PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال دعوت بچه های مکانیک وبقیه دوستان برای نظر دادن

nabaghe nashenas
3rd January 2013, 10:38 AM
یه طرحی دارم که اسمش گذاشتم ترمز مغناطیسی با absفرق میکنه طرز کارش شبیه یه دینامه با این فرق که این واسه ترمز گرفتنه دیسک ترمز و یه قطعه الکتریکی که وقتی غیر هم نام میشن همدیگرو جزب میکنن وماشین ترمز میگره البته با نظرا و کمک شما می خوام بسازمش و اگه بشه کار خود دینامو هم انجام بده واقعا عالی میشه منتظرتونم

mamadshumakher
3rd January 2013, 12:54 PM
من چند سال پیش یه مطلب درباره ی ترمز الکترو مغناطیسی شنیده بودم که درون رینگ قرار میگرفت و میخواست جای abs رو بگیره.یه بررسی کن طرحت تکراری نباشه.

م.محسن
3rd January 2013, 01:44 PM
این جذب شدن دو قطعه حین ترمز کردن به صورت دائمیه یا متناوباً عمل جذب (و دفع) صورت میگیره؟

حسین متقی
3rd January 2013, 02:39 PM
میتونه کار دینامو هم داشته باشه
ولی کنار مجموعه ی ترمز معمولی باید باشه برای تولید اولیه چون کمی با تا خییر خواهد بود!
در ضمن الان خودروهای الکتریکی برای ترمز کلاج نمیگیرند و فقط ترمز میکنند و موتور الکتریکی رو خاموش میکنند و موتور تبدیل به دینام میشه(با موتور معمولی کمی تفاوت داره(برای تبدیل انرژی بیشتر))
و اینکارو میکنه
اما برای توسعه در خودروهای معمولی ایده ی خوبیه(برای افزایش بازده
اما به جای اینکه وزن به مجموعه ی متحرک اضافه کنید
به مجموعه ی غیر متحرکتون وزن اضافه کنید
چون برای این طرح شما باید وزن زیادی به رینگها اضافه کرد که باعث افزایش بیشتر مصرف سوخت ممکنه بشه!
ولی اگر روی خود چرخ (گشتاور زیادی داره نباشه
باید روی انتقال قدرت قبل از چرخ باشه
مثلا قبل از دیفرانسیل
اینطوری تمام نیروی اینرسی و گشتاور چرخشی چرخها به همراه نیروی اینرسی حرکتی خودرو طبق ایده ی شما به جای تبدیل شدن به حرارت در دیسکهای ترمز به انرژی الکتریکی تبدیل میشند
به اینصورت که در موقع ترمز
تمام انرژی حرکتی خودرو به دیفرانسل و از اونجا به این جعبه دنده ی کوچیک و بعد به دینام میرسه(دینام همیشه متصل هست ولی در مدار نیست و به دلیل سبکی و در مدار نبودن بار کمی داره)
در زمان ترمز به علاوه ی ترمز گیری مدار دینام وصل میشه و دینام برق تولید میکنه این مدار انرژی بالایی از خودرو میگیره و بار بالاش روی دیفرانسیل باعث ترمزگیری بهتر و تولید برق (محدود) میشه)
در ترمزگیریهای کم و کاهش سرعتی(نه 0 کردن سرعت) میشه فقط از این مدار استفاده کرد به جای ترمز و تولید برقی در حد استفاده ی جایگزین دینام یا کمتر شدن وزن دینام اصلی استفاده کرد

عرفان سلیم زاده
4th January 2013, 12:11 PM
در واقع ترمزت دو رگه است.
از حرکت ماشین برق تولید می کنی که ترمز الکترومغناطیسی میشه و برق تولید شده صرف به کار انداختن ترمز اصتحکاکی می کنی.
خوبه چون امنیت ماشین میره بالا ولی به نظرم بهتره که این تولید برق صرف کاهش دور موتور بشه (مثل ترمز جیک که موقع ترمز موتور رو به کمپرسور هوا تبدیل می کنه و حرکت کامیون رو تو سرپایینی کاهش میده) چون کاهش سرعت با دور موتور خطرات کمتری داره و نرم تره خیلی بهتر میشه.

حسین متقی
4th January 2013, 01:10 PM
در واقع ترمزت دو رگه است.
از حرکت ماشین برق تولید می کنی که ترمز الکترومغناطیسی میشه و برق تولید شده صرف به کار انداختن ترمز اصتحکاکی می کنی.
خوبه چون امنیت ماشین میره بالا ولی به نظرم بهتره که این تولید برق صرف کاهش دور موتور بشه (مثل ترمز جیک که موقع ترمز موتور رو به کمپرسور هوا تبدیل می کنه و حرکت کامیون رو تو سرپایینی کاهش میده) چون کاهش سرعت با دور موتور خطرات کمتری داره و نرم تره خیلی بهتر میشه.

اصلا لازم نیست عرفان جان
انرژی ای که دینام از حرکت ماشین میگیره میتونه انقدر بالا باشه که ترمزگیری دلخواه شما حتی دقیقتر از abs رو فراهم کنه
میدونین که الکترونیکی میشه !
دینام با دور ده ها برابر یا شاید تا 100 برابر تعداد دور حرکت چرخ حرکت میکنه ولی چون سبکه انرژی کمی میگیره(درضمن میتونه با یه کلاج فقط زمان ترمز درگیر بشه!)
موقع ترمزگیری باری که دینام اعمال میکنه 100برابر میشه و توی گیربکس با تبدیل بالا انرزی بالایی میگیره
درضمن میشه با دیود متغییر این انرزی ای که گرفته میشه رو متناسب با نیاز(همون کار abs) تغییر داد و میزان ترمزگیری رو کنترل کرد! درواقت ترمز میشه کلاج گیربکس این دینام و ولوم دیود متغییر!

اینطوری بین 5تا 10 اسب بخار به قدرت موتور اضافه میشه و باعث کاهش مصرف سوخت هم میشه!

nabaghe nashenas
4th January 2013, 07:33 PM
من چند سال پیش یه مطلب درباره ی ترمز الکترو مغناطیسی شنیده بودم که درون رینگ قرار میگرفت و میخواست جای abs رو بگیره.یه بررسی کن طرحت تکراری نباشه.

چطوری بفهمم

nabaghe nashenas
4th January 2013, 07:34 PM
این جذب شدن دو قطعه حین ترمز کردن به صورت دائمیه یا متناوباً عمل جذب (و دفع) صورت میگیره؟

نه بصورت متناوب

nabaghe nashenas
4th January 2013, 07:35 PM
میتونه کار دینامو هم داشته باشه
ولی کنار مجموعه ی ترمز معمولی باید باشه برای تولید اولیه چون کمی با تا خییر خواهد بود!
در ضمن الان خودروهای الکتریکی برای ترمز کلاج نمیگیرند و فقط ترمز میکنند و موتور الکتریکی رو خاموش میکنند و موتور تبدیل به دینام میشه(با موتور معمولی کمی تفاوت داره(برای تبدیل انرژی بیشتر))
و اینکارو میکنه
اما برای توسعه در خودروهای معمولی ایده ی خوبیه(برای افزایش بازده
اما به جای اینکه وزن به مجموعه ی متحرک اضافه کنید
به مجموعه ی غیر متحرکتون وزن اضافه کنید
چون برای این طرح شما باید وزن زیادی به رینگها اضافه کرد که باعث افزایش بیشتر مصرف سوخت ممکنه بشه!
ولی اگر روی خود چرخ (گشتاور زیادی داره نباشه
باید روی انتقال قدرت قبل از چرخ باشه
مثلا قبل از دیفرانسیل
اینطوری تمام نیروی اینرسی و گشتاور چرخشی چرخها به همراه نیروی اینرسی حرکتی خودرو طبق ایده ی شما به جای تبدیل شدن به حرارت در دیسکهای ترمز به انرژی الکتریکی تبدیل میشند
به اینصورت که در موقع ترمز
تمام انرژی حرکتی خودرو به دیفرانسل و از اونجا به این جعبه دنده ی کوچیک و بعد به دینام میرسه(دینام همیشه متصل هست ولی در مدار نیست و به دلیل سبکی و در مدار نبودن بار کمی داره)
در زمان ترمز به علاوه ی ترمز گیری مدار دینام وصل میشه و دینام برق تولید میکنه این مدار انرژی بالایی از خودرو میگیره و بار بالاش روی دیفرانسیل باعث ترمزگیری بهتر و تولید برق (محدود) میشه)
در ترمزگیریهای کم و کاهش سرعتی(نه 0 کردن سرعت) میشه فقط از این مدار استفاده کرد به جای ترمز و تولید برقی در حد استفاده ی جایگزین دینام یا کمتر شدن وزن دینام اصلی استفاده کرد

راهنمایت عالیه روش فکر میکنم

حسین متقی
4th January 2013, 07:57 PM
راهنمایت عالیه روش فکر میکنم

خب اگه از این راهنمایی استفاده بشه نمیشه راهنمایی! این تقریبا 1 ایده ی مجزاست
در ضمن هیچکدوممون ایده هامون جدید نیست
همینی که من گفتم هم احتمال 99درصد داره استفاده میشه!
اما تولید انبوه رسیدنش رو نمیدونم
الان حتی از انرژیkerz اگه درست نوشته باشم هم استفاده میشه چه برسه به این ایده ی خیلی قدیمی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد