PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی گفت‌وگو با مهندس کاوه حیدرآبادی مخترع و نویسنده

amir_ali2
13th November 2012, 12:30 AM
http://www.uc-njavan.ir/images/uulenocm8xv5gm30mzj3.jpg

• لطفاً خودتان را بیشتر معرفی نمایید؟
کاوه حیدرآبادی فرزند کیومرث که در خانواده ای کم جمعیت در کرمانشاه متولد شدم دوران تحصیلاتم را تا پایان دبیرستان در شهر کرمانشاه گذراندم و دیپلمم را در رشته کامپوتر گرایش طراحی وب گرفتم و تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه شهید چمران رشت در رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار گرفتم و بعد اما متأسفانه پس از مدت کوتاهی به دلیل مسایل شخصی تصمیم به انصراف از این دانشگاه و ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی موسسه آموزش عالی علوم و فنون دانشسار تهران در رشته کامپیوتر و گرایش اینترنت و شبکه های گسترده گرفتم.

• از چه موقع به فکر مخترع شدن و اختراع افتادید؟
من از کودکی در ذهن خود ایده هائی با توجه به مقطع سنیی که بودم داشتم، هچنین به ساخت مدار های ساده الکترونیکی مشغول بودم و با علاقه ی بسیار بر این کار و بالاخره توانستم این شور و اشتیاق را به سرانجام برسانم.

• درباره اختراعتان توضیح دهید.
اولین اختراعی که داشتم "رادیونت" است که در سال ۱۳۸۴ به ذهن من رسید و در همان سال به صورت آزمایشی ساخته شد که کاربرد آن در مراکز بیسیم و ادارات نظامی است و مزیت آن دیجیتالی سازی و کامپیوتری کردن مراکز بیسیم است و سپس این دستگاه را به نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت بهبود سیستم های بیسیم صوتی تحویل داده ام.
دیگر اختراع ام "کامرا سیصد و شست درجه" بود که در سال 1389 ساخته شد این دستگاه که برای "اولین بار در جهان" ساخته شد تصویری کامل و از تمام جهات از محیط پیرامون خود را ارایه می کنه. این دوربین سیصد و شست درجه قادر به تصویر برداری در تمام زوایا از محیط است.

• درباره اختراع رادیونت بیشتر توضیح دهید.
رادیونت یک سخت افزار رایانه است که می تواند به هر نو بیسیمی و هر نوع رایانه ای را حتی رایانه های همراه و بیسیم های دستی را به هم متصل شود و رایانه را به بیسییم متصل کند و این امکان را فراهم می آورد که بیسییم را با رایانه مدیریت کرد.
به طور مثال : با کمک رادیونت می توان رایانه را طوری برنامه ریزی کرد که در ساعت مقرر آهنگ معینی را پخش کند.
مثل زنگ بیدار باش! یا می توان در نوع بیسیم های نیروی انتظامی که امکان مکالمه دو نفره را دارد یک تلفن را از رایانه متصل به دستگاه را به بیسیم طرف مقابل وصل کرد یا حتی می توان با استفاده از این دستگاه و تلفن یک کنفرانس صوتی برگزار کرد.
این دستگاه به طور کلی نقش میانجی میان رایانه و بیسیم را بازی می کند.
رادیونت مناسب برای مراکز پیام ، اتومبیل های بدون پلاک دولتی و کلیه مکان هایی که نیاز است بیسیم شناسایی نشود.
رادیونت کلیه برق مورد نیاز را از رایانه گرفته و نیاز به باطری و منبع تغذیه خارجی را ندارد.
این سخت افزار به وسیله فیش و کابل به گونه ای به کارت صدای رایانه متصل می شود که تقریبا هیچ کدام از فیش های صدا را اشقال نمی کند و می توان علاوه بر این سخت افزار از میکروفن ، اسپیکر و ... نیز استفاده کرد.
این دستگاه به کمک یک دسته کنترل مدیریت می شود.
می توان با تعویض حالت یک کلید که در دستگاه تعبیه شده به صورت مستقیم و آنالوگ از هدست (میکروفن و بلند گو) استفاده کرد (برای مواقع ای که رایانه دچار اشکال شده).
دستگاه این قابلیت را دارد که به دکل متصل شود و خود دارای آنتن کوتاه برد است.
با کمک این دستگاه می توانیم هر آنچه که در خروجی رایانه پخش می شود را در بیسیم پخش کرد پس می توان از کلیه نرم افزار ها مانند نرم افزار های صوتی برای این امر استفاده کرد (نرم افزار هایی برای تقویت صدا ، تغییر صدا و ...) حتی می توان از نرم افزار های زمان بندی برای پخش صدایی معین در زمانی مقرر استفاده کرد.
این دستگاه را می توان به راحتی در رایانه نصب کرد.
این سخت افزار دارای چندین ورودی و خروجی است که هرکدام به منظور خاصی طراحی شده این دستگاه دارای نمایانگر آماده کار است.

• آیا به غیر از این اختراعات،اختراعات دیگری هم داشته اید؟
بله ، اختراعاتی همچون نقشه افلاین که اظهار نامه آنها را به اداره ثبت اختراعات تحویل داده ام ولی بنا به دلایلی در حال حاضر موفق به اخذ گواهی نامه ثبت نشده ام. به همین دلیل اجازه دهید در وقت دیگری در مورد آنان به صحبت بپردازیم.

• با طرح رادیو نت تا کنون موفق به کسب چه مقام هایی شده اید؟
طرح رادیونت در سال ۱۳۸۸ در دوازدهمین جشنواره ممتازین، مخترعین و مبتکرین بسیجی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران رتبه سوم رشته الکترونیک را به خود اختصاص داد. همچنین بارها در جشنواره های استانی و چندین دوره نشست جهادگران علم و فناوری مقام کسب کرده ام.

• آیا تا به حال ارگانی در مورد طرح رادیونت از شما حمایت کرده است ؟
با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکارایی هایی صورت گرفته که قرار بر این بوده که میزان وام بانکی محدودی در اختیارمات قرار دهند اما با اینکه این طرح را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر ارگانهای مربوطه نشان داده ام اما متاسفانه تا الان هیچ گونه حمایتی برای تولید انبوه و ثبت بین المللی آن نشده است.

• درباره مراحل ثبت اختراع توضيح مختصري بدهيد؟
ابتدا ایده های که در سر داریم را جمع بندی نموده و به صورت یک دستگاه و یا ماکت درست می کنیم و سپس به اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی ایران واقع در تهران،خیابان فائم مقام فراهانی ، بالا تر از بیمارستان تهران کلینیک مراجعه می کنیم و فرم های و اظهار نامه را تکمیل کرده و بعد از گرفتن نوبت مراجعه بعدی را به همراه دستگاه در تاریخ تعیین شده انجام می دهیم و با حضور کارشناسان مربوطه درباره ایده خود توضیح داده و دفاع می کنیم و در صورت تایید کارشناسان گواهی آن صادر می شود.

• با توجه به اینکه شما عضو بنیان نخبگان ایران و انجمن ریاضی دانان جوان هستید آیا دعوت نامه ای از کشور های مختلف برای شرکت در نمایشگاه های بین المللی برایتان ارسال شده است؟
بله، از کشور صنعتی دنیا همچون روسیه ، کانادا ، چین ، کره جنوبی که با توجه به وضعیت شغلی که دارم نتوانستم در این نمایشگاه ها شرکت کنم و نیز به دلیل عشق فراوان به وطنم ایران ترجیح میدهم در ایران به خدمت برای کشورم بپردازم.

• کتابی با عنوان تجارت آنلاین به چاپ رسانده اید، درباره اش توضیح دهید؟
بله، یک کتاب به نام تجارت آنلاین در ضمینه تجارت الکترونیک (تجارت اینترنتی) در سال ۱۳۸۹ تالیف کرده ام و چندین کتاب و اختراع دیگر در دست تالیف و ساخت دارم.
این کتاب در سال 2009 به زبان فارسی نوشته شده و در ایران چاپ شد.
این کتاب حاصل سال ها تحقیق و مطالعه در زمینه تجارت در اینترنت و خلاصه سالها تجربه و حضور در میان فعالان این صنعت است.
چون امروزه از اینترنت استفاده های زیادی می شود از ارتباط با دوستان و آشنایان گرفته تا فروش کالا های گوناگون. از مهم ترین جنبه های اینترنت تجارت در آن است.
در این کتاب سعی بر این است که به زبان ساده از راز و رمز های تجارتی موفق در اینترنت پرده برداریم.
این کتاب به سه قسمت تقسیم شده که شما با برداشتن این سه گام می توانید از تجارتی موفق در جهان اینترنت برخوردار شوید، در گام اول شما توانایی طراحی یک وبسایت را کسب می کنید، در گام دوم راه هایی را می آموزید که کاربران را به وبسایت خود جذب کنید و در گام آخر به مهم ترین قسمت کار می رسیم که به کسب درآمد و تجارت از طریق وبسایت می پردازیم، این سه گام باید به ترتیب انجام شود و هر مرحله وابسته به مراحل دیگر می باشد.

• مشکلاتی که در مسیر انجام یک کار با آن روبه رو هستید چیست؟
عمده ترین مشکل کمبود حمایت مالیست در حال حاضر ساخت نمونه اولیه کوچکترین طرح می تواند پنجاه تا صد میلیون ریال هزینه داشته باشد و یا اینکه شما بر روی یک طرح یک یا دو سال زحمت کشیده باشید و در موقع ثبت با مشکل مواجه می شوید.

• ایا جز نویسندگی و مخترع بودن در ضمینه دیگری هم فعالیت دارید؟
بله، بنده برنامه نویس تحت وب و طراح وبسایت هستم و از چندین سال قبل در حال انجام پرژه ای برای ساخت یک وبسایت جامع کاربردی که در اصل یک متور جستجوی وب است هستم که علاوه بر سرویس جستجوی وب، سرویس ایمیل دهی و وبلاگ دهی و جمع آوری اخبار و شبکه اجتماعی را به صورت رایگان ارایه می کند، پیش بینی می شود این وبسایت رغیبی برای گوگل و یاهو باشد.

• در حال حاظر منبع درآمد و شغل شما چیست؟
مدیر عامل و مالک یه شرکت خصوصی در ضمینه اینترنت و شبکه های کامپیوتری و رسانه های دیجیتال هستم زیرا همانطور که گفتم بنده جز نویسندگی و مخترع بودن برنامه نویس تحت وب و طراح وبسایت هستم.

• جمله پایانی؟
« به راه بادیه رفتن، به از نشستن باطل - که گر مراد نیابم، به قدر وسع بکوشم » (حضرت حافظ)
به امید توجه بیش از پیش کلیه مسئولین محترم ذیربط

بلدرچین
13th November 2012, 10:06 PM
خوشبحالش...همین فقط[negaran]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد