PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جدول تناوبی پر اشکال کتاب درسی سال دوم دبیرستان(تالیف جدید)

1=1+1
23rd September 2012, 07:45 PM
جدول تناوبی امسال توی کتاب سال دوم دبیرستان سه تا عنصر به عنوان مایع معرفی کرده.
برم و جیوه و گالیم.
یعنی واقعا گالیم مایع شده؟؟؟

بعد اگه به جدول نگاه کنید یه خط قرمز هم سمت راست جدول کشیده شده که یه سری عناصر رو جدا کرده.این خط واسه چیه دقیقا؟؟؟؟

در مورد اکتنید ها و لانتلنید ها هم باید بگم که توی جدول هر دو عنصر لانتان و اکتینیم را جزو این دو گروه حساب کرده اند و در عوض دو عنصر لوتسیم و لارنسیم را با اعداد اتمی 71 و 103 از دو ستونه پایین جدول خارج کرده و به جدول اصلی منتقل کرده اند. میشه بگین دلیلش چیه؟؟؟؟

و امسال اگه دقت کنید تعداد شبه فلز ها از شش تا به هشت تا تغییر کرده چرا؟؟؟؟

ممنون میشم جوابم رو بدین.

reza-1369
23rd September 2012, 07:57 PM
جدول تناوبی امسال توی کتاب سال دوم دبیرستان سه تا عنصر به عنوان مایع معرفی کرده.
برم و جیوه و گالیم.
یعنی واقعا گالیم مایع شده؟؟؟

بعد اگه به جدول نگاه کنید یه خط قرمز هم سمت راست جدول کشیده شده که یه سری عناصر رو جدا کرده.این خط واسه چیه دقیقا؟؟؟؟

در مورد اکتنید ها و لانتلنید ها هم باید بگم که توی جدول هر دو عنصر لانتان و اکتینیم را جزو این دو گروه حساب کرده اند و در عوض دو عنصر لوتسیم و لارنسیم را با اعداد اتمی 71 و 103 از دو ستونه پایین جدول خارج کرده و به جدول اصلی منتقل کرده اند. میشه بگین دلیلش چیه؟؟؟؟

و امسال اگه دقت کنید تعداد شبه فلز ها از شش تا به هشت تا تغییر کرده چرا؟؟؟؟

ممنون میشم جوابم رو بدین.

میشه جدول بیارید؟؟؟؟؟؟

1=1+1
23rd September 2012, 09:25 PM
ببخشید کیفیتش کمه
مجبور شدم کمش کنم اخه اپ نمیشد [shaad]

mont
2nd December 2012, 01:21 PM
دانش پژوه عزیز:
به علت نزدیک بودن دمای ذوب گالیم به دمای اتاق می توان فرض کرد که گالیم در دمای 25-30سانتی گراد به صورت مایع ظاهر میشود.
علاوه بر این این خط قرمز نشانه ای از حضور عناصر شبه فلز میباشد.
لزوما این ها معیار نیست بلکه سلیقه هم در آن دخیل است.
و من الله توفیق...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد