PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصداق این حرف از نظر شما چیست ؟

باستان شناس
27th September 2012, 11:06 AM
مي گويند اسکندر قبل از حمله به ايران درمانده و مستأصل بود.

از خود مي پرسيد که چگونه بايد بر مردمي که از مردم من بيشتر مي فهمند حکومت کنم ؟

يکي از مشاوران مي گويد :

«کتابهايشان را بسوزان. بزرگان و خردمندانشان را بکش و دستور بده به زنان و کودکانشان تجاوز کنند».

اما ظاهراً يکي ديگر از مشاوران (به قول برخي، ارسطو) پاسخ مي دهد :

«نيازي به چنين کاري نيست .

از ميان مردم آن سرزمين، آنها را که نميفهمند و کم سوادند، به کارهاي بزرگ بگمار .

آنها که ميفهمند و باسوادند، به کارهاي کوچک و پست بگمار .

بي سوادها و نفهم ها هميشه شکرگزار تو خواهند بود و هيچگاه توانايي طغيان نخواهند داشت .

فهميده ها و با سوادها هم يا به سرزمينهاي ديگر کوچ مي کنند يا خسته و سرخورده ،

عمر خود را تا لحظه مرگ ، در گوشه اي از آن سرزمين در انزوا سپري خواهند کرد...».

BEE
27th September 2012, 11:22 AM
اولا سلام.2-ذوالقرنین و ذوالکفل
3-کوروش کبیر و آسیای صغیر و شهر دو تنگه و روسیه و چین و هند بودایی
4-داریوش و تسلسل و نات تعلل

amin_745
27th September 2012, 11:31 AM
هر دو تاش جواب میده!
ولی امان از روزی که هردوتاش باهم بر سر ملتی نازل بشه.
دور باد آن روز از سر ملت ما.(الهی آمین)

yas-90
27th September 2012, 11:41 AM
http://www.mgtsolution.com/objfiles/images/378689265_big_people_small_organizations.jpg

homeyra
27th September 2012, 12:12 PM
فلک به مردم نادان دهد زمام مراد
تو اگر اهل فضل و دانشی همین گناهت بس.............!!!

ماه آفرید
27th September 2012, 01:00 PM
مصداق سخن دوم یعنی بیچارگی یک ملت در زمان حاضر و آینده دورتر آن.به نظرم درد دوم خیلی بدتر از اولی باشد.
خب به صورتی هم در کشورم این اتفاق می افتد کم ولی وجود دارد.

محسن آزماینده
27th September 2012, 01:07 PM
عجب

کسی که معاون فرماندار به راحتی براش دستور صادر میکرد،شد وزیر

کسی هم که 8 سال فرماندار بود،تو استانداری یک اتاق بهش دادن و هیچ کاری هم ازش نخواستن.مبادا که صداش در بیاد

Sa.n
27th September 2012, 01:20 PM
من روش دوم رو تایید می کنم
چون کاملا عقلانیه !!

talash_84
27th September 2012, 02:05 PM
سلام
من یاد احادیث می افتم که پیامبر فرمود در آخر الزمان اشرار بر مردم حکومت می کنند مردم از ترس شرّ دیگران به اونها احترام می گذارند. فرمودند:
وقتی نهی از منکر ترک شود اشرار بر شما مسلط می شوند.
فرمود : «تکلم فی امور الناس الرویبضه »در مورد کار مردم افراد بچه سال و نافهم حرف می زنند.
بچه ها از منبر ها بالا می روند(یا افرادی که فهمشان اندازه بچه بیشتر نیست. و در جایگاه اطلاع رسانی و جهت دهی قرار می گیرند و.....)
اینها در مورد اتفاقات امت اسلام در آخرالزمان است خدا همه ما را از فتنه های آخرالزمان حفظ کند.

رضوس
27th September 2012, 02:21 PM
هر جفتش عامل ویرانیه تاریخ و تمدن یک ملته
الانم هر دوش بر سر ما اومده

SaSaMc2
27th September 2012, 03:01 PM
م 1 : 1200-

م 2 : آي ان جي

somayehfaridi
27th September 2012, 03:27 PM
ميگويند اسکندر قبل از حمله به ايران درمانده و مستأصل بود.

از خود ميپرسيد که چگونه بايد بر مردمي که از مردم من بيشتر ميفهمند حکومت کنم؟

يکي از مشاوران ميگويد:

«کتابهايشان را بسوزان. بزرگان و خردمندانشان را بکش و دستور بده به زنان و کودکانشان تجاوز کنند».

اما ظاهراً يکي ديگر از مشاوران (به قول برخي، ارسطو) پاسخ مي دهد:

«نيازي به چنين کاري نيست.

از ميان مردم آن سرزمين، آنها را که نميفهمند و کم سوادند، به کارهاي بزرگ بگمار.

آنها که ميفهمند و باسوادند، به کارهاي کوچک و پست بگمار.

بي سوادها و نفهم ها هميشه شکرگزار تو خواهند بود و هيچگاه توانايي طغيان نخواهند داشت.

فهميده ها و با سوادها هم يا به سرزمينهاي ديگر کوچ مي کنند يا خسته و سرخورده،

عمر خود را تا لحظه مرگ، در گوشه اي از آن سرزمين در انزوا سپري خواهند کرد...».

معذرت میخام من مخالف این حرفام، اسکندر درسته چموش و سرکش بود اما تا حدودی فیلسوف بود و شاگرد ارسطو بود و از ابتدا تحت تعلیم ارسطو بود. و تا اون جایی که درمورد ارسطو مطالعه کرده ام اصلا نمیتوانم باور کنم که چنین مشاوره ای داده باشد.
تمام نیت اسکندر از حمله به ممالک ایجاد یک حکومت واحد در دنیا بود نه قدرت طلبی صرف، و هیچ وقت نمیتوان باور کنم که اسکندر گفته باشد که مردم آنجا از مردم من بیشتر میفهمند، چون یونان مهد و زادگاه فلسفه است
از آن گذشته، ملتی که در آن زمان فهمشان بالاتر بود، نباید الان وضعشان این باشد

نازخاتون
27th September 2012, 05:00 PM
در حال حاضر هر دو این تفکرات بر کشور ما و اوضاع کنونی مملکت ما غالب هست .... و هر دو جمله در کشور ما مصداق یافته است ....[tafakor]

م.محسن
27th September 2012, 05:04 PM
حیف که هنوز سرم به تنم زیادی نکرده وگرنه ...

PersianTelecom
27th September 2012, 05:09 PM
مصداق این حرف اوضاع فعلی مملکت ما میباشد و بس .........

mozhgan.z.1368
27th September 2012, 05:21 PM
دقیق اشاره داره به زمانی که کوروش ما در جهان فرمانداری میکرد و عامل شادی در جهان بود ولی بعد ان گروهی این فرهنگ غنی ما را از بین بردند و کتابهای ما را که برای ایندگان ما بود به اتش کشیدند

باستان شناس
27th September 2012, 08:44 PM
معذرت میخام من مخالف این حرفام، اسکندر درسته چموش و سرکش بود اما تا حدودی فیلسوف بود و شاگرد ارسطو بود و از ابتدا تحت تعلیم ارسطو بود. و تا اون جایی که درمورد ارسطو مطالعه کرده ام اصلا نمیتوانم باور کنم که چنین مشاوره ای داده باشد.
تمام نیت اسکندر از حمله به ممالک ایجاد یک حکومت واحد در دنیا بود نه قدرت طلبی صرف، و هیچ وقت نمیتوان باور کنم که اسکندر گفته باشد که مردم آنجا از مردم من بیشتر میفهمند، چون یونان مهد و زادگاه فلسفه است

سلام دوست عزیز

وضعیت فعلی امروز ملتی که شما ازش نام می برید نیکان ما هستند و اجداد ما و اینکه این خود ما هستیم شرایط اینده خودمون رو رقم خواهیم زد ....مثلا من الان هر کاری کردم در اینده خواهم دید ...

وضعیت فعلی هم دقیقا مصداقش همینه ...

در مورد اسکندر مقدونی هم شما دچار بزرگ نمایی شدید دوست عزیز ایشون اصلا دنبال ایجاد یک حکومت واحد در دنیا نبودند
اصلا دنیای ایشون فقط انتقام از هخامنشیان بود و بس و لطفا تاریخ رو مطالعه کنید

در حین مستی و تحت تاثیر یک زن که در مستی با وی بوده مشعل برداشت و تخت جمشید رو اتش زد
( ادمی که دنبال ایجاد حکومت واحد در دنیاست اینگونه به نظرتون عمل می کند) ؟؟؟؟

متاسفانه اسکندر مقدونی فقط و فقط قدرت طلب بود و دنبال تخریب مناطق تحت تسلط هخامنشی
و اینکه فیلسوف بود در ان شبهه هست
( شاید درس فلسفه خونده باشد ولی هر کسی فلسفه خوند و شاگرد ارسطو بود ایا فیلسوف نامیده میشه ) !! ؟؟؟

یونان زادگاه فلسفه هست ولی زادگاه مهد تمدن اون روزگاران نبوده است...

لطفا تاریخ رو بهتر و با چشمان باز مطالعه بفرمایید ....

حالا هر کسی غیر از ارسطو هم بوده مشاورهای به اسکندر داده که مخرب ترین وضعیت یک ملت رو درش رقم زده است ....
کشتن و اتش زدت کتاب ها و تجاوز به زنان و کودکان .....

مرگ یک کشور همیناست .....

باستان شناس
27th September 2012, 08:46 PM
مي گويند اسکندر قبل از حمله به ايران درمانده و مستأصل بود.

از خود مي پرسيد که چگونه بايد بر مردمي که از مردم من بيشتر مي فهمند حکومت کنم ؟

يکي از مشاوران مي گويد :

اما ظاهراً يکي ديگر از مشاوران (به قول برخي، ارسطو) پاسخ مي دهد :

«نيازي به چنين کاري نيست .

از ميان مردم آن سرزمين، آنها را که نميفهمند و کم سوادند، به کارهاي بزرگ بگمار .

آنها که ميفهمند و باسوادند، به کارهاي کوچک و پست بگمار .

بي سوادها و نفهم ها هميشه شکرگزار تو خواهند بود و هيچگاه توانايي طغيان نخواهند داشت .

فهميده ها و با سوادها هم يا به سرزمينهاي ديگر کوچ مي کنند يا خسته و سرخورده ،

عمر خود را تا لحظه مرگ ، در گوشه اي از آن سرزمين در انزوا سپري خواهند کرد...».

مرگ یک تمدن در چند دستور و مشورت گفته شده است خیلی کوتاه و مختصر ولی کارساز و مخرب

کتابهايشان را بسوزان. بزرگان و خردمندانشان را بکش و دستور بده به زنان و کودکانشان تجاوز کنند».

و

مابقی که تخریب یک تمدن رو تضمین میکند ....

بلدرچین
27th September 2012, 10:07 PM
این حرف پایه تاریخی داره؟
مرسی[tafakor]

باستان شناس
27th September 2012, 10:13 PM
این حرف پایه تاریخی داره؟
مرسی[tafakor]

بله پایه تاریخی دارد و همین روند در دوران مغولان هم در ایران ادامه یافت و همچنین در زمان تسلط اعراب بر ایران ....

در دوران مغولان ( تیموریان و غزنویان و ...)

somayehfaridi
27th September 2012, 10:50 PM
سلام دوست عزیز

وضعیت فعلی امروز ملتی که شما ازش نام می برید نیکان ما هستند و اجداد ما و اینکه این خود ما هستیم شرایط اینده خودمون رو رقم خواهیم زد ....مثلا من الان هر کاری کردم در اینده خواهم دید ...

وضعیت فعلی هم دقیقا مصداقش همینه ...

در مورد اسکندر مقدونی هم شما دچار بزرگ نمایی شدید دوست عزیز ایشون اصلا دنبال ایجاد یک حکومت واحد در دنیا نبودند
اصلا دنیای ایشون فقط انتقام از هخامنشیان بود و بس و لطفا تاریخ رو مطالعه کنید

در حین مستی و تحت تاثیر یک زن که در مستی با وی بوده مشعل برداشت و تخت جمشید رو اتش زد
( ادمی که دنبال ایجاد حکومت واحد در دنیاست اینگونه به نظرتون عمل می کند) ؟؟؟؟

متاسفانه اسکندر مقدونی فقط و فقط قدرت طلب بود و دنبال تخریب مناطق تحت تسلط هخامنشی
و اینکه فیلسوف بود در ان شبهه هست
( شاید درس فلسفه خونده باشد ولی هر کسی فلسفه خوند و شاگرد ارسطو بود ایا فیلسوف نامیده میشه ) !! ؟؟؟

یونان زادگاه فلسفه هست ولی زادگاه مهد تمدن اون روزگاران نبوده است...

لطفا تاریخ رو بهتر و با چشمان باز مطالعه بفرمایید ....

حالا هر کسی غیر از ارسطو هم بوده مشاورهای به اسکندر داده که مخرب ترین وضعیت یک ملت رو درش رقم زده است ....
کشتن و اتش زدت کتاب ها و تجاوز به زنان و کودکان .....

مرگ یک کشور همیناست .....

دوست عزیز من نمیگم تاریخ دان هستم، ولی تا جایی مطالعه کردم که وقتی مطلبی را میشنوم یا میبینم بدانم که باور کردنی هست یا نیست، اگر بخواهم بحث را ادامه بدم کار به جاهای باریک میرسد، بنابراین طبق معمول چند صد ساله سکوت اختیار میکنم. وگرنه زبان سرخ سر سبز را به باد میدهد.
در مورد هخامنشیانم زیاد مطالعه کردم

باستان شناس
27th September 2012, 10:55 PM
دوست عزیز من نمیگم تاریخ دان هستم، ولی تا جایی مطالعه کردم که وقتی مطلبی را میشنوم یا میبینم بدانم که باور کردنی هست یا نیست، اگر بخواهم بحث را ادامه بدم کار به جاهای باریک میرسد، بنابراین طبق معمول چند صد ساله سکوت اختیار میکنم. وگرنه زبان سرخ سر سبز را به باد میدهد.
در مورد هخامنشیانم زیاد مطالعه کردم

زمینه مطالعاتی خودتون رو بیان بفرمایید ....چرا سرتون به باد بره عزیز ....؟؟

حرفا در صورتی که منطقی بیان بشه نیازی به سکوت اختیار کردن نیست .....

اسکندر از روی کینه و دشمنی با هخامنشیان تخت جمشید رو اتش زد این اشتباه هست یا دروغ تاریخی ؟ شواهد این مطلب به روشنی نمودار است ....

و اینکه تاریخدان مانند هردوت با کینه و بعض صحبت میکند و او از نظر خود مورخان غربی معتبر نیست ....

ونوس64
27th September 2012, 11:04 PM
منظور شما از "مصداق" این حرف چیست، چیست؟
چون مصداق و معنی و مفهوم و تفسیر و تأویل و . . . همهچیزش مشخص است

- - - به روز رسانی شده - - -

منظور شما از "مصداق" این حرف چیست، چیست؟
چون مصداق و معنی و مفهوم و تفسیر و تأویل و . . . همهچیزش مشخص است

MJA70
27th September 2012, 11:38 PM
از قدیم گفتن چو دانی وپرسی سوالت خطاست
دیگه الان مثل قدیم نیست که مردم از چیزی سر درنیارنو بشه پیچوندشون
ولی حیف که الان مثل اون موقع کسی مثل ارسطو مشاور نیست...

رضوس
28th September 2012, 01:55 AM

اسکندر از روی کینه و دشمنی با هخامنشیان تخت جمشید رو اتش زد این اشتباه هست یا دروغ تاریخی ؟ شواهد این مطلب به روشنی نمودار است ....

و اینکه تاریخدان مانند هردوت با کینه و بعض صحبت میکند و او از نظر خود مورخان غربی معتبر نیست ....
فک کنم یه دروغ تاریخیه؟؟

SaSaMc2
28th September 2012, 05:55 AM

سلام...[golrooz]

توي تموم دنيا يوناني ها رو اول به دروغ گويي و خيال پردازي و پياز داغ اضافه ميشناسن...

اسكندر معروفترين اوباش تاريخ هست...

و بزرگترين آسيب رو به بشريت رسوند...

تموم لشگرش هم از وحشيان تشكيل داد...

و بي قيدي طمع، اون وحشيا قدرت لشكرش بود...

شوكران تو روحش...

مهناز345
28th September 2012, 09:48 AM
[tashvigh][tashvigh] همین کار که الان هم انجام می دن!!!!!!!!!!!!!!!!!!

somayehfaridi
28th September 2012, 10:05 AM

ممنون که به هرودوت اشاره کردید، همون هرودوت که مورخان قبولش ندارن، هخامنشیان را کلی مدح و ستایش کرده، اگر راست است، همش راست است، اگر دروغ است همه اش دروغ است.
اتفاقا تو این زمان حرفای منطقی است که سر را به باد میده

میلاد صفری
28th September 2012, 11:38 AM
سلام راستش مصداق حرفش به نظر من انتقاد به شیوه ی اداره ی کشورها داره حالا من نمیتونم مثال بزنم ولی دقت کنید مثالش واضح هست

بسول
28th September 2012, 12:39 PM
هر دوتاش یه کشورو از پا در میاره این بلا از جان ما دور باد اسکندر ها نابود باد

somayehfaridi
28th September 2012, 03:26 PM
مرگ یک تمدن در چند دستور و مشورت گفته شده است خیلی کوتاه و مختصر ولی کارساز و مخرب

کتابهايشان را بسوزان. بزرگان و خردمندانشان را بکش و دستور بده به زنان و کودکانشان تجاوز کنند».

و

مابقی که تخریب یک تمدن رو تضمین میکند ....

میتونم یه سوال ازتون بپرسم؟
کتاب یه کلمه عربی هست، و بعد از حمله اعراب به ایران و حکومت آنها در ایران وارد زبان فارسی شده
میخام بدونم قبل از آن، در فارسی به کتاب چی میگفتند؟
مثلا در برخی کشورهای نزدیک استوا کلمه ای برای باران ندارند!!!!!!!!
کتاب در زبان فارسی چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رضوس
28th September 2012, 11:59 PM
میتونم یه سوال ازتون بپرسم؟
کتاب یه کلمه عربی هست، و بعد از حمله اعراب به ایران و حکومت آنها در ایران وارد زبان فارسی شده
میخام بدونم قبل از آن، در فارسی به کتاب چی میگفتند؟
مثلا در برخی کشورهای نزدیک استوا کلمه ای برای باران ندارند!!!!!!!!
کتاب در زبان فارسی چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما منبعی داری که اینو اثبات کنه؟؟؟؟
چرا برعکسشو فک نکنیم؟؟
شاید این کلمه از ایران رفته اونجا آخه اونجا علم و ادب و کتاب که به اندازه ما نداشتن که

somayehfaridi
29th September 2012, 12:40 AM
شما منبعی داری که اینو اثبات کنه؟؟؟؟
چرا برعکسشو فک نکنیم؟؟
شاید این کلمه از ایران رفته اونجا آخه اونجا علم و ادب و کتاب که به اندازه ما نداشتن که

اختیار دارید جناب
فکر زیادی لازم نیست، برای اینکه بدانید یک کلمه مال کدام زبانه باید رجوع کنید به ریشه های آن کلمه (کتبَ، یکتب، کتابت، مکتوب، کاتب، کتاب، یکتبون....................).
این کلمه در زبان عربی ریشه دارد، نه در زبان فارسی. ادبیات عرب غنی تر از آن است که فعلی از یک زبان دیگر وارد آن شود. البته کلمه جامد میتواند وارد شود اما فعل اگر نگوییم اصلا وارد نشده میتوانیم بگوییم امکانش بسیاربسیار کم است. مثلا یخ کلمه فارسی است که وارد زبان عربی شده اما یک کلمه جامد نه به زبان مقصد لطمه میزند و نه موجب فضیلت برای زبان مبدا می شود.
در مورد علم و ادب عرب هم بی انصافی نکنید، البته علمش که نه، علم به اون صورت نداشتند. ولی درمورد ادبش خیلی بی انصافی میکنید. ادبیات عرب شهره دنیاست مخصوصا در اون زمان، عربها حتی حرفای معمولیشونو با شعر میگفتند. اصلا همین ادبیات غنی عرب باعث شده که قرآن از لحاظ ادبی هم معجزه شناخته بشه. چون ادبیاتشون قوی بود خدا هم یه زرنگی کرده کتابشو ادبی گونه فرستاده که دهن همه رو ببنده.
و عرب تنها قومی در جهان است که دینش را با کتاب و ادبیات به جهان معرفی کرده، معجزه عیسی زنده کردن مردگان بود، معجزه ابراهیم کشتن و له کردن پرنده و دوباره زنده کردن آن بود، معجزه موسی عصای اژدها بود و..... اما معجزه پیامبری که از میان اعراب برخاسته بود، کتابش بود، یعنی ادبیات.
اینکه میگویید چرا برعکسشو فکر نکنیم؟؟ برمیگردد به تعصب شما
ما در هر حال باید درست فکر کنیم، چه برعکس باشد چه نباشد.

چامه
29th September 2012, 07:30 AM
دومی نتنها افراد رو مطیع میکنه روشیه که راه اعتراض رو هم میبنده
اما اولی مردم ویرانی رو به چشم میبینند وساکت نمیشند (شاید) گرچه خیلی از مردم می بینند و حرفی نمی زنند

باستان شناس
2nd October 2012, 06:03 PM
اختیار دارید جناب
فکر زیادی لازم نیست، برای اینکه بدانید یک کلمه مال کدام زبانه باید رجوع کنید به ریشه های آن کلمه (کتبَ، یکتب، کتابت، مکتوب، کاتب، کتاب، یکتبون....................).
این کلمه در زبان عربی ریشه دارد، نه در زبان فارسی. ادبیات عرب غنی تر از آن است که فعلی از یک زبان دیگر وارد آن شود. البته کلمه جامد میتواند وارد شود اما فعل اگر نگوییم اصلا وارد نشده میتوانیم بگوییم امکانش بسیاربسیار کم است. مثلا یخ کلمه فارسی است که وارد زبان عربی شده اما یک کلمه جامد نه به زبان مقصد لطمه میزند و نه موجب فضیلت برای زبان مبدا می شود.
در مورد علم و ادب عرب هم بی انصافی نکنید، البته علمش که نه، علم به اون صورت نداشتند. ولی درمورد ادبش خیلی بی انصافی میکنید. ادبیات عرب شهره دنیاست مخصوصا در اون زمان، عربها حتی حرفای معمولیشونو با شعر میگفتند. اصلا همین ادبیات غنی عرب باعث شده که قرآن از لحاظ ادبی هم معجزه شناخته بشه. چون ادبیاتشون قوی بود خدا هم یه زرنگی کرده کتابشو ادبی گونه فرستاده که دهن همه رو ببنده.
و عرب تنها قومی در جهان است که دینش را با کتاب و ادبیات به جهان معرفی کرده، معجزه عیسی زنده کردن مردگان بود، معجزه ابراهیم کشتن و له کردن پرنده و دوباره زنده کردن آن بود، معجزه موسی عصای اژدها بود و..... اما معجزه پیامبری که از میان اعراب برخاسته بود، کتابش بود، یعنی ادبیات.
اینکه میگویید چرا برعکسشو فکر نکنیم؟؟ برمیگردد به تعصب شما
ما در هر حال باید درست فکر کنیم، چه برعکس باشد چه نباشد.

سلام دوست عزیز

من ایجاد کننده تاپیک هستم و مدیریت تاپیک رو بر عهده دارم لطفا به حاشیه پرداخته نشود لطفا پست اول رو مطالعه بفرمایید در مورد موضوع مورد بحث نظرگزاری داشته باشید .

عرفان سلیم زاده
3rd October 2012, 10:49 AM
مصداق این حرف اینه که ارسطو تفاوت بین یک نخبه و یک فرد معمولی رو میدونسته. یک نخبه همیشه کسیه که انتخاب می کنه. اما یک ادم عادی کسیه که همیشه پیروی می کنه. تنها اسلحه ای که هر قدرتی ازش میترسه وجود افرادی با قدرت و اراده انتخاب کردنه. من یه شخصه کسی ام که انتخاب می کنه و هیچ وقت فردی نبودم که پیروی کنم. مگر این که به انتخاب خودم از چیزی پیروی کرده باشم. به غیر از این چنان دچار افسردی که ندامت میشم که ممکنه دست به خودکشی بزنم. همین.

باستان شناس
3rd October 2012, 11:20 AM
فک کنم یه دروغ تاریخیه؟؟

آتش سوزی در تخت جمشید و تخریب کاخ های تخت جمشید به دست اسکندر یک حقیقت محض تاریخی می باشد و شواهدی بسیاری در خود تخت جمشید وجود دارد .

اثار سوختگی بسیاری در کاخ های این مجموعه به وضوح دیده می شود و وسعت آتش به قدری بوده که الواح خامی که هنوز خام بودن پخته شده بودن ....تایید مورخان بسیاری !

رضوس
3rd October 2012, 01:41 PM
آتش سوزی در تخت جمشید و تخریب کاخ های تخت جمشید به دست اسکندر یک حقیقت محض تاریخی می باشد و شواهدی بسیاری در خود تخت جمشید وجود دارد .

اثار سوختگی بسیاری در کاخ های این مجموعه به وضوح دیده می شود و وسعت آتش به قدری بوده که الواح خامی که هنوز خام بودن پخته شده بودن ....تایید مورخان بسیاری !
اصلا تردیدی در سوختنش نیست
اون قسمتش که گفتید بر اثر نفرتی که از هخامنشی ها داشته رو میگم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد