PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال تصویر با روبات ، لطفا نظر بدهید

s.e.z
27th September 2012, 08:25 PM
سلام
من یه ماشین کنترلی دارم و میخوام روش دوربین نصب کنم و تصویرشو روی کامپیوتر داشته باشم
باید چیکار کنم

از جایی خوندم:
اول یک ماژول دوربین رو با پروتکل RS232 به یک فرستنده ماژول RF میفرستی
سپس گیرنده RF رو میفرستی رو پورت Serial کامپیوتر و بایک برنامه کامپیوتری اطلاعات دریافت شده رو میفرستی روی مانیتور

عکس:

http://axgig.com/images/92003454091761797147.png (http://axgig.com/)

آیا چنین چیزی شدنیه ؟؟ چگونه ؟؟ توضیحات کامل خواهشا

بوس بوس

s.e.z
14th October 2012, 01:09 AM
خودم جوابشو فهمیدم نمیخواد نظر بدبد
باید از دوربین های فرستنده گیرنده استفاده کر که فرکانسشون بیش از 2ghz است و...
داداش

emer62304
2nd November 2012, 09:29 AM
خودم جوابشو فهمیدم نمیخواد نظر بدبد
باید از دوربین های فرستنده گیرنده استفاده کر که فرکانسشون بیش از 2ghz است و...
داداش

خب داداش!!!
بیشتر توضیح بده تا
هم ما یه چیزی حالیمون بشه!!
هم این تاپیک از هرز بودن در بیاد!! [khande]

خب از شوخی که بگذریم... من خودم یه چند خطی توضیح میدم، شما هم که خودت متوجه شدی بیشتر توضیح بده! [nishkhand] تا با کمک هم یه تاپیک قدرتمند در این رابطه داشته باشیم!

انتقال تصویر به صورت بی سیم دو حالت کلی داره

1- انتقال تصاویر آنالوگ
2- انتقال تصاویر دیجیتال

من از آنالوگ چیزی نمیدونم ولی چند فاکتور اساسی برای هر دو حالت باید وجود داشته باشه.
1- وضوح تصویر Resolution
2- کیفیت تصویر
3- تعداد فریم ها در هر ثانیه Frame Rate
4- برد انتقال تصویر - قطعا بین انتقال تصویر با وضوح D1 و کیفیت 640kbps به مسافت 10 متر و 100 متر تفاوت زیادی وجود داره (تجهیزات فرستنده و گیرنده منظورم هست)

خب از اینجا به بعد فکر کنم بیشتر به حالت دیجیتال مربوط میشه

5- قدرت پردازشی تجهیزات گیرنده و فرستنده
6- فرکانس و پهنای باند

خب قطعا تصاویر بهتره که ابتدا یک قالب به خودشون بگیرن تا هم حجم کمتری داشته باشن و کار رو اصول باشه تا اگر (من مینویسم اگر شما بخونید حتما) اشتباهی در پروسه ارسال و دریافت رخ داد کل داستان خراب نشه! حتما شما هم اسم قالب های MP4 و Divx و Xvid و غیره رو شنیدید.
این Codec ها (آره خب اسمشون همینه!) میتونیم بگیم که تصاویر رو به نوعی فشرده میکنن تا حجم کمتری بگیرن ولی کاهش کیفیت کمی داشته باشن.
خب کدک ها خواص خوب و خواص بد دارند!
خوب: حجم تصاویر کاهش پیدا کرده در نتیجه انتقال اونها راحتر میشه.
بد : تبدیل دیتای قالب گرفته به تصویر نیازمند قدرت پردازشی بالا خواهد بود! پس AVR رو بیخیال! روی نسلهای بالای ARM میشه یه کارایی کرد!

خب من برم یه صبحونه بخورم بیام ببینم دوست خوبمون به چه طریقی این کار رو کرده و چه فاکتور هایی مد نظرش بوده؟!

s.e.z
4th November 2012, 06:15 PM
سلام عزیزم و مرسی از جوابت
راسیاتش مبحث انتقال تصویر به صورت بیسیم در تئوری بسیار سخت و در عمل بسیار بسیار پیچیده هست و بسیار وقت گیر ، پس بهترین کار به نظر من وخیلی های دیگه استفاده از ماژول های آماده است که بهش میگن
Remote Camera

و دوحال کلی داره :
1- میشه به میکرو وصلش کرد
2- نمیشه به میکرو وصلش کرد

حالت 1:
*فقط یک دوربین : این دوربینا باید به میکرو فرستاد و سپس به یک ماژول فرستنده رادیوی فرکانس بالا و در گیرنده برعکس و فرستاد به نمایشگر یا پردازش با میکرو

*دوربین فرستنده گیرنده: این دوربینا خودشون فرستنده و گیرنده دارند و شما خروجی گیرنده رو میفرستید تو میکرو برای پردازش تصویر و ....

حالت 2:
*فرستنده گیرنده با نمایشگر: این دوربینا خودش هم فرستنده داره هم گیرنده هم نمایشگر.

*فرستنده گیرنده بدون نمایشگر : مثل بالایی فقط باید وصلش کنی به یک نمایشگر مثل TV , LCD

مثل یک مدل حالت 1 رو با برد 50 متر کیفیت av گفت تومان70000

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد