PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مخترعا بیان وسط:d

Battle kamyar
20th October 2012, 07:03 PM
سلام به همه دوستان...
من یه سوال درباره ی اختراع داشتم...
الان من تو سال دوم دبیرستان هستم و حدود 10 یا 15 تا طرح یا همون ایده دارم....همزمان هم دارم واسه المپیاد کشوری میخونم که امتحانش سال سوم دبیرستانه...(فعلاً 2 سال مونده)
حالا سوالی که من ازتون دارم اینه که اگه من این طرح هام رو بزارم بعد از المپیاد روشون فکر کنم (یعنی 2 سال دیگه) ،امکان داره از دست برن یا مثلاً توسط بقیه ثبت بشن؟!
یه سوالی دیگه ای هم که داشتم اینه که کلاً پروسه ی ثبت کردن اختراع و پول در آوردن ازش چقدر طول میکشه؟؟
ممنون

hossien
20th October 2012, 10:11 PM
دوست عزیز اگر شما فقط روزی نیم ساعت روی یکی طرح هاتون کار کنید در طول این دو سال می تونید چند تا طرح هاتان را کامل کنید و باعث میشه بیشتر به اطرافتان دقت کنید و درس تاثیر مثبت بر درس خواندنتان می زاره.
اگر طرح هاتون مشتری پسند باشه یعنی مشکلات افراد را حل کنه به پول هم میشه تبدیل کرد فقط شما کافی هست طراحی مفهومی انجام بدین منظور کلیات طرح تان را بنویسید و تکمیل کنید که ایا میشه درست کرد یا خیر.
درس هم خیلی واجب هست و حتما بخوانید چون با درس خواندن و رفتن به دانشگاه و رسیدن به درجات عالیه سبب میشه شما ایده های بهتر و پخته تری بدین البته این موضوع تا حدودی با مطالع زیاد بدست می یاد اما چندین سال طول میکشه.

hossien
20th October 2012, 10:12 PM
در ضمن می تونید در پارک فناوری یزد ایده هایتان را ثبت کنید لازم به ذکر هست یک جشنواره در مورد ثبت ایده در حال برگزاری ههست و همچنین یک گواهی هم به شما می دهند.

SaSaMc2
20th October 2012, 10:20 PM
سلام به همه دوستان...
الان من تو سال دوم دبیرستان هستم و حدود 10 یا 15 تا طرح یا همون ایده دارم....همزمان هم دارم واسه المپیاد کشوری میخونم که امتحانش سال سوم دبیرستانه...(فعلاً 2 سال مونده)
حالا سوالی که من ازتون دارم اینه که اگه من این طرح هام رو بزارم بعد از المپیاد روشون فکر کنم (یعنی 2 سال دیگه) ،امکان داره از دست برن یا مثلاً توسط بقیه ثبت بشن؟!
یه سوالی دیگه ای هم که داشتم اینه که کلاً پروسه ی ثبت کردن اختراع و پول در آوردن ازش چقدر طول میکشه؟؟
ممنون

سلام ...[golrooz]

به نظر من اول روي المپياد تمركز كن...

شما 3 سال بعد ديگه دانش آموز نيستي...

ولي تا آخر زندگيت وقت داري اختراع كني...

روي ايده هاي الانت زياد متمركز نشو...

وقتي علم شما بره بالاتر ايده ميدي 1000 برابر بهتر...

تايم اقدام به اختراع تا ايجاد درآمد بين 6 ماه تا هرگز، ميتونه طول بكشه...

ولي نرمال 2-3 سال زمان ميبره موفق بشي...

حسین متقی
21st October 2012, 12:53 AM
سلام به همه دوستان...
ممنون

من هم از اول دبیرستان شروع کردم به طرح دادن(قبلش طرحام خیلی تابلو وقدیمی بودن!)
ولی الان چون چسبیدم به طرح دیگه درس نمیخونم
نمیتونم بخورم
چون اصلا درس نخوندم که بخوام حالا بخونم!
و حالا هم بعد اینهمه سال (چون کسی به این سن اعتماد نداره(الانم 18سالمه!))
تازه با کلی زحمت و تلاش دارم سعی میکنم طرح های خودم و دیگران تیمی کار میکنم!
شاید 6ماه دیگه تا 2سال دیگه به درامد برسم
این مدل کار هم بد نیست
ولی خوب شرایط خاصی داره
و سخته و سخته و سخت
و خیلی تلاش و فکر میخواد
چون بایدچیزی رو که همه با منطق بهت ثابت میکنن درسته بگی نه-شما درست میگین ولی من 1راه دیگه میسازم و منطقم متفاوته
و این خیلی سخته
شاید اگه سایت نبود
من 4سال عقب بودم از زندگی الانم
ولی زندگیه الانم از دیدگاه خودم و شاید 10 نفر دیگه بهش میگن زندگی
و بقیه میگن اشتباه میکنی و باید حتما درس بخونی
و..........
بسته به دیدگاه خودت داره
و شرایط زندگی
و ............
اخرش
کاریو بکن که بعدا با خودت نگی یا حتی ته دلت هم نگی کاشکی فلان کارو میکردم و راهمو عوض میکردم
من که تا ته دلم راضیم!
هرکاری دلت میخواد بکن
ولی خیلی هم از قواعد خارج نشو- تنبلی نکن اگه راحت طلبی میکنی-وقتتو حروم نکن اگه استراحت میکنی
تلاشتو حروم نکن اگه برنامه ریزی نداری هدف داشته باش و به سمتش برو
برای خودت و وقتت ارزش قائل شو
مغرور نشو - من هیچی نیستم-فقط انسانم و این بی ارزش نیست
بی فکر کاری نکن و حرفی نزن
اینا رو کلی گفتم که مشترکند توی هر دوتا راه
ولی هرکدومو انتخاب کردی اطلاع بده چون توی سایت هر دوراهو داریم!
تو هردوش کمک میکنه سایت![sootzadan]

عرفان سلیم زاده
30th October 2012, 02:51 PM
تا دو سال دیگه علمت هم بالا میره ایده های بهتری به ذهنت میرسه نگران نباش!
اشتباه منو نکن بشین درس بخون.
هر چند که ممکنه حرف منو گوش نکنی طبیعیه.
اختراع رو زیادی بزرگش کردند!
روزی هزارتا اختراع همین بغل گوش ما ثبت میشه میخوام نام دوتاشو ببری!
اختراعی خوبه که به مرحله تجاری سازی برسه و تو هم الان وقت این کارا رو نداری.
پس ادامه تحصیل بده.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد