PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ثبت اختراع

sallarmelli
7th October 2012, 07:18 AM
سلام به همه دوستان

من یه چیزی طرح دادم ولی هنوز نساختم خیلی ساده هست ساختنش که باعث صرفه جویی 10 درصدی در مصرف برق می شه

می خواستم بدونم چه طور می شه یه اختراع رو ثبت کرد؟

SaSaMc2
7th October 2012, 03:01 PM
سلام...[golrooz]

اول سرچ كن ببين نساخته باشن جايي ديگه و شما ندوني...

بعد عملكرد سيستمي كه اختراع كردي برسي كن ببين حتما كار ميكنه و نتيجه ميده...

بعد بايد شروع كني به نوشتن توصيف نامه...

اينا رو كه انجام دادي دوباره پيام بده تا الگوي توصيف و برات بگم...

sallarmelli
8th October 2012, 05:39 AM
قبلن دو مورد اول رو انجام داده بودم
توصیف نامه؟

SaSaMc2
8th October 2012, 01:53 PM
سلام...[golrooz]

توصيف نامه همون شرح اختراع هست...

شما بايد بر اساس الگوي ثبت پروپوزالي از شرح اختراعتون بنويسيد...

بعد يه صفحه ادعا نامه و يه صفحه هم خلاصه توصيف نامه رو بنويسيد...

حسین متقی
9th October 2012, 12:44 AM
ببخشید 1سوال!
چطوریش رو اصلا نگین به هیچکس
ولی 10درصد مصرف برق چه دستگاهی رو کاهش میده؟
انتقال نیرو به خانه ها
یا در درون دستگاه مصرف کننده قرارمیگیره؟
یا چیز دیگه ای هست؟
و سخت افزاریه یا نرم افزاری(قسمتیش که اختراع کردین و جدیده؟)
اینارو میگم که 1وقت تکراری از اب درنیاد

نو آور
26th July 2013, 02:15 PM
سلام، یک سوال در همین زمینه دارم. اگر طرح مورد نظر ما برای ثبت اختراع، نمونه تقریبا مشابه خارجی داشته باشه ولی تا کنون عین المثل آن در ایران ثبت نشده باشه، آیا می شه اون رو در ایران ثبت اختراع کرد؟

TERRORIST
26th July 2013, 02:23 PM
سلام، یک سوال در همین زمینه دارم. اگر طرح مورد نظر ما برای ثبت اختراع، نمونه تقریبا مشابه خارجی داشته باشه ولی تا کنون عین المثل آن در ایران ثبت نشده باشه، آیا می شه اون رو در ایران ثبت اختراع کرد؟
سلام
بله بهتره که از جملاتی شبیه "بهینگی مصرف انرزی نسبت به نمونه خارجی" استفاده کنید در ارائه نامه
[golrooz]

hossien
26th July 2013, 02:38 PM
جدیدا می گم باید برای اولین بار ثبت شده باشه و نمونه خارجی نداشته باشه و اینم بستی به کارشناستون و کجا می دین برای تاییدیه داره.

.مخفی.
27th July 2013, 10:37 AM
توصیف نامه یعنی قطعات دستگاه یا چیزی رو ساختی توضیح بدی چیه چحوری کار میکنه . مثلا تو یک طرح میلنگ چه کاری رو انجام میده

SaSaMc2
27th July 2013, 07:50 PM

سلام...[golrooz]

طبق قانون نميشه...

ولي متاسفانه بارها اين اتفاق افتاده...

اما بومي سازي يك محصول خودش جايگاه و اعتبارات مخصوص به خودش رو داره و بايد با سازمان پژوهش ها هماهنگ كنيد...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد