PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصویر سردار بی سر ایران زمین ( 16- ) -لطفا در صورتی که دلش را ندارید دیدن نفرمایید!

باستان شناس
12th November 2012, 11:33 AM
لطفا در صورتی که دلش را ندارید دیدن نفرمایید

ایران به عشق این جوانان که کم هم نبودن و نیستن می تپد

به نام خداوند بخشینده مهربان

زندگینامه خیبرشکن عاشورایی

http://www.taknaz.ir/upload/71/0.888783001352365068_taknaz_ir.jpg

نام و نام خانوادگی : محمد ابراهیم همت
تاریخ تولد :12/1/1334
نام پدر : علی اكبر
تاریخ شهادت : 17/12/1362
محل تولد : اصفهان / شهرضا
محل شهادت : جزیره مجنون
طول مدت حیات :28 سال
مزار شهید :گلزار شهدای شهرضا

به روز 12 فروردین 1334 ه.ش در شهرضا در خانواده ای مستضعف و متدین بدنیا آمد.
او در رحم مادر بود كه پدر و مادرش عازم كربلای معلّی و زیارت قبرسالار شهیدان و دیگر شهدای آن دیار شدند و مادر با تنفس شمیم روحبخش كربلا، عطر عاشورایی را به این امانت الهی دمید..............

از دیشب که عکس بی سر شهید همت رو دیدم از این رو به اون رو شدم .
باور میکنید تمام شب خواب شهید همت رو میدیدم .

خدایا چقدر به این شهدا مدیونیم و چقدر پیششون شرمنده ایم .

از شهید همت تا الان فقط اسمش رو شنیده بودم که روی یه اتوبان یا خیابون گذاشته بودن .

تمام روز رو توی سایتها چرخیدم تا از شهید همت بیشتر بدونم . چه مرد بزرگی بوده این سردار بی سر .

ای خدا . واقعا زیبا ترین مرگ شهادته .
شهادت رو قسمتمون کن .
تا پاک نشیم شهید نمیشیم .
چقدر کار دارم برای پاک شدن .................

گرای سعادت از شهید حاج ابراهیم همت : چشم های پاک

روی این قسمت کلیک کنید تا تصویر را در انداره واقعی 450در318پیکسل و28 کیلوبایت ببینید.
http://www.taknaz.ir/upload/71/0.388713001352365070_taknaz_ir.jpg

باستان شناس
12th November 2012, 11:34 AM
روحش شاد و یادش گرامی

ای کاش ارزش این سر برای وطن و دین داده درک میشد ....ای کاش ....

دلم میخواست الان این شهید عزیز می بود و می دید این همه برا وطن و دینش مبارزه کرد و فدا کردن سر و جانش ...الان کشورش و مردمش در چه موقعیتی قرار دارند...[nadidan].

saamaaneh
12th November 2012, 11:45 AM
روحش شاد و یادش گرامی

ای کاش ارزش این سر برای وطن و دین داده درک میشد ....ای کاش ....

دلم میخواست الان این شهید عزیز می بود و می دید این همه برا وطن و دینش مبارزه کرد و فدا کردن سر و جانش ...الان کشورش و مردمش در چه موقعیتی قرار دارند...[nadidan].

ممنون از تاپیک عالی تون، هستن باستان شناس عزیز و می بینن و این ماییم که باید جوابگو باشیم به خاطر همه ی سهل انگاریهامون، فراموش کردن شون، ادامه ندادن راهشون و ....

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْأَحْيَاءٌ وَلَكِنْ لَا تَشْعُرُونَ

و كسانى را كه در راه خدا كشته مى‏شوند مرده نخوانيد بلكه زنده‏اندولى شما نمى‏دانيد.

ایده تا پدیده
12th November 2012, 11:51 AM
کاش شهیدان بودن و میدیدن که برای چه کسانی شهید شدن و چطور داره از خون شهیدان سو استفاده میشه[negaran]

چکامه91
12th November 2012, 12:13 PM
روی شانه ی غیرت یاد جبهه ها مانده ست
مرگمان اگر دیدید پرچمی رها مانده ست
رفته اند اما نه! کوله بارشان باقیست
بر زمین نمی ماند، شانه های ما مانده ست

ممنون از تاپیک بسیار عالیتون
واقعا باید فکر کنیم که ما کجای داستانیم....

مهدی 313
12th November 2012, 01:15 PM
در باغ شهادت باز بازست .

maytiii
12th November 2012, 09:58 PM
همگی سلام .[golrooz]
اول از خانم باستان شناس تشکر میکنم برای انتخاب این پست زیبا و تیتر زیباش.
بعدش هم با اجازه ایشون مختصری از فعالیتهای شهید همت رو از کتاب همپای صاعقه مینویسم تا بیشتر با سردار بی سر آشنا بشیم:

محمد ابراهیم همت در سال 1334 در شهرضای اصفهان متولد شد. در سال 54 از دانشسرای تربیت معلم اصفهان فارغ التحصیل گردید وسپس در سال 56 برای گذراندن خدمت نظام وظیفه اقدام کرد. مدتی نیز در مدارس راهنمایی شهرضا به تدریس تاریخ پرداخت...
در ذیل اشاره مختصری به فعالیت های بسیار شهید همت داریم:

عضویت در کمیته دفاع شهری و مبارزه با عناصر مسلح خوانین طاغوتی و ضد انقلاب و تشکیل سپاه شهرضا و تصدی امور فرهنگی تبلیغی این نهاد.
سفری کوتاه به سیستان و بلوچستان جهت کارهای فرهنگی و تبلیغی و عمرانی در این استان.
از بهمن 57 تا اردیبهشت 59 ، عزیمت به مناطق کرد نشین غرب کشور و ورود به شهرستان پاوه و همکاری با ناصر کاظمی، فرماندار پاوه و فرمانده سپاه این شهر برای مبارزه با ضد انقلابیون مسلح.
مشارکت فعال در امور فرهنگی و تبلیغی سپاه و سرپرستی روابط عمومی سپاه پاوه و انتصاب به سمت فرماندهی سپاه پاوه از بهار 59 تا دی 60.
عزیمت به سفر حج به همراه احمد متوسلیان و محمود شهبازی در مهر 60.
طراحی و فرماندهی عملیات محمد رسول الله (ص) {محورهای پاوه و مریوان} به اتفاق احمد متوسلیان.
عزیمت به منطقه جنوب و مشارکت در تشکیل تیپ 27 محمد رسول الله (ص).
انتصاب به سمت مسئول ستاد پشتیبانی تیپ 27 و هدایت بخشی از گردان های تیپ طی چهار مرحله عملیات فتح المبین و مراحل اول و دوم عملیات الی بیت المقدس.
انتصاب به سمت قائم مقام تیپ 27 تا پایان مرحله چهارم نبرد الی بیت المقدس و آزادی خرمشهر از 12 دی 1360 تا 4 خرداد 1361.
عزیمت به سوریه با سمت جانشین فرماندهی قوای محمد رسول الله (ص) و حضور فعال به همراه احمد متوسلیان در جبهه های سوریه و لبنان.
تصدی سرپرستی امور تیپ در پی اسارت حاج احمد متوسلیان و بازگشت نیروها به ایران از تاریخ 21 خردادتا 15 تیر 1361.
فرماندهی تیپ محمد رسول الله (ص) از مرحله سوم عملیات رمضان تا عملیات مسلم بن عقیل.
فرماندهی قوای قرارگاه شهید بهشتی.
فرماندهی لشکر 27 محمد رسول الله (ص).
تشکیل سپاه 11 قدر و فرماندهی این سپاه متشکل از 5 لشکر نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نبرد های زین العابدین (ع) ، والفجر مقدماتی و والفجر 1.
فرماندهی لشکر 27 در نبرد های والفجر 4 و عملیات ویژه خیبر.

و سرانجام حاج ابراهیم همت در روز هفده اسفند سال 1363 در محل تقاطع جاده های جزایر مجنون شمالی و جنوبی سر و جان خود را نثار جانان کرد و جاودانه شد...

م.محسن
12th November 2012, 10:20 PM
و الآن هم فقط با اتوبان یا ایستگاه متروی همت شناخته میشه ...

حسین متقی
12th November 2012, 10:29 PM
کاش شهیدان بودن و میدیدن که برای چه کسانی شهید شدن و چطور داره از خون شهیدان سو استفاده میشه[negaran]

خوبه که نیستند تا نا امیدانی مثل شمارو ببینند
گرچه هستند ولی ما نمیفهمیم
برای من و تو نبوده اقا
برای خدا بوده کسی که برای خدا جونشو میده بهش میگن شهید
البته برای ما هم بوده
ولی اصلش ما نبودیم
اگه میخوای نا امیدشون نکنی نا امید نباش-تلاش کن-و انقدر ضد کشورت تبلیغ نکن

ایده تا پدیده
13th November 2012, 08:50 AM
خوبه که نیستند تا نا امیدانی مثل شمارو ببینند
گرچه هستند ولی ما نمیفهمیم
برای من و تو نبوده اقا
البته برای ما هم بوده
ولی اصلش ما نبودیم

دوست من پس یکم روک حرف بزنیم

در امد ماهیانه شما چقدره ؟ چند درصد از زندگی تون راضی هستین ؟

شهیدان برای چه هدفی شهید شدن ؟ ایا برای زتدگی با سعادت و رفاه نسبی نبود ؟ والله بود اون شهیدان مقدس برای 1 راستی و زندگی با ارامش شهید شدن

برای ایران اسلام ی شهید شدن

الان در ایران بیشتر از هر جای دنیا دروغ گفته میشه . دزدی میشه . با نام محمد (ص) و دین دزدی و کلاه برداری میشه . و ....

دوست من تا حالا روک حرف بزنیم تا حالا شمردی چند بار بخدا دروغ قسم خوردی حالا چه از ناخود اگاه ت و چه ...

منم دروغ قسم خورد م ولی این دروغ شده تیکیه کلام ما ایرانی آ . مثلا بخدا قسم ندارم پول ولی پول داره نمیخواد بده دروغ ...

ایا بانک های بوق ققق بدون ربا کار میکنن ایا زمان شاه ملعون از این طور نبود؟ بود ولی مردم در رفاه فکری بودن ولی از نظر مالی در رفاه بیشتر الان ما بودن

بنظرت شهیدان برای اوضاع بود که ... شهید شدن

ولی الان شهیدان برای اسم خیابان و کوچه و پارتی بازی و ... شهید شدن

چون از راه و الگو شهیدان فقط برای نام خیابان شهید ... و انواع اقسام کلاه بردای ......

شهیدان خیلی مقدس اند که در اندیشه من و تو جای نمیگیره

پس من برای مملکتم تبلیغات منفی نمیکنم و سرم مثل کپک زیر برف نکردم ...

ایده تا پدیده
13th November 2012, 08:58 AM
البته برای ما هم بوده
ولی اصلش ما نبودیم
اگه میخوای نا امیدشون نکنی نا امید نباش-تلاش کن-و انقدر ضد کشورت تبلیغ نکن[/quote]

دوست من الان منم میتونم خودم از جای پرت کنم یا برم جنگ فلان جا خودم بی خودی به کشتن بدم و بگن شهید شده

شهیدان برای خدا شهید شدن ولی با انگیزه و هدف و رضای خدا و در مقابل زور و ستمگری بود و برای اسلام شهید شدن

بس شهیدان برای ارمان قران و خدا شهید شدن

ایده تا پدیده
13th November 2012, 09:01 AM
الان چرا مسولا ن گاهی ریاکارانه برخورد میکنن و از نام شهدا برداشت میکنن به نفع خودشون ...
این درستش نیست به خدا ....
شهدای ایران زمین برا وطن و دین رفتن جنگ ...و برای همین نام نیک ازشون هست ولی چرا این همه سو استفاده

^*زهرا*^
13th November 2012, 12:53 PM
خدایا کمکمون کن شرمنده خون شهدا نشیم

حسین متقی
14th November 2012, 03:20 PM
دوست من پس یکم روک حرف بزنیم

در امد ماهیانه شما چقدره ؟ چند درصد از زندگی تون راضی هستین ؟

شهیدان برای چه هدفی شهید شدن ؟ ایا برای زتدگی با سعادت و رفاه نسبی نبود ؟ والله بود اون شهیدان مقدس برای 1 راستی و زندگی با ارامش شهید شدن

برای ایران اسلام ی شهید شدن

الان در ایران بیشتر از هر جای دنیا دروغ گفته میشه . دزدی میشه . با نام محمد (ص) و دین دزدی و کلاه برداری میشه . و ....

دوست من تا حالا روک حرف بزنیم تا حالا شمردی چند بار بخدا دروغ قسم خوردی حالا چه از ناخود اگاه ت و چه ...

منم دروغ قسم خورد م ولی این دروغ شده تیکیه کلام ما ایرانی آ . مثلا بخدا قسم ندارم پول ولی پول داره نمیخواد بده دروغ ...

ایا بانک های بوق ققق بدون ربا کار میکنن ایا زمان شاه ملعون از این طور نبود؟ بود ولی مردم در رفاه فکری بودن ولی از نظر مالی در رفاه بیشتر الان ما بودن

بنظرت شهیدان برای اوضاع بود که ... شهید شدن

ولی الان شهیدان برای اسم خیابان و کوچه و پارتی بازی و ... شهید شدن

چون از راه و الگو شهیدان فقط برای نام خیابان شهید ... و انواع اقسام کلاه بردای ......

شهیدان خیلی مقدس اند که در اندیشه من و تو جای نمیگیره

پس من برای مملکتم تبلیغات منفی نمیکنم و سرم مثل کپک زیر برف نکردم ...

درامد ماهیانه ندارم ولی حساب کردم خرجامو 500تومن-
رضایت از زندگیم 100درصد باشه یا 0درصد ربطی به بحثمون نداره اگه منظورتون از شرایط جامعه هست باز هم ربطی نداره-توی همه ی اینا من و شما هم دخیل هستیم-سطح انتظارمون هم دخیله
سطح تلاشمون هم دخیله و.................. لطفا بحث رو به بیراهه نکشین
شما شدین مدعی حقوق شهدا؟
شما نگران اونا نباشین حقشونو خدا بهشون داده
اما کی گفته شهیدان ما برای زندگی و رفاه نسبی شهید شدند؟
کدوم احمقی فقط واسه ی رفاه یا زندگی خوب-جونشو یا همون زندگیشو از دست میده!! این اصلا منطقی نیست عقلانی هم نیست-
و شما مطمئن باشین که ایران اسلامی اگه اسلامی باشه برای پول و وضعیت والی انقدر مثل شما داد و بیداد راه نمیندازه توی فضای عمومی اینترنت!
شما دارین رسما تهمت میزنید
میدونین اگه مسلمون باشین نباید انقدر سریح قضاوت کنین؟ ایه ی قران داریم که مومن باید برای رد کردن یا تایید کردن 1موضوع مطمئن باشه و تا مطمئن نباشه نباید رد یا تایید کنه اونوقت شما به صراحت میگین چنین اتفاقاتی بیشتر از همه جا میفته؟
از نظر قانونی هم نباید تا وقتی چیزی ثابت شده انقدر سریح راجع بهش صحبت بشه
منم دروغ گفتم چرا نگفتم؟ مگه من نعوذبالله معصومم؟ همه ی ما دروغ هم میگیم چون نمیتونیم خودمونو کنترل کنیم 1000سال هم بگذره باز هم ادما دروغ میگن
ولی این قضیه باز هم هیچ ربطی به شهیدان و این بحث ما نداره چون زندگی اونا به خودشون مربوطه و زندگی ما به خودمون اونا خودشونو ساختند ما هم فرصت داریم خودمونو بسازیم
ساختیم؟ شاید نه؟ ولی این هیچ ربطی به چیزی که شما میگی نداره و 1مسئله ی شخصیه
اصلا دروغ نگفتن سخته واسه همین چیزا!!
چون انقلاب کردند مردم ایران و چون حکومت تغییر کرد که دلیل نمیشه ارمانشهر داشته باشیم یا از همه بهتر باشیم؟
بله ظرفیتش نبود -با این حکومت ظرفیتش ایجاد شد
ولی این من و شما هستیم که این ظرفیت رو باید بسازیم و بالفعلش کنیم

بانک بی ربا نداریم؟ خب پولاتو نزار توی بانک
خیلی دوستداری تبلیغ کنی و بقیه رو مطلع کنی برو 1سایت بزن از جیب خودت از زحمت خودت واسه اینکار خرج کن
نه از جیب مدیر و صاحب این سایت و نه با ابروی اینجا و نه با زحمت و تلاش و جذب بازدید کننده ی بچه های این سایت
بقیه ی حرفای این پستت هم نامربوط بود از نظر من
ببخشید که خیلی رک حرف میزنم
اخه میبینم 4نفر میان اینجا مطالبتو میخونن و نظرشون برمیگرده نسبت به سایت و اجتماع و شاید اگر حرفاتو باور کنند نظام و....
و این اصلا درست نیست-حقیقت هم نیست - حق هم نیست

حسین متقی
14th November 2012, 03:23 PM
الان چرا مسولا ن گاهی ریاکارانه برخورد میکنن و از نام شهدا برداشت میکنن به نفع خودشون ...
این درستش نیست به خدا ....
شهدای ایران زمین برا وطن و دین رفتن جنگ ...و برای همین نام نیک ازشون هست ولی چرا این همه سو استفاده

خب اینارو میگی الان چیکار کنیم؟
بعضی از مسئولان بله درست میگی ولی کی؟ چند نفر؟ کی؟ کجا؟ چطوری؟ اولا که اینا همش ادعاست
دوما که اگر درست بگی که به نظر من درست میگی گفتنش اینجا هیچ فایده ای به حال من و تو و جامعه نمیخوره
فقط با نوع نگارشت باعث تفرقه و نفاق در جامعه میشی همین
مثلا من بگم بعضی مدیران سایت هستند که ادمای ریاکاری هستند خب تو که هیچکدومو از نزدیک نمیشناسی با همشون بد میشی و همه رو با این صفت میشناسی پس اینطوری نظرای بی پایخه و اساس نده لطفا

"مهدی"
14th November 2012, 03:31 PM
آفایون همه رو دعوت به آرامش می کنم (به عنوان یه عضو کوچیک).....

درسته که بعضی از مسولین از شهدا سو استفاده می کنند ولی به مولا اینجا جای بحثش نیست.......

مهم اینه که یه عده ادم بودن که حاضر بودن برای ملتشون هر کاری بکنن.......

یا حق

حسین متقی
14th November 2012, 03:47 PM
البته برای ما هم بوده
ولی اصلش ما نبودیم

دوست من الان منم میتونم خودم از جای پرت کنم یا برم جنگ فلان جا خودم بی خودی به کشتن بدم و بگن شهید شده

شهیدان برای خدا شهید شدن ولی با انگیزه و هدف و رضای خدا و در مقابل زور و ستمگری بود و برای اسلام شهید شدن

بس شهیدان برای ارمان قران و خدا شهید شدن[/quote]

این هم هیچ مغایرتی با صحبت من نداره

ایده تا پدیده
14th November 2012, 05:20 PM
درامد ماهیانه ندارم ولی حساب کردم خرجامو 500تومن-
رضایت از زندگیم 100درصد باشه یا 0درصد ربطی به بحثمون نداره اگه منظورتون از شرایط جامعه هست باز هم ربطی نداره-توی همه ی اینا من و شما هم دخیل هستیم-سطح انتظارمون هم دخیله
سطح تلاشمون هم دخیله و.................. لطفا بحث رو به بیراهه نکشین
شما شدین مدعی حقوق شهدا؟
شما نگران اونا نباشین حقشونو خدا بهشون داده
اما کی گفته شهیدان ما برای زندگی و رفاه نسبی شهید شدند؟
کدوم احمقی فقط واسه ی رفاه یا زندگی خوب-جونشو یا همون زندگیشو از دست میده!! این اصلا منطقی نیست عقلانی هم نیست-
و شما مطمئن باشین که ایران اسلامی اگه اسلامی باشه برای پول و وضعیت والی انقدر مثل شما داد و بیداد راه نمیندازه توی فضای عمومی اینترنت!
شما دارین رسما تهمت میزنید
میدونین اگه مسلمون باشین نباید انقدر سریح قضاوت کنین؟ ایه ی قران داریم که مومن باید برای رد کردن یا تایید کردن 1موضوع مطمئن باشه و تا مطمئن نباشه نباید رد یا تایید کنه اونوقت شما به صراحت میگین چنین اتفاقاتی بیشتر از همه جا میفته؟
از نظر قانونی هم نباید تا وقتی چیزی ثابت شده انقدر سریح راجع بهش صحبت بشه
منم دروغ گفتم چرا نگفتم؟ مگه من نعوذبالله معصومم؟ همه ی ما دروغ هم میگیم چون نمیتونیم خودمونو کنترل کنیم 1000سال هم بگذره باز هم ادما دروغ میگن
ولی این قضیه باز هم هیچ ربطی به شهیدان و این بحث ما نداره چون زندگی اونا به خودشون مربوطه و زندگی ما به خودمون اونا خودشونو ساختند ما هم فرصت داریم خودمونو بسازیم
ساختیم؟ شاید نه؟ ولی این هیچ ربطی به چیزی که شما میگی نداره و 1مسئله ی شخصیه
اصلا دروغ نگفتن سخته واسه همین چیزا!!
چون انقلاب کردند مردم ایران و چون حکومت تغییر کرد که دلیل نمیشه ارمانشهر داشته باشیم یا از همه بهتر باشیم؟
بله ظرفیتش نبود -با این حکومت ظرفیتش ایجاد شد
ولی این من و شما هستیم که این ظرفیت رو باید بسازیم و بالفعلش کنیم

بانک بی ربا نداریم؟ خب پولاتو نزار توی بانک
خیلی دوستداری تبلیغ کنی و بقیه رو مطلع کنی برو 1سایت بزن از جیب خودت از زحمت خودت واسه اینکار خرج کن
نه از جیب مدیر و صاحب این سایت و نه با ابروی اینجا و نه با زحمت و تلاش و جذب بازدید کننده ی بچه های این سایت
بقیه ی حرفای این پستت هم نامربوط بود از نظر من
ببخشید که خیلی رک حرف میزنم
اخه میبینم 4نفر میان اینجا مطالبتو میخونن و نظرشون برمیگرده نسبت به سایت و اجتماع و شاید اگر حرفاتو باور کنند نظام و....
و این اصلا درست نیست-حقیقت هم نیست - حق هم نیست

پس بذاریم برای نظر سنجی که چقدر نسبت رضایت مندی دارن از هر شرایطی در کشور

حسین متقی
14th November 2012, 05:28 PM
پس بذاریم برای نظر سنجی که چقدر نسبت رضایت مندی دارن از هر شرایطی در کشور

خب نشد دیگه دوست من
اگر دقت کنی من میگم اینکه نظرسنجی کنیم ببینیم از هر شرایطی در کشور چقدر رضایت مند هستند مردم کار بیهوده و بی هدف و بیقایده و اصلا بی مورد و منظوریه
شما میتونی سوال کنی مردم چقدر از عملکرد دولت راضی هستند در این 8 سال(مثلا)
یا چقدر از عملکرد شهرداریها راضی هستند(در مدت مسئولیت شهردار وقت)
یا .........
ولی اینکه مثلا من از شما بپرسم چقدر از شرایط کشور رضایتمندی جوابت چیه؟
اصلا سوال من رو اگه بتونی بگی چیه خودش 1کتاب توضیحه
از چه شرایطی؟ هرکدوم فرق دارند دلیل دارند مسئول دارند
شما با این سوالت طول و عرض و ارتفاع و حجم و جرم و سرعت و قدرت و گشتاور و............. و همه چیزو با 1 پیمانه میسنجی!
اینکه سوال نیست!

حسین متقی
14th November 2012, 05:30 PM
آفایون همه رو دعوت به آرامش می کنم (به عنوان یه عضو کوچیک).....

درسته که بعضی از مسولین از شهدا سو استفاده می کنند ولی به مولا اینجا جای بحثش نیست.......

مهم اینه که یه عده ادم بودن که حاضر بودن برای ملتشون هر کاری بکنن.......

یا حق

بحث که اشکالی نداره برادر من
من هم به شخصه خیلی ارومم!![nishkhand]

"مهدی"
14th November 2012, 06:52 PM
بحث که اشکالی نداره برادر منمن هم به شخصه خیلی ارومم!![nishkhand]برادر من هم میدونم شما آرومی......ولی شاید بعضی ها درونش طوفانی باشه.......;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد