت سرمايه، نحوه تأمين مالى طرح، . . .

٢-٢) مطالعات بازار شامل: مشتريان طرح، دسته¬بندى بازار، حجم بازار، رقبا، محصولات مشابه و جايگزين، مقايسه قيمت، مزيت رقابتى
2-3) پيش‌بينى‌هاى مالى شامل: پيش‌بينى فروش، هزينه‌ها، سود، جريان نقدى
2-4) تحليل ريسك شامل: نقطه سر به سر، افزايش هزينه، عدم تحقق پيش‌بينى فروش، افزايش قيمت تمام شده.
3- دفاع از قابليت‌هاى تيم اجرايى متناسب با ملزومات تحقق ايده محورى

پی نوشت: من مخترع نیستم اما از اون دسته کسایی هستم که یه هدف دارن و تا زمانی که به هدفشون نرسیدن، حتی یک لحظه هم متوقف نمیشن

right.kimber
12th January 2013, 08:07 PM
یه نکته اساسی که یادم رفت بگم: اگر به خودتون قولی میدین (یا به اصطلاح هدفی انتخاب میکنین/ اقدام به اختراع کردن میکنین) بهش وفادار بمونین هرچقدر که سخت باشه رهاش نکنین...
کسی که نتونه به خودش وفادار بمونه به دیگران هم وفادار نخواهد بود (نویسنده خودم)

عرفان سلیم زاده
13th January 2013, 12:54 PM
به نظر من افراد باید اول از همه اختراع رو برای پول انجام بدن. اعتبار بعد از تجاری سازی اختراع کم کم بدست میاد. سعی کنین اختراعی رو انجام بدین که همه پسند باشه.یعنی از مردم کوچه بازار تا اساتید دانشگاه ازش خوششون بیاد و در موردش نظر بدن.

zahra .at
13th January 2013, 01:36 PM
من دنبال چیزایی میرم که نباشه یعنی تاحالا تو کشورم تولید نشده باشه و از همه مهم تر برای کشورم صرفه ی اقتصادی داشته باشه. من عاشق کشف کردن و تحقیق کردن و اینجور چیزایم
الان هم کاری که دوست دارم انجام میدم هم یه جورایی به کشورم خدمت میکنم البته اگه بشه
چون شرایط سخته از طرح های جدید توی شهرستان های کوچیک مثل شهر ما زیاد حمایت نمیشه و مشکلات زیاده
خدا خودش کمک کنه

zahra .at
13th January 2013, 01:37 PM
یادم رفت بپرسم اگه بخایم مقاله ای اس ای بدیم چ کار کنیم؟

بلدرچین
13th January 2013, 07:39 PM
به نظر من افراد باید اول از همه اختراع رو برای پول انجام بدن. اعتبار بعد از تجاری سازی اختراع کم کم بدست میاد. سعی کنین اختراعی رو انجام بدین که همه پسند باشه.یعنی از مردم کوچه بازار تا اساتید دانشگاه ازش خوششون بیاد و در موردش نظر بدن.

خوب این یه بخشش طراحیه و یک بخشش اختراع و فکر اولیه...

بلدرچین
13th January 2013, 07:44 PM
من دنبال چیزایی میرم که نباشه یعنی تاحالا تو کشورم تولید نشده باشه و از همه مهم تر برای کشورم صرفه ی اقتصادی داشته باشه. من عاشق کشف کردن و تحقیق کردن و اینجور چیزایم
الان هم کاری که دوست دارم انجام میدم هم یه جورایی به کشورم خدمت میکنم البته اگه بشه
چون شرایط سخته از طرح های جدید توی شهرستان های کوچیک مثل شهر ما زیاد حمایت نمیشه و مشکلات زیاده
خدا خودش کمک کنه

ما دیدمون نباید به صرف ایران باشه.ممکنه توی ایران نباشه اما نمونه هاش توی خارج باشه.باید فکر و طرح یک دونه توی عالم باشه اینجوری هم توی ایران حمایت میشه هم خارج از ایران...
اگر اشتباه گفتم دوستان تصحیح کنن.

عرفان سلیم زاده
13th January 2013, 08:52 PM
خوب این یه بخشش طراحیه و یک بخشش اختراع و فکر اولیه... کار یه مخترع طراحی محصول نیست. فقط فکر اولیه و دادن یه طرح همه پسنده که مهمه. زمانی شما میتونی یه محصول موفق بسازی که تا حد زیادی حس زیاده خواهی مصرف کننده رو ارضا کنه. من همین کارو می کنم و تو ایده دادن موفق عمل می کنم. برای تکمیل ایده بهترین راه استفاده از الگوریتم ژنتیک هستش. تو این روش ما اختراع رو با انتخاب گزینه های تصادفی به تکامل می رسونیم.در واقع تو این روش ما اختراع رو با تمام ایده هایی که به فکر مون می رسه تست می کنیم. این طوری به جای یک ایده نهایی،خانواده ای از ایده ها رو داریم که عاقبت به یک یا دو اختراع تکامل یافته با کم ترین نقص می رسه. البته این روش مستلزم چند بعدی بودن مخترع و محدود نکردن خودشه اما با تمرین و افزایش اعتماد به نفس شدنیه.

بلدرچین
13th January 2013, 08:56 PM
کار یه مخترع طراحی محصول نیست. فقط فکر اولیه و دادن یه طرح همه پسنده که مهمه. زمانی شما میتونی یه محصول موفق بسازی که تا حد زیادی حس زیاده خواهی مصرف کننده رو ارضا کنه. من همین کارو می کنم و تو ایده دادن موفق عمل می کنم. برای تکمیل ایده بهترین راه استفاده از الگوریتم ژنتیک هستش. تو این روش ما اختراع رو با انتخاب گزینه های تصادفی به تکامل می رسونیم.در واقع تو این روش ما اختراع رو با تمام ایده هایی که به فکر مون می رسه تست می کنیم. این طوری به جای یک ایده نهایی،خانواده ای از ایده ها رو داریم که عاقبت به یک یا دو اختراع تکامل یافته با کم ترین نقص می رسه. البته این روش مستلزم چند بعدی بودن مخترع و محدود نکردن خودشه اما با تمرین و افزایش اعتماد به نفس شدنیه.

حرفت درسته. الگوریتم ژنتیک یعنی چی؟ از همین الان تمرین میکنم.
اقا عرفان به نظرت میشه از یک طرح که توی ذهنه و توی فکره چندین فکر مختلف استخراج کرد؟

عرفان سلیم زاده
13th January 2013, 09:16 PM
من دنبال چیزایی میرم که نباشه یعنی تاحالا تو کشورم تولید نشده باشه و از همه مهم تر برای کشورم صرفه ی اقتصادی داشته باشه. من عاشق کشف کردن و تحقیق کردن و اینجور چیزایم الان هم کاری که دوست دارم انجام میدم هم یه جورایی به کشورم خدمت میکنم البته اگه بشه چون شرایط سخته از طرح های جدید توی شهرستان های کوچیک مثل شهر ما زیاد حمایت نمیشه و مشکلات زیاده خدا خودش کمک کنه سلام ابجی ببین اگر واقعا دارید تلاش می کنید و به جایی نمیرسید مشکل از محیطی هست که درش زندگی می کنید.حمایت که دانشگاه ها و خود بنیاد می کنند مشکلی نداره اما خود شما برای رسیدن به بهترین ها باید بهترین ابزار رو در اختیار خودت قرار بدی.از نظر من جای مخترع ها شهرستان نیست همه ی انها باید نزدیک به پایتخت باشن تا به بهترین ابزار دسترسی داشته باشن وگرنه استعدادشون حروم میشه.ابزار مثل اساتید و منابع علمی،کارگاه ها و ازمایشگاه ها و نهاد های حمایت کننده. خیلی دوست دارم مخترعان خانوم بیشتر بشن.

عرفان سلیم زاده
13th January 2013, 09:33 PM
حرفت درسته. الگوریتم ژنتیک یعنی چی؟ از همین الان تمرین میکنم. اقا عرفان به نظرت میشه از یک طرح که توی ذهنه و توی فکره چندین فکر مختلف استخراج کرد؟ الگوریتم ژنتیک درست بعد از کشف ژن و مطالعه روی تقسیم انها کشف شد. تو یه جامعه ما هم ادم های دارای نقص داریم و هم افراد بی نقص.این موضوع نسبیه درواقع ممکنه خیلی از افراد به طور ژنتیکی در مقابل یک بیماری مثل ایدز مقاوم باشن و خیلی ها هم نه مقاوم نباشن. برای داشتن یه جامعه که به ایدز مقاومه باید سعی کنیم این ژن مثبت رو از راه های مختلف تو به نسل های بعد منتقل کنیم. مثلا افرادی که این ژن رو ندارن با افرادی که دارن ازدواج کنند.در این صورت بچه های اونها به احتمال زیاد در مقابل ایدز مقاوم اند.بعد از طی این چرخه به جامعه تکامل یافته از از افراد مقاوم به ویروس ایدز می رسیم. درسته ما میتونیم یک ایده داشته باشیم ولی با الگوریتم ژنتیک میشه عین خدا رفتار کرد.پیش از تکمیل ایده یه جامعه از ایده های نقص دار و بی نقص درست کنیم بعد با هم ازدواج شون بدیم و کم کم به اختراعی بی نقص برسیم.

zahra .at
14th January 2013, 04:18 PM
ما دیدمون نباید به صرف ایران باشه.ممکنه توی ایران نباشه اما نمونه هاش توی خارج باشه.باید فکر و طرح یک دونه توی عالم باشه اینجوری هم توی ایران حمایت میشه هم خارج از ایران...
اگر اشتباه گفتم دوستان تصحیح کنن.

تو کشورای دیگه از همه ی محققین حمایت میشه اونا به بار علمی طرح توجه زیادی میکنن
ولی متا سفانه تو کشور ما در بعضی موارد اینطوری نیست
بعدشم به نظر من تو بعضی مسائل همون ابتدا نمیشه رفت پله اخر
طرح من مشابه خارجی داره ولی کیفیتش کمتره از طرح من.کشورای دیگه حمایت میکنن ولی برای بردن طرح یا ارائه طرحم به همایشی که بهم پیشنهاد شد هم وقت زیاد لازم بود هم سرمایه زیاد و من از اونجایی که توی طرحم ضرر زیاد کردم به نظر شما چ جوری برم به کشورای دیگه ارائه بدم؟

right.kimber
14th January 2013, 05:46 PM
الگوریتم ژنتیک درست بعد از کشف ژن و مطالعه روی تقسیم انها کشف شد. تو یه جامعه ما هم ادم های دارای نقص داریم و هم افراد بی نقص.این موضوع نسبیه درواقع ممکنه خیلی از افراد به طور ژنتیکی در مقابل یک بیماری مثل ایدز مقاوم باشن و خیلی ها هم نه مقاوم نباشن. برای داشتن یه جامعه که به ایدز مقاومه باید سعی کنیم این ژن مثبت رو از راه های مختلف تو به نسل های بعد منتقل کنیم. مثلا افرادی که این ژن رو ندارن با افرادی که دارن ازدواج کنند.در این صورت بچه های اونها به احتمال زیاد در مقابل ایدز مقاوم اند.بعد از طی این چرخه به جامعه تکامل یافته از از افراد مقاوم به ویروس ایدز می رسیم. درسته ما میتونیم یک ایده داشته باشیم ولی با الگوریتم ژنتیک میشه عین خدا رفتار کرد.پیش از تکمیل ایده یه جامعه از ایده های نقص دار و بی نقص درست کنیم بعد با هم ازدواج شون بدیم و کم کم به اختراعی بی نقص برسیم.

جان؟!...

right.kimber
14th January 2013, 07:32 PM
طرح من مشابه خارجی داره ولی کیفیتش کمتره از طرح من.کشورای دیگه حمایت میکنن ولی برای بردن طرح یا ارائه طرحم به همایشی که بهم پیشنهاد شد هم وقت زیاد لازم بود هم سرمایه زیاد و من از اونجایی که توی طرحم ضرر زیاد کردم به نظر شما چ جوری برم به کشورای دیگه ارائه بدم؟

در مورد 2 خط آخر جمله شما:
کدوم کشور حمایتتون کرده؟ و کدوم همایش بهتون پیشنهاد شده (توضیح بدین که چجوری بهتون پیشنهاد شده). کنفرانس علمی هست؟
خود طرحتون در چه مرحله ای هست؟ ایده خالی یا از همه نظر کامل شده (تئوری و نمونه) و یا اینکه مقاله تایید شده دارید؟

- - - به روز رسانی شده - - -

کدوم کشور حمایتتون کرده؟ و کدوم همایش بهتون پیشنهاد شده (توضیح بدین که چجوری بهتون پیشنهاد شده). کنفرانس علمی هست؟
خود طرحتون در چه مرحله ای هست؟ ایده خالی یا از همه نظر کامل شده (تئوری و نمونه) و یا اینکه مقاله تایید شده دارید؟

zahra .at
14th January 2013, 08:01 PM

یه پزشک که 2هفته ایرانه و 2 هفته فرانسه پیشنهاد داد
از طرح یه نمونه ساختم و در حال ثبت اختراعه
14 تاییدیه علمی دارم و در حال ترجمه مقاله واسه ای اس ای
تو خوارزمی کشوری پنجم شدم ولی دوباره امسال میفرستمش دعا کنین واسم

عرفان سلیم زاده
14th January 2013, 08:20 PM

تو ایران هم میشه ولی شما محققی؟
من رفته بودم سازمان پژوهش ها که در واقع یه دانشگاه که دانشجوهای مقطع دکترا رو تربیت میکنه.
طرف اومد جلوی خودم نامه واسه بودجه 70 میلیون تومنی خرید اجناس یه تونل بادی رو به امضا استاد اونجا برسونه.
منم خواستم اختراع خودم رو ببرم جشنواره سوییس حتی نامه موافقتش رو از سوییس برام فرستادن
اما یه سری ادم دروغ گو گفتن که شرکت بوق که واسطه است کلاه برداره و دارن دادگاهی میشن...
ما هم ترسیدیم.البته طرحم پیوست فنی درست و حسابی نداشت ولی نسبتا کامل بود.
تو همین ایران هم میشه کلی کار کرد! کافیه یکم پول داشته باشی تا کل نهاد های دانشگاهی و دولتی و خصوصی برات فرش قرمز پهن کنن!

right.kimber
14th January 2013, 09:12 PM

دوست من، من الان یکمی که چه عرض کنم، تقریبا کلی هنگیدم!!!! 14 تاییدیه علمی؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!
14 نفر تایید به همراه نامه دادن یا 14 ارگان؟ (شامل دانشگاه ها و هیئت های علمی و مراکز پژوهشی)...
این 14 ارگان یا 14 نفر که به شما تاییدیه دادن، یعنی یکیشون راهی برای تجاری سازی طرح شما پیشنهاد ندادن؟
به اون پزشکی که اشاره کردین، پیشنهاد ندادین که بیاد از طرحتون حمایت کنه؟
به ارگان های دولتی مثلا مرکز رشد دانشگاه شریف مراجعه کردین؟

میشه بگین دقیقا مشکل چیه؟ (چرا کسی حمایت نکرده؟) سرمایه اولیه بالایی لازم داره؟ شرکتی تو ایران در زمینه طرح شما وجود نداره؟
خلاصه توضیح کوتاهی بدین من درست متوجه بشم اصل مشکل به چی بر میگرده...

بلدرچین
14th January 2013, 09:56 PM

خوشبحالتون که شما به ارزوتون رسیدید من که هنوز هیچی...

zahra .at
15th January 2013, 05:54 PM
دوست من، من الان یکمی که چه عرض کنم، تقریبا کلی هنگیدم!!!! 14 تاییدیه علمی؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!
14 نفر تایید به همراه نامه دادن یا 14 ارگان؟ (شامل دانشگاه ها و هیئت های علمی و مراکز پژوهشی)...
این 14 ارگان یا 14 نفر که به شما تاییدیه دادن، یعنی یکیشون راهی برای تجاری سازی طرح شما پیشنهاد ندادن؟
به اون پزشکی که اشاره کردین، پیشنهاد ندادین که بیاد از طرحتون حمایت کنه؟
به ارگان های دولتی مثلا مرکز رشد دانشگاه شریف مراجعه کردین؟

میشه بگین دقیقا مشکل چیه؟ (چرا کسی حمایت نکرده؟) سرمایه اولیه بالایی لازم داره؟ شرکتی تو ایران در زمینه طرح شما وجود نداره؟
خلاصه توضیح کوتاهی بدین من درست متوجه بشم اصل مشکل به چی بر میگرده...

14 تاییدیه از اعضا هیئت علمی و پزشکان متخصص و مرکز رشد و فناوری دارم
طرحم خیلی سنگینه ولی روش کار کردم و جواب داده
مربوط به رشته ی پزشکی شاخه ی ارتوپده.درسته سنگینه ولی اگه حمایت بشه عالی میشه
برای تاییدیه طرحمو فرستاده بودم یه دانشگاهی که تاییدیه بگیرم ، پزشک مربوطه قصد سرقت علمی داشت؟
چ جوری اعتماد کنم؟
کجا ببرمش؟
اموزش و پرورش شهرمون حاضر نیست پول فاکتورامو بده میگه نداریم بعد خودشون.....

zahra .at
15th January 2013, 05:55 PM
خوشبحالتون که شما به ارزوتون رسیدید من که هنوز هیچی...

دوست عزیز فقط پیگیر کارت باش
هیچکس دلش واسه کسی نمیسوزه همه میخوان یه جوری خودشون سود ببرن باید زرنگ باشی و به فکر اگه پشتکار داشته باشی موفق میشی حتما[golrooz]

right.kimber
15th January 2013, 06:29 PM
14 تاییدیه از اعضا هیئت علمی و پزشکان متخصص و مرکز رشد و فناوری دارم
طرحم خیلی سنگینه ولی روش کار کردم و جواب داده
مربوط به رشته ی پزشکی شاخه ی ارتوپده.درسته سنگینه ولی اگه حمایت بشه عالی میشه
برای تاییدیه طرحمو فرستاده بودم یه دانشگاهی که تاییدیه بگیرم ، پزشک مربوطه قصد سرقت علمی داشت؟
چ جوری اعتماد کنم؟
کجا ببرمش؟
اموزش و پرورش شهرمون حاضر نیست پول فاکتورامو بده میگه نداریم بعد خودشون.....

چجوری متوجه شدی که پزشکه قصد سرقت علمی داشت؟!
اعضای هیئت علمی؟ پس 14 نفر طرح شما رو تایید کردن درسته؟
بگذریم...
ببینید دوست من، شما اگر نامه از پزشک خاصی و یا شخص برجسته ای داشته باشین، من شک ندارم 100 درصد که چه عرض کنم، 1000 درصد مطمئن هستم مرکز رشد خیلی از دانشگاه ها (حداقل اونایی که من باهاشون کار کردم) شامل شریف، تهران و امیرکبیر به راحتی حمایتتون میکنن، بیش از اونچه که فکرش رو بکنی (حمایت از نوع امکانات مکانی، علمی، و سرمایه لازمه برای تولید نمونه)
بابا داری میگی 14 تاییدیه رسمی، این الکی نیست، شما طرحت رو به همراه تمامی نامه ها بفرست برای مراکز پژوهشی (اگر در ارتباط با موارد پزشکی هست من پیشنهاد میکنم بیشتر دنبال دانشگاه تهران باش)

اگر میبینی باز ریسک سرقت طرحت وجود داره میتونی بخشی از فرمول طرحت رو حذف کنی (تو مقالت اعلام کنی) اونوقت با دانشگاه ارتباط برقرار کنی...
خلاصه: راه خیلی سادست، اگر من جای شما بودم اینکار رو میکردم
1- میرفتم سایت دانشگاه تهران، 2- اساتید دانشکده مهندسی پزشکی رو پیدا میکردم (مربوط به طرح) 3- زمینه کاری تمام اساتید رو بررسی میکردم ببینم کدومشون قدرت کار کردن رو دارن 4- شخص رو پیدا میکردم و اول طرح رو براش میفرستادم (مقاله) البته جزئی از فرمول رو حذف میکردم و از خود استاد می خواستم که به عنوان استاد مشاور و یا استاد راهنما در پروژه با من همکاری کنه 5- با خود استاد تماس تلفنی برقرار میکردم و ازش می خواستم که طرح رو که به ایمیلش فرستادم بررسی کنه. 6- اینجا اگر استاد موضوع طرح به زمینه کاریش بخوره، از خداش هم هست که در یک پروژه که نهایتا میشه ازش یه isi بیرون کشید همکاری کنه

پی نوشت: این مراحلی که برات نوشتم رو خودم بارها و بارها انجام دادم و دقیقا عین تجربه خودم و بهت گفتم... (البته برای پروژه های دیگه ای بود) من حتی با این روش، با استادی از دانشکده تجارت دانشگاه هاروارد همکاری چند ماهه داشتم، خیلی راحت باهم همکاری داشتیم و در نهایت ایشون به اونچیزی که میخواست رسید منم به اونچیزی که می خواستم رسیدم...

zahra .at
15th January 2013, 07:26 PM
چجوری متوجه شدی که پزشکه قصد سرقت علمی داشت؟!
اعضای هیئت علمی؟ پس 14 نفر طرح شما رو تایید کردن درسته؟
بگذریم...
ببینید دوست من، شما اگر نامه از پزشک خاصی و یا شخص برجسته ای داشته باشین، من شک ندارم 100 درصد که چه عرض کنم، 1000 درصد مطمئن هستم مرکز رشد خیلی از دانشگاه ها (حداقل اونایی که من باهاشون کار کردم) شامل شریف، تهران و امیرکبیر به راحتی حمایتتون میکنن، بیش از اونچه که فکرش رو بکنی (حمایت از نوع امکانات مکانی، علمی، و سرمایه لازمه برای تولید نمونه)
بابا داری میگی 14 تاییدیه رسمی، این الکی نیست، شما طرحت رو به همراه تمامی نامه ها بفرست برای مراکز پژوهشی (اگر در ارتباط با موارد پزشکی هست من پیشنهاد میکنم بیشتر دنبال دانشگاه تهران باش)

اگر میبینی باز ریسک سرقت طرحت وجود داره میتونی بخشی از فرمول طرحت رو حذف کنی (تو مقالت اعلام کنی) اونوقت با دانشگاه ارتباط برقرار کنی...
خلاصه: راه خیلی سادست، اگر من جای شما بودم اینکار رو میکردم
1- میرفتم سایت دانشگاه تهران، 2- اساتید دانشکده مهندسی پزشکی رو پیدا میکردم (مربوط به طرح) 3- زمینه کاری تمام اساتید رو بررسی میکردم ببینم کدومشون قدرت کار کردن رو دارن 4- شخص رو پیدا میکردم و اول طرح رو براش میفرستادم (مقاله) البته جزئی از فرمول رو حذف میکردم و از خود استاد می خواستم که به عنوان استاد مشاور و یا استاد راهنما در پروژه با من همکاری کنه 5- با خود استاد تماس تلفنی برقرار میکردم و ازش می خواستم که طرح رو که به ایمیلش فرستادم بررسی کنه. 6- اینجا اگر استاد موضوع طرح به زمینه کاریش بخوره، از خداش هم هست که در یک پروژه که نهایتا میشه ازش یه isi بیرون کشید همکاری کنه

پی نوشت: این مراحلی که برات نوشتم رو خودم بارها و بارها انجام دادم و دقیقا عین تجربه خودم و بهت گفتم... (البته برای پروژه های دیگه ای بود) من حتی با این روش، با استادی از دانشکده تجارت دانشگاه هاروارد همکاری چند ماهه داشتم، خیلی راحت باهم همکاری داشتیم و در نهایت ایشون به اونچیزی که میخواست رسید منم به اونچیزی که می خواستم رسیدم...

من امسال کنکور دارم منتظرم ببینم کدوم دانشگاه قبول میشم طرحمم ببرم اونجا که راحت تر روش کار کنم
به نظر شما الان کدوم کار درسته؟
میتونم الان مقالمو بفرستم ای اس ای

بلدرچین
15th January 2013, 09:55 PM
من امسال کنکور دارم منتظرم ببینم کدوم دانشگاه قبول میشم طرحمم ببرم اونجا که راحت تر روش کار کنم
به نظر شما الان کدوم کار درسته؟
میتونم الان مقالمو بفرستم ای اس ای

یه کار دیگه هم میتونی بکنی. اونم به روش گالیله و دانشمندا عمل کنی، کل طرحتو بنویس بعد یه جاهاییشو توی متن کپی که میخوای ارائه بدی تغییر بده یعنی اشتباه بزار تا اگه سرقت شد طرف به جایی نرسه. و کاری کن که دانشگاه تشنه ت بشن بیان سمتت. این راه موفقیته.
جالبه این همه راه رفتی و مینالی اگه جای من بودی چه کار میکردی...خوش به حالت بخدا...

right.kimber
15th January 2013, 10:37 PM
نقل قول به Zahra.at:

فکر اینکه الان برای ISI مقاله بفرستی رو از ذهنتون بیرون کنین خیلی منطقی تر هست اگه دوست داری دلیل چرا رو بدونی میتونی یه سر بری به این سایت:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?72-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87
خوب بررسیش کن، اونوقت فکر کنم دید بهتری نسبت به ژورنال ها و کنفرانس های بین المللی پیدا کنی...

پی نوشت: 1- من اکیدا پیشنهاد میکنم تمام تلاش و وقتتون رو بزارین برای رفتن دانشگاه، کسی تو این سن از شما انتظار مقاله دادن نداره...
2- مقاله، اختراعات و فعالیت های پژوهشی، به نوعی رزومه شما رو قوی میکنه. تو سن شما رزومه زیاد معنی نداره، به عبارت دیگه شما تازه اول راه هستی، حتی اگر بخوای برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنین، چندین سال وقت دارین کارای پژوهشی انجام بدین. مهمترین چیز الان باید برای شما وارد شدن به دانشگاه باشه (الباقی رو تو دانشگاه بهت یاد میدن)
3- خیلی خوبه که از الان حس پژوهش داری، امیدوارم تو دانشگاه همینجوری باشی...

نقل قول به Zahra.at:

فکر اینکه الان برای ISI مقاله بفرستی رو از ذهنتون بیرون کنین خیلی منطقی تر هست اگه دوست داری دلیل چرا رو بدونی میتونی یه سر بری به این سایت:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?72-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87
خوب بررسیش کن، اونوقت فکر کنم دید بهتری نسبت به ژورنال ها و کنفرانس های بین المللی پیدا کنی...

پی نوشت: 1- من اکیدا پیشنهاد میکنم تمام تلاش و وقتتون رو بزارین برای رفتن دانشگاه، کسی تو این سن از شما انتظار مقاله دادن نداره...
2- مقاله، اختراعات و فعالیت های پژوهشی، به نوعی رزومه شما رو قوی میکنه. تو سن شما رزومه زیاد معنی نداره، به عبارت دیگه شما تازه اول راه هستی، حتی اگر بخوای برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنین، چندین سال وقت دارین کارای پژوهشی انجام بدین. مهمترین چیز الان باید برای شما وارد شدن به دانشگاه باشه (الباقی رو تو دانشگاه بهت یاد میدن)

zahra .at
16th January 2013, 07:30 AM
نقل قول به Zahra.at:

نقل قول به Zahra.at:

سلام ممنون از راهنمایی هاتون[golrooz][shaad]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد