PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث تورکی یاخچی دی یا فارسی دانوشاخ؟

بلدرچین
7th October 2012, 02:31 PM
بوردا بحث واردی.
تورکی یاخچی دی یا فارسی؟سن نمه احساسو واردی او زمان که ایستیرای تورکی دانوشای؟نجور حسی دی؟افتیخار الیلری بو زبانا؟نجور افتخارو...
بوردا تورک زبان لار تورکی دانوشای...

نازخاتون
7th October 2012, 02:42 PM
سلام
منیم نظریمه هر ایکی سی د یاخچی دی ... من بی ایراننی شهروندی فارسی زبانا ایفتیخار الیرم و البته آذربایجان ایصالتیمه و دیلیمه هم ایفتیخار و هم تعصبیم واردی ....
هر واقت تورکی دانیشیرام بیر یاخچی ایحساس و بیر غروروم وار..[golrooz]

رضوس
7th October 2012, 02:53 PM
من که نفهمیدم چی گفتین ولی محض اطمینان خودتونین[nishkhand]

saamaaneh
7th October 2012, 07:13 PM
من که نفهمیدم چی گفتین ولی محض اطمینان خودتونین[nishkhand]

میخوای من ترجمه کنم؟ [cheshmak]

ترک نیستم ولی با ترک ها زندگی کردم، راستی ببخشید تو تاپیک تون فارسی حرف زدم [khejalat]

ولی به نظر من این سوال درس نیس، زبان رسمی کشورمون فارسی پس مهمه، از اون ور زبان هر قومیت برای اون قومیت مهمه چون اصالت شو می رسونه. [shaad]

تازه چرا رده بندی کنیم مگه بده یه فردی هم فارسی بلد باشه هم ترکی هم کردی هم هر زبونی که به فرهنگ کشورش بر میگرده و باعث میشه بتونه حتی جلوی غیر ایرانی ها اون فرهنگ رو معرفی کنه. [shaad]

.:Neda:.
7th October 2012, 07:19 PM
ولی به نظر من این سوال درس نیس، زبان رسمی کشورمون فارسی پس مهمه، از اون ور زبان هر قومیت برای اون قومیت مهمه چون اصالت شو می رسونه.

من با اینکه آذریم و زبونم رو خیلی دوس دارم [shademani2] ولی با نظر saamaaneh موافقم چون ما زبان رسمی مون فارسیه

تورکی دانیشماخ منه ایفتیخار دی [golrooz][shaad]

homeyra
7th October 2012, 07:21 PM
یکی ترجمه کنههههههههههههههههه....[negaran]کلمه به کلمه...لطفا...
محض رضای خدا...[negaran]
دارم از فضولی میمیرم...[soal][soal]

saamaaneh
7th October 2012, 07:31 PM
یکی ترجمه کنههههههههههههههههه....[negaran]کلمه به کلمه...لطفا...
محض رضای خدا...[negaran]
دارم از فضولی میمیرم...[soal][soal]

با اجازه آذری ها ، هر جاش اشتباه بود درس کنید
بلدرچین پرسیده

بوردا بحث واردی. اینجا بحث هست
تورکی یاخچی دی یا فارسی؟سن نمه احساسو واردی او زمان که ایستیرای تورکی دانوشای؟نجور حسی دی؟افتیخار الیلری بو زبانا؟نجور افتخارو... ترکی بهتره یا فارسی ، اون زمان که ترکی حرف میزنی چه احساسی داری، به این زبون افتخار میکنی، چه جور افتخاری؟
بوردا تورک زبان لار تورکی دانوشای... اینجا ترک زبان هست، ترکی حرف بزنیم

این مال حمیرا جونم [golrooz]

homeyra
7th October 2012, 07:40 PM
با اجازه آذری ها ، هر جاش اشتباه بود درس کنید
بلدرچین پرسیده

بوردا بحث واردی. اینجا بحث هست
تورکی یاخچی دی یا فارسی؟سن نمه احساسو واردی او زمان که ایستیرای تورکی دانوشای؟نجور حسی دی؟افتیخار الیلری بو زبانا؟نجور افتخارو... ترکی بهتره یا فارسی ، اون زمان که ترکی حرف میزنی چه احساسی داری، به این زبون افتخار میکنی، چه جور افتخاری؟
بوردا تورک زبان لار تورکی دانوشای... اینجا ترک زبان هست، ترکی حرف بزنیم

این مال حمیرا جونم [golrooz]

آخیش...خیالم راحت شد...
خداخیرت بده[shaad]
باتوجه به این ترجمۀ شما دیگه فارسی حرف زدن ممنوع...[cheshmak]
ولی خوب میشه اگه معنیشو زیرش بنویسین...[golrooz]

سونای
7th October 2012, 11:47 PM
بوردا بحث واردی.
تورکی یاخچی دی یا فارسی؟سن نمه احساسو واردی او زمان که ایستیرای تورکی دانوشای؟نجور حسی دی؟افتیخار الیلری بو زبانا؟نجور افتخارو...

باشه دیگه...!! جمعتون جمعه ما رو راه نمیدین!!
داشتیم!! [narahatish]
حالا مگه من کم میارم! من ممتنه![nishkhand] یا نه اصلا هر چی نازخاتون گفتن نظر منم همونه...
خیلی زبونتون شیرینه
امیدوارم یروزی یاد بگیرم...[golrooz]

بلدرچین
8th October 2012, 10:41 AM
یوخ دا نیه بوجور الیری سن منیم عزیزیم؟
بوردا تورکی دانوشاخ فارسی هیچکسی دانوشمویای اولدی؟
بوردا منیم عویم دی.باجی نازخاتین گوردوی نه تورکی دانوشورام.نه قوزل دی بو زبانیمیز نه قزل دی بوردا.
منیم حسیم چوخ یاخچی دی او زامان که تورکی دانوشوران منیم بی تابیمیز وار و بغضی چوخ منیم عشقیم دی بو زبان.
یاشاسین تورک زبانلار[golrooz]

ishildaq
8th October 2012, 02:34 PM
بوردا بحث واردی.

گؤزل بیر بحث آچمیسیز ساغ اؤلون

دماخ اولماز هانچی یاخجئدی هر کس اوز دیلین مدنیتین سویوب و یاخجی بیله ر منده هامیه تای
حس یاخجی حیسسئ دئ هم اورگشماقئ هم دانیشماقئ هم یازماقئ.
من سویورم کی چالیشام اوقدر کئ فارسی باشاریرام تورکی باشارام. فارسینی لهجه لئ دانئشماقدان اوتانمئرام نیه کی بو منیم ایکینجئ دیلیمدئ اوزگه نه دییر قوی دیه ایللر گئچر اوزی قره لیخ اونلارا قالار کی جوک قوشوب خالقا ساتاشیللار.اوزمانکی گه لیل لر ششوم فارسیسیندا یازیللار کی تبریز فارس شهریدی یانی خیردا اوشاغین گله جه یینه برنامه لری وار بو ایشلری گورنده هامی ناراحات الور بو سوزی دینده و دیینده کی منده اینسانام منئمده مدنیتیم وار دیللر پان سان.

بلدرچین
8th October 2012, 10:11 PM
گؤزل بیر بحث آچمیسیز ساغ اؤلون

دماخ اولماز هانچی یاخجئدی هر کس اوز دیلین مدنیتین سویوب و یاخجی بیله ر منده هامیه تای
حس یاخجی حیسسئ دئ هم اورگشماقئ هم دانیشماقئ هم یازماقئ.
من سویورم کی چالیشام اوقدر کئ فارسی باشاریرام تورکی باشارام. فارسینی لهجه لئ دانئشماقدان اوتانمئرام نیه کی بو منیم ایکینجئ دیلیمدئ اوزگه نه دییر قوی دیه ایللر گئچر اوزی قره لیخ اونلارا قالار کی جوک قوشوب خالقا ساتاشیللار.اوزمانکی گه لیل لر ششوم فارسیسیندا یازیللار کی تبریز فارس شهریدی یانی خیردا اوشاغین گله جه یینه برنامه لری وار بو ایشلری گورنده هامی ناراحات الور بو سوزی دینده و دیینده کی منده اینسانام منئمده مدنیتیم وار دیللر پان سان.

باشیا دولانوم منیم عزیزیم...[tashvigh]

m.g.s.t.r
11th November 2012, 12:38 PM
فارس لارینان فارس دانیشاخ
تورکلرینن تورک

hanie.naderi
13th December 2012, 02:33 PM
بوردا بحث واردی. تورکی یاخچی دی یا فارسی؟سن نمه احساسو واردی او زمان که ایستیرای تورکی دانوشای؟نجور حسی دی؟افتیخار الیلری بو زبانا؟نجور افتخارو... بوردا تورک زبان لار تورکی دانوشای... من مغازه چنده یا... ترکی دانوشیرم یا زمان لاری که ایستیرم بیر زبان داها دانوشام گلجاق افتخارالیگ بوزبانا...

حاکم
13th May 2013, 01:46 PM
یاشاسین آذربایجان

shiny7
13th May 2013, 02:32 PM
تورك دانيشماقي من چوخ سورم ولي دانيشاندا جولماقيم توتار!!!![khande][khande]
بولمورم نيه!!!
چخ شيرين دانيشماخ ده ...[alaghemand]
هر تورك ديله اوزاخدان ياشان دديم و آرزوم بوده كه هميشه ساح سلامت اولسوننار.
زندجانيخدا الله دان هر نه شي ايستسلره اونا دا يتيشسيننر!
اما فارسي زبان دا زبان ملي ايرانيميز ده و جره كه اوني دا باشاراخ و اونا دا افتخار الياخ!!!!
ياشاسين ايران...ياشاسين آذربايجان!!!

ص-جلالی
13th May 2013, 08:10 PM
salam
سلام
تورک اولان یا فارس اولان هچ فرقی یوخ آدام گرک اینسان اولا دوستوم!
فارس باشی یا ترک باشی هیچ فرقی نداره،انسان باشی بهتره دوست من!

turk olsan ya fars onemli degil yeter ki insan olan arkadas زنده باد ایران وملت بزرگ ایرانyasasin iran ve iranin buyuk milleti یاشاسین ایران وایرانین بویوک میلتی

narsis.npg
31st December 2014, 07:14 PM
عذر خواهی میکنم
منم ترکم اما ترک زنجان
من خودم عاشق ترکیم ولی خدایی ترکی زنجانیا یه چیزی بین فارسیو ترکیه من اصلا دوستش ندارم و سعی هم تو یاد گیریش نکردم و نمی کنم ولی عاشق زبان ترکیه تبریز و ارومیه و اردبیل به خصوص کشور آذربایجانم
و در آخر باید بگم یاشاسین ایران و ایرانی [khejalat]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد