PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب رشته

steelylove
13th December 2012, 02:45 PM
سلام دوستان
من امسال کنکور می دم و چون اون موقع دیگه وقتی واسه تحقیق نمی مونه الان می خوام اول رشتمو انتخاب کنم .من ایده های بسیاری برای اختراع دارم ولی چون به سطح علمی لازم نرسیدم قادر به ساختشون نیستم در ضمن ایده های من بیشتر مربوط به الکترونیک- مکانیک-روباتیک-برنامه نویسی(کامپیوتر)- هستش که هر ایده تلفیقی از این علوم هستند الان به نظر شما چه رشته ای بخونم که بتونم همشونو یاد بگیرم در ضمن باید طوری باشه که رشته ی مورد نظر بازار کار داشته باشه که اگه اختراعات موفق نبود برای شغل مشکلی نداشته باشم. هر نظری یا پیشنهادی دارید بگید ممنون

right.kimber
13th December 2012, 05:51 PM
دوست من، در صورتی که نتیجه کنکورت خوب از آب در بیاد، من اکیدا بهت توصیه میکنم رشته مکانیک رو انتخاب کنی (جامدات)
حالا اگه دیگه نتیجه کنکورت خیلی خیلی خوب از آب در بیاد که بتونی شریف قبول بشی، اینجا دیگه شما میتونی دو رشته در بخونی. این قانون دانشگاست، بعد از اینکه شما مثلا با رشته مکانیک پذیرفته شدین میتونین برای رشته دوم هم درخواست بدی (مثلا الکترونیک). البته تا زمانی که خودتون نشینید رشته ها رو بررسی نکنید، تمامی صحبت های بنده هویجیاتی بیشتر نخواهد بود.
فی ما بین، صحبت ها بسیار زیاد و 100 البته حوصله اینجانب بسیار کم...

steelylove
15th December 2012, 07:38 PM
ممنون از دوستان .میدونم که رشته رو باید با علاقه انتخاب کرد ولی من موندم کدومو بخونم بهتره جدا از علاقه در نظر بگیرید نظر بدید لطفا[soal]

SaSaMc2
17th December 2012, 04:35 AM
سلام...[golrooz]

فكر ميكنم رشته مكاترونيك بهترين رشته واسه مخترعين باشه...

hossien
17th December 2012, 04:59 AM
شما بیشتر به سمت الکترونیک برین شاید بهتر باشه چون در بخش ربات ها ، برنامه نویسی و ... بیشتر ساخت آن کارش با بخش الکترونیک هست و در مورد سازه زیاد سخت نیست و می تونید در بیارین.
در ضمن در رشته مکانیک نهایتا 3 واحد برنامه نویسی پاس کنید اونم بستگی به استاد داره که چی درس بده حالا شما چی یاد بگرین.

اگه بتونید مکاترونیک انتخاب کنید مستقیم خیلی خوبی اما اگر نبود در ارشد مکاترونیک از گروه برق-الکترونیک و گروه مکانیک انتخاب میشه که بیشتر مباحث اون مربوط به الکترونیک هست 3 یا 4 درس از 10 درس مربوط به مکانیک میشه شما می تونید سه درس انتخاب کنید و کنکور ارشد بدین رشته مکاترونیک.

ab.bb
17th December 2012, 05:18 AM
بازار کار رو فراموش کن؛چون اوضاع همه رشته ها خرابه.گذشته از اون اگر دنبال کسب درآمدی؛ خرج دانشگاهت رو بردار، برو توی بازار با اون پول کار کن.ولی اگر تو فکر اختراع و کسب دانشی ، برو دنبال رشته ای که دوست داری.برای شما هم بهترین چیز الکترونیکه . همه اون چیزی که برای ساخت و برنامه ریزی، ربات و دستگاه های الکترونیکی میخوای؛ توی همین رشته هست. اتفاقا جای اختراع هم توی این رشته زیاده. گول اسم رشته های دانشگاه هم نخور.با کسایی که اون رشته رو خوندن صحبت کن.یه چیز رو هم بدون دانشگاه خیلی چیزی به آدم یادنمیده. تحقیق خارج از کتابت رو زیاد کن.کارگاه های دانشگاه هم معمولا بدرد نمیخوره. واسه همین برای اینکه کار عملی خوب یاد بگیری؛ یه دوره آموزشگاه فنی و حرفه ای هم بری ضرر نمی کنی.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد