PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث فولاد! آچار فرانسه مخترعان...

عرفان سلیم زاده
23rd November 2012, 11:31 AM
سلام به عزیزان
فولاد رو همه تون میشناسید و دیدین.
ترکیب آهن نرم با عناصری مثل کربن یا کروم یا هافنیم و غیره رو بهش اختصارا میگن فولاد.
این ماده به نظر من یکی از بهترین و ارزان ترین مواد عصر حاضره که هم فراوانه و هم تولید داخلی داره.
تکنولوژی ساختش آسونه و نیازی به کوره های خلا یا اتمسفر خنثی نداره.
ویژگی های این مواد بی نظیره! هر الیاژ آن به درد یک جای طرحتون می خوره.
اگر نیاز به لوله هایی دارید که موادی چون نیتروژن یا هیدروژن مایع رو عبور بده من فولاد ضدزنگ رو پیشنهاد می کنم.چون در دماهای پایین استحکام خودش رو حفظ می کنه.
یا این که ماده ای سخت و با دوام و ارزون میخواید که اسون تهیه بشه و راحت بتونید از طریق ریخته گری قالبگیریش کنین میتونید از فولاد سیاه یا همون فولاد معمولی استفاده کنین.البته این شامل هر نوع فولاد های آلیاژی میشه.
تقریبا هر نوع فولادی رو که نیاز دارید رو میتونین با تغییر در عناصر آلیاژ و درصد آنها بدست بیارید.
اگر مخترعین و تو ساخت قطعات طرح تون میخواین صرفه جویی کنین از فولاد استفاده کنین.
موفق باشید[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد