PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در برابر شيطان چگونه به خدا پناه ببريم؟

kamanabroo
27th March 2009, 02:27 AM
در برابر شيطان چگونه به خدا پناه ببريم؟

در جواب به شيوه مناجات و پناه بردن امام سجاد ع نظر مي كنيم و راه درست پناه بردن به خدا از شر شيطان را از زبان امام سجاد ع مي خوانيم...

چون نام شیطان یاد مىشد

بار خدایا، به تو پناه مىبریم از فتنه انگیزیهاى شیطان رانده شده،
و از حیله و مکرهاى گوناگونش، و از تکیه کردن به آرزوها و وعده‏ها و فریب او و درافتادن به دامهایش،
و از طمع بستن او به گمراه کردن ما از راه بندگیت،
و خوار ساختن ما به عصیان و نافرمانیت، یا خوب دانستن چیزى که آن را در نظرمان نیکو جلوه داده،
یا گران دانستن چیزى که نزد ما زشت نشان داده.

بار خدایا به قدرت عبادتت او را از میدان زندگى ما بران، و به سبب کوششمان در راه محبتت دماغش را به خاک بمال، و بین ما و او پرده‏اى افکن که آن را ندرد، و حجابى ضخیم که آن را نشکافد.

بار خدایا برمحمد و آلش درود فرست، و شیطان را با سرگرم شدن به برخى دشمنانت از ما منصرف کن، و ما را به حسن رعایت خود از او حفظ فرما، و از حیله‏اش کفایت کن، و چنان کن که از ما بگریزد، و نشان پائى از او براى ما نماند.
بار خدایا بر محمد و آلش درود فرست، و ما را از هدایتى که در دوام و پابرجایى مانند گمراهى او باشد بهره مند ساز، و در برابر تباهى او به ما توشه تقوا کرامت فرما، و خلاف راه هلاکت بار او ما را به راه تقوا رهنمون شو.

الهى در قلب ما براى او راهى قرار مده، و براى وى در شئون زندگى ما منزلى فراهم نیاور.
بار خدایا ما را به هر باطل که در نظرمان بیاراید آگاه کن، و چون آگاهمان کردى ما را از آن حفظ کن، و به راه و روش جنگ با او بینایى ده، و ما را ملهم ساز که براى نبرد با او چه باید آماده کرد، و از خواب غفلتى که سبب گرایش به اوست بیدار کن، و به توفیق خود ما را در مسیر مبارزه با او یارى ده. بار خدایا، قلوبمان را از انکار کارهاى شیطان سرشار ساز، و براى درهم شکستن حیله‏هایش ما را چاره بیاموز.

بار خدایا بر محمد و آلش درود فرست، و سلطه شیطان را از ما بگردان، و امیدش را از ما قطع کن، و وى را از حرص ورزیدن به گمراهى ما دفع فرما. بار خدایا، بر محمد و آلش درود فرست، و پدران و مادران و فرزندان و اهل ما و خویشان و نزدیکان و همسایگان ما را از زن و مرد مؤمن، از شرّ او در جایگاهى محکم، و دژى حفظ کننده، و پناهگاهى امن قرار ده، و آنان را براى دفع ضرر او زره‏هاى نگهدارنده بپوشان، و آنان را اسلحه بُرّا بر ضدّ او عطا کن.

بار خدایا، و مشمول این دعا فرما هر کس را که به پروردگاریت گواهى داده، و به توحیدت اخلاص ورزیده، و از باب حقیقت بندگى با شیطان دشمنى نموده، و براى دریافت علوم ربّانى از سوى تو بر علیه او یارى جسته است.

خداوندا آنچه گره زده بگشاى، و هر راه که باز کرده ببند، و هر تدبیرى که اندیشیده درهم شکن، و از هر کار که قصد مىکند بازش دار، و هرچه را محکم نموده سست کن.

بار خدایا، سپاهش را بشکن، و مکرش را باطل ساز، و پناهگاهش را ویران کن، و بینیش را به خاک بمال.

الهى ما را در سلک دشمنانش قرار ده، و از شمار دوستانش برکنار کن، تا چون ما را بفریبد او را پیروى نکنیم، و چون ما را بخواند از اجابتش سرباز زنیم، و هرکه را که پیرو فرمان ماست به دشمنى با او فرمان دهیم، و هرکه را که پیرو نهى ماست از اطاعت او بازداریم.

بار خدایا بر محمد آخرین پیامبر، و آقاى فرستادگانت، و بر اهل بیت پاک و پاکیزه او درود فرست، و ما و اهل ما و برادران ما و همه اهل ایمان از زن و مرد را از چیزى که از آن پناه مىبریم پناه ده، و از آنچه که از بیم آن از تو ایمنى خواستیم ایمنى بخش، و دعاى ما را بشنو، و آنچه را از ذکرش غفلت کردیم به ما عطا کن، و آنچه را فراموش نمودیم براى ما محفوظ دار، و ما را بدین سبب به درجات شایستگان، و مقام گرویدگان انتقال ده، اى پروردگار جهانیان دعاى ما را اجابت فرما.

عربي:
وکان من دعآئه علیه السلام إذا ذکر الشیطان فاستعاذ منه ومن عداوته وکیده

اللهم إنا نعوذ بک من نزغات الشیطان الرجیم وکیده ومکآئده ومن الثقة بأمانیه ومواعیده وغروره ومصآئده وأن یطمع نفسه فی إضلالنا عن طاعتک وامتهاننا بمعصیتک أو أن یحسن عندنا ما حسن لنا أو أن یثقل علینا ما کره إلینا اللهم اخسأه عنا بعبادتک واکبته بدءوبنا فی محبتک واجعل بیننا وبینه ستراً لا یهتکه وردماً مصمتاً لا یفتقه اللهم صل على محمد وآله واشغله عنا ببعض أعدآئک واعصمنا منه بحسن رعایتک واکفنا ختره وولنا ظهره واقطع عنآ إثره اللهم صل على محمد وآله وأمتعنا من الهدى بمثل ضلالته وزودنا من التقوى ضد غوایته واسلک بنا من التقى خلاف سبیله من الردى اللهم لا تجعل له فی قلوبنا مدخلاً ولا توطنن له فیما لدینا منزلاً اللهم وما سول لنا من باطل فعرفناه وإذا عرفتناه فقناه وبصرنا ما نکایده به وألهمنا ما نعده له وأیقظنا عن سنة الغفلة بالرکون إلیه وأحسن بتوفیقک عوننا علیه اللهم وأشرب قلوبنآ إنکار عمله والطف لنا فی نقض حیله اللهم صل محمد وآله وحول سلطانه عنا واقطع رجآءه منا وادرأه عن الولوع بنا اللهم صل على محمد وآله واجعل آبآءنا وأمهاتنا وأولادنا وأهالینا وذوی أرحامنا وقراباتنا وجیراننا من المؤمنین والمؤمنات منه فی حرز حارز وحصن حافظ وکهف مانع وألبسهم منه جنناً واقیةً وأعطهم علیه أسلحةً ماضیةً اللهم واعمم بذلک من شهد لک بالربوبیة وأخلص لک بالوحدانیة وعاداه لک بحقیقة العبودیة واستظهر بک علیه فی معرفة العلوم الربانیة اللهم احلل ما عقد وافتق ما رتق وافسخ ما دبر وثبطه إذا عزم وانقض مآ أبرم اللهم واهزم جنده وأبطل کیده واهدم کهفه وأرغم أنفه اللهم اجعلنا فی نظم أعدآئه واعزلنا عن عداد أولیآئه لا نطیع له إذا استهوانا ولا نستجیب له إذا دعانا نأمر بمناواته من أطاع أمرنا ونعظ عن متابعته من اتبع زجرنا اللهم صل على محمد خاتم النبیین وسید المرسلین وعلى أهل بیته الطیبین الطاهرین وأعذنا وأهالینا وإخواننا وجمیع المؤمنین والمؤمنات مما استعذنا منه وأجرنا مما استجرنا بک من خوفه واسمع لنا ما دعونا به وأعطنا مآ أغفلناه واحفظ لنا ما نسیناه وصیرنا بذلک فی درجات الصالحین ومراتب المؤمنین آمین رب العالمین

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد