PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مقایسه قدرت بازی

*مینا*
30th December 2012, 06:26 PM
سلام

قدرت بازی این سه تا ترکیب رو باهم مقایسه کنید ، دلیلش رو هم لطف کنید http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20%2870%29.gif

http://www.uc-njavan.ir/images/bpng9w75ykmca1yxjed.png

البته من جواب این سوال رو دارم ، اما دلیلی که آورده برام مفهوم نیس... یه کم ساده بگیدsh_omomi36

نیما7272
25th February 2013, 04:41 PM
این مطلبو حفظ کن نمرشو بگیر چیکار به این کارا داری

"VICTOR"
6th March 2013, 04:59 PM
سلام، ببینید تنها تفاوت اینها در تعداد اتم های کربنه و باید بدونیم هر چه تعداد کربن ها بیشتر باشه ، یعنی تعداد اتمهای الکترون دهنده بیشتر باشه ، اتم نیتروژن از نظر ابر الکترونی اشباع تره و به عبارتی تمایل بیشتری به جذب یون هیدروژن داره ، پس قدرت بازی بیشتری داره البته اګر از زوایای ایجاد شده توسط اتم های کربن متصل به نیتروژن صرف نظر کنیم ،
پس به عبارتی قدرت بازی۱بیشتر از ۲ و ۲ بیشتر از ۳ هست.(فکر میکنم اګر جوابم درسته بګین تا بیشتر توضیح بدم)

موفق باشید.[khoobboodan]

*مینا*
30th November 2013, 09:50 PM
سلام خیلی ممنون خانومی به خاطر جوابی که نوشتی و وقتی که گذاشته بودی [golrooz]
من این سوال رو کلا فراموشش کرده بودم پِیشو بگیرم ...sh_omomi55

راستش جوابش 3>2>1 هست ، علتش هم به خاطر ممانعت فضایی هست که دور اتم نیتروژن وجود داره ، هرچی حلقه بزرگ تر میشه ممانعت فضاییش بیشتر می شه و قدرت بازی رو کاهش می ده، اصلن یادم نمیاد قبلا با چه روشی توضیحشو خونده بودم که برام نامفهوم بوده [nishkhand]

"VICTOR"
30th November 2013, 10:36 PM
سلام خیلی ممنون خانومی به خاطر جوابی که نوشتی و وقتی که گذاشته بودی [golrooz]
من این سوال رو کلا فراموشش کرده بودم پِیشو بگیرم ...sh_omomi55

راستش جوابش 3>2>1 هست ، علتش هم به خاطر ممانعت فضایی هست که دور اتم نیتروژن وجود داره ، هرچی حلقه بزرگ تر میشه ممانعت فضاییش بیشتر می شه و قدرت بازی رو کاهش می ده، اصلن یادم نمیاد قبلا با چه روشی توضیحشو خونده بودم که برام نامفهوم بوده [nishkhand]

سلام خانمی

خواهش می کنم ، خودمم یادم رفته بودش[nishkhand]

دقیقاً یادمه زمستون بود و وقتی این پاسخ رو نوشتم ، از استادم چند روز بعد پرسیدم به خاطر همون محدودیت فضایی ای که برای اتم نیتروژن ایجاد میشه ، اما ایشون ګفتن همین درسته [tafakor] دلیلشم ګفتن که فراموش کردم [nadidan][khejalat] دیګه منم تغییر ندادم جوابم رو[nishkhand]

davoud13
2nd December 2013, 07:54 PM
سلام
به نظر من 1>2>3 هستش چون ممانعت فضایی تاثیر کمتری نسبت به خاصیت اوربیتالی حلقه داری چون در 3 اوربیتال sدرصد بیشتری داره.

*مینا*
3rd December 2013, 06:39 PM
سلام
به نظر من 1>2>3 هستش چون ممانعت فضایی تاثیر کمتری نسبت به خاصیت اوربیتالی حلقه داری چون در 3 اوربیتال sدرصد بیشتری داره.

سلام
خب وقتی سهم اوربیتال s بیشتر میشه تمایل به تشکیل پیوند هم بیشتر میشه و قدرت بازیش بیشتر میشه : 3>2>1
من متوجه نشدم چرا گفتید 1 بیشتره ؟

ebi888
15th December 2013, 04:20 PM
نخیر. جواب آقا داوود درست تره هر چه حلقه کوچکتر میشه strain حلقه داره میره بالا و ملوکول برای اینکه از فشار خلاص بشه تغییر هیبریداسیون میده و درصد s دو پیوند درگیر در حلقه رو میاره پایین که زاویه اش رو زیادتر کنه و از فشار خلاص شه و در جهت دیگر درصد s کم شده از دو پیوند درگیر حلقه رو به پیوند NباC و همچنین به جفت ناپیوندی اضافه میکنه و هرچی درصد S بره بالا خصلت اسیدی میره بالا و به هسته نزدیکتره و سخت تر الکترون میده

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد