PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به احترام ایران خواهشمند است این نقشه را برای دوستان خود درهرجای دنیا بفرستید

Dirya_Del
25th October 2012, 04:40 PM
به احترام ایران
خواهشمند است این نقشه را برای دوستان خود درهرجای دنیا بفرستید
نقشه متعلق به عربستان سعودی در سال 1331

http://img003.picture2life.net/15965682/khalij_fars_web-large_medium.jpg

A S L A N
25th October 2012, 05:42 PM
به احترام ایران
خواهشمند است این نقشه را برای دوستان خود درهرجای دنیا بفرستید
نقشه متعلق به عربستان سعودی در سال 1331

http://img003.picture2life.net/15965682/khalij_fars_web-large_medium.jpg

خواهش میکنم سوء برداشت از حرفهای من نداشته باشید.

ایران با عربستان همیشه مشکل داشته.ولی اقتدار ایران در سال 1331 باعث چاپ این نقشه شده.به هر حال بر گردن ما حق دارند این عربها.هرچه باشد قبله ما در کشور آنهاست.دریا که قابلی ندارد.

باستان شناس
25th October 2012, 09:19 PM
خواهش میکنم سوء برداشت از حرفهای من نداشته باشید.

ایران با عربستان همیشه مشکل داشته.ولی اقتدار ایران در سال 1331 باعث چاپ این نقشه شده.به هر حال بر گردن ما حق دارند این عربها.هرچه باشد قبله ما در کشور آنهاست.دریا که قابلی ندارد.

ممنون از نظر شما ....

اعراب به نظرتون حق داشتند تمامی تاریخ ایران که در کتابخانه های ساسانیان بود به آتش بزنند ...

اعراب حق داشتند به زنان ایرانی به نگاه یک ابزار جنسی نگاه کنند ....

اعراب حق داشتند قالی بهارستان رو تکه تکه کنند تا درهمی به جیب بزنند ....

اعراب حق داشتند ...چه حقی دارند ....

یاد صحبت پیامبر باشید که میگوید ....من عرب هستم ولی قوم عرب از من نیست ! ( دیگه سخن از این بالاتر )

ایران همه ما همیشه مقتدر هست و بوده و خواهد بود ...اگر مدیریت بهتری داشتیم الان هیچکس اجازه نداشت نام عزیز کشورمون و خلیج فارس رو تحقیر کنه !

قبله ما خداست ! خدا میگوید از رگ گردن به شما نزدیکترم .....

قبله ما خداست ! .....یادتون باشه کعبه و بت خانه همش بهانه هست ...مقصود فقط خداست ! قبله خداست ! هر جا نگاه کردی نعمتی از خدا دیدی قبله همونجاست !

[golrooz]

A S L A N
25th October 2012, 09:26 PM
ممنون از نظر شما ....

اعراب به نظرتون حق داشتند تمامی تاریخ ایران که در کتابخانه های ساسانیان بود به آتش بزنند ...

اعراب حق داشتند به زنان ایرانی به نگاه یک ابزار جنسی نگاه کنند ....

اعراب حق داشتند قالی بهارستان رو تکه تکه کنند تا درهمی به جیب بزنند ....

اعراب حق داشتند ...چه حقی دارند ....

یاد صحبت پیامبر باشید که میگوید ....من عرب هستم ولی قوم عرب از من نیست ! ( دیگه سخن از این بالاتر )

ایران همه ما همیشه مقتدر هست و بوده و خواهد بود ...اگر مدیریت بهتری داشتیم الان هیچکس اجازه نداشت نام عزیز کشورمون و خلیج فارس رو تحقیر کنه !

قبله ما خداست ! خدا میگوید از رگ گردن به شما نزدیکترم .....

قبله ما خداست ! .....یادتون باشه کعبه و بت خانه همش بهانه هست ...مقصود فقط خداست ! قبله خداست ! هر جا نگاه کردی نعمتی از خدا دیدی قبله همونجاست !

[golrooz]

البته اینکه گفتم سو برداشت نشه فقط مال جمله اول بود .یعنی این جمله((ایران با عربستان همیشه مشکل داشته.ولی اقتدار ایران در سال 1331 باعث چاپ این نقشه شده))

اعراب برای کارهایی که کردند،دلایل کافی داشتند.چه دلیلی محکمتر از بی کفایتی مردمان زمان معاصر آنها که پدران ما بودند.و ما در این زمان بی کفایت تر از آنها هستیم.

فقط از داشته هایی حرف میزنیم که دیگر نداریم.در آن زمان زیر تیغ اعراب بودیم و الان ...

باستان شناس
25th October 2012, 09:38 PM
البته اینکه گفتم سو برداشت نشه فقط مال جمله اول بود .یعنی این جمله((ایران با عربستان همیشه مشکل داشته.ولی اقتدار ایران در سال 1331 باعث چاپ این نقشه شده))

اعراب برای کارهایی که کردند،دلایل کافی داشتند.چه دلیلی محکمتر از بی کفایتی مردمان زمان معاصر آنها که پدران ما بودند.و ما در این زمان بی کفایت تر از آنها هستیم.

فقط از داشته هایی حرف میزنیم که دیگر نداریم.در آن زمان زیر تیغ اعراب بودیم و الان ...

خوشحال میشم علت تجاورزهای بیشمار اعراب رو به زنان ایرانی بدونیم و یا آتش زدن کتابخانه های ایران در زمان ساسانی چه علتی داشتند ....

شما دوست گرام از پدران ما چی میدونید ؟ پدران ما خیلج فارس از ان زمان تا به امروز با نام همیشه پر افتخارش دادند دست ما ...ولی ما چه کردیم ...الان شده خلیج مجهول ع ر ب ی !

پدران ما نیکان ما هستند بهتون توصیه میکنم قبل از هر گونه افترا به پدران گذشته ایرانی کمی فقط کمی تاریخ گذشته رو مطالعه کنید ...خواسته زیادی نیست !

بی کفایتی در بی مدیریتی فعلی متاسفانه خلاصه میشه و بس ...گذشتگان ما نام نیک گذاشتند ولی ما با نام نیک اونا چه کردیم ...امانتشون خیلج فارس سپردیم دست اعراب تا به راحتی به هر اسمی غیر از نام اصلی بگن ! ...این بی کفایتی فقط متاسفانه مال ماست !

داشته هامون بله رفتن ولی چرا رفتن این مهمه ! هنوز هم میتونیم خلیج فارسمون رو پس بگیریم ....ما هرگز زیر تیغ اعراب نبودیم و نخواهیم رفت اینو نیاکان ما ثابت کردند ...حتی اعراب قادر نبودند هنر ایرانی رو از بین ببرند بله همان رو ادامه دادند تا به امروز !

عده ای در کشور حس میکنند عرب هستند مگر نه بقیه ترجیح میدهند همون ایارونی باشند و مطمن باش ایران و ایرانی هرگز و هرگز از بین نخواهد رفت !

A S L A N
25th October 2012, 09:49 PM
خوشحال میشم علت تجاورزهای بیشمار اعراب رو به زنان ایرانی بدونیم و یا آتش زدن کتابخانه های ایران در زمان ساسانی چه علتی داشتند ....

شما دوست گرام از پدران ما چی میدونید ؟ پدران ما خیلج فارس از ان زمان تا به امروز با نام همیشه پر افتخارش دادند دست ما ...ولی ما چه کردیم ...الان شده خلیج مجهول ع ر ب ی !

پدران ما نیکان ما هستند بهتون توصیه میکنم قبل از هر گونه افترا به پدران گذشته ایرانی کمی فقط کمی تاریخ گذشته رو مطالعه کنید ...خواسته زیادی نیست !

بی کفایتی در بی مدیریتی فعلی متاسفانه خلاصه میشه و بس ...گذشتگان ما نام نیک گذاشتند ولی ما با نام نیک اونا چه کردیم ...امانتشون خیلج فارس سپردیم دست اعراب تا به راحتی به هر اسمی غیر از نام اصلی بگن ! ...این بی کفایتی فقط متاسفانه مال ماست !

داشته هامون بله رفتن ولی چرا رفتن این مهمه ! هنوز هم میتونیم خلیج فارسمون رو پس بگیریم ....ما هرگز زیر تیغ اعراب نبودیم و نخواهیم رفت اینو نیاکان ما ثابت کردند ...حتی اعراب قادر نبودند هنر ایرانی رو از بین ببرند بله همان رو ادامه دادند تا به امروز !

عده ای در کشور حس میکنند عرب هستند مگر نه بقیه ترجیح میدهند همون ایارونی باشند و مطمن باش ایران و ایرانی هرگز و هرگز از بین نخواهد رفت !

پدران ما نتوانستند در مقابل حمله آنها مقاومت کنند.جلوی آتش زدن کتابخانه ها را بگیرند.جلوی تجاوز به ناموسهایشان را بگیرند.تا وقتی که شمشیر عربها شد اسلام و اسلام شد مقدس و ...

ما هم تنها میراثی که با اسم خلیج فارس بود بدون کمترین مقاومتی از طرف حکومت داخلی تقدیم اعراب کردیم.تنها مقاومت ایرانیها امضاهایی بود که توی گوگل و فیس بوک و ... جمع شد.

اینی که من گفتم افتخار داشت؟؟؟

ببخشید من زیاد جرف میزنم

Joseph Goebbels
25th October 2012, 09:49 PM
اعراب برای کارهایی که کردند،دلایل کافی داشتند

بله ، حق با اعراب هست و همیشه این گونه بوده و در اون هیچ شکی نیست و من هم این امر رو قبول دارم و در این زمینه هیچ شکی نیست [golrooz]

صدام توسط اعراب و به ویژه خادم الحرمین [tahavoo] مجهز شد و به ایران حمله کرد . بله صدام حق رو داشت و این کار رو کرد ، کویت نیز حق داشت به صدام کمک کنه .

و از طرفی صدام هم حق داشت به کویت حمله کنه و از طرف دیگه عربستان رو تهدید به جنگ کنه [golrooz]

بله اعراب حق دارند از همدیگه حمایت کنند و از طرف دیگه به همدیگه نیز حمله کنند .

و من نیز به حق انها احترام می گذارم [golrooz]

باستان شناس
25th October 2012, 09:56 PM
پدران ما نتوانستند در مقابل حمله آنها مقاومت کنند.جلوی آتش زدن کتابخانه ها را بگیرند.جلوی تجاوز به ناموسهایشان را بگیرند.تا وقتی که شمشیر عربها شد اسلام و اسلام شد مقدس و ...

ما هم تنها میراثی که با اسم خلیج فارس بود بدون کمترین مقاومتی از طرف حکومت داخلی تقدیم اعراب کردیم.تنها مقاومت ایرانیها امضاهایی بود که توی گوگل و فیس بوک و ... جمع شد.

ببخشید من زیاد جرف میزنم

گرامی هیچ حکومتی پایدار نیست و موقتی هست و خواهد بود شک نکن ! و البته هیچ ظلمی هم پایدار نیست !

اتفاقا خیلی مقاومت کردند پدران و خانواده گذشته ما ...خوی وحشی و ددمنشانه اعراب که در صحرا بزرگ شدند میل به علم و دانش نداشت و نتوانست قدرت ایران رو تحمل کنند و البته انها به جانب گرفتن غنایم وارد ایران شدند و مطمن باشید اون اعراب فقط اسلام اوردند نه ایمان به خدا ....

اونا به قصد مسلمان کردن وارد شدند البته علت اصلی گرفتن غنایم بود که خب موفق شدند و اینو تاریخ تا همیشه ثبت کرده ....

امضا گوگل و ...برای نام خلیج فارس فقط به خودمون ثابت کردیم طرفدارانی هنوز ایرانی زنده هستند و بس و گرفتن حق ما باید توسط دولت وقت پیگیری بشه

Joseph Goebbels
25th October 2012, 09:58 PM

ببخشید من زیاد جرف میزنم

بله ، کاملا حق با شماست . پدران ما در جنگ با اعراب شکست خوردند و مملکت اشغال شد .

در جنگ جهانی دوم هم روسها نتونستند مقاومتی کنند و قسمتهایی از کشورشون افتاد دست هیتلر مقدس [golrooz] و 5 سال بعد هم این المان بود که قسمتی از کشورش افاد به دست روسیه و از طرف دیگه المان ، فرانسه را اشغال کرد و مثل اعراب به زنان فرانسوی تجاوز کرد .

می دونی فرق بین هیتلر کبیر و مقدس و اعراب اون زمان چیه ؟ اعراب اون زمان از تجاوزشون به عنوان یه افتخار نگاه می کردند ، اما وقتی خبر تجاوز سربازان المانی به گوش هیتلر رسید ، طی نامه به هیملر خواستار ساخت عروسک هایی شد که سربازان المانی بتونند نیازهای خودشون رو برطرف کنند .

اینکه مساله ای نیست . اصل اینه که بتونیم از شکست خوردنمون بلند شویم و ادامه راه را دنبال کنیم .

A S L A N
25th October 2012, 10:02 PM
بله ، حق با اعراب هست و همیشه این گونه بوده و در اون هیچ شکی نیست و من هم این امر رو قبول دارم و در این زمینه هیچ شکی نیست [golrooz]

صدام توسط اعراب و به ویژه خادم الحرمین [tahavoo] مجهز شد و به ایران حمله کرد . بله صدام حق رو داشت و این کار رو کرد ، کویت نیز حق داشت به صدام کمک کنه .

و از طرفی صدام هم حق داشت به کویت حمله کنه و از طرف دیگه عربستان رو تهدید به جنگ کنه [golrooz]

بله اعراب حق دارند از همدیگه حمایت کنند و از طرف دیگه به همدیگه نیز حمله کنند .

و من نیز به حق انها احترام می گذارم [golrooz]

من نتونستم منظورم را درست منتقل کنم

بی کفایتی ایرانیها در طول تاریخ((من خودم هم ایرانی هستم))این حق را به اعراب داد تا هر رفتاری با ایرانیها داشته باشند.

گذشته را ول کنید.

در همین زمان بد رفتاری ماموران عربستان با زوار ایرانی چه واکنشی از طرف ایران داشته؟؟؟

همیشه مسئولین ما گفتند که پیگیری میکنند و در نهایت محدودیتها بیشتر شده.کسی می تواند خلافش را ثابت کند.

چرا از حمله صدام به ایران در زمان حکومت محمد رضا شاه چیزی نمی گویید.بعضی وقتها تصاویری از بوسیدن دست شاه ایران توسط صدام از تلویزیون پخش می شود.(این تصاویر بعد از حمله صدام به ایران در زمان قبل از انقلاب بود)

بازهم تاکید میکنم.اصلا تمایلی به رژیم هایی غیر از حکومت حاضر ندارم و امیدوارم برچسب ضد انقلاب و د ولایت فقیه نخورم.

بی کفایتی منا بوده و افسوس فایده ای ندارد.اگر نی شود خلیج را برگرداند،به فکر بقه داشته هایمان باشیم که آنها نیز از دست نروند.

باستان شناس
25th October 2012, 10:13 PM

بله مطمنا همینطور گرامی ...

بی کفایتی ایرانیها در طول تاریخ((من خودم هم ایرانی هستم))این حق را به اعراب داد تا هر رفتاری با ایرانیها داشته باشند.

شما از تاریخ ایران چی میدونید که میگید در طول تاریخ ...تاریخ ایلام - هخامنشی - ماد - اشکانی - ساسانی ....کدوم تاریخ ....در تمامی این تاریخ ها اعراب مستعره ایران بودند ...

گذشته را ول کنید.

نه گرامی نمیشه گذشته رو ول کنیم ....اینده رو باید از گذشته بسازیم ....در نظر بگیرید شما روزی خواستید ازدواج کنید از گذشته شما تحقیق میکنند تا در اینده به ازدواج برسید درسته ؟

در همین زمان بد رفتاری ماموران عربستان با زوار ایرانی چه واکنشی از طرف ایران داشته؟؟؟

بله سال 1366 یادتون هست زایران ایرانی به خون کشید دولت عربستان !

همیشه مسئولین ما گفتند که پیگیری میکنند و در نهایت محدودیتها بیشتر شده.کسی می تواند خلافش را ثابت کند.

دقیقا باید بگیم که سیاست فاقد مادر و پدر هست ...

چرا از حمله صدام به ایران در زمان حکومت محمد رضا شاه چیزی نمی گویید.بعضی وقتها تصاویری از بوسیدن دست شاه ایران توسط صدام از تلویزیون پخش می شود.(این تصاویر بعد از حمله صدام به ایران در زمان قبل از انقلاب بود)

بازهم تاکید میکنم.اصلا تمایلی به رژیم هایی غیر از حکومت حاضر ندارم و امیدوارم برچسب ضد انقلاب و د ولایت فقیه نخورم.

بی کفایتی منا بوده و افسوس فایده ای ندارد.اگر نی شود خلیج را برگرداند،به فکر بقه داشته هایمان باشیم که آنها نیز از دست نروند.

A S L A N
25th October 2012, 10:27 PM
مطمئنا شما اطلاعات زیادی از تاریخ دارید

ولی چیزی که من میدونم اینه که اعراب همیشه به صورت قبیله ای زندگی میکردند و اصولا حکومت خارجی را نمی پذیرفتند.حتی می بینیم که بعد از وفات پیامبر هم تعدادی از قبایل از اسلام روی گرداندند.منابع معتبری هم از وجود حکومت مرکزی مقتدر در منطقه عربستان در دست نیست یا اعتبار کافی را ندارد.با این وجود این خیال می شود که بگوییم عربستان مستعمره ایران بوده.

علاقه ای به بحث ندارم.ولی حقیقت این است که با این روند آینده ی خوبی برای مردم ایران پیش بینی نمی شود.

من رشته تحصیلیم طوریه که زیاد با تخمین و برآورد سر و کار دارم.روش ساده اش اینه.در یک نمودار محور x را زمان بگیر و محور y را داشته ها

می بینی که زمانی زبانمان تمامکا فارسی بود.در زمانی بعد از آن اعتقاد.با گذش زمان جزایر 3 گانه.کمی بعد خلیج.اگر این نقاط را به هم وصل کنی می بینی یک نمودار صعودی به وجود می آید.

من نمیدونم شنیدن حقیقت چرا شما را ناراحت میکند.ما تاوان کم کاری پدرانمون را با از دست دادن داشته هایمان می دهیم.البته پدران ما تلاش کردند.ولی کافی نبوده

چکامه91
25th October 2012, 10:29 PM
دخترم تاریخ را تکرار کرد .................. قصه ی ساسانیان را باز گفت

تا به خاطر بسپرد آن قصه را .................. چون به پایان آمد، از آغاز گفت

بر زبانش همچو طوطی می گذشت .................. آن چه با او گفته بود استاد او

داستان اردشیر بابکان .................. قصه ی نوشیروان و داد او

قصه ای از آن شکوه و فر و کام .................. کز فروغش چشم گردون خیره شد

زان جلال ایزدی کز جلوه اش .................. مهر و مه در چشم دشمن تیره شد

تا بدانجا کز گذشت روزگار .................. داستان خسروان از یاد رفت

تا بدانجا کز نهیب تند باد .................. خوشه های زرنشان بر باد رفت

گفت دیدی دست خصم تیره رای .................. جلوه را از « نامه ی تنسر »گرفت؟

گفتم اما دفتر ما زیب و رنگ .................. از هزاران « تنسر » گرفت

گفت از پرویز جز افسانه ای .................. نیست باقی زان طلایی بوستان

گفتمش با سعدی شیرین سخن .................. رو به سوی بوستان با دوستان

گفت از چنگ نکیسا نغمه ای .................. از چه رو دیگر نمی آید به گوش؟

گفتمش با شعر حافظ نغمه ها .................. سر دهد در گوش پندارت سروش

گفت دیدی زیر تیغ دشمنان .................. رونق فرش بهارستان نماند

گفتمش اما ز جامی یاد کن .................. کز سخن گل در بهارستان فشاند

اشک گرمی در دو چشمش حلقه بست .................. بر کلامش لرزه ی اندوه ریخت

تا نبینم در نگاهش یاس را .................. دیده اش از دیده ی من می گریخت

گفت دیدی با زبان پاک ما .................. کینه توزی های آن تازی چه کرد؟

گفتمش فردوسی پاکیزه رای .................. دیدی اما در سخن سازی چه کرد؟

گفت دیدی پتک شوم روزگار .................. بارگاه تاجداران را شکست؟

گفتمش اما اشک خاقانی چون لعل .................. تاج شد بر تارک ایوان نشست

گفت در بنیان استغنای ما .................. آتشی فرهنگ سوز انگیختند

گفتم اما سالها بگذشت و باز .................. دست در دامان ما آویختند

لفظ تازی گوهری گر عرضه کرد .................. زادگاه گوهرش دریای ماست

در جهان ماهی اگر تابنده شده .................. آفتابش بوعلی سینای ماست

زیستن در خون ما آمیزه بود .................. نیستی را روح ما هرگز ندید

ققنوسی گر سوخت از خاکسترش .................. ققنوسی پر شورتر آمد پدید

جسم ما کوهست کوهی استوار .................. کوه را اندیشه از کولاک نیست

روح ما دریاست دریایی عظیم .................. هیچ دریا را ز توفان باک نیست

آن همه سیلابهای خانه کن .................. سوی دریا آمد و آرام شد

هر که در سر پخت سودایی ز نام .................. پیش ما نام آوران گمنام شد

سیمین بهبهانی

Joseph Goebbels
25th October 2012, 10:30 PM
اما جواب سوالاتون .

شما در چندین پست همین جمله رو گفتید .

گذشته را ول کنید.

ساخت کاخ های پاسارگاد ، عدالت طلبی های کوروش ، افتخارات کریم خان زند و .... . مگه قرار بریم بمب هیدروژن بسازیم تا به اعراب ثابت کنیم تا قوی هستیم . محض اطلاع شوروی سابق هم بمب هیدروژن داشت ولی خوب سقوط کرد و پاشیده شد .

این دیگه نقصیر ملت هست که میرند حج . به قول کشیشی : گناه مردم در کلیسا پاک نمی شوند بلکه در جنوب شهر پاک میشه . این هم از این .

رسیدیم به بحث اصلی ، رژیم صدام هدف اصلیش از این کاری که کرد این بود که بخواد ایران رو زیر سلطه خود ببره و بخواد خود رو سردار اعراب بدونه ولی وقتی که جناب کشور ساحت مقدس شیطان بزرگ فهمید زود خودش رو جمع کرد و خلبانان f-4 فانتوم ایرانی با موشکهای ماوریک بیشتر تانکهای مهاجم به داخل خاک ایران رو فرستادند اون دنیا . بعدش به قولی شاه ایران خطاب به صدام گفت : این چه کاری بود که کردی ؟ می خوای صبح حمله کنم و ظهر نهارم رو اونجا بخورم ؟

این هم از قضیه صدام .

چکامه91
25th October 2012, 10:36 PM
می بخشید وسط کلامتون
اما من فک میکنم خیلی تند میرین
واقعا درسته که همه چی تقصیر این و اون باشه؟
شاید بشه با دید مثبت تری که گفتن به ایران و اینده و گذشتش نگاه کرد
این دیدگاه نقادانه شما در مورد ایران تا حدی کاربرد و فایده داره
اما شخصا فکر میکنم بیشتر از این اسیب میرسونه

باستان شناس
25th October 2012, 10:42 PM

ولی چیزی که من میدونم اینه که اعراب همیشه به صورت قبیله ای زندگی میکردند و اصولا حکومت خارجی را نمی پذیرفتند.حتی می بینیم که بعد از وفات پیامبر هم تعدادی از قبایل از اسلام روی گرداندند.منابع معتبری هم از وجود حکومت مرکزی مقتدر در منطقه عربستان در دست نیست یا اعتبار کافی را ندارد.با این وجود این خیال می شود که بگوییم عربستان مستعمره ایران بوده.

علاقه ای به بحث ندارم.ولی حقیقت این است که با این روند آینده ی خوبی برای مردم ایران پیش بینی نمی شود.

من رشته تحصیلیم طوریه که زیاد با تخمین و برآورد سر و کار دارم.روش ساده اش اینه.در یک نمودار محور x را زمان بگیر و محور y را داشته ها

می بینی که زمانی زبانمان تمامکا فارسی بود.در زمانی بعد از آن اعتقاد.با گذش زمان جزایر 3 گانه.کمی بعد خلیج.اگر این نقاط را به هم وصل کنی می بینی یک نمودار صعودی به وجود می آید.

من نمیدونم شنیدن حقیقت چرا شما را ناراحت میکند.ما تاوان کم کاری پدرانمون را با از دست دادن داشته هایمان می دهیم.البته پدران ما تلاش کردند.ولی کافی نبوده

مشکلی نیست گرامی ...پدران ما خوب تلاش نکردند خب ...شما که با آمار سرو کار دارید شروع کنید ان شا نتیجه تلاش شما مثل نیاکان ما نشه !

[golrooz]

Joseph Goebbels
25th October 2012, 10:42 PM
می بخشید وسط کلامتون
اما من فک میکنم خیلی تند میرین
واقعا درسته که همه چی تقصیر این و اون باشه؟
شاید بشه با دید مثبت تری که گفتن به ایران و اینده و گذشتش نگاه کرد
این دیدگاه نقادانه شما در مورد ایران تا حدی کاربرد و فایده داره
اما شخصا فکر میکنم بیشتر از این اسیب میرسونه

این گفتتون درست ولی بی تفاوتی یه مساله دیگه هست [golrooz]

anael
25th October 2012, 10:52 PM
همه ی حرف هایی که تا اینجا زده شده رو بزارید کنار
شماها هیچ کدوم به یک نکته ی مهم توجه نکردید و اون این جمله از دکتر شریعتی هستش:
زبان ما پارسی است اما چون اعراب "پ" ندارند ما آنرا فارسی میگوییم
خلیج همیشه پارس

چکامه91
25th October 2012, 10:53 PM
این گفتتون درست ولی بی تفاوتی یه مساله دیگه هست [golrooz]

متشکرم
اما منظورم بی تفاتی نبود
این خیلی خوبه که نسبت به تاریخ کشور و خاکمون اطلاعات داشته باشیم
در واقع من با باستان شناس گرامی موافقم
اینکه ما بدونیم چه اتفاقاتی افتاده و مسئول چه کسانی بودن بسیار عالیه
اما دفاع از خاکمون از نظر من مقدمتر و برتره
اینکه نذاریم خلیجمون تغییر نام بده و به این وسیله هویتشو از دست بده خیلی مهم و ارزشمنده
به قول دوستان لازمه از گذشته بدونیم؛اما به جهت عبرت!نه اینکه بشینیم و نگاه کنیمو حسرت بخوریم یا اجدادو گذشتگانو متهم به سختی های کم وبیش امروز کنیم
درسته؟

anael
25th October 2012, 11:10 PM
پدران ما هر کار کردن گذشته
خوب یا بد
نمیشه که حالا ما همین جور بشینیم و هیچی نگیم چون حالا ممکن که در گذشته بعضی ها یک سری کارهای اشتباه کردن. بهتر نیستش که در صدد جبران این اشتباه ها باشیم.
در ضمن فقط به بدی ها نگاه نکنید. ما افتخارات بزرگی هم در طول تاریخ تمدنمون داشتیم. حق ندارید اون هارو نادیده بگیرید
اگر شما اینجوری فکر کنید نسل های آینده راجع به شما چی میگن؟
ناسلامتی شما قراره که پدر نسل های آینده باشید
شما قراره چه قدمی برای این خاک بردارید؟
اگر حتی نتونید که از اسم خلیج همیشه پارستون دفاع کنید پس قراره که چه کار مثبت دیگه ای انجام بدید
این کوچک ترین قدیمی هستش که میتونید بردارید
همین عکس العمل های کوچیک کوچیک هستش که نمیزاره این اتفاق که مربوط به تمدن دیرینه ی ما هستش بیافته
شما خودتون روتون میشه بعد ها بگید که در مقابل همچین عملی هیچ واکنشی نداشتید؟ حالا از هر طریقی که میخواد باشه. کوچک و بزرگ بودنش هم فرقی نمیکنه

anael
25th October 2012, 11:17 PM

خوب یا بد
نمیشه که حالا ما همین جور بشینیم و هیچی نگیم چون حالا ممکن که در گذشته بعضی ها یک سری کارهای اشتباه کردن. بهتر نیستش که در صدد جبران این اشتباه ها باشیم.
در ضمن فقط به بدی ها نگاه نکنید. ما افتخارات بزرگی هم در طول تاریخ تمدنمون داشتیم. حق ندارید اون هارو نادیده بگیرید
اگر حتی نتونید که از اسم خلیج همیشه پارستون دفاع کنید پس قراره که چه کار مثبت دیگه ای انجام بدید
همین عکس العمل های کوچیک کوچیک هستش که نمیزاره این اتفاق که مربوط به تمدن دیرینه ی ما هستش بیافته
شما خودتون روتون میشه بعد ها بگید که در مقابل همچین عملی هیچ واکنشی نداشتید؟ حالا از هر طریقی که میخواد باشه. کوچک و بزرگ بودنش هم فرقی نمیکنه

A S L A N
26th October 2012, 10:28 AM
خوب یا بد

من فکر میکنم شما و بقیه منظور من را درست متوجه نشدید.

به جای جمع کردن امضا تو فیس بوک،باید یک اقدام جدی انجام بگیرد.از دولت و نمایندگان مجلس بخواهید کاری کنند.یک بار تجمع مقابل ساختمان ریاست جمهوری یا مجلس موثرتر از جمع ردن میلیونها امضاست.بهتر بگم دولت ما نمیخواد اعتراض کنه و ما هیچ تلاشی برای تغییر نظر مردان حکومتی نکردیم.این یعنی بی کفایتی ما

A S L A N
26th October 2012, 10:33 AM
اما جواب سوالاتون .

شما در چندین پست همین جمله رو گفتید .

ساخت کاخ های پاسارگاد ، عدالت طلبی های کوروش ، افتخارات کریم خان زند و .... . مگه قرار بریم بمب هیدروژن بسازیم تا به اعراب ثابت کنیم تا قوی هستیم . محض اطلاع شوروی سابق هم بمب هیدروژن داشت ولی خوب سقوط کرد و پاشیده شد .

این دیگه نقصیر ملت هست که میرند حج . به قول کشیشی : گناه مردم در کلیسا پاک نمی شوند بلکه در جنوب شهر پاک میشه . این هم از این .

رسیدیم به بحث اصلی ، رژیم صدام هدف اصلیش از این کاری که کرد این بود که بخواد ایران رو زیر سلطه خود ببره و بخواد خود رو سردار اعراب بدونه ولی وقتی که جناب کشور ساحت مقدس شیطان بزرگ فهمید زود خودش رو جمع کرد و خلبانان f-4 فانتوم ایرانی با موشکهای ماوریک بیشتر تانکهای مهاجم به داخل خاک ایران رو فرستادند اون دنیا . بعدش به قولی شاه ایران خطاب به صدام گفت : این چه کاری بود که کردی ؟ می خوای صبح حمله کنم و ظهر نهارم رو اونجا بخورم ؟

این هم از قضیه صدام .

ساخت کاخ و ... نشان از اقتدار نیست.وقتی در مورد ارتش رضا شاه حرف زده میشه،گفته می شود چون در جنگ جهانی دوم وارد عمل نشد،ارتش رضا شاه اقتدار لازم را نداشته.با همه کاخها و ... تاثیر پذیری ما از اعراب،بیشتر از تاثیرپذیری اعراب از ما بوده است.

saamaaneh
26th October 2012, 10:34 AM
من فکر میکنم شما و بقیه منظور من را درست متوجه نشدید.

به جای جمع کردن امضا تو فیس بوک،باید یک اقدام جدی انجام بگیرد.از دولت و نمایندگان مجلس بخواهید کاری کنند.یک بار تجمع مقابل ساختمان ریاست جمهوری یا مجلس موثرتر از جمع ردن میلیونها امضاست.بهتر بگم دولت ما نمیخواد اعتراض کنه و ما هیچ تلاشی برای تغییر نظر مردان حکومتی نکردیم.این یعنی بی کفایتی ما

با حرفتون موافقم، این که حرف بسه، کارهای نمادی بسه، ولی چه جوری میشه مردم رو جمع کرد برا انجام اینکار؟ تازه اگرهم جمع شن فک کردید درجا میگن چشم و میرن سراغ پیگیری برا این موضوع، حالا اگر جمع شیم و نگن شلوغ کردن و هزار تا حرف دیگه.

A S L A N
26th October 2012, 10:37 AM
با حرفتون موافقم، این که حرف بسه، کارهای نمادی بسه، ولی چه جوری میشه مردم رو جمع کرد برا انجام اینکار؟ تازه اگرهم جمع شن فک کردید درجا میگن چشم و میرن سراغ پیگیری برا این موضوع، حالا اگر جمع شیم و نگن شلوغ کردن و هزار تا حرف دیگه.

نه خیر

به محض تجمع پلیس ضد شورش میریزه و ...

باید مراجع عظام فتوا بدن.

saamaaneh
26th October 2012, 10:45 AM
نه خیر

به محض تجمع پلیس ضد شورش میریزه و ...

باید مراجع عظام فتوا بدن.

زود نتیجه گرفتید از حرف من، پلیس ضد شورش نمیاد، اما کی کجا ایران برا اعتراض به صورت خودجوش اعتراض کردن، همیشه با بیان سازمان تبلیغات بوده، تو ایران از این خبرا نیس.

Joseph Goebbels
26th October 2012, 10:45 AM
ساخت کاخ و ... نشان از اقتدار نیست.وقتی در مورد ارتش رضا شاه حرف زده میشه،گفته می شود چون در جنگ جهانی دوم وارد عمل نشد،ارتش رضا شاه اقتدار لازم را نداشته.با همه کاخها و ... تاثیر پذیری ما از اعراب،بیشتر از تاثیرپذیری اعراب از ما بوده است.

اگر قرار بود که ساخت این چنین کاخ ها نشان از اقتدار نباشه ، هیچ وقت دولت به خاطر ابلیسک خودش نمی کشت .

من از پشت کوه نیومدم و بی سوادم نیستم . شما برو به جای یکی ، 10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000 بمب هبیروژن بساز تا قدرتت رو به اعراب نشون بدی .

اما قبل از اینکه بخوای در مورد وارد نشدن ارتش رضا شاه صحبت کنی بهتره کمی درباره وضعیت نظامی اون زمان ایران مطالبی رو بدونی ، بعدش مگه ایران زمان رضاشاه جز کشورهای درگیر جنگ بود که بخواد خودش وارد عمل شه ؟ یه سوال ایران جز کدوم دسته از کشورها بود ؟ چون برام خیلی جالبه ؟ متفقین یا متحدین ؟ که صحبت از وارد عمل نشدن ارتش رضا شاه می کنی .

اگه این طوریه که شما میگی پس خاک بر سر ارتش امریکا کنم که در سال 2008 نتونست ارتش روسیه رو توی گرجستان و اوستیای جنوبی شکست بده . با این تفاسیر ارتش امریکا هم بی لیاقت و بی عرضه جانم .

حوصله صحبت کردن با شما رو هم ندارم.

A S L A N
26th October 2012, 10:52 AM
زود نتیجه گرفتید از حرف من، پلیس ضد شورش نمیاد، اما کی کجا ایران برا اعتراض به صورت خودجوش اعتراض کردن، همیشه با بیان سازمان تبلیغات بوده، تو ایران از این خبرا نیس.

تظاهرات مردم آذربایجان در اعتراض به وضعیت دریاچه ارومیه را تحقیق کنید.

A S L A N
26th October 2012, 10:55 AM
اگر قرار بود که ساخت این چنین کاخ ها نشان از اقتدار نباشه ، هیچ وقت دولت به خاطر ابلیسک خودش نمی کشت .

من از پشت کوه نیومدم و بی سوادم نیستم . شما برو به جای یکی ، 10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000 بمب هبیروژن بساز تا قدرتت رو به اعراب نشون بدی .

اما قبل از اینکه بخوای در مورد وارد نشدن ارتش رضا شاه صحبت کنی بهتره کمی درباره وضعیت نظامی اون زمان ایران مطالبی رو بدونی ، بعدش مگه ایران زمان رضاشاه جز کشورهای درگیر جنگ بود که بخواد خودش وارد عمل شه ؟ یه سوال ایران جز کدوم دسته از کشورها بود ؟ چون برام خیلی جالبه ؟ متفقین یا متحدین ؟ که صحبت از وارد عمل نشدن ارتش رضا شاه می کنی .

اگه این طوریه که شما میگی پس خاک بر سر ارتش امریکا کنم که در سال 2008 نتونست ارتش روسیه رو توی گرجستان و اوستیای جنوبی شکست بده . با این تفاسیر ارتش امریکا هم بی لیاقت و بی عرضه جانم .

حوصله صحبت کردن با شما رو هم ندارم.

خیلی جدی گرفتی.

نماینده ایران توی سازمان ملل چه اعتراصی به وضع خلیج کرده؟؟؟

اجلاس سران غیر متعهد ها چه حرفی در مورد حق ایران و خلیج زده شد؟؟؟

Joseph Goebbels
26th October 2012, 10:57 AM
تظاهرات مردم آذربایجان در اعتراض به وضعیت دریاچه ارومیه را تحقیق کنید.

جناب دوست گرانقدر و محقق ! مساله اعتراض دریاچه ارومیه یه مساله سیاسی هم بود .
لطف کنید وارد این بحث ها نشید وگرنه پست تخلف شما رو ارسال می کنم . این اخرین اخطار هست ، نظم سایت رو به هم نزنید . قرار نیست تک تک اعضای سایت بیاند و جواب سوالات شما رو بدهند .

اصلا یه سوالی ؛ هدف شما از طرح کردن این گونه مسایل چیه ؟ اول ایران و بعد خلیج فارس و اعراب و رضا شاه و جنگ جهانی دوم و دریاچه ارومیه !

اگر هدف شما بر هم زدن نظم سایت باشه باهات شوخی ندارم . ارسال گزارش خلاف پست رو انجام می دم .

A S L A N
26th October 2012, 11:08 AM
جناب دوست گرانقدر و محقق ! مساله اعتراض دریاچه ارومیه یه مساله سیاسی هم بود .
لطف کنید وارد این بحث ها نشید وگرنه پست تخلف شما رو ارسال می کنم . این اخرین اخطار هست ، نظم سایت رو به هم نزنید . قرار نیست تک تک اعضای سایت بیاند و جواب سوالات شما رو بدهند .

اصلا یه سوالی ؛ هدف شما از طرح کردن این گونه مسایل چیه ؟ اول ایران و بعد خلیج فارس و اعراب و رضا شاه و جنگ جهانی دوم و دریاچه ارومیه !

اگر هدف شما بر هم زدن نظم سایت باشه باهات شوخی ندارم . ارسال گزارش خلاف پست رو انجام می دم .

من هدفی ندارم.فقط حقایقی را گفتم که شما دوست نداشتین شنوید.

مختارید همه پستهای من را حذف کنید.

مردم میخواهند چیزهایی را بشنوند که دلشون میخواد.شما ها دلتون میخواد همه بیان و بگن خلیج فارس.عمل برای شما مهم نیست.من از واکنش نماینده ایران در سازمان ملل،از استفاده از فرصت نشست سران غیر متعهد و ... می نویسمريا،شما رضا خان و دریاچه ارومیه و ... را می خوانید.

اینجا نظم سایت براتون مهمه.تو اعتراض خیابانی،نظم شهر برای نیروی انتظامی مهمه.توی مجلس و رده های بالاتر اشتراکات دینی مهمه.و جالب اینه که همه شعار واحدی داریم که اصلا مهم نیست.یعنی خلیج فارس.

لطف کنید و از من نقل قول نکنید.چون عامل تحریک کننده برای شروع مجدد بحث می باشد

Joseph Goebbels
26th October 2012, 11:19 AM
من هدفی ندارم.فقط حقایقی را گفتم که شما دوست نداشتین شنوید.

مختارید همه پستهای من را حذف کنید.

مردم میخواهند چیزهایی را بشنوند که دلشون میخواد.

جناب اسلان .

اینجا یک سایت اجتماعی هست نه بنگاه سخن پراکنی bbc و یا راشاتودی و یا ... .

لطفا این جا رو با مکانهای ذکر شده اشتباه نگیرید .

بنده هیچ حرف دیگری ندارم جز اینکه نظم سایت رو به عنوان یک کاربر رعایت کنم . نه اینکه بخوام سایت رو به بنگاه خبرپراکنی تبدیل کنم !

مدیر تالار تاریخ
31st October 2012, 12:08 PM
ممنون از شرکت همه در این تاپیک

به علت اینکه این تاپیک به حاشیه وارد شد و به عنوان تاپیک توجهی نشده این تاپیک فعلا بسته می شود .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد