PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل سرخ شدن تربت حسینی و جاری شدن خون از سنگ راس الحسین (ع)+فیلم و تصویر

kamanabroo
22nd December 2012, 12:19 AM
مراحل تبدیل شدن تربت قتلگاه امام حسین (علیه السلام) در کربلا و سرازیر شدن خون از رأس الحسین (علیه السلام) در سوریه در ظهر عاشورا + تصویر و فیلم (http://www.shia-news.com/fa/news/47267/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%D8%AA-%D9%82%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A3%D8%B3-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B8%D9%87%D8%B1-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85)

SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/6/25934_690.jpg

هر دو فیلم رو دانلود کنید
دانلود (http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/12/26576_715.flv)

دانلود (http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/12/26579_979.flv)

به گزارش«شیعه نیوز»، مقام راس الحسین در شهر حلب سوریه واقع شده و همان مکانی ست که سر مبارک امام حسین (علیه السلام) و اسرا در آنجا برای مدت کوتاهی نگه داشته شده است .
این مکان کلیسایی بوده که راهبی مسیحی در آن اقامت داشته است .

زمانی که اسرای کربلا و سرهای مبارک شهدای کربلا به این مکان آورده می شود، راهب مشاهده می کند که از سر مبارک امام نوری به آسمان بر می خیزد .

با اصرار و خواهش فراوان و پول زیادی موفق می شود برای مدت کوتاهی سر امام حسین را به امانت بگیرد . سپس آن را روی سنگی که مشاهده می کنید قرار داده و غسل میدهد .
این راهب پس از نجوا با سر مبارک امام حسین و سخن گفتن با سرمبارک، شهادتین خوانده و مسلمان می شود .
در این عکسها نمایی از حیاط و نمای بیرونی بنا مشاهده می شود.
سنگ قرمز رنگ نیز همان سنگی است که راهب مسیحی سر امام حسین (علیه السلام) را بر روی آن قرار داده و با سر مبارک گفت و گو کرده است
متاسفانه غیر از برخی زائران که از طریق مرز زمینی به کشور سوریه سفر می کنند، کاروان های به دلیل دوری مسیر دیگر به این منطقه مبارکه آورده نمی شود. شهر حلب در 400 کیلومتری شهر دمشق قرار دارد.

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/17/27259_727.jpg

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/17/27260_762.jpg

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/17/27261_241.jpg

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/17/27262_230.jpg

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/17/27263_763.jpg

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/17/27264_360.jpg

kamanabroo
22nd December 2012, 12:20 AM
جزئیات جدید از تربتی که روز عاشورا خون گریست (http://www.shia-news.com/fa/news/48064/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

این اولین مُحرمی بود که بر مجموع این نمونه ها می­گذشت که ناگاه متوجه سرخ شدن این تربت پس از ساعت 9 صبح روز عاشورا شدیم.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

http://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/15/26969_263.gifبه گزارش «شیعه نیوز» به نقل از خبرگزاری حوزه، همچنان گفته ها و نقل های عمومی و رسانه ای درباره سرخ شدن تربت پاک حسینی در صبح عاشورا ادامه دارد.

علاء أحمد ضیاء الدین مسؤول موزه آستان مقدس حسینی در این باره گفت: ما این تربت را در یک شیشه مخصوص و در مکان معینی در موزه قرار داده بودیم. به این صورت که شش نمونه مختلف از این تربت را که منسوب به قبر مطهر امام حسین (علیه السلام) بود و از اشخاص و معتمدین کربلا به دست ما رسیده بود با هم مخلوط کرده و در شیشه ای قرار دادیم. و به تازگی نیز یک نمونه از تربت را که گفته می­شد اصلی است به این شش نمونه اضافه کردیم به صورتی که مجموع این نمونه ها به اندازه یک دانه زیتون شد و این اولین مُحرمی بود که بر مجموع این نمونه ها می­گذشت که ناگاه متوجه سرخ شدن این تربت پس از ساعت 9 صبح روز عاشورا شدیم. به این صورت که یکی از کارکنان موزه متوجه این امر شده و با من تماس گرفت و من فورا خودم را به موزه رساندم و با صحنه عجیبی روبرو شدم و تا کنون نیز برای ما معلوم نیست که آیا یکی از این نمونه ها سرخ شده و باقی نمونه ها را نیز سرخ کرده؟ یا اینکه همه نمونه ها اصلی بوده؟

وی افزود: شبکه "کربلا" فورا اقدام به تصویربرداری از این واقعه کرد و دوربین های این شبکه به مدت 48 ساعت ناظر افزایش سرخی این تربت بودند که رفته رفته سرخ تر می­شد و هم اکنون نیز نوار ضبط شده این ساعات نزد ما موجود است.

* سرخی تربت تا 13 محرم ادامه داشتhttp://www.shia-news.com/files/fa/news/1391/9/15/26972_358.jpg

ضیاء الدین در پاسخ به این سؤال که سرخی تربت تا چه زمانی ادامه داشته گفت: تا روز 13 محرم 1434 این سرخی همچنان ادامه داشته است.

وی افزود: به خاطر کمی جا و محافظت از این تربت نفیس، به همراه اشیاء نفیس دیگر همچون قرآن مکتوب به خط امام علی (علیه السلام) و موی پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اشیاء نفیس دیگر در خزانه ای ویژه در حرم حسینی نگهداری می­شود و این تربت از اموال شخصی این موزه محسوب می­شود.

انتهای خبر/ م . ک

ab.bb
22nd December 2012, 12:37 AM
چیزی به عنوان مرحله توی فیلم ندیدم؛ چند قطری قرمز رنگ از شروع فیلم تا آخرش اطراف سنگ وجود داشت.این جور افسانه ها، فقط حرمت دین رو کم میکنه.

farzane*
22nd December 2012, 01:57 AM
ممنون جالب بووود[cheshmak]

چیزی به عنوان مرحله توی فیلم ندیدم؛ چند قطری قرمز رنگ از شروع فیلم تا آخرش اطراف سنگ وجود داشت.این جور افسانه ها، فقط حرمت دین رو کم میکنه.

دوست عزیز این افسانه نیست ....!

312
22nd December 2012, 02:11 AM
http://www.victorynewsmagazine.com/AngloSaxonChroniclesLadyZaynabbintAliA.htm

nafise khanom
22nd December 2012, 08:45 AM
ممنون.[tashvigh][golrooz]

!!! MORTIMER
22nd December 2012, 11:28 AM
واقعا ممنونم. من شنیده بودم که سالانه سنگ راس الحسین (ع) در روز عاشورا خون گریه میکند. اما دیدنش .... بسیار سپاسگذارم.

toot farangi
22nd December 2012, 11:52 AM
مرسی ولی فیلما برا من خیلی واضح نبود همش زرد بود چیزی زیاد دیده نمیشد

ارگان
22nd December 2012, 03:48 PM
خیلی ممنون.راسی کسی میدونه جریان درختی که تو امام زاده عینلی زینلی تهران هست و میگن تو روز عاشورا ازش خون میچکه چیه؟؟؟؟؟؟
اگه کسی میدونه ممنون میشم اطلاعاتشو در اختیارم بذاره.یه بار رفتم دیدم اما روز عاشورا نبوده.

موازنه
22nd December 2012, 07:08 PM
چه باور نکردنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

somayehfaridi
22nd December 2012, 10:05 PM
خیلی ممنون.راسی کسی میدونه جریان درختی که تو امام زاده عینلی زینلی تهران هست و میگن تو روز عاشورا ازش خون میچکه چیه؟؟؟؟؟؟
اگه کسی میدونه ممنون میشم اطلاعاتشو در اختیارم بذاره.یه بار رفتم دیدم اما روز عاشورا نبوده.
سلام
گفتید یه بار رفتید و دیدید ولی روز عاشورا نبوده، آیا اون روزی که رفته بودید اون درخت ترشحات داشت؟ چه فصلی از سال رفته بودید؟
اسم درخت را میدانید؟ اگر اسم درخت را بگویید شاید بتوانم توضیح بدم

ارگان
24th December 2012, 08:12 PM
سلام
گفتید یه بار رفتید و دیدید ولی روز عاشورا نبوده، آیا اون روزی که رفته بودید اون درخت ترشحات داشت؟ چه فصلی از سال رفته بودید؟
اسم درخت را میدانید؟ اگر اسم درخت را بگویید شاید بتوانم توضیح بدم

سلام دوست عزیزم
ینی چه ترشحاتی؟
چیزه خاصی نظرمو جلب نکرد.
اواخر پاییز یا اوایل زمستون بود.
نه متاسفانه اسمشو نمیدونم فقط شنیدم حتی خونیم که ازش میچکیدرو آزمایش کردنو فهمیدن خونه انسانه واسه همین خیلی ذهنمو مشغول کرده بود.

somayehfaridi
24th December 2012, 08:33 PM
سلام دوست عزیزمینی چه ترشحاتی؟چیزه خاصی نظرمو جلب نکرد.اواخر پاییز یا اوایل زمستون بود.نه متاسفانه اسمشو نمیدونم فقط شنیدم حتی خونیم که ازش میچکیدرو آزمایش کردنو فهمیدن خونه انسانه واسه همین خیلی ذهنمو مشغول کرده بود.ویرایش شد

somayehfaridi
24th December 2012, 08:52 PM
کاملا موافقم، چرا که دلایل محکمتر و منطقی تری برای اثبات حقانیت امام حسین وجود داره ونیازی به این چیزا نیست
عقل حجت است

somayehfaridi
24th December 2012, 09:57 PM
سلام دوست عزیزم
ینی چه ترشحاتی؟
چیزه خاصی نظرمو جلب نکرد.
اواخر پاییز یا اوایل زمستون بود.
نه متاسفانه اسمشو نمیدونم فقط شنیدم حتی خونیم که ازش میچکیدرو آزمایش کردنو فهمیدن خونه انسانه واسه همین خیلی ذهنمو مشغول کرده بود.
هر گیاهی درون خودش شیرابه ای دارد که یا خام هست و از ریشه گرفته است، یا پرورده هست و از مواد اولیه که از ریشه و هوا گرفته است فرآوری میکند و تولید میکند و این شیره پرورده برای هر گیاهی متفاوت است هم از نظر کیفیت مواد تشکیل دهنده و هم کمیت آن و همچنین رنگ و طعم و ...، که ممکن است برخی از شیرابه ها قرمز رنگ باشد
اینکه بگوییم از یک درخت خون انسانی میچکد با هیچ منطقی و علمی سازگار نیست، بر فرض محال اگر چنین چیزی وجود داشت و آزمایش هم میشد، نتایج آزمایش در دنیا مثل توپ صدا میکرد. و در این صورت تمام گیاهشناسان دنیا خودشونو به اون درخت میرسوندن و ازش نمونه برمیداشتند و موضوع تحقیقات گسترده ای میشد.
باز بر فرض محال اگر چنین باشد و آن درخت در روز عاشورا خون گریه میکند، چگونه است که این ماموریت خطیر بر آن درخت واگذار شده؟ آیا تمام گونه های آن درخت در تمام دنیا گریه میکنند یا فقط آن تک درخت؟؟؟ اگر تمام گونه ها گریه میکنن پس باید در همه جای دنیا که این درخت وجود دارد همگی یک صدا گریه کنند، اگر فقط آن تک درخت گریه میکند با قوانین زیست شناسی که خداوند بر حیات وضع کرده، مغایرت دارد، درحالی که در قوانین خدا تغییر و تبدیلی وجود ندارد. باز فرض میکنیم که طبق قدرت خداوند که بر هر عملی قادر است و جهانی را «کن فیکن» میکند، این درخت به حکم خود خداوند گریه میکند!!! سوالی که پیش میاید این است: این درخت چه خصوصیتی داشته که این ماموریت به عهده او گذاشته شده؟؟

گذشته از مسایل زیست شناسی، برای اثبات حقانیت امام حسین چنان دلایل قوی و محکمه پسند و عقلانی وجود دارد که نیازی به این خرافه ها نیست
یعنی نهضت امام حسین اونقدر ضعیف هست که برای برپا نگه داشتنش به ترشحات یک درخت باید تکیه کنیم، به قول یکی از اساتیدمان: یعنی امام حسین (ع) (با عرض معذرت) اونقدر بدبخت و بیچاره شده که درخت به حالش گریه میکند؟؟

چند سال پیش تو اتوبوس نشسته بودم (ایام محرم ود)، یه عده خانوم نشسته بودن و صحبت میکردن، صحبت که چه عرض کنم همش غیبت و بدگویی بود، تا اینکه حرفاشون سوق پیدا کرد به طرف آرایش کردن یا نکردن در ایام محرم، همون کسانی که کلی غیبت میکردن و صف اتوبوسو رعایت نکرده بودن و نمیکردن و نخواهند کرد، با افتخار تمام میگفتند که بخاطر امام حسین ابرومو برنداشتم، یکی دیگه جواب میداد که: آره دیگه با همین کاراست که نهضت امام حسین پا بجا مونده!!!
خواستم بگم: یعنی نهضت امام حسین اونقدر سست و ضعیفه که به تار موی ابروی تو بنده؟؟؟؟!!!! ولی دیدم فایده نداره و آخرش محکوم میشم، حرفی نزدم
.
الانم سوال من اینه: آیا نهضت امام حسین به گریه درخت بنده؟؟؟
.
اگر امروز با یک فیلمی که من بیننده نمیدونم کی گرفته و از کجا گرفته و اصل قضیه چگونه بوده، به امام حسین ایمان بیاورم، فردا هم یکی با عقیده مخالف میاد و یه کیسه خون میذاره کنار قبر یزید و امثالهم و با یه وسیله کنترل از راه دور یواش یواش اون خون را جاری میکنه و ازش فیلم میگیره و کسی هم نمیتونه چیزی بگه، چون مشابه اون را شیعه نشون داده، و خواهد گفت: اگر راست است، پس این هم راست است، اگر دروغ است، پس فیلم شما هم دروغ است. و به احتمال بسیار قوی کسانی که با فیلم گریه سنگ، به امام حسین ایمان آورده اند، با دیدن فیلم گریه سنگ بر یزید نیز ایمانشان به طرف یزید برمیگردد یا حداقل به امام حسین شک میکنند.
فکر کنم از حضرت رسول روایت شده که میفرمایند: در اخرالزمان تشخیص حق از باطل مانند تشخیص حرکت یک مورچه در روی سنگ سیاه است.
و دنیای امروز پر است از مصادیق این حدیث. در این دنیا تکیه کردن بر فیلم و نقل قول های غیر مستند و ...، کار عاقلانه ای نیست.

ارگان
26th December 2012, 12:47 PM
هر گیاهی درون خودش شیرابه ای دارد که یا خام هست و از ریشه گرفته است، یا پرورده هست و از مواد اولیه که از ریشه و هوا گرفته است فرآوری میکند و تولید میکند و این شیره پرورده برای هر گیاهی متفاوت است هم از نظر کیفیت مواد تشکیل دهنده و هم کمیت آن و همچنین رنگ و طعم و ...، که ممکن است برخی از شیرابه ها قرمز رنگ باشد
اینکه بگوییم از یک درخت خون انسانی میچکد با هیچ منطقی و علمی سازگار نیست، بر فرض محال اگر چنین چیزی وجود داشت و آزمایش هم میشد، نتایج آزمایش در دنیا مثل توپ صدا میکرد. و در این صورت تمام گیاهشناسان دنیا خودشونو به اون درخت میرسوندن و ازش نمونه برمیداشتند و موضوع تحقیقات گسترده ای میشد.
باز بر فرض محال اگر چنین باشد و آن درخت در روز عاشورا خون گریه میکند، چگونه است که این ماموریت خطیر بر آن درخت واگذار شده؟ آیا تمام گونه های آن درخت در تمام دنیا گریه میکنند یا فقط آن تک درخت؟؟؟ اگر تمام گونه ها گریه میکنن پس باید در همه جای دنیا که این درخت وجود دارد همگی یک صدا گریه کنند، اگر فقط آن تک درخت گریه میکند با قوانین زیست شناسی که خداوند بر حیات وضع کرده، مغایرت دارد، درحالی که در قوانین خدا تغییر و تبدیلی وجود ندارد. باز فرض میکنیم که طبق قدرت خداوند که بر هر عملی قادر است و جهانی را «کن فیکن» میکند، این درخت به حکم خود خداوند گریه میکند!!! سوالی که پیش میاید این است: این درخت چه خصوصیتی داشته که این ماموریت به عهده او گذاشته شده؟؟

گذشته از مسایل زیست شناسی، برای اثبات حقانیت امام حسین چنان دلایل قوی و محکمه پسند و عقلانی وجود دارد که نیازی به این خرافه ها نیست
یعنی نهضت امام حسین اونقدر ضعیف هست که برای برپا نگه داشتنش به ترشحات یک درخت باید تکیه کنیم، به قول یکی از اساتیدمان: یعنی امام حسین (ع) (با عرض معذرت) اونقدر بدبخت و بیچاره شده که درخت به حالش گریه میکند؟؟

چند سال پیش تو اتوبوس نشسته بودم (ایام محرم ود)، یه عده خانوم نشسته بودن و صحبت میکردن، صحبت که چه عرض کنم همش غیبت و بدگویی بود، تا اینکه حرفاشون سوق پیدا کرد به طرف آرایش کردن یا نکردن در ایام محرم، همون کسانی که کلی غیبت میکردن و صف اتوبوسو رعایت نکرده بودن و نمیکردن و نخواهند کرد، با افتخار تمام میگفتند که بخاطر امام حسین ابرومو برنداشتم، یکی دیگه جواب میداد که: آره دیگه با همین کاراست که نهضت امام حسین پا بجا مونده!!!
خواستم بگم: یعنی نهضت امام حسین اونقدر سست و ضعیفه که به تار موی ابروی تو بنده؟؟؟؟!!!! ولی دیدم فایده نداره و آخرش محکوم میشم، حرفی نزدم
.
الانم سوال من اینه: آیا نهضت امام حسین به گریه درخت بنده؟؟؟
.
اگر امروز با یک فیلمی که من بیننده نمیدونم کی گرفته و از کجا گرفته و اصل قضیه چگونه بوده، به امام حسین ایمان بیاورم، فردا هم یکی با عقیده مخالف میاد و یه کیسه خون میذاره کنار قبر یزید و امثالهم و با یه وسیله کنترل از راه دور یواش یواش اون خون را جاری میکنه و ازش فیلم میگیره و کسی هم نمیتونه چیزی بگه، چون مشابه اون را شیعه نشون داده، و خواهد گفت: اگر راست است، پس این هم راست است، اگر دروغ است، پس فیلم شما هم دروغ است. و به احتمال بسیار قوی کسانی که با فیلم گریه سنگ، به امام حسین ایمان آورده اند، با دیدن فیلم گریه سنگ بر یزید نیز ایمانشان به طرف یزید برمیگردد یا حداقل به امام حسین شک میکنند.
فکر کنم از حضرت رسول روایت شده که میفرمایند: در اخرالزمان تشخیص حق از باطل مانند تشخیص حرکت یک مورچه در روی سنگ سیاه است.
و دنیای امروز پر است از مصادیق این حدیث. در این دنیا تکیه کردن بر فیلم و نقل قول های غیر مستند و ...، کار عاقلانه ای نیست.

بله نظره شمام دروسته من باید اطلاعات دقیق تری در مورد اون درخت جمع آوری کنم.به نظر منم آدم باید دنبال راه امامان باشه نه فقط اشکو عزا و ابرو برنداشتن.

از زمانیکه به جای پیرو حسین (ع) بودن، عزادار حسین (ع) شده ایم، در عزای همیشگی مانده ایم.
چه هوشیارانه دگرگون کرده اند پیام حسین (ع) را.

نادر نجفي امامي
5th January 2013, 05:26 PM
سلام درختي كه ميگن روز عاشوراخونگريه ميكنه اينطور نيست شره درخت است كه از درخت بيرون مياد امثال اين درختها جديداَ خيلي زياد شده به عقل خودت رجوع كن و با عقل و دل عاشق شو نه با افسانه يا دروغ پردازي

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد