PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهندس علي آبادي ، استعفا داد(تاریخ انتشار:سيزدهمين روز ! فروردين سال جاري)

امید عباسی
2nd April 2009, 11:27 PM
مهندس علي آبادي ، استعفا داد.

http://www.footballmedia.net/images/1540/345(3).jpg

بعد از ظهر امروز ، طي جلسه اي اضطراري با حضور رياست محترم جمهور در محل سازمان تربيت بدني ، جناب آقاي دكتر محمود احمدي نژاد ، متن استعفاي مهندس علي آبادي از رياست سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك قرائت شد و پس از شنيدن اظهارات مهندس علي آبادي و علي رغم اصرار حاضرين مبني بر منصرف كردن وي ، ايشان با چشماني اشك آلود جلسه را ترك كرد.
مهندس علي آبادي در متن استعفاي خود از دخالت سازمان تربيت بدني در بركناري همه اعضاي فدراسيون دكتر دادكان (‌از رياست تا تداركات و ابدارچي ) كه منجر به تعليق فوتبال ايران شد عذر خواهي كرد و از دكتر دادكان و اعضاي فدراسيون حلاليت طلبيد.
رياست پيشين كميته ملي المپيك، از انتصاب امير قلعه نوعي به سرمربيگري تيم ملي به عنوان يكي از تلخ ترين اشتباهات مديريتي اش نام برد و گفت از اين كه در اين انتصاب با كميته انتقالي ناسازگاري داشته است و دخالت كرده قلبا پشيمان است .

علي آبادي بركناري حبيب كاشاني ، مدير موفق پرسپوليس كه اين تيم را با آوردن افشين قطبي به كشور پس از 6 سال قهرمان ايران نمود ، و انتصاب داريوش مصطفوي كه گرايش هاي استقلالي داشت را به جانشيني وي يك فاجعه در تاريخ ورزش ايران دانست و پرسيد به راستي چرا بايد مدير عاملي كه تيمي پر حاشيه و بي منبع در آمد مشخص را به قهرماني ليگ برتر رسانده است از كار بركنار كرد ؟‌

در اين خط از نامه وي كه مشخص بود در وضعيت روحي اسفناكي نوشته شده بود ، شكست تحقير آميز كاروان ورزشي ايران در المپيك پكن كه با صرف چهل ميليارد تومان به اين مسابقات اعزام شده بود ، حاصل ضعف مديريت خود دانست و از ملت هميشه در صحنه ايران عاجزانه التماس بخشش داشت.
او دخالت سازمان تربيت بدني در لغو حكم سرمربيگري تيم ملي افشين قطبي و انتصاب علي دايي را همان لابي قوي دانست كه در برنامه نود، علي دايي گفته بود هر كس لابي قوي تري داشته باشد ، سرمربي تيم ملي مي شود ! و به اين وسيله از جامعه فوتبال ايران پوزش طلبيد.
علي ابادي كه به شدت از دو شغله بودن خود ناراضي بود‌، از پورمحمدي به واسطه لجبازي هايش عذر خواهي كرد و گفت به يك باره از هر دو شغل استعفا مي دهم تا شايسته سالاري بر فوتبال ايران حاكم شود !
رييس سابق سازمان تربيت بدني ، در جملاتي خطاب به عادل فردوسي پور از وي به واسطه قطع اس ام اس در يكي از برنامه ها عذر خواهي كرد و گفت خصومتي بين ما نبايد باشد چرا كه من از طرفداران پر و پا قرص برنامه ات بودم ، حتي آن سالهايي كه پخش نمي شد !
او هم چنين جمله " نود كه هيچ ! از نهصد هم نمي هراسيم ! "‌را تكذيب كرده و ساخته ذهن خبرنگاران دانست.
مهندس علي آبادي با اشاره به علاقه ش به سريال مرد هزار چهره ، دفاعيه مسعود شصت چي را يكي از علل نوشتن اين نامه دانست و گفت:‌
« من از اول ش هم اشتباهي بودم ، من نه فوتبال را مي شناختم ، نه كشتي ! نه...!
من شريف ، مدير شدم ! من فقط ميخواستم كمك كنم ! نميدانستم در المپيك بايد مدال آورد تا در رتبه بندي جايي داشته باشيم ، واقعا فوتبال 90 دقيقه است ؟ من از اول اش هم فكر ميكردم فوتبال هم مثل نود كه دو سه ساعتي طول ميكشه ، چند ساعتي هست دور هميم ! »
اين نامه ، با اصرار مهندس علي آبادي بر استعفا از دو سمت فعلي خود به پايان يافت ‌و آن را تنها راه باقي مانده براي جبران فرصت هاي از بين رفته ورزش ايران دانست.

تاريخ اين نامه ، به گواهي منبعي موثق ، سيزدهمين روز ! فروردين سال جاري بود

منبع:http://www.footballmedia.net/articles.asp?id=3548

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد