PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دمو از طرح

alireza crs
2nd November 2012, 07:13 PM
با عرض سلام
خوبین؟
من یه طرح باحال دارم که میخوام ثبتش کنم ولی یه نگاهی به بودجه و وسایل در دسترس انداختم دیدم که نمیتونم درستش کنم
میشه یه دمو(منظورم ماکت که کوچیک شده و تقریبا کار اختراع اصلی رو میکنه و در اندازه کوچیک)بسازم و به ثبتش برسونم؟
میدونم به احتمال زیاد سوالم تکراری هست ولی ببخشید دیگه نمیدونستم چی تو انجمن جستجو کنم

حسین متقی
2nd November 2012, 07:40 PM
بله میشه
حتی میشه نمونه ی شبیه سازی شده ای بسازین
هرچیزی که ثابت کنه دستگاه شما واقعا کار میکنه
مهم اینه که بتونین به داوران ثابت کنین این طرح شما شدنیه و به چه شکلی کار میکنه و چه مزیتی ایجاد میکنه و ایا نواوری داره یا خیر

alireza crs
2nd November 2012, 11:03 PM
یه سوال دیگهشما گفتین هر چیزی که ثابت کنه کار میکنهپس میشه یه نمونه ازش تو اتوکد بسازم

حسین متقی
3rd November 2012, 12:09 AM
یه سوال دیگهشما گفتین هر چیزی که ثابت کنه کار میکنهپس میشه یه نمونه ازش تو اتوکد بسازم

نمونه توی اتوکد تا اونجایی که من دیدم فقط نقشس
اتوکد نرم افزار نقشه کشیه و نقشه کشیدن اثباتی بر کارکرد نیست
نقشه مثل 1 عکسه که همش با فتوشاپ ساخته شده! و اثبات کننده نیست
البته باز هم ممکنه همینو قبول کنن باید از کسانی که تجربه ی ثبت دارند بپرسین چون ممکنه طرحتون با نقشه اثبات بشه که کار میکنه
مثلا یکی از دوستان حرکت طرح توربین خودشو در 3دی مکس شبیه سازی کرد به شکلی که کارکرد طرح و حرکت توربین به شکل انیمیشن بود
البته محاسباتی هم انجام دادند و بیشتر از 20 صفحه هم توضیح و شماتیک داشتند

کلیت طرحتونو میتونین بگین؟(البته اگر فکر میکنین با گفتن کلیت هم طرحتون لو میره ریسک نکنین و جواب این سوال رو ندید)
حداقل بگین در چه زمینه ایه؟
مثلا توربینه-ژنراتوره-نمایشگره-کیفه-کفشه -ماسکه-قطعه ی الکترونیکیه- یا پزشکیه؟ نظامیه؟ لوازم خانگیه؟

alireza crs
3rd November 2012, 12:07 PM
20 صفحه توضیح!!؟؟!!
من خودمو بکشم و قورباقه بندری برقصه یه صفحه توضیح میتونم بنویسم چون پیچیده نیست و خلاقیتیه[nishkhand]
در واقع ترکیبی از 3 اختراع مشهوره(تا حدودی هم نا امید شدم چون خیلی تابلوه وفکر میکنم قبل از من به فکر کسی رسیده باشه)
یه جورایی ترکیبی از ژنراتور و مخلفاتشه!
به صورت عمومی من طرحم رو به صورت انیمشین تو 3D مکس با فلش بریزم یا تو اتوکد قبول میکنن؟
چون به نظرم نیازی به محاسبه نداره و هرکسی به صورت ذهنی میتونه بفهمه کار میکنه

hossien
3rd November 2012, 01:05 PM
20 صفحه توضیح!!؟؟!!
من خودمو بکشم و قورباقه بندری برقصه یه صفحه توضیح میتونم بنویسم چون پیچیده نیست و خلاقیتیه[nishkhand]
در واقع ترکیبی از 3 اختراع مشهوره(تا حدودی هم نا امید شدم چون خیلی تابلوه وفکر میکنم قبل از من به فکر کسی رسیده باشه)
یه جورایی ترکیبی از ژنراتور و مخلفاتشه!
به صورت عمومی من طرحم رو به صورت انیمشین تو 3D مکس با فلش بریزم یا تو اتوکد قبول میکنن؟
چون به نظرم نیازی به محاسبه نداره و هرکسی به صورت ذهنی میتونه بفهمه کار میکنه

محاسبه برای تایید علمی کارتون هست اگر نیاز داره.
در اتوکد اکد سه بعدی بکشین و مکانیزم و ارتباطات را با نقشه و حالت 3d نمایش بدین هم قبول می کنن. یا شما می تونید با هر برنامه ای کار کنید و اگر مکانیزم ان را شبیه سازی کنید بهتر هست.
شما در توصیف طرح تان می تونید از مزایا، معایب طرح های قبلی و کاربرد و مقدمه، تاریخچه طرح و .......... بنویسید و سپس طرح خودتان را بیان کنید.

emer62304
3rd November 2012, 03:38 PM
قشه مثل 1 عکسه که همش با فتوشاپ ساخته شده! و اثبات کننده نیست

عزیزم تکنولوژی خیلی بیشتر از اینا پیشرفت کرده. الان تقریبا با قطعیت میشه گفت طرحی که تو شبیه سازی کامپیوتری کار میکنه، توی واقعیت هم کار میکنه!

به نظر من بهترین نرم افزار برای شبیه سازی یک دستگاه نرم افزار inventor هست. البته خیلی ها هم CATIA رو قبول دارن
ولی من یه مقدار از امکانات این غول طراحی صنعتی رو میگم، خودتون نگاه کنین و قضاوت کنین!

شبیه سازی تنش

http://www.microconcepts.co.uk/docs/image/Products/Inventor/Inventor%20(2).jpghttp://forums.autodesk.com/autodesk/attachments/autodesk/78/393486/1/Simulation.JPG

شبیه سازی دینامیکی و حرکات فیزیکی

http://www.caddigest.com/subjects/adsk_inventor/select/images/cadcamnet_inventor2008_1.jpg
http://www.design-simulation.com/DDM/images/dd_for_inventor.jpg

علاوه بر این ها شبیه سازی برخوردهای فیزیکی، فریم ها و ... رو هم نباید نادید گرفت!

alireza crs
3rd November 2012, 09:07 PM
میشه چند تا نرم افزار که کار و آموزشش راحت باشه(معیار برتری راحت بودن است)معرفی کنین؟
چون حتی اتوکد و 3d مکس رو هم بلد نیستم

emer62304
3rd November 2012, 09:52 PM
میشه چند تا نرم افزار که کار و آموزشش راحت باشه(معیار برتری راحت بودن است)معرفی کنین؟
چون حتی اتوکد و 3d مکس رو هم بلد نیستم

دیگه از اتوکد آسونتر فکر نکنم داشته باشیم که بتونه کار شما رو راه بندازه!
اما یک نکته خیلی مهم!
کی گفته حتما خود شما باید طراحی دستگاه رو انجام بدین؟! [tafakor]

دوستی ندارید که رشته مکانیک باشه؟
معماری و عمران هم اگر بود با تبصره میشه قبول کرد! [nishkhand]

حسین متقی
3rd November 2012, 11:33 PM
عزیزم تکنولوژی خیلی بیشتر از اینا پیشرفت کرده. الان تقریبا با قطعیت میشه گفت طرحی که تو شبیه سازی کامپیوتری کار میکنه، توی واقعیت هم کار میکنه!

به نظر من بهترین نرم افزار برای شبیه سازی یک دستگاه نرم افزار inventor هست. البته خیلی ها هم CATIA رو قبول دارن
ولی من یه مقدار از امکانات این غول طراحی صنعتی رو میگم، خودتون نگاه کنین و قضاوت کنین!

شبیه سازی تنش

http://www.microconcepts.co.uk/docs/image/Products/Inventor/Inventor%20%282%29.jpghttp://forums.autodesk.com/autodesk/attachments/autodesk/78/393486/1/Simulation.JPG

شبیه سازی دینامیکی و حرکات فیزیکی

http://www.caddigest.com/subjects/adsk_inventor/select/images/cadcamnet_inventor2008_1.jpg
http://www.design-simulation.com/DDM/images/dd_for_inventor.jpg

علاوه بر این ها شبیه سازی برخوردهای فیزیکی، فریم ها و ... رو هم نباید نادید گرفت!

درست میگی عزیزم ولی به اون میگن شبیه سازی
نه نقشه!
نقشه مثل نقاشیه ولی نرم افزاری که توضیح دادی خودش حساب میکنه با انفجاری که توی محفظه ی سیلندر اتفاق میفته چه تنشی به پیستون وارد میکنه و اونو به شکل الگوهای رنگی نشاندهنده ی میزان تنش نمایش میده
1نرم افزار گرفته بودم میشد توش 1ماشین با 7000قطعه طراحی کنی که حرکت کنه!
مثلا بهش شتاب میدادی و مسیر مشخص و ته مسیر 1 دیوار با ضخامت 3متر و ارتفاع 4متر از جنس بتن مصلح میزاشتی!
انقدر حال میده ماشینه میخوره به دیوار!!!
فشار و تنش و کشش و پیچش رو در هر 3محور طول و عرض و ارتفاع حساب میکنه و با الگوهای رنگی نمایش میده
و به صورت المان محدود هم میشه روشون انالیز داشت!
ولی اخرم حوصله نکردم بیشتر از 20 دقیقه واسه یادگرفتنش وقت بزارم![tashvigh][khabalood][khabalood][khabalood][taajob]
و اون نسخه ای که من داشتم ماشین اسباب بازی رو به زور میتونست جواب بده
نسخه ی واقعیش خیییییییییییییییییییییییل ی گرونه[entezar2]
البته اینا چیزاییه که شنیدم و خوندم و باهاش کار نکردم

SaSaMc2
3rd November 2012, 11:58 PM
با عرض سلام
خوبین؟
من یه طرح باحال دارم که میخوام ثبتش کنم ولی یه نگاهی به بودجه و وسایل در دسترس انداختم دیدم که نمیتونم درستش کنم
میشه یه دمو(منظورم ماکت که کوچیک شده و تقریبا کار اختراع اصلی رو میکنه و در اندازه کوچیک)بسازم و به ثبتش برسونم؟
میدونم به احتمال زیاد سوالم تکراری هست ولی ببخشید دیگه نمیدونستم چی تو انجمن جستجو کنم

سلام رفيق...[golrooz]

همه چي به داور و ارگاني كه طرح رو ميبري براي تاييديه و مكانيزم طرح شما بستگي داره...

ممكنه ارگان سخت گيري باشه ولي داوري كه به تو ميخوره گير نباشه...

ممكنه همه سخت گير باشن ولي طرح شما راحت با 4 تا خط هم كاراييش رو اثبات كنه...

مثلا من 17 روز روزي 15 ساعت كار كردم تا مكانيزم سيستم رو انيميشن كنم...

ولي اصلا ازم نخاستن سي دي رو از كيفم در بيارم و تاييد شد...

خيلي ها هم خود دستگاه رو ميسازن ولي بازم داور قانع نميشه...

در مورد نرم افزار اتوكد واسه طراح مثل وردآفيس هست واسه تايپيست...

حتي اگر به كارت نمياد بايد بلد باشيش...

ولي واسه سه بعدي بستگي به زمينه ي كاريت داره...

حالا اينطور كه دوستمون emer62304 (http://www.njavan.com/forum/member.php?266768-emer62304) [golrooz] نشون دادن...

Invertor ظاهرا قابليت آنالايز هم داره...[atash]

من هميشه فقط باهاش كانورت ميكردم نقشه ها رو...[negaran]

هر نرم افزاري رو كه شما خواستيد فرا بگيريد...

حتما سعي كنيد ورژن آخرش باشه...[golrooz]

emer62304
4th November 2012, 10:24 PM
البته نسخه Inventor Fusion که همراه با اتوکد نصب میشه، قابلیت شبیه سازی نداره و بیشتر متمرکز بر طراحی اشکال 3بعدی هست، به این ترتیب ضعف بزرگ اتوکد در زمینه طراحی 3 بعدی بخصوص قطعات مکانیکی پوشش داده میشه.

ولی Inventor Professional دارای امکانات بسیار بیشتری هست، مثل:
کتابخانه بی نظیر از قطعات! پشتیبانی از اکثر استانداردها مثل DIN GB ISO ANSI و ...
محیط اسمبلی با ابزارهای فراوان مثل محاسبات و ایجاد انواع چرخ دنده ها - انواع تسمه ها - انواع فنرها - شفت - بلبرینگ - اورینگ و ...
و از همه مهمتر شبیه سازی که به طراح این امکان رو میده تا قبل از مرحله اجرا از صحت طراحی خودش مطمئن بشه!

alireza crs
5th November 2012, 05:48 PM
ممنون emer جان
حالا این
Inventor Professional چیه؟
نرم افزاره افزونه اتو کد هست
از کجا دانلودش کنم؟

SaSaMc2
5th November 2012, 11:24 PM
البته نسخه Inventor Fusion که همراه با اتوکد نصب میشه، قابلیت شبیه سازی نداره و بیشتر متمرکز بر طراحی اشکال 3بعدی هست، به این ترتیب ضعف بزرگ اتوکد در زمینه طراحی 3 بعدی بخصوص قطعات مکانیکی پوشش داده میشه.

ولی Inventor Professional دارای امکانات بسیار بیشتری هست، مثل:
کتابخانه بی نظیر از قطعات! پشتیبانی از اکثر استانداردها مثل DIN GB ISO ANSI و ...
محیط اسمبلی با ابزارهای فراوان مثل محاسبات و ایجاد انواع چرخ دنده ها - انواع تسمه ها - انواع فنرها - شفت - بلبرینگ - اورینگ و ...
و از همه مهمتر شبیه سازی که به طراح این امکان رو میده تا قبل از مرحله اجرا از صحت طراحی خودش مطمئن بشه!

سلام عزيزم...[golrooz]

ممنون...[golrooz]

به نظرت ميشه با كتاب و مولتي مديا ياد گرفتش؟

مثلا من اتوكد رو 90% و ساليد رو 20% بلدم...

اصلا اين پيش زمينه ربطي به Inventor Professional داره؟

چقدر زمان ميبره ياد گرفتنش؟

hossien
5th November 2012, 11:37 PM
سالید هم این امکانات را داره و کار کردن با ان اسان تر هست.

SaSaMc2
6th November 2012, 04:48 AM
سلام رئيس جون...[golrooz]

برا من توانايي آنالايز Inventor Professional خيلي مهمه...

شايد بتونم از زير يادگيري انسيس در برم...[nishkhand]

emer62304
7th November 2012, 08:44 PM
سلام عزيزم...[golrooz]

ممنون...[golrooz]

به نظرت ميشه با كتاب و مولتي مديا ياد گرفتش؟

مثلا من اتوكد رو 90% و ساليد رو 20% بلدم...

اصلا اين پيش زمينه ربطي به Inventor Professional داره؟

چقدر زمان ميبره ياد گرفتنش؟

درود و یکصد درود! [golrooz]

البته چرا که نه! ولی یه جورایی باید پیش زمینه مکانیک و طراحی صنعتی داشته باشی
به عبارتی باید بدونی که چی از نرم افزار میخوای و با ابزارهای موجود چطور میتونی بهش دست پیدا کنی.

آره عزیزم، ابزارهای sketch یا به قول شما معماری ها اسکیس!! شباهت های بسیاری به ابزارهای دو بعدی اتوکد داره.
ساختار طراحی مکانیکی اینورتر بی شباهت به سالید نیست ولی چون اطلاعات کمی در سالید داری فک نکنم کمک زیادی بهت بکنه.

زمان زیادی نمیبره تا ابزارهای اینورتر رو یاد بگیری. اگه روزی 4-5 ساعت وقت بزاری کمتر از یک ماه.
ولی همونطور که گفتم پیش زمینه تجربه ظراحی صنعتی خیلی مهمه. درست مثل این میمونه که آکوردهای گیتار رو حفظ کنی ولی عملا دست به گیتار هم نزده باشی!
خب عملا نواختن گیتار درچنین حالتی زیاد شنیدن نداره! [cheshmak]

شما یا علی بگو، در طی مسیر من افتخار میکنم اگه بتونم کمکی بهت بکنم [golrooz]

سالید هم این امکانات را داره و کار کردن با ان اسان تر هست.

آره حق با شماست، ولی اینورتر یه چیز دیگس!!
من با سالید و CATIA کار کردم. هر دو محصولDassault Systèmes فرانسه هستن.
به عبارتی سالید زیر مجموعه ای از غول بزرگ طراحی صنعتی یعنی CATIA هست!
محیط گرافیکی و ابزارهای اینورتر واقعا ساده و روان هستن و اگر بدون حاشیه و جهت گیری بخوام از بین این دو محصول یکی رو انتخاب کنم، قطعا اینورتر رو انتخاب میکنم چون واقعا گل کاشته!
هرچند که اینورتر جوون سابقه CATIA ی پیشکسوت رو نداره!!

alireza crs
7th November 2012, 11:25 PM
حالا من آماتور که برای اولین و آخرین بار میخوام یه ماشین ساده طراحی کنم فقط نیاز به نرم افزار سبک دارم باید چی کار کنم؟

hossien
7th November 2012, 11:37 PM
طراحی چی ماشین؟؟؟؟
فرم بدنه ؟؟ یا قسمت خاصی از خودرو؟؟

SaSaMc2
8th November 2012, 12:22 AM
حالا من آماتور که برای اولین و آخرین بار میخوام یه ماشین ساده طراحی کنم فقط نیاز به نرم افزار سبک دارم باید چی کار کنم؟

سلام...[golrooz]

منظورت از ماشين يه دستگاه هست يا يه اتومبيل؟

SaSaMc2
8th November 2012, 12:34 AM
درود و یکصد درود! [golrooz]

البته چرا که نه! ولی یه جورایی باید پیش زمینه مکانیک و طراحی صنعتی داشته باشی
به عبارتی باید بدونی که چی از نرم افزار میخوای و با ابزارهای موجود چطور میتونی بهش دست پیدا کنی.

آره عزیزم، ابزارهای sketch یا به قول شما معماری ها اسکیس!! شباهت های بسیاری به ابزارهای دو بعدی اتوکد داره.
ساختار طراحی مکانیکی اینورتر بی شباهت به سالید نیست ولی چون اطلاعات کمی در سالید داری فک نکنم کمک زیادی بهت بکنه.

زمان زیادی نمیبره تا ابزارهای اینورتر رو یاد بگیری. اگه روزی 4-5 ساعت وقت بزاری کمتر از یک ماه.
ولی همونطور که گفتم پیش زمینه تجربه ظراحی صنعتی خیلی مهمه. درست مثل این میمونه که آکوردهای گیتار رو حفظ کنی ولی عملا دست به گیتار هم نزده باشی!
خب عملا نواختن گیتار درچنین حالتی زیاد شنیدن نداره! [cheshmak]

شما یا علی بگو، در طی مسیر من افتخار میکنم اگه بتونم کمکی بهت بکنم [golrooz]

سلام...[golrooz]

ممنون عزيزم...[golrooz]

من تخصصم گيتار هيچ دستي زدنه...[bamazegi]

طراحي صنعتي رو كامل بلدم...

ولي چون هميشه همه چي رو با اتوكد كار كردم...

واقعا بعضي جاها كمبود ابزار هاش رو حس ميكنم...

براي متحرك سازي هم كلك ميزنم دوربين و ميچرخونم جاي قطعه...[cheshmak]

خيلي هم زمان ميبره طراحي يه روبات با اتوكد...

اين ساليد هم 15 دقيقه كلاس رفتم...

ميتونم گليمم و از آب بكشم ولي جونم در مياد...

اينورتر اگر آنالايز مناسبي داشته باشه و اگر سازنده اش اتودسك باشه و به اتوكد نزديك باشه، فكر ميكنم برام از همه لحاظ مناسب تر باشه...

alireza crs
8th November 2012, 10:58 AM
یه دستگاهه نه اتوموبیل
طبق یه جمع بندی که از نظرات شما دوستان کردم فهمیدم که کدوم آسان ترین نیست
من مثلا میخوام یه دوچرخه بسازم(برای مثال)
با کدوم یکی میتونم این کاررو به راحتی انجام بدم؟
و البته سریع تر
کدوم یکی راحتتره؟
بهترین برای آماتوری مثل من(که تو عمرش یک بار هم نقشه کشی نکرده)چیه؟
این سوال رو بار ها تو تایپک پرسیدم اما جواب وضاحی نگرفتم
انورتر یا سالید؟
یا یه چیز ساده تری هم هست؟

hossien
8th November 2012, 08:44 PM
سالید یوزر پسند هست یعنی به راحتی کار می کنید اما انورتر کار نکردم. من بیشتر با pro/e کار می کنم.
این سوال را پرسیدم چون طراحی ماشین پروسه اون کمی با طراحی وسایل دیگه فرق داره.

SaSaMc2
10th November 2012, 03:41 AM
یه دستگاهه نه اتوموبیل
طبق یه جمع بندی که از نظرات شما دوستان کردم فهمیدم که کدوم آسان ترین نیست
من مثلا میخوام یه دوچرخه بسازم(برای مثال)
با کدوم یکی میتونم این کاررو به راحتی انجام بدم؟
و البته سریع تر
کدوم یکی راحتتره؟
بهترین برای آماتوری مثل من(که تو عمرش یک بار هم نقشه کشی نکرده)چیه؟
این سوال رو بار ها تو تایپک پرسیدم اما جواب وضاحی نگرفتم
انورتر یا سالید؟
یا یه چیز ساده تری هم هست؟

سلام...[golrooz]

من اينونتور رو نوشتم اينورتور همه هم نوشتن اينورتور!!! [nishkhand]

به نظر من شما بايد اول مباني نقشه كشي و مفاهيم سه بعدي رو ياد بگيري...

بعد ميرسه به نرم افزار...

شروع كار شما بايد با اتو كد باشه...

طوري كه بتونين مباني ياد گرفته رو تا حدودي پياده كنيد...

بعد ميرسيد به يادگيري ساليد و اينونتور و كتيا و تري دي مكس و اينجور چيزا...

توي ايران عموما دوچرخه رو با ساليد كار ميكنن...

ولي اين دليل براي برتر بودن يا راحت تر بودن ساليد كافي نيست...

ممكنه روزي به مرحله اي برسيد كه ديگه ساليد نتونه كارتون رو انجام بده و مجبور شيد از اول يه نرم افزار ديگه رو ياد بگيريد...

به نظر من چون هنوز وقت نذاشتين...

از همون اول روي كامل ترين وقت بذاريد...[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد