PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث لیست انتقادات و پیشهادات نخبگان(قابل توجه مسئولین رسیدگی به وضعیت نخبگان)

عرفان سلیم زاده
14th October 2012, 03:32 PM
سلام. تو این تاپیک مهم میخوام انتقادات و پیشنهادات خودتون رو درباره نهاد های مختلف رسیدگی به نخبگان اعم از مخترعین و نخبگان علمی و غیره بنویسید. میتونید مطمئن باشید که هر طور که شده این مطالب به گوش مسئولین خواهد رسید. اصول مطرح کردن انتقاد و پیشنهاد را رعایت کنین و سعی کنین جملات کوتاه و صریح باشند! موفق و پیروز باشید.[golrooz]

mamadshumakher
14th October 2012, 03:34 PM
مرکز رشد و فناوری متعهد شده بود که پول لازم برای عملی کردن طرحم رو بمن خواهد داد اما نداد.کمک علمی هم نیاز داشتم که ...

عرفان سلیم زاده
14th October 2012, 03:42 PM
منم راضی نیستم.
مراحل اداری بسیار کند و وقت گیر و کمک ها بسیار ضعیف هستند.
در کل کمک نکنند سنگین ترند.[golrooz]

"مهدی"
14th October 2012, 04:53 PM
من معتقدم که هر کسی در هر کاری نسبت به هم سن و سالاش جلوتر باشه، یک نخبه است.

باید بگم که باید حتما مرکزی برای حمایت از چنین افرادی بوجود بیاد و هر کسی با هر استعدادی داره، اونجا پرورش پیدا کنه، که دچار فرار مغزها نشیم. متاسفانه اینجا همه فکر میکنن، اونایی که رتبه تک رقمی میارن تو کنکور فقط نخبه ان !!!!!!!!!

حسین متقی
14th October 2012, 08:12 PM
حتی ثبت شرکت هم سخت شده و هزینه بر
ثبت اختراع که بدبختی داره و تهش هم اعتبارش محدود به ایران و شاید 4تا کشور همسایس
که توی خود ایران هم رعایتش نمیکنن
تجربه ندارم ولی دیدم به چشم که دوستان چقدر تلاش میکنند و بعد از چند ماه(تا سال هم طول کشیده)ثبت اختراع کردن و این ثبت فقط 1برگس
و هیچ حمایتی وجود نداره اصلا
مگه برای 50-تا 100نفر در سال که اونا هم رتبه های کنکور هستن!
من میگم لازم نیست مستقیما حمایت کنندگ
اقتصاد رو درست کنند همه چیز حل میشه
دولت اگه زورش میرسه فقط اقتصاد رو پایدار کنه و ثبات بده
نمیخوایم رشد کنیم فقط سرعت ضررو کم کنین کافیه واسه رشد
بهترینها و نخبه ها که رشد کنن -کارافرینا که رشد کنن بقیه رو هم بالا میکشند
خدارو شکر مغز و کارافرین و باهوش هم توی کشور خیلی زیاد داریم

عرفان سلیم زاده
15th October 2012, 11:41 AM
عدم اطلاع رسانی درست برای کوتاه کردن این مراحل،
عدم وجود سامانه ای جهت تزریق این دستاورد ها به بدنه بخش های دولتی
متمرکز بودن تیم های اجرایی دولت جهت انجام پروژه ها که به دلیل محدود بودن درگاه های ارتباطی باعث میشه از نخبگان تقریبا ایزوله باشند.
خود بنیاد ملی نخبگان هم در معرفی نخبگان به نهادهای مختلف عاجز مانده.
پیشنهاد من تکیه کامل بنیاد به اموزش مفاهیم مختلف به نخبگان باشه تا بعدا بتوان یک استاندارد پیچیده تر و کامل تر را اجرایی کرد.

s.e.z
24th October 2012, 11:36 PM
من پس از مطالعه روی سرگذشت حکومت های مختلف و علم اون حکومت ها به این نتیجه رسیدم که در میزان علم یک حکومت و زمان یک نسبیت وجود دارد:

*کشوری که پس از سالها پیشرفت علمی نداشه به اندازه همان سالها پیشرفت علمی چشم گیری در آینده میکند

*کشوری که پیشرفت علمی داشته به اندازه همان سالها در آینده پیشرفت علمی اش کند میشود

ایران در گذشته پیشرفت علمی قابل توجهی داشته و حال پیشرفت علمی اش کند شده ، پس نتیجه میگیریم که الان ایران در دوره دوم است (یعنی پیشرفت کند علم ) و بلاخره دوباره از حالت دوم به حالت اول برمیگردد و پیشرفت علمی میکند و چندین سال بعد دوباره به حالت 1 برمیگردد و دوباره به 2 و... همینطور تا آخر دنیا این روال ادامه دارد (نه فقط برای ایران بلکه برای همه حکومتها)

پس نخبگان و دانشمندان به هموار شدن جاده علم برای اهداف خویش در خط خدا در کشورمان ایران امید وار باشید[golrooz]

نتیجه فرعی : مثل اینکه سیستم دنیا (کره زمین {غیب و غیر غیب}) بر اساس یک الگوریتم از پیش تعریف شده توسط خداوند پردازش میشود ، پس اگر بتوان در این الگوریتم دستکاری کرد میشه.... (خدا یا من رو بخاطر این جسارت ببخش منظوری نداشتم ، سرفا جهت اطلا بود)

M@hdi42
24th October 2012, 11:55 PM
اکثر نخبه ها از سن کم باید حمایت بشن اما چون دراین سن کار های اداری و.... رو بلد نیستن کلا بیخیالش میشن.پس راهکاری براش باید اندیشیده بشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد