PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مناجات امام سجاد در پناه بردن به حق در ناملايمات

kamanabroo
27th March 2009, 02:14 AM
در پناه بردن به حق از ناملایمات

بار خدایا به تو پناه مىآورم از طغیان آز، و تندى خشم، و چیرگى حسد، و سستى صبر، و کمى قناعت، و بدى اخلاق، و زیاده روى در شهوت، و پافشارى در عصبیت، و پیروى هوا و هوس، و مخالفت با هدایت، و خواب غفلت، و کوشش بیش از اندازه، و انتخاب باطل بر حق، و پافشارى بر گناه، و کوچک شمردن معصیت، و بزرگ شمردن طاعت، و فخر و مباهات با ثروتمندان، و تحقیر تهیدستان، و کوتاهى در حق زیردستان خود، و ناسپاسى نسبت به آن که به ما خوبى کرده، یا آنکه ستمگرى را یارى کنیم، یا ستمدیده‏اى را تنها گذاریم، یا آنچه را که حق ما نیست بخواهیم، یا از آنچه که نمىدانیم دم زنیم. و پناه مىبریم به تو از اینکه نیت داشته باشیم به کسى خیانت ورزیم، و در کردارمان خودپسندى نمائیم، و آرزوهاى خود را دور و دراز سازیم. و به تو پناه مىبریم از زشتى باطن، و ناچیز شمردن گناه، و از چیرگى شیطان بر وجودمان، و از اینکه روزگار ما را به سختى دراندازد، یا سلطان بر ما جور و ستم روا دارد. و به تو پناه مىبریم از آلوده شدن به اسراف، و بلاى تنگدستى. و به تو پناه مىبریم از سرزنش دشمنان، و نیازمندى به همنوعان، و از زندگى در سختى، و از مرگ ناگهانى و بدون توشه. و به تو پناه مىبریم از حسرت و اندوه بزرگ، و مصیبت سترگ، و از بدترین تیره بختى، و بدفرجامى، و نومیدى از ثواب، و فرود آمدن عذاب.

بار خدایا بر محمد و آلش درود فرست، و مرا از همه این امور در پناه رحمتت جاى ده و نیز همه مردان و زنان مؤمن را، اى مهربانترین مهربانان.

عربي:
وکان من دعآئه علیه السلام فی الاستعاذة من المکاره وسیئ الاخلاق ومذام الافعال

اللهم إنی أعوذ بک من هیجان الحرص وسورة الغضب وغلبة الحسد وضعف الصبر وقلة القناعة وشکاسة الخلق وإلحاح الشهوة وملکة الحمیة ومتابعة الهوى ومخالفة الهدى وسنة الغفلة وتعاطی الکلفة وإیثار الباطل على الحق والاصرار على المأثم واستصغار المعصیة واستکبار الطاعة ومباهاة المکثرین والازرآء بالمقلین وسوء الولایة لمن تحت أیدینا وترک الشکر لمن اصطنع العارفة عندنا أو أن نعضد ظالماً أو نخذل ملهوفاً أو نروم ما لیس لنا بحق أو نقول فی العلم بغیر علم ونعوذ بک أن ننطوی على غش أحد وأن نعجب بأعمالنا ونمد فی آمالنا ونعوذ بک من سوء السریرة واحتقار الصغیرة وأن یستحوذ علینا الشیطان أو ینکبنا الزمان أو یتهضمنا السلطان ونعوذ بک من تناول الاسراف ومن فقدان الکفاف ونعوذ بک من شماتة الاعدآء ومن الفقر إلى الاکفآء ومن معیشة فی شدة ومیتة على غیر عدة ونعوذ بک من الحسرة العظمى والمصیبة الکبرى وأشقى الشقآء وسوء المآب وحرمان الثواب وحلول العقاب اللهم صل على محمد وآله وأعذنی من کل ذلک برحمتک، وجمیع المؤمنین والمؤمنات یآ أرحم الراحمین

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد