PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر تولید علم: ایران، رتبه 4 تولید علم جهان تا سال 2018

آسد مرتضي
9th October 2012, 10:16 PM
بر اساس پیش بینی پایگاه علمی سایمگو (SCIMAGO)، ایران با ادامه روند رشد فزاینده تولیدات علمی خود تا سال 2018، با 15 رتبه صعود در جایگاه چهارم تولید علم جهان قرار خواهد گرفت.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «سایمگو» - از پایگاه های معتبر علمی رصد کننده علم و فناوری مستقر در کشور اسپانیا - در یک گزارش تحلیلی با عنوان «تولید علمی جهان در سال 2018 چگونه خواهد بود؟» با استفاده از اطلاعات علمی دریافت شده از پایگاه معتبر علمی «اسکوپوس» ایران را در بین چهار کشور اول دنیا قرار داده است.
دکتر سید مهدی سیدی، معاون علمی و پژوهشی معاون علمی و فناوری رییس جمهور خاطرنشان کرد:بر اساس این گزارش تحلیلی که در سال 2012 و با بررسی وضعیت 50 کشور برتر دنیا در تولید علم درسال های 2003 تا 2010 میلادی، صورت گرفته پیش بینی شده که جمهوری اسلامی ایران در صورت ادامه روند سال های گذشته با سرعت و شتاب فعلی با 15 رتبه صعود نسبت به سال 2010، در سال 2018 به رتبه چهارم دنیا خواهد رسید، این در حالی خواهد بود که ایران همچنان در رتبه نخست منطقه قرار دارد.
وی افزود: ایران در سال های 2003 تا 2010 به ترتیب، چهار هزار و 113 مقاله،پنج هزار و 556،هفت هزار و 767 مقاله،10 هزار و 974 مقاله،14هزار و 614 مقاله،18 هزار و 850 مقاله،22 هزار و 960 مقاله و 27 هزار و 744 مقاله در پایگاه علمی «اسکوپوس» نمایه کرده است که در نهایت با ادامه این رشد در سال 2018 میلادی،187 هزار و 133 مقاله منتشر خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس داده های این پایگاه در سال 2010، ده کشور اول تولید کننده علم به ترتیب آمریکا، چین، انگلستان، آلمان، ژاپن، فرانسه، کانادا، ایتالیا ، هند و اسپانیا بودند که ایران در این رتبه بندی در جایگاه نوزدهم تولید علم دنیا قرار داشت؛ اما بر اساس این پیش بینی، 10 کشور اول تولید کننده علم دنیا در سال 2018 به ترتیب کشورهای چین، آمریکا، انگلستان،ایران، آلمان، هند، فرانسه، ژاپن، کانادا و کره جنوبی خواهند بود.
کشور چین که در سال 2010 رتبه دوم جهان را داشته در این پیش بینی به جایگاه اول تولید علم جهان در سال 2018 صعود خواهد کرد و شمار تولیدات علمی این کشور در آن سال به یک میلیون و 385 هزار و 288 مقاله خواهد رسید.
دکتر سیدی گفت: نکته جالب این گزارش این است که کشور ترکیه به عنوان رقیب اصلی ایران در منطقه در سال های گذشته، در سال 2018 نسبت به سال 2010 میلادی، هیچ پیشرفتی نخواهد داشت و همچنان در رتبه هجدهم تولید علم جهان قرار خواهد گرفت.
این گزارش حاکی از آن است که که کشورهای قدرتمندی مانند آلمان، ژاپن، فرانسه، اسپانیا، کانادا و ایتالیا در سال 2018 در رتبه هایی بعد از ایران قرار خواهند گرفت.
خاطر نشان می شود اسکوپوس بزرگترین پایگاه داده استنادی مقالات علمی دارای داوری همتراز علمی جهان، شامل چکیده مقالات انتشارات علمی و مقالات کنفرانس های علمی است. بر اساس آمار این پایگاه، سال گذشته ایران کشور ترکیه - رقیب همیشگی ایران در منطقه - را پشت سرگذاشت و با تولید بیش از 34 هزار به رتبه نخست تولیدات علمی در منطقه دست یافت.

منبع (http://www.farzaninstitute.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2218&Itemid=51)

maryam16
10th October 2012, 03:15 PM
هروقت اتفاق افتاد در موردش حرف بزنید

آسد مرتضي
10th October 2012, 05:59 PM
هروقت اتفاق افتاد در موردش حرف بزنید
ایشالا اتفاق میفته....مگر شما فکر میکردید که به اینجا برسیم؟؟؟
میرسیم ایشالا

arezoo.r
10th October 2012, 09:34 PM
هیچ شکی ندارم که این اتفاق می افته.کسی پیدا میشه که انکار کنه باهوش ترین ادمای دنیااااا،ایرانی اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

BEE
11th October 2012, 01:19 PM
من هم دوس دارم موتور دیزلی بسازم یا انژکتور بادی

BEE
11th October 2012, 01:21 PM
ان شاءالله

maryam16
15th October 2012, 11:43 PM
میرسیم ایشالا

الان هم به جایی نرسیدیم[tafakor]

باستان شناس
25th October 2012, 11:39 PM
میرسیم ایشالا

سلام مرتضی عزیز

من واقعا فکر نمیکردم روزی به جایی برسیم که بعضی ها همون نون و پنیر خریدن هم براش مشکل باشه بخرن و بخورن .....والا خودت فکر میکردی روزی ماست بشه 7000 هزار تومان !

آسد مرتضي
25th October 2012, 11:45 PM
سلام بر خانوم دكتر
عيدتون مبارك[golrooz]
آره منم فكر نميكردم كه يه روز زير بار هيچ كشوري نباشيم و همه ي به اصطلاح ابر قدرت ها از ما بترسن و هر كاري بخوان بكنن ايران رو در نظر بگيرن
بلاخره هميشه براي رسيدن به پيروزي و آرامش بايد يه سختي هايي رو هم تحمل كنيم(البته قبول دارم كه اين سختي ها از طرف خودمون باشه خيلي درد داره!!)اينو من نميگم ، قرآن ميگه...تاريخ خودمون هم نشون ميده اينو
در كل خانوم دكتر به قول معروف اندكي صبر سحر نزديك است[cheshmak]

yasaman hedayati
26th October 2012, 01:15 AM
تولید علم؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!![taajob]
این مبحث تولید علم خیلی پیچیده تر از این صحبت هاست.....
هر چندتا مقاله چاپ شده تو بهترین مجلات علمی معنای تولید علم نداره.....
این قضیه تو جایگاه علمی موثره
البته بسته به محتوی داره اما اونایی که جنبه پزوهشی دارند منظوره

باستان شناس
27th October 2012, 08:08 AM
سلام بر خانوم دكتر
عيدتون مبارك[golrooz]
آره منم فكر نميكردم كه يه روز زير بار هيچ كشوري نباشيم و همه ي به اصطلاح ابر قدرت ها از ما بترسن و هر كاري بخوان بكنن ايران رو در نظر بگيرن
بلاخره هميشه براي رسيدن به پيروزي و آرامش بايد يه سختي هايي رو هم تحمل كنيم(البته قبول دارم كه اين سختي ها از طرف خودمون باشه خيلي درد داره!!)اينو من نميگم ، قرآن ميگه...تاريخ خودمون هم نشون ميده اينو
در كل خانوم دكتر به قول معروف اندكي صبر سحر نزديك است[cheshmak]

درود بر اقا مرتضی گرام ....الان زیر بار روسیه و چین نیستیم ..[nadidan]

یک نگاه خیلی مختصر به اطرافت بکن ببین مهر نماز و سجاده نمازت هم از چین میات ...

وقتی کشوری حتی مهر نمازش و سجاده اش از یک کشور بودایی - برهمایی وارد میکنه چطوری میخوات تولید علم داشته باشه ...

تولید علم زمانی هست که هیت مسولین روی جوانان مخترعش سرمایه گزاری کنند نه اینکه برای ثبات اختراعش هم مشکلات باشه در این مورد حتمن و البته لطفا با آقا عرفان ( مخفی ) صحبت

کنید صحت حرفای من رو متوجه میشید ..

امسال نامش چیست ؟ سال تولید ملی ...

دقیقا امسال که نامش تولید ملی بود ارزش پول کشورمون در حد 80 درصد کم شد و. اکثر کارخونه ها و کارگاه های مختلف در رشته های مختلف تعطیل شدند ...

این نشانه های تولید علم و دانش در سال های بعد هست .[nadidan]

من ارزو دارم ایرانم که واقعا تاج سرم هست همیشه اول و در تولید علم نخست باشه ولی اینطوری با این اوضاع که نمیشه باید به کشورمون و مردمش بها داده بشه ....

جوانان و مردم سهم کمک خود رو انجام دادند..اختراع کردند و تلاش کردن ...

ولی الان خودت ببین خیلی ها نون شب واقعا ندارن بخورن و پنیر خدایی قیمتش چنده و ماست چنده ....

اون وقتا میگفتن چلو جوجه کباب نخوردی خب نخوردی ...برو نون و ماست بخور ....والا الان همون نون و ماست خریدن برای عده ای از مردم شده فکر ی اعصاب خردکن !

نون چند هست قیمتش....ماست رو دیدی ! ( حرف از مرف و گوشت نمیگم چون خیلی این دو تا از سبد خرید خونه گذاشتن کنار)

مرتضی جان امیدوارم تا رسیدن به این صبح سحری که گفتید عده ای از نداشتن بودجه نون و پنیر و ماست ( گرسنه ) نمرده باشند ...

ریپورتر
1st November 2012, 10:49 PM
دوسان عزیز خواهشا جو سازی نشه این تاپیک

ببینید تو این که پیشرفت خوب بوده شکی ندارم ولی سیاستهای اقتصادی درست نبوده زیاد و اینم بگم کشوری که میخواد راهش رو جدا انجام بده و برای خودش بجای زیر مجموعه بودن میخواد سر گروه باشه با این هجمه و حملات تحریمها مواجه میشه .چین همین کشوری که الان اقتصاد امریکا رو به زانو در آورده و از امریکا شبهی بیش نمونده و الانم اگر میبینید ظاهر هارت و پورت داره به زور رسانه هاش هست که دارن اونا هم به نوبت ورشکست میشه و دیر نیست زمانی که از هم میپاشه. همین چین چیزی حدود 55 سال پیش دچار پدیده ای به نام ریزش ارزش پول اونم جوری که مثلا یک میلیون ین میشد یک عدد نون رسید و دلیلشم تنها این بود که خواست مستقل بشه و مورد حمله اقتصادی قرار گرفت ولی توجهی نکردن و بدون فکر به قیمت اجناسی که روزانه تغییر میکرد به ساخت کشور چسبیدن که الان بعد از این چند سال تونستن پوز همون کشوری رو که مورد هجمه قرار دادشون و حتی آماده حمله به چین بود رو خاک بمالند.

این باید درک بشه که کشوری که میخواد راهش رو ازادانه ادامه بده باید سختی زیادی ببینه.الان شاید بعضی از دوستان بگن بابا مهدی هم معلومه بچه مایه داره و ذره ای سختی نمیکشه .نه والا من پایینتر از بقیه هستم که بالاتر نیستم اینو دوستانی که با من هستن میدونن ولی واقعا دارم کارم رو انجام میدم به اینم کار ندارم که ریال در برابر دلار چقدر شد چون میدونم دور نیست که این موضوع درست میشه اگر دوستان به ساختن فکر کنن ولی اگر از صبح تا شب بشینن به اینکه این انقدر شد و دلار چقدر شد و آمریکا این سری تحریمش چی هست اینا رو باید ریخت بیرون و صد در صد باید با افراد دزد برخورد کرد و خودمون هم کم کاری نکنیم.

چون الان میبینم مردم خیلی ها میگن ریال ترکید یا میگن نمیدونم اون رئیس جمهور منحوس امریکا یک ده هزار تومن توی یک دستش گرفته و یک دلار تو دست دیگه اش که یعنی ارزش یک دلار 10 هزار تومن هست .فکر کردن به اینا باعث شل شدن اراده میشه.اینو مطمئن باشد راه رو داریم درست میریم که این آمریکایی گاو چران اینجور به پارس کردن افتاده و اینو میدونم اخرشم جلوی فرزندان سرزمین پارس زانو میزنه .به هر حال کمی سختی هست ولی موفق میشیم.دوستانم اول خودم رو میگم بعد بقیه کمی سیستم کاریشون رو اصلاح کنن کمی مدیریت زندگیشون رو اصلاح کنن عین کشور چین که مدیریت زندگیشون رو اول اصلاح کردن .این نمیشه که هم پیشرفت بخوایم هم تجملات این اصلا جور در نمیاد .حالا درسته یکسری مسئول هستن این وسط دارن زیر ابی میرن که رسوا هم شدن و به زودی هم با مطالبه مردم به دادگاه کشیده میشن و محاکمه میشن اما این نباید باعث بشه که کشورمون رو نابود کنیم مطمئن باشید هیچ کسی جز ما دلش برای کشورمون نمیسوزه .ما کشورمون امکانات زیاد ولی فکر استفاده صفر کمی فکر استفادمون رو باید راه بندازیم و حتی الامکان گروهی کار کنیم اینجور میشه موفق شد با تکروی و رئیس بازی چیزی جلو نمیره .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد