PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فتیشیزم

نارون1
15th December 2012, 10:12 PM
http://mortezapashaie.persiangig.com/image/psychology/%D9%81%D8%AA%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D8%B3%D9%85.jpg

فتیشیزم یعنی (صنم) پرستی و این نیز نوعی انحراف جنسی یا ضلالت تناسلی است که اجباری و اضطراری می باشد . فتیشیست ها با تجسم پاره ای از اعضای بدن و تصور رخنه ها و اندام تناسلی و همچنین با دیدن و تماس با اشیاء و متعلقات جنس مخالف ، از لحاظ جنسی ارضا می شوند.

فتیشیزم گمراهی رجولیت است و بیشتر در مردها دیده می شود . میل عمده ی فتیشیست ها و اشتهای جنسی آنها متوجه پاره اشیای جنس مخالف و غالبا به دستمال ، دستکش ها ، کفش ها ، گیسو ها و دست و پای آن ها بوده ، به حدی که بیشتر اوقات این میل به مرتبه ی پرستش می رسد .

فرضیه روانپویشی فیتیشیسم یا به طور کلی پارافیلیاها را ناشی از تثبیت در یکی از مراحل روانی - جنسی رشد ، یا کوششی برای محافظت در مقابل اضطراب اختگی (castration anxiety ) میداند.

در فرضیه یادگیری ، ارتباط بین یک عمل با برانگیختگی جنسی در دوران کودکی (یادگیری شرطی)، عامل اصلی در پارافیلیاها به شمار می آید.

فتیشیست ها احتیاج ندارند که جنس مخالف در کنارشان باشد و یا حتی در مقابل آن ها متجسم شود ، میل و یا به تعبیری عشق آن ها به شیء ای است که اینک در اختیار آن هاست وگاهی با گذاشتن آن شیء به روی سینه و یا اعضای تناسلی خود ، ارضا می شوند .

فرقه ای نیز در میان آن ها هست که مخصوصا از زن های بدریخت و بدکار ، اشیاء و لوازم معیوبشان از قبیل حوله ،دستمال و غیره را گرفته و به آن دل خوش داشته وکسب التذاذ جنسی می کنند و گروهی دیگر از فتیشیست ها در مکان های ازدحام مردم اقدام به بریدن موی زن ها می کنند و به وسیله ی آن خود ارضایی می کنند . برخی از صنم پرست ها یا همان فتیشیست ها مجذوب کفش زنانه می باشند و غالبا برای تماشا جلو مغازه ها و بوتیک های کفش زنانه ایستاده و در حالی که برانگیخته و حیرت زده اند چشم به کفش های زنانه می دوزند .

فتیشیزم به دو شکل در اشخاص جلوه می کند : 1- فتیشیزم اشیاء و اثاثیه 2- فتیشیزم بدن

کسانی که نسبت به اشیاء مجذوب می گردند برای تهیه و تدارک اشیاء ولو به دزدی ، اقدام می کنند ؛ زیرا جمع کردن اشیاء و تشکیل کلکسیون رفع احتیاجات تناسلی و جنسی آن ها را می نماید . فتیشیست های بدن فقط یک قسمت عضو بدن را دوست می دارند و به وسیله ی بدن زن ها می توانند متلذذ شوند .

در مبحث فتیشیسم به واژه ی فتیش سکس برمی خوریم که انواع مختلفی دارد ، مانند فتیش پا ، فتیش باسن ، فتیش ادرار و غیره .

اما از آن جا که سخن گفتن از هر یک از انواع فتیش سکس ، به دلیل کمبود اطلاع رسانی ، که آن هم به دلیل محدودیت هاست ، قطعا فضای بیشتری می طلبد ما ناگزیر از آن می گذریم و فقط رو به زوج ها کرده و می گوییم:

اگر چنانچه همسر شما از خود رفتاری دال بر وجود تمایلاتی از نوع فتیش سکس نشان داد ، ابتدا مشخص کنید که آن را می پذیرید یا نه . در صورت پذیرفتن سعی کنید محل مورد توجه طرف مقابلتان را همواره تمیز و زیبا نگهدارید مثلا در فتیش پا ، ناخن ها و انگشتان پا و عموما کل پاهایتان را تمیز نگهدارید و در زیبایی آن کوشا باشید و بلاخره ، در هنگام برقراری روابط از این دست ، رو به طرف مقابل که از طریقه ی فتیش سکس وارد شده ، بگویید که از این نوع رابطه راضی هستید و ابراز کنید که هم اکنون لذت زیادی از آن می برید . چرا که ابراز رضایت شما برای آنها به غایت مهم است.

منبع: بخشی از کنفرانس مشترک (ع. ف) و (ع. ن) و (م ج. م)
استخراج: پیج «روانشناسی عمومی»

http://psychology-tab.blogfa.com/post/433/%D9%81%D8%AA%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D8%B2%D9%85

amirnpe
25th December 2012, 01:03 AM
خوب که چی ؟ این بیماریه ؟ افراط هر چیز می شه یک بیماری مثلا یکی به موسیقی علاقه داره و کارش به جایی برسه که حتی تو مهمونی آهنگ گوش کنه می شه یک آدم دیوونه اینم همین طوره !!! هر کس علایقی داره دوست عزیز هر کس میل جنسیش به یک نحوی تحریک می شه ! من فکر نمی کنم این چنین سلایقی بیماری هست !؟ همان طور که هر کسی با توجه به سلایقش لباس می پوشه ؟ و این موضوع هم مشابه همینه ....

نارون1
25th December 2012, 10:52 AM
خوب که چی ؟ این بیماریه ؟ افراط هر چیز می شه یک بیماری مثلا یکی به موسیقی علاقه داره و کارش به جایی برسه که حتی تو مهمونی آهنگ گوش کنه می شه یک آدم دیوونه اینم همین طوره !!! هر کس علایقی داره دوست عزیز هر کس میل جنسیش به یک نحوی تحریک می شه ! من فکر نمی کنم این چنین سلایقی بیماری هست !؟ همان طور که هر کسی با توجه به سلایقش لباس می پوشه ؟ و این موضوع هم مشابه همینه ....

اگه شما خود ارضایی رو سلامت دونستین ، میتونین تو دیدگاه خودتون این رو هم سلامت بدونین

مطمئنا یک انسان سالم نیازهای جنسیش رو در مسیر سالمش هدایت میکنه و در جهت ارضای نیازش برمیاد ....

amirnpe
30th December 2012, 02:35 AM
اگه شما خود ارضایی رو سلامت دونستین ، میتونین تو دیدگاه خودتون این رو هم سلامت بدونین

مطمئنا یک انسان سالم نیازهای جنسیش رو در مسیر سالمش هدایت میکنه و در جهت ارضای نیازش برمیاد ....

ببخشید برای من قابل حضم نیست بحثتون من نمی تونم جلوی سلایق آدم ها رو بگیرم همین .... حداقل باید این حق رو به آدما دادکه چگونه در تعادل ارتباط جنسی داشته باشن منظورم در فضای سلایقه .... خود ارضایی هم بحث جدایی هست .

وحید 0319
12th February 2013, 03:19 PM
ببخشید برای من قابل حضم نیست بحثتون من نمی تونم جلوی سلایق آدم ها رو بگیرم همین .... حداقل باید این حق رو به آدما دادکه چگونه در تعادل ارتباط جنسی داشته باشن منظورم در فضای سلایقه .... خود ارضایی هم بحث جدایی هست .

باسلام

دوست عزیز و محترم خیلی ممنون...البته از همه کاربران و مدیران و همکاران عذر میخام....

خودارضایی حرامه ......اینو قبول دارین؟

- - - به روز رسانی شده - - -

باسلام

دوست عزیز و محترم خیلی ممنون...البته از همه کاربران و مدیران و همکاران عذر میخام....

خودارضایی حرامه ......اینو قبول دارین؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد