PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگوی بچه های حقوق

sadaf jon
3rd December 2012, 04:46 PM
با سلام خدمت دوستای عزیزم باتوجه به اینکه بحث و گفتگو تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن معلومات و مرور برخی موضوعات حقوقی میشود
لذا از شما دعوت میکنم سوال و نظرات خودتون رو و همچنین مطالبی که به نطرتون جالب و مفید هستش رو بنویسید و تحلیل و توضیح بدهید

http://www.uc-njavan.ir/images/18xam34599rntdmzc39l.jpg

سوال و بحث اول رو خودم میگم
نظرتون رو درباره تخفیف در مجازات های زندانی های مهریه بنویسید
باتوجه به اینکه مهریه حق زن هستش ولی در حال حاضر مورد سواستفاده و لجبازی شده است

sadaf jon
3rd December 2012, 05:01 PM
باتوجه به اینکه زندانی های مهریه در حال حاضر رو به افزایش هستند و هر سال به تعداد انها افزوده میشود به نظر شما
ایا امکان حذف مجازات زندان در خصوص این مقوله وجود دارد؟

Sookoot
3rd December 2012, 05:04 PM
سلام بر صدف خانم ، خوش امدید - مرسی جای چنین تاپیکی در تالار حقوق خالی بود

گفتگوی بچه های حقوق

بنظرم تصویب هر قانونی عده ای رو خوشحال و جمع دیگری رو ناراحت میکنه ! طبیعی هم هست چون قانون کوره
تغییرات انجام شده در ماده 2 محکومیتهای مالی ( ازادی زندانیان معسر - مهریه - چک و ...) هم از همین موضوع پیروی میکنه - خانما ناراحت که پس حق و حقوقشون چی میشه اقایان نیششون تا بناگوش باز که دیگه زندان نمیرن !

اما همه داستان به اینجا ختم نمیشه یه جورایی مردها رو باهمین قانون هم میشه فرستاد زندان اب که خنک بخورن ...بچه های حقوق بگن تا بگم ...

golden3
3rd December 2012, 05:16 PM
ممنونم صدف جون از موضوعی که مطرح کردی امیدوارم به جاهای خوبی برسیم

من خودم دخترم شاید اکثر خانوما مخالف این موضوع باشند ولی از دیدگاه من کار خوش آیندی نیست چون زندانی کردن مرد بابت مهریه سکه نمیشه برای خانوما

به قول جناب سکوت با همین قانون هم میشه آقایون رو فرستاد آب خنک بخصوص که الان دادن 10 تا سکه م براشون سخته با این وضع اقتصادی

نسیم بهآر
4th December 2012, 04:47 AM
باسپاس از شما

. دوست عزیز افراد بسیاری رو میشناسم که حتی از مهریه شون هم گذشتن برای دست یابی به ارامش چون با زندان رفتن یک مرد نه تنها مشکلی حل نمیشود بلکه مشکلات افزون تر هم میشود. .من فکر میکنم قید عندالمطالبه میتونه مشکل رو حل کنه اگه خانما تو عقد نامه بخوان عندالمطالبه قید بشه مسلما هر زمان که مهریه رو مطالبه کنن مرد باید بپردازه و در صورت عدم پرداخت می تونن از طریق قانونی اقدام کنن ..

بلدرچین
4th December 2012, 10:12 AM
ای قربون ترازوی عدالت برم الهی.
باید یک سری قوانین و ایین نامه هایی مصوب مجلس برسه که زندگی رو تا یک سالی مثلا 4سال مشخص کنه و بعد اون طبق شرایطی زن و شوهر حرف طلاق رو پیش بکشن.مثلا این زن و شوهر که بعد5سال که فکر نمیکنم بعد این همه سال حرف طلاق رو پیش بکشن،باید کنارهم زندگی کرده باشن و... .
فرهنگ مهریه هنوز توی ایران نیومده این باعث این همه مشکلات جامعه هستش.
زن و شوهر اگر گذشت و بخشش داشته باشن اصلا طلاقی نخواهیم داشت.
گذشت هنگام به وجود اومدن مشکل یا تختی از وظیفه.
کش ندادن مشکل و حل کردن.
حرف زدم هرروزه با زن چون ما ببخشید از همه دختران و زنان ایران زمین،ما کلفت نیووردیم خونه که کار کنه و... تا ما بیایم.زنه چراغ خونس همین که ما پشتمون گرمه که کسی هست که هوامونو داشته باشه که باز اینم به خودمون ربط داره که میگم،باید بریم خدامونو شکر کنیم.
زن و شوهر باید هوای همو داشته باشن.

بازهم خواهم اومد و توضیح میدم.استاد سکوت و اجی فروغ ببخشید شما استادید من یکمی حرف زدم.
فدای همه ی بچه های حقوق و رشته حقوق بشم الهی[golrooz]

بلدرچین
4th December 2012, 10:16 AM
ممنونم صدف جون از موضوعی که مطرح کردی امیدوارم به جاهای خوبی برسیم

من خودم دخترم شاید اکثر خانوما مخالف این موضوع باشند ولی از دیدگاه من کار خوش آیندی نیست چون زندانی کردن مرد بابت مهریه سکه نمیشه برای خانوما

به قول جناب سکوت با همین قانون هم میشه آقایون رو فرستاد آب خنک بخصوص که الان دادن 10 تا سکه م براشون سخته با این وضع اقتصادی

افرین اجیه من.اجی ببخشید این جا همه لیسانس دارن و من هیچی،شما فهمیده ترید اما به نظر من باید فرهنگ جا بندازیم تا مهریه زن و شوهر اگر واقعا زن و شوهر باشن کار به سکه و دادگاه خانواده نمیرسه.ما باید فرهنگ نداشتمونو جا بندازیم.درست میگم اجی؟

- - - به روز رسانی شده - - -

باتوجه به اینکه زندانی های مهریه در حال حاضر رو به افزایش هستند و هر سال به تعداد انها افزوده میشود به نظر شما

صدف جون اجازه هست منم بیام حرف یزنم؟

sadaf jon
4th December 2012, 10:58 AM
با سلام خدمت همه دوستای عزیزم
اتفاقا من نظر شخصی همه رو میخوام از همه جور قشر و رشته ها
نظرتون رو بنویسید
من نظر علمی نمیخوام که میگی لیسانسی
منم دانشجوی ترم 5 حقوقم مقطع لیسانسم
با سپاس

sadaf jon
4th December 2012, 11:09 AM
دوستای عزیزم تاکید من روی اینه که
یه مرد یه پدر وقتی میره زندان و برمیگرده به جامعه
میدونید چه پیامدهایی رو میتونه برای خانوادش و جامعه داشته باشه؟
سابق زندان برای مثلا یه جوون 23 یا 25ساله وحشتناک

golden3
4th December 2012, 05:52 PM
افرین اجیه من.اجی ببخشید این جا همه لیسانس دارن و من هیچی،شما فهمیده ترید اما به نظر من باید فرهنگ جا بندازیم تا مهریه زن و شوهر اگر واقعا زن و شوهر باشن کار به سکه و دادگاه خانواده نمیرسه.ما باید فرهنگ نداشتمونو جا بندازیم.درست میگم اجی؟

داداش من به لیسانس نیست به اطلاعاتیه که کسب میکنیم چه بسا کسایی هستن که لیسانس حقوق ندارن ولی اطلاعات بالایی دارن

صدف جون اجازه هست منم بیام حرف یزنم؟

مگه رشته تحصیلی داداشم حقوق نیست پس شماهم میتونی نظر بدی مطمئن باش نظر صدف جون هم تبادل اطلاعات و بدست آوردن 1نتیجه خوب ومنطقیه پس نظر تمام دوستان قابل احترامه[golrooz]

golden3
4th December 2012, 05:58 PM
با سلام خدمت همه دوستای عزیزم
اتفاقا من نظر شخصی همه رو میخوام از همه جور قشر و رشته ها
نظرتون رو بنویسید
من نظر علمی نمیخوام که میگی لیسانسی
منم دانشجوی ترم 5 حقوقم مقطع لیسانسم
با سپاس

صدف جون ممنون ازت خانومی فقط چون عنوان موضوع رو گذاشتی گفتگوی بچه های حقوق این یعنی شامل حال غیر حقوقی نمیشه به طبعش کسی مطالبو نمیخونه مگر اینکه به حقوق علاقه داشته داشته باشه
بهتر بود عنوان بچه ها رو نمیذاشتی
ببخشید این نظرشخصی من بود امیدوارم ناراحت نشده باشی از من عزیزم [golrooz]

golden3
4th December 2012, 06:06 PM
دوستای عزیزم تاکید من روی اینه که
یه مرد یه پدر وقتی میره زندان و برمیگرده به جامعه
میدونید چه پیامدهایی رو میتونه برای خانوادش و جامعه داشته باشه؟
سابق زندان برای مثلا یه جوون 23 یا 25ساله وحشتناک

خب مسلما پیامدهای خوبی دربرنداره بخصوص برای بچه ها حتی برای خود مرد چون امکان داره تو زندان دچار مشکلاتی بشه که بعد همون آدم که بخاطر مهریه زندانی شد به آدمی تبدیل بشه که برای جامعه مضر باشه

متاسفانه کسیکه میره زندان بخاطر ندادن مهریه باکسی که به جرم حمل مواد مواد مخدر زندان میره فرقی نداره چون از دیدگاه مردم سابقه دار محسوب میشه و به عنوان مجرمانه دقت نمیکنند.

sadaf jon
5th December 2012, 05:26 PM
بچه ها یه چیز جالب میخوام بهتون بگم
میدونستید وقتی یه دختر مهریه شو در دوران نامزدی ببخشه
اگر در دوران نامزدی طلاق بگیره باید نصف مهریه شو بده به شوهرش
مثلا اگر مهریه اش صدتا سکه اس 50تا باید بده

sadaf jon
5th December 2012, 05:28 PM
مهریه زن بعد از نزدیکی باید به طور کامل پرداخت بشه
ولی قبل از اون (یعنی درصورت بکارت دختر) مهریه نصفه
بنابر این اگر قبل از نزدیکی طلاق واقع بشه مهریه نصفه

golden3
5th December 2012, 06:39 PM
مهریه زن بعد از نزدیکی باید به طور کامل پرداخت بشه
ولی قبل از اون (یعنی درصورت بکارت دختر) مهریه نصفه
بنابر این اگر قبل از نزدیکی طلاق واقع بشه مهریه نصفه

آره عزیزم درست گفتی تا زمانیکه نزدیکی صورت نگرفته نصف مهریه ولی چنانچه نزدیکی صورت بگیره چه دختر باکره باشه یانباشه بایدتمام مهریه پرداخت بشه یعنی صرف خوابیدن باید کل مهریه پرداخت بشه
البته اونم بستگی داره بعضی ا میبخشن
من خودم1از آشناهامون همین اتفاق براش افتاد البته نزدیکی صورت نگرفته بود بعد که نساختن باهم پدر دختره گفت دخترم مهریه نمیخواد بخشیدن خانواده ی پسره هم از سرویس طلا گرفته تا انگشتر وسکه هرچی که سرعقد برای دختره افتاد بخشیدن به دختره

بلدرچین
5th December 2012, 11:41 PM
صدف جون راست میگی؟پس من حتما از زنم این درخواست رو میکنم بعد طلاقش میدم بعد پولدار میشم با اجازه اجی فروغم ههه

golden3
6th December 2012, 09:58 AM
صدف جون راست میگی؟پس من حتما از زنم این درخواست رو میکنم بعد طلاقش میدم بعد پولدار میشم با اجازه اجی فروغم ههه

آخه پسرخوب در هرصورت باید مهریه بدی یعنی قراره پول از جیب مبارکت بره نه اینکه پولدار بشی [nishkhand]

بلدرچین
6th December 2012, 10:53 PM
آخه پسرخوب در هرصورت باید مهریه بدی یعنی قراره پول از جیب مبارکت بره نه اینکه پولدار بشی [nishkhand]

اجی اصل موضوع رو برام واضح بگو من گیج شدم...هه

sadaf jon
7th December 2012, 09:25 AM
ای حقه باز شیطون
اونم میتونه وکیل بگیره با استناد به تدلیس حالتو جا بیاره
تازه محضری که نبخشیده به زبون فایده نداره
محضری ام شما عمرا روت نشه
مردا همشون زن ذلیلن
این ثابت شدس [labkhand]

golden3
7th December 2012, 10:12 AM
اجی اصل موضوع رو برام واضح بگو من گیج شدم...هه

داداشی چیزسختی نیست
ماده 1082 ق.م : بمجرد عقد,زن مالک مهر می شود و میتواند هرنوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.
یعنی هروقت ازدواج کردی وعاقدخطبه عقدروجاری کرد وجواب مثبت گرفت خانومت مالک مهریه میشه اما اگه قبل از نزدیکی طلاقش بدی باید نصف مهریه روبدی اگه بعداز نزدیکی طلاقش بدی بایدتمام مهریه روبپردازی که مستندش قسمت اول ماده1092 هست
پس
قبل ازنزدیکی:نصف مهر
بعدازنزدیکی:تمام مهر

sadaf jon
7th December 2012, 11:05 AM
حالا یه سوال
اگر مهریه مشخص نباشد ؟ شرایط به چه صورته

sadaf jon
7th December 2012, 11:21 AM
با سلام خدمت دوستای گلم
با تاخیر
روز دانشجو رو بهتون تبریک میگم
و این دسته گل و با احترام فراوون تقدیم میکنم
http://www.uc-njavan.ir/images/f9hp4ue8g542vyamlzk.jpg

بلدرچین
7th December 2012, 11:41 AM
داداشی چیزسختی نیست
ماده 1082 ق.م : بمجرد عقد,زن مالک مهر می شود و میتواند هرنوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.
یعنی هروقت ازدواج کردی وعاقدخطبه عقدروجاری کرد وجواب مثبت گرفت خانومت مالک مهریه میشه اما اگه قبل از نزدیکی طلاقش بدی باید نصف مهریه روبدی اگه بعداز نزدیکی طلاقش بدی بایدتمام مهریه روبپردازی که مستندش قسمت اول ماده1092 هست
پس
قبل ازنزدیکی:نصف مهر
بعدازنزدیکی:تمام مهر

الان فهمیدم اجی خوبه.اجی تدلیس چیه؟اجی من یه جا خونده بودم میتونی از زنت درخواست محضری بگیری برای بخشیدن مهر و اینکه بعد یک مرحله ای که نمیدونم نصف مهر به مرد میرسه بگو اجی

sadaf jon
7th December 2012, 11:54 AM
یعنی ثابت میکنه که گول خورده یه جورایی
ولی اگر محضری ببخشه که بخشیده که دیگه مهریه نباید بدی

sadaf jon
7th December 2012, 11:57 AM
مهرالمثل به مهری گفته می شود که مقدار ان با رعایت (( حال زن از حیث شرافت خانوادگی و سایر صفات و وضعیت او نسبت به اماثل و اقران و اقارب و همچنین معمول محل و ... در نظرگرفته شود.))
بنابر این میزان مهر امثل برحسب حال زن معین می شود

sadaf jon
7th December 2012, 11:59 AM
هرگاه مهر در عقد ذکر نشده باشد و شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر زن خود را طلاق دهد زن مستحق مهرالمتعه است

sadaf jon
7th December 2012, 02:50 PM
اگر مهریه در عقد ذکر نشده باشه : قبل از نزدیکی طلاق دهد = مهرالمتعه
بعد از ان = مهرالمثل

golden3
7th December 2012, 09:07 PM
الان فهمیدم اجی خوبه.اجی تدلیس چیه؟اجی من یه جا خونده بودم میتونی از زنت درخواست محضری بگیری برای بخشیدن مهر و اینکه بعد یک مرحله ای که نمیدونم نصف مهر به مرد میرسه بگو اجی

تدلیس یعنی اعمالی انجام بدی که موجب فریب طرف معامله بشه
آره اگه زن رضایت بده میتونه محضری مهریه خودشو به مرد ببخشه

منظورتو از سوال متوجه نشدم منظورت ماده1092 ق.م هست؟

sadaf jon
8th December 2012, 01:09 PM
سلام به دوستای گلم

Alpha110
8th December 2012, 01:10 PM

با سلام خدمت دوستان
تا اونجایی که من اطلاع دارم
مهریه بالای 100 سکه عند الاستطاعه است
و کسی که بالای 100 سکه مهر کند هر زمان که داشته باشد میتواند بدهد
ولی اگر کمتر باشد عند المطالبه میشود.

sadaf jon
8th December 2012, 01:14 PM
ممنون از نظرت
درخصوص مشخص نبودن مهریه نظرتون چیه

بلدرچین
8th December 2012, 06:25 PM
نمیدونم اجی

sadaf jon
9th December 2012, 10:34 AM
نمیدونم اجی
اگر مهریه تعیین نشده باشه

اگر مهر در عقد ذکر نشده باشه : اگر قبل از نزدیکی طلاق دهد = مهرالمتعه
بعد از ان = مستحق مهرالمثل

ببین در مهرالمثل حال زن از حیث شرافت خانوادگی و سایر صفات زن مد نظر هستش
مثلا میبینن دختره در چه حد و شان هستش

در مهرالمتعه = حال مرد از حیث غنا و فقر رو بررسی میکنن

sadaf jon
9th December 2012, 10:36 AM
در نکاح منقطع عدم ذکر مهریه در عقد موجب بطلان میشود

محمد ایرانی
10th December 2012, 11:35 AM
سلام.من یه سوال داشتم از وکلای عزیز.این که میگن مهریه ی بالای 110تا زندان نداره قضیش چیه؟ فرض کنیم یکی 500تا سکه از مردی طلب داشته باشه و مرد تقاضای اعسار بده و مهریه تقسیط بشه(مثلا ماهی یکی).حالا سوالم اینه:اگه مرد همین ماهی یک سکه رو هم نده -با توجه به اینکه مبلغ کل مهریه بالای 110تاست - آیا مرد زندان میره یا نه؟

محمد ایرانی
10th December 2012, 11:46 AM
به نظر من قید عندالمطالبه نباید برداشته شه. زندان هم نباید حذف شه. تو ایران تقریبا تمام قوانین به سود مردهاست و مهریه تنها اهرم فشار روی آقایونه. فکر کنم بهتر باشه برای مهریه سقف تعیین شه و آقا قبل از عقد باید ثابت کنه که توانایی پرداخت مهریه رو داره. یا مثلا یه بخشی از مهریه بعد از عقد باید پرداخت شه.ایجوری شاهد ثبت مهریه های خارج از توان آقا نخواهیم بود و زن هم میدونه دستش بالاخره به یه جایی بنده. نظر شماها چیه؟

golden3
10th December 2012, 12:14 PM
به نظر من قید عندالمطالبه نباید برداشته شه. زندان هم نباید حذف شه. تو ایران تقریبا تمام قوانین به سود مردهاست و مهریه تنها اهرم فشار روی آقایونه. فکر کنم بهتر باشه برای مهریه سقف تعیین شه و آقا قبل از عقد باید ثابت کنه که توانایی پرداخت مهریه رو داره. یا مثلا یه بخشی از مهریه بعد از عقد باید پرداخت شه.ایجوری شاهد ثبت مهریه های خارج از توان آقا نخواهیم بود و زن هم میدونه دستش بالاخره به یه جایی بنده. نظر شماها چیه؟

سلام دوست عزیز و گرامی
ممنون بابت نظراتتون[golrooz]
ولی قرار نیست قید عندالمطالبه برداشته بشه زندان هم به کلی حذف نشده فقط با توجه به اینکه برای مهریه سقف تعیین شده شرایط زندان تغییر کرده
به نظر من کار عاقلانه ای هست 110 تا هم تو این دوره زمونه کم نیست
ضمن اینکه قسط بندی از زندان که بهتره
زندان تبعات خوبی نداره بخصوص اگه زوجین فرزند داشته باشند

golden3
10th December 2012, 12:26 PM
سلام.من یه سوال داشتم از وکلای عزیز.این که میگن مهریه ی بالای 110تا زندان نداره قضیش چیه؟ فرض کنیم یکی 500تا سکه از مردی طلب داشته باشه و مرد تقاضای اعسار بده و مهریه تقسیط بشه(مثلا ماهی یکی).حالا سوالم اینه:اگه مرد همین ماهی یک سکه رو هم نده -با توجه به اینکه مبلغ کل مهریه بالای 110تاست - آیا مرد زندان میره یا نه؟

خب مسلما زندان داره تقسیط مهریه بابت اینه که مرد زندان نره و زن هم به حقوق خودش برسه حالا اگر همین مقدار تقسیط شده رو نده مجازاتش زندانه

فکر کنم با این مطلب دیگه کامل متوجه قضیه 110 تا سکه بشید
جزئیات قانون جدید مهریه ۱۱۰عدد سکه (http://irvakil.org/%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d9%85%d8%af%d9%86%d9%8a/%d8%ac%d8%b2%d8%a6%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%85%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%87-110%d8%b9%d8%af%d8%af-%d8%b3%da%a9%d9%87/)

در اینجا سه حالت می توان متصور شد:

حالت اول- مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه است: که در اینصورت باید تمامی مهریه پرداخت شود، درغیراینصورت برابر قانون رفتار خواهد شد. (مطابق ماده ۲ قانون محکومیت های مالی)

حالت دوم- مهریه دقیقاً ۱۱۰ سکه است: که مانند حالت اول باید تمامی مهریه پرداخت شود، درغیراینصورت برابر قانون رفتار خواهد شد. (طبق ماده ۲ قانون محکومیت های مالی کسانی که برای پرداخت ۱۱۰ سکه اقدام نکنند، راهی زندان می گردند.)

حالت سوم- مهریه بیش از ۱۱۰ سکه تعیین شده است: که در این وضعیت، در ابتدا باید ۱۱۰ سکه مطابق قانون پرداخت گردد. (و درصورت امتناع از پرداخت، مطابق ماده۲ محکومیت های مالی زندان در انتظار فرد خاطی است.)
سپس دادگاه تمکن مالی فرد را بررسی کرده و مطابق وضعیت مالی و تمکن وی تصمیم گیری خواهد نمود.

ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی : هر کس محکوم به پرداخت مالی به دیگری شود چه به صورت استرداد عین یا قیمت یا مثل آن و یا ضرر و زیان ناشی از جرم یا دیه و آن را تادیه ننماید دادگاه او را الزام به تادیه نموده و چنانچه مالی از او در دسترس باشد آن را ضبط و به میزان محکومیت از مال ضبط شده استیفا می نماید در غیر این صورت بنا به تقاضای محکوم له ، ممتنع را در صورتی که معسر نباشد تا زمان تادیه حبس خواهد کرد .
(ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، تقاضای طلبکار در بازداشت کردن بدهکار تا زمان پرداخت و حصول برائت ذمه را به رسمیت شناخته است.)

محمد ایرانی
10th December 2012, 11:40 PM
ممنون.سپاسگزارم بابت پاسختون

sadaf jon
13th December 2012, 03:18 AM
درباره شفعه چی میدونید ؟

golden3
14th December 2012, 11:33 AM
درباره شفعه چی میدونید ؟

سلام عزیزم
مبحث شفعه رو با1خط نمیشه توضیح داد نکات ریزی داره که باید بهش توجه کرد
حالا اگه سوالی داری که جوابشو نمیدونی من تاجایی که بلدباشم درخدمتم البته خودت صاحب نظری[golrooz]

sadaf jon
14th December 2012, 11:41 AM
سلام به دوستای گلم
اکراه در نکاح به چه صورته؟
لطفا توضیح بدید

sadaf jon
18th December 2012, 12:46 PM
اكراه در نكاح خصوصيت ندارد و تابع قواعد عمومي اكراه بر قراردادها است، هر چند كه قانونگذار در فصل شرايط نكاح يك ماده به آن اختصاص داده است.

اجازه بعدی، در صورتی موثر است که طبق قانون بعد از زوال كره باشد و تا قبل از آن تاثير ندارد. اجازه مي‌تواند به قول يا فعل باشد. هر گونه حرف يا فعلي كه نشان دهد كه مكره نسبت به عقد يا يكي از لوازم ضروري آن رضايت دارد، به شرط آنكه مسبوق به رد عقد نباشد، اجازه محسوب مي‌شود و موجب نفوذ عقد است. به نظر مي‌رسد كه سكوت به تنهايي نشان دهنده اجازه نيست.
ماده 1070 قانون مدنی: رضايت زوجين شرط نفوذ عقد است و هرگاه مكره بعد از زوال كره، عقد را اجازه كند نافذ است.

sadaf jon
19th December 2012, 12:27 PM
بچه ها تاحالا به این فک کردید که چرا مجرمین رو صبح اعدام میکنن؟

golden3
19th December 2012, 04:10 PM
بچه ها تاحالا به این فک کردید که چرا مجرمین رو صبح اعدام میکنن؟

نه من دلیلشو دقیق نمیدونم ولی فقط تونستم اینو پیدا کنم

معروف است كه افراد اعدامي هنگام سحر حكمشان اجرا مي‏شود. فرقي نمي‏كند كه قبل از اذان صبح يا بعد از اذان سحر باشد.
البته اين كار حتماً علت خاص خود را دارد كه از آن بي اطلاعيم. شايد انتخاب تاريكي به اين دليل باشد كه مردم مطلع نشوند و اجتماع نكنند مگر در موارد خاصي كه اعدام فردي موجب عبرت سايرين شود. در كتب فقهي و روايات وقت خاصي براي اجراي حكم اعدام مشخص نشده است، ولي در قانون آيين نامه نحوه اجراي احكام اعدام و در ماده 134 آمده است موقع اجراي حكم اعدام اول طلوع آفتاب خواهد بود، مگر اين كه دادستان وقت ديگري را صلاح بداند.

خودت میدونی چرا؟[tafakor]

sadaf jon
20th December 2012, 09:40 AM
وقت اعدام طلوع افتابه ماده 134 که خودت گفتی
به نظر من بخاطر این که برای اجرای حکم مشکل پیش نیاد

sadaf jon
23rd December 2012, 04:09 PM
سلام

sadaf jon
23rd December 2012, 04:20 PM
اگر دختری پدرش الزایمر داشته باشد و پدر بزرگش فوت کرده باشد اذن ازدواج به چه صورت است؟

اگر دختری پدرش الزایمر داشته باشد و پدر بزرگش فوت کرده باشد اذن ازدواج به چه صورت است؟

golden3
23rd December 2012, 06:31 PM

سلام صدف جون
اینا از موارد استثنا هستن
اگر اجازه گرفتن از پدر و جدّ پدری به جهت غایب بودن یا غیر آن ممکن نباشد و دختر هم احتیاج به شوهر کردن داشته باشد لازم نیست از پدر و جدّ پدری اجازه بگیرند.

sadaf jon
3rd February 2013, 06:49 PM
سلام دوستایی که ارشد شرکت کردن کارتا اومده

sadaf jon
12th March 2013, 01:18 PM
salam benazar mirese sit yekam dochare moshkel shode

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد