PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پورت سريال

noshin156
15th September 2012, 02:45 PM
سلام
من يه قطعه الكترونيكي دارم كه وقتي يه كاري انجام ميده يه مقداري رو روي پورت قرار ميده
ولي زمان قرار دادنش روي پورت مشخص نيست.
به همين خاطر خيلي ازداده ها از دست ميرن و من آنها را گم ميكنم
من نميتونم هميشه پورت رو بخوم فقط در زمان هاي مشخصي اين امكان وجود دارد
من ميخوام روي پورت سريالم بافر بذارم
يعني به پورت گوش كنه هر وقت داده اي روي پورت اومد اون رو بخونه ودر يك آرايه قرار بده و بعد من از روي اون ارايه داده ها رو بخونم

لطفا كمكم كنيد با تشكر

emer62304
19th September 2012, 02:39 PM
بیشتر باید توضیح بدی.
اطلاعات به میکرو فرستاده میشه؟ و میکرو AVR هست؟
از چه نرم افزاری استفاده میکنی؟

به هرحال اگه از AVR استفاده میکنی و برنامه میکرو هم با بسکام مینویسی از دستورهای زیر استفاده کن

Config Serialout = Buffered , Size = 20

Config Serialin = Buffered , Size = 20

اگه بیشتر توضیح بدی قطعا بیشتر میتونم کمکت کنم.

elektronic2012
22nd September 2012, 07:15 PM
به نظر من اگه برنامتو با + c بنویسی خیلی بهتره بعدشم باید از قطعه مطمعن بشی که حتما یه مدار آماده سازی سیگنال داشته باشی تا بتونه سیگنال یا دیتایی که خروجیه رو تنظیم کنه تا اونی رو که می خوای بزاره
البته خیلی نگران مدارش نباش چون اگر هم قطعه اونی رو که می خوای نداشت توی اینترنت هم سرچ کنی یا کتاب اندازه گیری الکتریکی یا مدار هایی که با 741 ساخته می شه استفاده کنی
آخرشم با c توی avr برنامشو بنویسی اگرم برنامه نویسی بلد نبودی توی اینترنت برنامه های مختلفو تست کن که مدارس به کاربرد مدارت نزدیکه

noshin156
23rd September 2012, 11:32 AM
يك برد الكترونيكي هستش كه من با استفاده از پورت سريال ازش داده مي گيرم و در نرم افزار mfc داده ها رو تحليل مي كنم
حالا مشكل اينجاست كه زمان ارسال داده ها روي پورت مشخص نيست و من هم نمي تونم دائما پورت رو بخونم براي همين خيلي از داده هاي من گم ميشند و من از دستشون ميدم
ميخوام روي پورتم يه بافر قرار بدم كه هر وقت چيزي روي پورت قرار گرفت داخل اون قرار بگيره و بعد من هر وقت فرصت كردم داده رو از پورت بخونم و تحليلش كنم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد