PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جدیدترین مصاحبه با شاهرخ خان

diamonds55
7th September 2008, 04:11 PM
(من کار احمقانه ای دارم ولی عاشق این کارهستم )

شاهرخ خان از ناحیه پشت صدمه دیده و در خانه بستری هست ودر مورد اوقاتش که به صورت عادی سپری میشود صحبت می کند.

تو دوباره به خودت صدمه زدی؟
بله کارم را بخوبی انجام ندادم و همانطور که میبینید مرا بستری کرده اند . من فراموش کردم که ۴۳ سال دارم وسعی کردم صحته دعواو زدوخورد را اجرا کنم که به خودم صدمه زدم. پشت و گردنم صدمه دیده هر دوساعت یکبا ردکتر به من سر میزند ومن را معاینه میکند.

و تو هنوز ادامه میدی , آیا نمی ترسی خودتو ازبین ببری؟
بعد از این همه سال من عمیقا اعتقاد دارم که هر فیلم که بازی می کنم مثل این که برای اولین بار و آخرین بار هست که فیلم بازی می کنم.من حس می کنم که این آخرین فیلمی است که دارم روش کار میکنم و بعداز این فیلمی بازی نخواهم کرد.بنابراین سخت کار میکنم واین احساس ونیرویی بمن میدهد که می خواهم برای آن فیلم تا سرحد مرگ کار کنم . دوستان زیادی به من میگویند : پانزده سال هست که بهت می گیم توخودت را بلاخره از بین خواهی برد ولی من فکر میکنم من نمیمیرم چون هنوز خیلی انرژی در خودم حس می کنم. من معتقدم که (بازی هنوز ادامه داره دوست عزیز” جمله ای از فیلم ام شانتی ام”)هنوز فیلم زندگی من کامل نشده و امیدوارم پایان خوشی داشته باشه.
تو سعی داری با فیلمهات پیامی به مردم بدهی مثل همین (بازی هنوز ادامه داره دوست من):
من هروقت فیلمی را تهیه میکنم می خواهم پیامی رابرسانم. وقتی تو کالج بودم توتیم کریکت وفوتبال بازی می کردم و دلم میخواست عضو تیم ملی هند بشوم ولی وقتی پشتم صدمه دید دیگه مثل این بود که همه چیز تمام شده.من برای دوسال دپرس شدید شدم. برای همین آمدم به سینما , آنوقت زندگی من تغییر کرد وروبه بهبودی رفت. هرچه که الان هستم بخاطر آنچه که بر من گذشته است . مثل چند سال قبل ماهردو جوان بودیم و تو چیزهای بدی راجع به من مینوشتی ومن از دستت عصبانی می شدم. ما راجع به چیزهایی که در مورد من مینوشتی باهم دعوا می کردیم و شاید به این خاطر بود که تو ازمن خوشت نمی آمد ومن هم از تو خوشم نمی آمد. ولی حالا توداری راجع به من مطلبی مینویسی که حس می کنم حالا دیگه باید خوب بنویسی . ما بعداز ده سال کنارهم نشسته ایم بعداز آن اتفاقات . پس بازی هنوز ادامه داره دوست من.

تو اوقات زیادی را به دوستانت اختصاص میدی پس چرا هنوز آنها از دستت عصبانی هستند؟

هستند کسانی که فکر می کنند من فقط کار می کنم و دوستانی هم هستند که احساس می کنند من وقتی را صرف ملاقات آنها نمی کنم.من در طول سال ۲-۳فیلم بازی می کنم که ۲۰۰روز من را پر می کنندو همچنین بابت حدودا “۱۵تا اسپانسری که سالانه میگیرم که هر کدام آنها حداقل ۳روز زمان میبرد یعنی حدودا” ۵۰روزمرا پرمیکند . شوهای زنده (لایو) اجرا می کنم که ۲۰-۲۵ شو هست که ۴۰روز سال مرا پر میکند و دوماه هم برای برنامه های تلویزیونی باید اختصاص بدم و یک ماه ونیم هم با بچه هام سپری می کنم بنابراین ۷۰روز برام باقی میماند که خیلی کارها رامیتوانم انجام بدهم.در پایان من نمیتوانم خیلی از مردم را ملاقات کنم .خیلی از مردم و دوستانم هستند که نمی توانم آنها را ببینم.

از اولین فیلمت (دیوانا) تا (چکده ایندیا) را چطور توصیف می کنی؟
اگه بخواهم حقیقت را بگویم من وقتی به گذشته نگاه می کنم که در تاتر بودم بعد در تلویزیون والان که درسینما هستم میبینم که زمان زیادی نگذشته .(مثل اینکه همین دیروز بود)
همین الان داشتم چکده ایندیا را میدیدم فیلمی که حدود دوسال پیش در استرالیا فیلمبرداری شده است . بعضی وقتها بچه هایم فیلمهای قدیمی رانشانم میدهند و میگویند ببین قبلا” چجوری بودی . اخیرا داشتم ( یس باس) را با پسرم میدیدم که می گفت تو نمیتوانی توی هوا پشتک بزنی من هم فیلم رابهش نشون دادم که من قبلا که جوان بودم میتوانستم .توفیلم یک جا پشتکی زدم مثل جکی چان توی فیلمهاش . ولی وقتی داشتم فیلم را میدیدم احساس می کردم این مال خیلی وقت پیش نیست مثل اینکه همین دیروز بود.چند روز پیش وقتی جوهی با بچه هاش به خانه ما آمده بودند به جوهی گفتم که احساس می کنم زمان زیادی از همکاری ما باهم نمی گذرد ازجوهی پرسیدم او هم همین احساس را دارد ؟ این چه احساسی هست بعداز این همه سال کار کردن ؟من ۴۳ سال دارم ودراین چندماه باز هم من هر صبح گریم میکنم و سر این کار احمقانه میرم وهنوز هم عاشق این کارم و این کار می پرستم.

آیا فرزندان شما فیلمهای شما را دوست دارند؟
پسرم پادشاه را خیلی دوست داره اون میگه جلوه های ویژه فیلم خیلی بد هست.بنابراین می خواهم ورژن جدیدش رابسازم که اون خوشش بیاد.

شما وقتی در فیلمها یی چون (دیوداس) و یا( دان) بازی کردید آیا سعی داشتید چیزی را ثابت کنید؟

وقتی من دیوداس رابازی میکردم من چیزی را می خواستم به مردم بگویم ولی آنها چیز دیگری برداشت کردند بعضی به فیلم افتخار می کردند در صورتی که بعضی دیگر می گفتند تنها یک کپی از یک فیلم قدیمی است. اصل فیلم مال نسل قبل بود ووظیفه من این بود که آن را به نسل کنونی نزدیک کنم . همه باید بدانند که فیلم دیوداس , فیلم بزرگی بود.

فیلم دانی که من بازی کردم اهمیت بازی برجسته وبزرگ آمیتاب باچان را مشخص می کند.

یک نویسنده ادعا کرده است که شما داستان او را دزدیدید و فیلم ام شانتی ام را ساختید؟
فرح این داستان را خیلی سال پیش وقتی من سر ست فیلمبرداری ( دیل سه) بودم برام تعریف کرد .ما روی آن آیتم کار نکردیم تا بعدها داستان( happy new year) را با آمیتاب خواستیم شروع بکار کنیم که آمیتاب مریض شد و در بیمارستان بستری شد. ما چاره ای نداشتیم کار را برای ام شانتی ام شروع کنیم در حالی که هیچیک از عوامل آن مشخص نبود.

حتی منوج کومار ثابت کرده اینقدر بزرگ شده است که شما را وادار کند که صحنه هایی از فیلم را حذف کنید؟

منوچ یک هنرمند قدیمی و کهنه کار وباتجربه است و ما برای او احترام زیادی قائلیم و هر کاری که موجب خوشحالی ایشان بشود انجام میدهیم و هیچ قصدی در ناراحت کردن ایشان نبوده است .

http://www.img.va3onak.com/images/0553kscigtow3z79aa5m.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد