PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ویژگی های همسر مورد نظرتون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M@hdi42
1st December 2012, 09:53 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلیک

ببینید این دروغه که بگیم کسی به همسر ایندش فکر نمیکنه. حالا ازتون میپرسم وقتی میرین تو رختخواب و وقتی چشماتونو میبندین قبل از اینکه بخوابین چه تصوری رو توی مغزتون از همسر ایندتون دارین؟

من از خودم شروع میکنم:

دختره باید روشنفکر باشه و تابع عرف های عقلانی جامعه باشه (نه خشک مذهب-نه بی بند وبار ) .

باید زیبایی بصری لازمو داشته باشه.

شغلش و کار کردنش اصلا برام اهمیتی نداره اما باید حداقل لیسانس رو داشته باشه تو هر رشته ای که شد. چون دانشگاه دید ادمو باز میکنه وناخود اگاه ادم اجتماعی بار میاد.

روابط عمومی خوبی داشته باشه وبتونه با اطرافیان ایندش تعاملات خوبی داشته باشه.

احترام پدر ومادرش وخونوادشو حفظ کنه(چون اگه اینکارو نکنه بعدا به خونواده منم احترام نمیذاره )

خوانوادش باید خوشنام باشن . اگه خونوادش (کاری به طبقه اجتماعی ندارم هااااا ) بدنام باشن دختره طلا هم باشه ارزش نگاه کردن نداره چون به این جمله اعتقاد ندارم که پسر ودختر ازدواج میکنن نه خونواده هااا.

خوش برخورد باشه

استعداد اشپزی داشته باشه (نه اینکه از روز اول همه چیزو بدونه اما ذوقش تو این کار زیاد باشه و چیزای جدید یاد بگیره)

بقیه برای بعد

reza-1369
1st December 2012, 10:00 PM
من فکر نمیکنم
نه اینکه نکنم نه دیگه ندارم نداااااااارم
داشتم شب روزم بود حالا ندااااااااااااارم پس فکری هم ندارم.

م.محسن
1st December 2012, 10:04 PM
ممنون از دعوتت مهدی جان ولی فعلاً که از هفتاد و پنج دولت آزادم و نظر خاصی راجع به این موضوع ندارم!

یاسمین5454
1st December 2012, 10:10 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلیک

ببینید این دروغه که بگیم کسی به همسر ایندش فکر نمیکنه. حالا ازتون میپرسم وقتی میرین تو رختخواب و وقتی چشماتونو میبندین قبل از اینکه بخوابین چه تصوری رو توی مغزتون از همسر ایندتون دارین؟

من از خودم شروع میکنم:

دختره باید روشنفکر باشه و تابع عرف های عقلانی جامعه باشه (نه خشک مذهب-نه بی بند وبار ) .

شغلش و کار کردنش اصلا برام اهمیتی نداره اما باید حداقل لیسانس رو داشته باشه تو هر رشته ای که شد. چون دانشگاه دید ادمو باز میکنه وناخود اگاه ادم اجتماعی بار میاد.

احترام پدر ومادرش وخونوادشو حفظ کنه(چون اگه اینکارو نکنه بعدا به خونواده منم احترام نمیذاره )

خوانوادش باید خوشنام باشن . اگه خونوادش (کاری به طبقه اجتماعی ندارم هااااا ) بدنام باشن دختره طلا هم باشه ارزش نگاه کردن نداره چون به این جمله اعتقاد ندارم که پسر ودختر ازدواج میکنن نه خونواده هااا.

خوش برخورد باشه

استعداد اشپزی داشته باشه (نه اینکه از روز اول همه چیزو بدونه اما ذوقش تو این کار زیاد باشه و چیزای جدید یاد بگیره)

بقیه برای بعد
اول عشق وعلاقه طرف مهمه که واقعی هم باشه که بعد از از دواج بتونه عیب های طرف رو تحمل کنه وبعد
پسره باید روشنفکر باشه و تابع عرف های عقلانی جامعه باشه (نه خشک مذهب-نه بی بند وبار ) .
توی کار های خونه به زنش کمک کنه و زن رو یه وسیله ندونه
حسود نباشه وجلوی پیشرفت زنش رو نگیره

saamaaneh
1st December 2012, 10:14 PM
من به تنها چیزی که تو زندگیم فک نمیکنم همسر آینده است!

بیخیال برادر!

somayehfaridi
1st December 2012, 10:21 PM
من فکر نمیکنم
حالا قهر نکنید آقا رضا
زندگی همینه، میدونم سخته ولی همیشه که قرار نیست آدم به خواسته خودش برسه

reza-1369
1st December 2012, 10:22 PM
حالا قهر نکنید آقا رضا
زندگی همینه، میدونم سخته ولی همیشه که قرار نیست آدم به خواسته خودش برسه

نرسیدن یه طرف ماجراست
گرفتن طرف دیگه

somayehfaridi
1st December 2012, 10:23 PM
اتفاقا یه بار این بحث تو خوابگاه بود، من گفتم همسر آینده من باید سالم و صالح و خوش اخلاق و مومن و خوش قیافه و تحصیل کرده باشه. یکی از دوستام خندید و گفت: میخایی یه نوشابه هم برات باز کنم؟ آخه همچین پسری هم پیدا میشه؟
ولی خوب نظر من اینه

somayehfaridi
1st December 2012, 10:33 PM
نرسیدن یه طرف ماجراست
گرفتن طرف دیگه
به هر حال نمیتونید که زمانو به عقب برگردونید و شرایط را اون طور که دلتون میخواست تغییر دهید. در این شرایطی که هستید زندگی را دریابید، بهتره بگم خودتون را دریابید

وحید 0319
1st December 2012, 10:42 PM
همسر مورد نظر من

1. دین اسلام وقبول داشته باشه وبهش پایبند باشه
2.از خانواده اصالت مند باشه
3.به بلوغ فکری وعقلی وجسمی رسیده باشه...
4.نه خشک باشه نه بی بندو بار
5.منو فقط برای خودم بخاد ..نه مال و ثروتو چیزای دیگه
6.یه خورده شیطون باشه
7.متین باوقار در عین حال جسور باشه
8.آشپزیش خوب باشه..ولی اگه نبود هم اشکال نداره یاد میگیره ..باهم یاد میگیریم دیگ
9.اعتیاد نداشته باشه..
10.باسواد باشه وتحصیلکرده نه مدرکی فقط صرف محض
11.حجابش برام مهمه
12.تند خو وعصبی و .....نباشه
13.مشاور ..امین ..مورد اعتمادم باشه..
14.به عنوان یه دوست بهش نگاه میکنم همیشه..
15.ازخود گذشتگی داشته باشه..لجباز نباشه....
16.تملکی اگه داره برای خودشه...اگه خواست به منم بده باشرط قبول میکنم..
17.آزاد میذارمش همیشه ...در قفس وتنگنا نیست ..ولی از حد قرمز عبور نکنه...در همه چیز..
خیلی چیزای دیگه

elmamoz
1st December 2012, 10:44 PM
من ازدواج کردم ولی اصلا معیاراییکه قبل از ازدواج داشتمو نداره [nishkhand]

sunnymoon
1st December 2012, 10:51 PM
من که ترجیح میدم بهش فکر نکنم [khanderiz]

سونای
1st December 2012, 10:58 PM
دوستان یه فکری واسه این پسر بکنین عاشق شده ازدست میره ها[tafakor][khande]

بله الان این همه آدم دارن همین کارو میکنن خب!!! [cheshmak][sootzadan][khanderiz]

آقا مهدی اصلا نگران نباشین هر چقدر دلتون میخواد ازین تاپیکا بذارید...
آفرین خیلی خوبه قبلش بیشتر مطالعه .. دقت...تامل کنی
کلا با فکر باز برین جلو بهتره
موفق باشین و خدا همراهتون لحظه به لحظه...آمین...[golrooz]

elmamoz
1st December 2012, 11:07 PM
من فکر نمیکنم

آقا رضا سلام
از ناراحتی ای که براتون پیش اومده خیلی متاسفم بیشتر آدما تجربه های تلخ زیادی دارن ولی برای بقا وزندگی باید ادامه داد زندگی همچنان هست و ما برای اینکه بتونیم دوام بیاریم باید در جهت آب شنا کنیم مخالفت در برابر امواج فقط آدمو از پا میندازه امیدوارم اینوبه پای دخالت نذاری.برات آرزوی شادمانی میکنم .

^*زهرا*^
1st December 2012, 11:17 PM
همس آینده من!!!
رعایت کامل واجبات شرعی (مهمترین مسئله)
خوش چهره باشه و خوش تیپ باشه!!
برای شروع زتدگی سرمایه کافی رو داشته باشه!!
تحصیل کرده (حداقل لیسانسه)
اختلاف سنی مناسبی داشته باشه!! (حداقل 5سال) البته اگر به بلوغ های عاطفی مادی و و و ......... رسیده باشه مانعی نداره.
اخلاق خوبی داشته باشه
و................................................ .................................................. ....( حوصله ندارم بشمارم!! در کل خوب باشه دیگه!!)

toot farangi
1st December 2012, 11:28 PM
همسر آینده من
اصلا دلم نمیخواد ازم بزرگتر باشه باید هم سن خودم باشه
واقعا یه مرد باشه و به زنش احترام بذاره
دروغ نگه به هیچ وجه
خوش لباس باشه
شوخم باشه تا حدودی

BaAaroOoN
1st December 2012, 11:46 PM
من قبلا فکر میکردم......ولی الان نه....اصلا فکر میکنم هیچ وقت ازدواج نکنم.برخلاف اینکه همه رو تو تاپیک ها نصیحت میکنم که ازدواج خوبه ولی درمورد خودم نظری ندارم.به نظرم همین روزا باید دنبال خونه ی مجردی واسه خودم باشم[nishkhand]
.ولی قبلا واسم دین و ایمون مهم بود.ینی اهل نماز و روزه .طرفم میبایست مهربون و مخصوصا خونسردی میبود.
اما الان اصلا دیگه فکری ندارم[khabalood]

SaSaMc2
2nd December 2012, 12:05 AM
سلام...[golrooz]

وفادار باشه...

مثل من...

مثل سگ...

شه پری
2nd December 2012, 12:13 AM
[QUOTE=SaSaMc2;403031]سلام...

وفادار باشه...

مثل من...

مثل سگ... [QUOTE]
مثال دیگه نبود؟

M@hdi42
2nd December 2012, 12:16 AM
سلام...[golrooz]

وفادار باشه...

مثل من...

مثل سگ...

بلا نسبت شما . من خاکتم من نوکرتم من غلامتم این حرفا رو نزن .

somayehfaridi
2nd December 2012, 12:21 AM
از پاسخهای دوستان ممنونم.خواهش میکنم سعی کنیم توچارچوب تاپیک پیش بریم شاید جوانی سروسامون گرفت با پست های مفیدشما[nishkhand]

شایعه نکنین .من قبلا هم توضیح دادم که بنده هیچوقت خواستگاری و.... نمیرم و منت هم نمیکشم وبا یه کلاش میرم دختره رو به زور هم شده میبرم خونه بخت.بهشونم میگم اگه ناراحتیت همتونو به رگبار میبندم.[bamazegi]

توکل به خدا[nishkhand]

=================================
ببینید هدف این تاپیک یه چیزه واونم اینه که دخترا با فکر پسرا اشنا بشن وبرعکس تا بتونن هرچه بیشتر راجب اونچه که تو ذهن دو طرف میگذره اطلاعات پیدا کنن ودر صورت لزوم خودشونو اصلاح کنن.هدف خیلی مهمه وهزاران نفر شاید در طول ماه های اینده این تاپیک روبخونن واستفاده کنن پس تو جوابها دقت کنین و پست کم محتوا(مثل اینکه فکر نمیکنم ویا ازدواج نمیکنم و...) ندید.خاک زیر پاتونم من[golrooz]

تاپیک واقعا مفیدی هست، و جملات دو سطر آخر خیلی پخته و شسته رفته هستند.
اما سر دوم: خوشم اومد. برمیگرده به رگ کردیتون

SaSaMc2
2nd December 2012, 12:26 AM
ببخشيد دوستان و ناراحت كردم...[golrooz]

وفاداري با ارزش ترين اخلاق هست واسه من...

حتي سي و چند سال وفادار بودن به چيزي رو كه اصلا وجود نداره...

به تموم بي وفايي موجود دنيا نميدم...

ماه آفرید
2nd December 2012, 12:30 AM
سلام[golrooz]
ایده جالبی مطرح کردید...
از نطر من :خداشناس باشد و به حق خودش قانع باشد آخه دیدم چند آقا را که به اندازه حقوقشان فعالیت نمی کنند...کلا حلال و حرام بشناسد
مهربان و جدی
شیک پوش و جذاب
قدرت درک زیادی داشته باشد که مجبور نشی در مورد یک موضوع پایان نامه تحویلش دهی
در حل مشکلات چابک باشد و با جسارت
به همسرش ب عنوان انسانی که تمام حقوقش با خودش برابر است نگاه کند
هرگز دروغ نگوید
از هر کاری سرسرس عبور نکند و بیخیال نباشد
از لحاظ مالی هم مهم است

elham.kh
2nd December 2012, 09:43 AM

خوانوادش باید خوشنام باشن . اگه خونوادش (کاری به طبقه اجتماعی ندارم هااااا )

خوش برخورد باشه
از آدم خیلی سر به زیر و بی سرو صدا هم اصلا خوشم نمیاد!دلم میگیره!!
کلا آدم با شعوری باشه و در مقابل احترامی که بهش میذارم بهم احترام بذاره

nafise khanom
2nd December 2012, 09:53 AM
سلام.
خوش اخلاق.باعرضه.خوش پوش وخوش تیپ و قیافه مردونه.باایمان.دروغ نگه اصلا.باخودآقامهدیم موافقم درویژگیهایی که گفتن!.باوفا.هیچ وقت جانزنه.نمازخون.اهل کاروتلاش.واقعا دوستم داشته باشه.خانوادش خوب باشن.شادباشه.و...
بقیشوبعدا میگم...

ramezani.m
2nd December 2012, 10:37 AM
سلام ممنون از تاپیک خوبتون .
1)با ایمان باشه
2)خوش اخلاق وکمی هم شوخ باشه
3)تحصیلات و سواد حرف زدن داشته باشه یعنی بتونه تو جمع باسوادا دو کلام حرف بزنه
4)خوش تیپ و تا قسمتی خوش قیافه باشه یعنی بشه تحملش کرد
5)با عرضه باشه و برای هدفش تلاش کنه
6)اروم باشه و زیاد از حد حرف نزنه نه که خفه خون بگیره بدونه کجا چی بگه
7)غیرتی باشه نه متعصب و خشک
8)عاقلانه فکر کنه و روی پای خودش وایسه و مسئولیت پذیر باشه
9)دوست و امین باشه
10)هیچ وقت دروغ نگه
هر چند که فکر نمیکنم کسی با این مشخصات پیدا بشه!

***wanton74***
2nd December 2012, 10:54 AM
سلام با تشكر از آقا مهدي ولي بدجور رفتي تو نخ اين چيزاهااااا.يه سلامم به آقا رضا چون خيلي خوب دركش مي كنم شايد خدايي نكرده زبونم لال تا چند وقت ديگه منم به هيچ كسو هيچ چيز فكر نكنم جز خاطره هايي كه با عشقم داشتم ميدونيد آخه قرار بود با هم ازدواج كنيم خيلي دوسش دارم نميدونم چرا يه دفعه همه چيز عوض شد ترو خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا واسم خيلي دعا كنيد كه همه چي دوباره مثل اولش بشه.خواهش ميكنم ازتون دعا كنيد.[narahat][dooa][narahatish]

toot farangi
2nd December 2012, 10:59 AM
سلام با تشكر از آقا مهدي ولي بدجور رفتي تو نخ اين چيزاهااااا.يه سلامم به آقا رضا چون خيلي خوب دركش مي كنم شايد خدايي نكرده زبونم لال تا چند وقت ديگه منم به هيچ كسو هيچ چيز فكر نكنم جز خاطره هايي كه با عشقم داشتم ميدونيد آخه قرار بود با هم ازدواج كنيم خيلي دوسش دارم نميدونم چرا يه دفعه همه چيز عوض شد ترو خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا واسم خيلي دعا كنيد كه همه چي دوباره مثل اولش بشه.خواهش ميكنم ازتون دعا كنيد.[narahat][dooa][narahatish]
ایشاالله که همه چیز حل میشه نگران نباش ایشاالله به هم میرسین و باهم خوشبخت میشین فقط باید بخوایین

sadaf jon
2nd December 2012, 11:08 AM
پسر لوسی نباشه
گذشت داشته باشه
تا تقی به توقی خورد طلاق نده
فقط گذشت و صبر
چون بقیه رو همه دارن تقریبا
ولی این دوتا ملاک تو هر کسی نیس

مدیر تالار روانشناسی
2nd December 2012, 11:08 AM
با سلام خدمت تمامی عزیزان

از همه شما تقاضا دارم فقط به سوال مطرح شده پاسخ بدین و مکالمات خودتون رو در اینجا قرار ندین

این پیام صرفا جهت یادآوری بود ....... در صورت عدم رعایت ، پست شما حذف میشه

باتشکر از همگی شما [golrooz]

ab.bb
2nd December 2012, 01:02 PM
مبتکر وخلاق باشه
هر چقدر تحصیلاتش بیشتر باشه بهتر
راز دار،راستگو
اهل مشورت و مذاکره
مودب و مهربان
البته بعیده کسی دقیقا همیجوری پیدا کنم. ولی اگر به همین صفات نزدیک هم باشه خوبه.

یاسمین5454
2nd December 2012, 01:24 PM
حالا یه سوال مهم از کجا میشه فهمید که طرف ما خصوصیاتی رو که می خواهیم داره؟
از نظر خودم از هیچ راهی نمیشه فهمید تا آدم با کسی زندگی نکنه نمی تونه اونو بشناسه

ab.bb
2nd December 2012, 01:28 PM
حالا یه سوال مهم از کجا میشه فهمید که طرف ما خصوصیاتی رو که می خواهیم داره؟
از نظر خودم از هیچ راهی نمیشه فهمید تا آدم با کسی زندگی نکنه نمی تونه اونو بشناسه

خب دوره نامزدی مگه بخاطر همین نیست؟

یاسمین5454
2nd December 2012, 01:34 PM
خب دوره نامزدی مگه بخاطر همین نیست؟
خب تو دوران نامزدی که کسی اخلاقش رو بروز نمیده

ab.bb
2nd December 2012, 01:38 PM
خب تو دوران نامزدی که کسی اخلاقش رو بروز نمیده

اگر مدت نامزدی زیاد باشه و دوطرف پیش مشاور ازدواج هم برن، یه بخش قابل توجهی از اخلاقیات هم دیگه رو میشناسن .

ab.bb
2nd December 2012, 01:51 PM
با توجه به امکانات داخل کشورمون، چطور میتونیم از بین این همه آدم، کسی که مورد نظر مون هست؛ رو پیدا کنیم. برای این هم دنبال یه راه کار بگردیم؛ خیلی خوبه.

هاسدورف
2nd December 2012, 02:17 PM
1.راستگو باشه ودر همه زمينه صادق
2.تارك نماز نباشه
3.اهل كارايه هيجان انگيز باشه
4.شوخ طبع
5.رومانتيك
6.عاقل باشه قبل از هركاري خوب به اون كار فك كنه
7.صدايه خوبي داشته باشه
8.مدركش كمتر از فوق ليسانس نباشه
9.مهم نيس كه قبلا بايكي دوس بوده يا عاشق كسي بوده اما دوس دارم عشق آخرش باشم
10.آدمي شكاك نباشه
11.زياد آروم وسربه زير نباشه
12.يه دوس خوب باشه
13.مهربون باشه
14.خانوادش آدماي خوبي باشن
15.اهل مسافرت باشه
16.زياد به آشپزيه آدم گير نده
17.بر اين اعتقاد نباشه كه زن بايد به تنهايي كارايه خونه رو انجام بده يا اينكه كار خونه وظيفه زنه
18.با كار كردنم مشكلي نداشته باشه

natanaeal
2nd December 2012, 02:39 PM
با توجه به امکانات داخل کشورمون، چطور میتونیم از بین این همه آدم، کسی که مورد نظر مون هست؛ رو پیدا کنیم. برای این هم دنبال یه راه کار بگردیم؛ خیلی خوبه.

حتی فلز یاب هم بی ارزش ترین و باارزشترین فلز رو یکسان سنس میکنه/البته اگر اشتباه نکنم

من نظر خاصی نمیتونم بگم/هرکسی ملاک شخصی خود و منطقی داره که فقط منطبق با افکار خود فرد بوده
اما کلیاتی رو صریح و مختصر میگم:بمعنای واقعی کلمه انسان/یک انسان واقعی/از یک انسان واقعی چه انتظاراتی دارید؟

قانون راز میگوید:
آنچه فکر می کنید،آنچه احساس می کنیدو آنچه اتفاق می افتد؛هر سه یکسان اند.
زندگی زیباست ای زیباپسند،زیبا اندیشان به زیبایی رسند
این برنامه ریزی و آینده نگری برای داشتن زندگی با پی محکم(قابل تقدیره،حداقل میتونه تلنگری برای کسانی باشه بی توجه به این مسائل زندگی میکردند)سپاس [tashvigh]

تقریبا نظریات همه کسانی که شرکت داشتند رو مطالعه کردم(نظرات شخصی و مبناشون قابل احترام و ایده آلیست)

بنابر تذکر مدیر محترم مکالمات شخصی برای شخصی نخواهم گفت،اما اجازه بدید بگم اگر به خدا به معنای واقعی کلمه اعتماد دارید،بهش اعتماد کنید،اگر گذشته رو تلخ میبینید بنظر شما تلخ بوده اما مطمئنا مقدمه ای برای یک آینده شیرین خواهد بود
(خارج از گود صحبت نمیکنم،حالا نه مسائل احساسی اما بقیه مسائل از جمله اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و ... تجربه دارم)

و باید با قطعیت بگم به جمله زیر رسیدم(باره و بارها و بارها و ..............و.....................و........... ................)

وقتی خدا بهت میگه:باشه!چیزی رو که میخوای بهت میده؛
وقتی میگه:صبر کن!چیز بهتری رو بهت میده؛
و...
وقتی میگه:نه!

داره بهترین رو برات آماده میکنه...

*نمیگم من اعتمادم،اعتقادم،ایمانم و... به خدا بیشتره،اما اگر واقعا بهش ایمان دارید،بهش اعتماد کنید*

"لطفا" به خدا اعتماد کنید "لطفا"

ab.bb
2nd December 2012, 02:56 PM
حتی فلز یاب هم بی ارزش ترین و باارزشترین فلز رو یکسان سنس میکنه/البته اگر اشتباه نکنم

من نظر خاصی نمیتونم بگم/هرکسی ملاک شخصی خود و منطقی داره که فقط منطبق با افکار خود فرد بوده
اما کلیاتی رو صریح و مختصر میگم:بمعنای واقعی کلمه انسان/یک انسان واقعی/از یک انسان واقعی چه انتظاراتی دارید؟

قانون راز میگوید:
آنچه فکر می کنید،آنچه احساس می کنیدو آنچه اتفاق می افتد؛هر سه یکسان اند.
زندگی زیباست ای زیباپسند،زیبا اندیشان به زیبایی رسند
این برنامه ریزی و آینده نگری برای داشتن زندگی با پی محکم(قابل تقدیره،حداقل میتونه تلنگری برای کسانی باشه بی توجه به این مسائل زندگی میکردند)سپاس [tashvigh]

تقریبا نظریات همه کسانی که شرکت داشتند رو مطالعه کردم(نظرات شخصی و مبناشون قابل احترام و ایده آلیست)

بنابر تذکر مدیر محترم مکالمات شخصی برای شخصی نخواهم گفت،اما اجازه بدید بگم اگر به خدا به معنای واقعی کلمه اعتماد دارید،بهش اعتماد کنید،اگر گذشته رو تلخ میبینید بنظر شما تلخ بوده اما مطمئنا مقدمه ای برای یک آینده شیرین خواهد بود
(خارج از گود صحبت نمیکنم،حالا نه مسائل احساسی اما بقیه مسائل از جمله اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و ... تجربه دارم)

و باید با قطعیت بگم به جمله زیر رسیدم(باره و بارها و بارها و ..............و.....................و........... ................)

وقتی خدا بهت میگه:باشه!چیزی رو که میخوای بهت میده؛
وقتی میگه:صبر کن!چیز بهتری رو بهت میده؛
و...
وقتی میگه:نه!

داره بهترین رو برات آماده میکنه...

*نمیگم من اعتمادم،اعتقادم،ایمانم و... به خدا بیشتره،اما اگر واقعا بهش ایمان دارید،بهش اعتماد کنید*

"لطفا" به خدا اعتماد کنید "لطفا"

اینم یکی از راه های خوبه ، منتها چطوری باید صدای خدا رو تشخیص داد. مثلا طرف از کجا باید بفهمه الان خدا کدوم آدمی رو براش آماده کرده؟

natanaeal
2nd December 2012, 03:06 PM
اینم یکی از راه های خوبه ، منتها چطوری باید صدای خدا رو تشخیص داد. مثلا طرف از کجا باید بفهمه الان خدا کدوم آدمی رو براش آماده کرده؟

اگر پاسختون رو کامل نگرفتید بفرمایید در حد فهمم توضیح خواهم گفت

ما همیشه صداهای بلند رو میشنویم؛
پررنگهارو میبینیم؛
سختها رو میخواهیم؛غافل از اینکه....
خوبها آسان می آیند؛بی رنگ می مانند؛بی صدا می روند

ab.bb
2nd December 2012, 03:35 PM
اگر پاسختون رو کامل نگرفتید بفرمایید در حد فهمم توضیح خواهم گفت

ما همیشه صداهای بلند رو میشنویم؛
پررنگهارو میبینیم؛
سختها رو میخواهیم؛غافل از اینکه....
خوبها آسان می آیند؛بی رنگ می مانند؛بی صدا می روند

اینکه شعر بود. یه راهکار قابل آزمایش و اثبات بهم بده؛ یه نمونه که بشه بهش استناد کرد.

mhnz
2nd December 2012, 07:01 PM
همسر مورد نظر من

1. دین اسلام وقبول داشته باشه وبهش پایبند باشه
2.از خانواده اصالت مند باشه
3.به بلوغ فکری وعقلی وجسمی رسیده باشه...
4.نه خشک باشه نه بی بندو بار
5.منو فقط برای خودم بخاد ..نه مال و ثروتو چیزای دیگه
6.یه خورده شیطون باشه
7.متین باوقار در عین حال جسور باشه
8.آشپزیش خوب باشه..ولی اگه نبود هم اشکال نداره یاد میگیره ..باهم یاد میگیریم دیگ
9.اعتیاد نداشته باشه..
10.باسواد باشه وتحصیلکرده نه مدرکی فقط صرف محض
11.حجابش برام مهمه
12.تند خو وعصبی و .....نباشه
13.مشاور ..امین ..مورد اعتمادم باشه..
14.به عنوان یه دوست بهش نگاه میکنم همیشه..
15.ازخود گذشتگی داشته باشه..لجباز نباشه....
16.تملکی اگه داره برای خودشه...اگه خواست به منم بده باشرط قبول میکنم..
17.آزاد میذارمش همیشه ...در قفس وتنگنا نیست ..ولی از حد قرمز عبور نکنه...در همه چیز..
خیلی چیزای دیگه

وحید 0319
2nd December 2012, 08:04 PM
18.مهربون وفادار با اخلاق
19.مغرور نباشه...
20.برام کارهای روزمرش مهمه...علاقه به هنر داشته باشه....هرنوع حالا
21.یه دختر خوب وخوش فکرو خوش قیافه وشوخ و ...
22.صادق باشه ...
23.ذاتش خوب باشه...

natanaeal
2nd December 2012, 08:34 PM
اینکه شعر بود. یه راهکار قابل آزمایش و اثبات بهم بده؛ یه نمونه که بشه بهش استناد کرد.

بله/ایراد نداره،بسیارخبپ
یه راهکار قابل آزمایش و اثبات ، یه نمونه که بشه بهش استناد کرد یعنی: مثالی از وقایعی که برای من اتفاق افتاده؟مربوط به زندگی شخصی خودم ؟

- - - به روز رسانی شده - - -

بله/ایراد نداره،بسیارخبپ
یه راهکار قابل آزمایش و اثبات ، یه نمونه که بشه بهش استناد کرد یعنی: مثالی از وقایعی که برای من اتفاق افتاده؟مربوط به زندگی شخصی خودم ؟

سمیه نجفی
2nd December 2012, 08:42 PM
صادق باشه و اجتماعی وقبل از همسربودن یک دوست خوب

farzane*
2nd December 2012, 09:21 PM
همسر آینده من :
پایبند به اسلام
خوش اخلاق ، مهربون و خوش برخورد و در عین حال جدی!!
تحصیل کرده و منطقی
مسوولیت پذیر و آینده نگر
غیرتی!!!
خوش چهره و خوش تیپ
احساس داشته باشه و عاشق باشه(نه اینکه دلم بخواد هر روز صبح بهم بگه دوستت دارم .... نه.منظورم اینه که به همسر و زندگیش خیلی توجه کنه...میدونید که زندگی بدون عشق و علاقه معنی نداره)[nishkhand][nishkhand]

M@hdi42
2nd December 2012, 10:41 PM
پس تا اینجا چند چیز مشترک بوده . لطفا اینا رو مورد توجه قرار بدیم

خوش اخلاق باشه

شوخ طبع باشه

تحصیلکرده باشه

ادامه بدیم

ab.bb
2nd December 2012, 10:54 PM
بله/ایراد نداره،بسیارخبپ

یک نمونه که خودت دیدی و یک روش که هر کسی بتونه با آزمایش اون به درستی این روش اطمینان پیدا کنه.

somayehfaridi
2nd December 2012, 11:03 PM

خوش اخلاق باشه

شوخ طبع باشه

تحصیلکرده باشه

ادامه بدیم

آفرین
این جمع بندی رو خوب اومدید
بله جا داره برای ادامه دادن

mamadshumakher
2nd December 2012, 11:47 PM
از نظر من:
1پاکدامن و با ایمان(پایبند به اسلام)
2:اهل سخن چینی,فضولی,غیبت,حسودی نباشه
3رفتارش با نامحرم سنگین باشه.
4به حرف شوهرش گوش کنه.
همین.

ayda04
3rd December 2012, 01:05 AM
اول از همه ب خدا اعتقاد داشته باشه!
صادق باشه
خوش اخلاق باشه
منطقی باشه
از نظر ظاهر خییییییلی واسم اهمیت داره
مستقل باشه
شغلو اینده ی خوبی داشته باشه
بتونه ی پدر نمونه واسه بچه هام باشه
اجتماعی و با شخصیت باشه

حالا دیگه بگذریم از لباس مارک دار و ....[nishkhand]

reza-mokhtari
3rd December 2012, 09:34 AM
1خوش تیپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ پپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ پپپپپپپپ
2مهرباننننننننننننننننننن نننننننننننننننننننننننن نننننننننننننن
3خوش صدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا
4خانواده دوستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تت
5با حجابببببببببببببببببببببب ببببببببببببببببببببببببب بببببببببب[khejalat]

natanaeal
3rd December 2012, 11:55 AM
یک نمونه که خودت دیدی و یک روش که هر کسی بتونه با آزمایش اون به درستی این روش اطمینان پیدا کنه.

اگر صرف موضوع ارائه شده نمونه میخواید باید عرض کنم زندگی مشترکی رو شروع نکردم/اما با ( http://www.njavan.com/forum/showthread.php?149692-تفاوت-عشق-وهوس-در-چیست؟&p=402311#post402311 ) نگاه و اعتمادی که دارم انتخاب خواهم کرد
اما شما فقط سوال میپرسید و به عمق گفته های من بی توجه اید اگر اولین تاپیک رو با دقت مطالعه بفرمایید متوجه خواهید شد(قانون راز "دقت بفرمایید *لطفا* " )
نگاه من اینه: خدایا بذار کاری رو انجام بدم که تو میخوای،و اگر عملی رو خودم با همه وجود عزم انجام اون رو دارم مانع شو و نگذار یعنی نباید بذاری و باید همیشه کنارم باشی.
اما فرضا راجب مسائل کاری و زندگی شخصی و اجتماعی و ... با همه تلاش وارد شده اما کاملا ناگهانی و حسب یه اتفاق کوچک و بی اساس منحل میشده اما یادگرفتم البته بعد از پی بردن به یکی از حکمتهای خدا برای خودم و به نفع خودم با این نگاه بدترین اتفاقات زندگی رو پشت سر بگذارم و زندگی رو به کام خودم تلخ نکنم و از هدفم دست نکشم و منتظر محیا شدن شرایط جدید و تلاش دوباره خودم قرار بگیرم
من ثانیه به ثانیه زندگیمو به این شکل زندگی می کنم(حدودا" 2سال)
شما میفرمایید نمونه ای مثال بزنم درحایکه اولین قدم همون جمله ای هست که میگم به خدا اعتماد کنید به معنای واقعی کلمه نه بزبان تکرار کنید و بعد با خودتون بگید پس چرا نشد؛یعنی:وقتی در شرایطی قرار میگیرید که نمیخواید با بی اعتنایی به اون اتفاق فقط نگید چرا ؟چرا؟چرا؟(شنیدید بارها هم شنیدید پدرومادر صلاح فرزند رو بهتر میدونند و اگر زمانی مانع از انجام کارتون میشن به همون صلاح برمیگرده نه گرفتن خوشی از عزیزانشون ) و پیگیر باشد و توجه کنید چه اتفاقی جایگزین این نابسامانی (ابته به دید شما)شده و اگر واقعا درست توجه کنید به جواب میرسید
شما از من نمونه هایی از مسائل شخصی میخواید و گفتن مسائل سخته ولی من یکی از موارد شخصیمو فقط برای اثبات به شما در پیغام شخص براتون میفرستم و در صورت قبول به شکلی در این بحث عنوان کنید تا نگاهی از پیغام های ناتانائیل آسیب نبینه

salehjomezade
3rd December 2012, 12:14 PM
سلام.
باریک به همگی...
خیلی خوبه که واسه همسر آینده ملاکهای خودتونو دارید.
من حرفی ندارم.
فقط با خدا باشه و اهل مطالعه. زندگی رو اگه از قرآن نمی فهمیم، از احادیف راحت میشه فهمید.
همسری باشه که احادیث میگن.
زندگیمو مطابق احادیث پیش ببرم خیلی دوست دارم.
زندگی خیلی قشنگ میشه. هیچ قشنگ تر از رضایت خدا نیست.
موفق باشید.

mazaheri.chem
3rd December 2012, 08:24 PM

خوش اخلاق باشه

شوخ طبع باشه

تحصیلکرده باشه

ادامه بدیم

تو جمع بندیتون بهتره ایمان و نجابت رو هم اضافه کنین.

حسین متقی
4th December 2012, 07:04 AM
من نه تحصیل کرده هستم!
نه خوش اخلاق(یکمی شاید)
خیلی کمتر شوخ طبعیم گل میکنه و معمولا سرد هستم
ولی همینقدر بدونید که این بحثها معمولا خیلی بی فایده هستند!
دلیلش هم اینه که با این مشخصاتی که من دارم باز هم جواب من به سوال این تاپیک اینه
لازم نیست اینجا بگم[tafakor][soal]
چون خودش میدونه!!![khande][nishkhand][nadidan][nadidan][nadidan]

حالا تحلیل شما چی باشه نمیدونم ولی از من گفتن بود - این بحث ها واسه این سایت نیست -هست به شرطی که بحثای علمی تخصصی 2برابر اینجا باشه
ولی سایتمونو داریم با دستای خودمون از حالت علمی خارج میکنیم
پس یکمی برین سر تخصص خودتون-مقالات جدید-بحث های علمی - سوالات علمی و.... تاپیک بزنید تا سایت گرمتر بشه
ایران با این بحثا پیشرفت نمیکنه - با بحثهای علمی روز پیشرفت میکنه

mozhgan.z.1368
4th December 2012, 08:54 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلیک

من از خودم شروع میکنم:

خوش برخورد باشه

بقیه برای بعد

افرین به شما خیلی ویژگی های خوب و بجا یی رو مد نظر داری

نارون1
4th December 2012, 06:58 PM
من نه تحصیل کرده هستم!
نه خوش اخلاق(یکمی شاید)
خیلی کمتر شوخ طبعیم گل میکنه و معمولا سرد هستم
ولی همینقدر بدونید که این بحثها معمولا خیلی بی فایده هستند!
دلیلش هم اینه که با این مشخصاتی که من دارم باز هم جواب من به سوال این تاپیک اینه
لازم نیست اینجا بگم[tafakor][soal]
چون خودش میدونه!!![khande][nishkhand][nadidan][nadidan][nadidan]

حالا تحلیل شما چی باشه نمیدونم ولی از من گفتن بود - این بحث ها واسه این سایت نیست -هست به شرطی که بحثای علمی تخصصی 2برابر اینجا باشه
ولی سایتمونو داریم با دستای خودمون از حالت علمی خارج میکنیم
پس یکمی برین سر تخصص خودتون-مقالات جدید-بحث های علمی - سوالات علمی و.... تاپیک بزنید تا سایت گرمتر بشه
ایران با این بحثا پیشرفت نمیکنه - با بحثهای علمی روز پیشرفت میکنه

سلام

من با شما موافقم.......

ولی اگه این بحثا به خوبی هدایت بشه خیلی میتونه مفید باشه ، چون جامعه ای سالم خواهیم داشت....

پیشرفت یک جامعه در گرو یک خانواده سالمه

ab.bb
4th December 2012, 08:05 PM
نگاه من اینه: خدایا بذار کاری رو انجام بدم که تو میخوای،و اگر عملی رو خودم با همه وجود عزم انجام اون رو دارم مانع شو و نگذار یعنی نباید بذاری و باید همیشه کنارم باشی.
معنی این دعا اینه که ،خدایا من رو به یک ربات تبدیل کن؛ که چه بخوام ،چه نخوام از تو پیروی کنم.در صورتی که خدا کارش فقط نصیحت و راهنماییه؛ حالا طرف اگر خواست قبول میکنه، اگر نخواست قبول نمیکنه.خدا در هیچ حالتی اختیار رو از کسی نمیگیره ، حتی اگر خود شخص هم این رو طلب کنه.
مطالب اون لینک که دادین خوندم، خیلی درست و دقیق به موضوع رو شرح داده؛ منم موافق اون متن هستم.
درباره قانون راز چیزی نمیدونم، اگر منظورتون همون قانون جاذبه هست ؛ که میگه : به هر چی فکر کنی ؛ همون رو بدست میاری. قبلا درباره اش مطالع کردم. منتها اینا اصلا قانون نیست؛یه اعتقاد و باور هست. که چیز بدی هم نیست .
البته به هیچ وجه قصد توهین یا رد اعتقادات شما رو ندارم.اگر حرف بدی در گفته هام بود، عذر خواهی میکنم.

natanaeal
4th December 2012, 08:25 PM
معنی این دعا اینه که ،خدایا من رو به یک ربات تبدیل کن؛ که چه بخوام ،چه نخوام از تو پیروی کنم.
این برداشت شماست درحالیکه چون به من اثبات شده که خدا از من بهتر و کاملتر می دونه تن به این ربات بودن میدم(با کمال میل)در صورتی که خدا کارش فقط نصیحت و راهنماییه؛ بله دقیقا و این همون چیزیه که شما متوجه نمیشی(البته با توجه به گفته خودتون عرض میکنم)
حالا طرف اگر خواست قبول میکنه، اگر نخواست قبول نمیکنه.البته اگر اصلا متوجه بشه
خدا در هیچ حالتی اختیار رو از کسی نمیگیره ، بله البته نه در مورد منی که خودم ازش این درخواستو کردم
حتی اگر خود شخص هم این رو طلب کنه.اصلا قبول ندارم چون یه نمونه اش رو مشاهده میکنید(بارها منو از خطرهای زیادی نجات داد)
مطالب اون لینک که دادین خوندم، خیلی درست و دقیق به موضوع رو شرح داده؛ منم موافق اون متن هستم.
درباره قانون راز چیزی نمیدونم، اگر منظورتون همون قانون جاذبه هست ؛ که میگه : به هر چی فکر کنی ؛ همون رو بدست میاری. قبلا درباره اش مطالع کردم. منتها اینا اصلا قانون نیست؛یه اعتقاد و باور هست. که چیز بدی هم نیست . شما چیزی رو که بزرگترین محققین گفتند رو رد میکنید بنابراین حرفی برای گفتن نخواهد بود،در ضمن بازی با کلمات در اصل موضوع خللی ایجاد نمیکنه
البته به هیچ وجه قصد توهین یا رد اعتقادات شما رو ندارم.امطمئنا همینطوره گر حرف بدی در گفته هام بود، عذر خواهی میکنم.

ab.bb
4th December 2012, 08:46 PM
معنی این دعا اینه که ،خدایا من رو به یک ربات تبدیل کن؛ که چه بخوام ،چه نخوام از تو پیروی کنم.
این برداشت شماست درحالیکه چون به من اثبات شده که خدا از من بهتر و کاملتر می دونه تن به این ربات بودن میدم(با کمال میل)در صورتی که خدا کارش فقط نصیحت و راهنماییه؛ بله دقیقا و این همون چیزیه که شما متوجه نمیشی(البته با توجه به گفته خودتون عرض میکنم)
حالا طرف اگر خواست قبول میکنه، اگر نخواست قبول نمیکنه.البته اگر اصلا متوجه بشه
خدا در هیچ حالتی اختیار رو از کسی نمیگیره ، بله البته نه در مورد منی که خودم ازش این درخواستو کردم
حتی اگر خود شخص هم این رو طلب کنه.اصلا قبول ندارم چون یه نمونه اش رو مشاهده میکنید(بارها منو از خطرهای زیادی نجات داد)
درباره قانون راز چیزی نمیدونم، اگر منظورتون همون قانون جاذبه هست ؛ که میگه : به هر چی فکر کنی ؛ همون رو بدست میاری. قبلا درباره اش مطالع کردم. منتها اینا اصلا قانون نیست؛یه اعتقاد و باور هست. که چیز بدی هم نیست . شما چیزی رو که بزرگترین محققین گفتند رو رد میکنید بنابراین حرفی برای گفتن نخواهد بود،در ضمن بازی با کلمات در اصل موضوع خللی ایجاد نمیکنه
البته به هیچ وجه قصد توهین یا رد اعتقادات شما رو ندارم.امطمئنا همینطوره گر حرف بدی در گفته هام بود، عذر خواهی میکنم.
برداشت من از این حرفا اینه که دیگه میل به ادامه بحث ندارین.به هر حال هدف فقط رسیدن به را حل درست، که درستیش قابل اثبات باشه؛ بود.[golrooz]

natanaeal
4th December 2012, 08:55 PM
برداشت من از این حرفا اینه که دیگه میل به ادامه بحث ندارین.به هر حال هدف فقط رسیدن به را حل درست، که درستیش قابل اثبات باشه؛ بود.[golrooz]

اگر مطلبی هست بفرمایید

میلاد صفری
5th December 2012, 11:06 AM
سلام ویژگی های همسر من :
1.دین و ایمانش درست باشه
2.ظاهر و باطن یکی باشه
3.حجابش رو رعایت کنه
4.محرم و نا محرم سرش بشه
5.آَشپزیش خوب باشه
6.خونه داری بلد باشه
7.زندگی جمع کن باشه

davoud13
8th December 2012, 10:02 PM
سلام.,واسه من به رختخواب نمیرسه رو هوا خوابیدم.همسر آینده1000! دلت خوشه امیر.

تقاطع
13th December 2012, 01:49 PM
سلام من تاحالا موقعیتش پیش نیومده که به ازدواج فکر کنم ولی حالا که فکر میکنم به نظر من همسر آیندم باید مومن باشه البته نه از اون برادر بسیجیا فقط همین که خدا و پیغمبر یرش بشه کافیه -اهل رفیق بازی نباشه- چیزی که برام خیلی مهمه اینکه اهل دودودم نباشه-باحیا باشه -و.....

fly in the sky
22nd December 2012, 09:15 PM
نگران نباشد .خدا همچین در با تخته جور می کنه که خودتون هم نمی فهمی.[tashvigh]

baroon65
2nd September 2013, 11:03 AM
سلام به همگي
من خيلي تا حالا به ايم موضوع فك كردم و بزرگترين چيزي كه واسم خيلي مهمه اينه كه مرد كاري باشه ،
از مرد تنبل و تن پرور متنفرم ،و اينكه دوس دارم دوستم باشه و باهاش از لحاظ روحي به آرامش برسم .
چيزهاي زيادي هست واسه گفتن ولي بنظرم آدما خودشون روابط خودشون رو خوب يا بد ميسازن .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد