PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اکبر القراء از نگاه رهبر انقلاب

kamanabroo
11th March 2009, 04:58 AM
اکبر القراء از نگاه رهبر انقلاب

خداى متعال، ملت ما را كه یك حركت و یك مجاهدت كردند، هزاران پاداش داد. یكى از نعم همین است كه الحمدللَّه جو، جو قرآنى است. من یادم مى‏آید كه در سابق، بعضى از این موجهاى رادیویى را با زحمت پیدا مى‏كردم. رادیوهاى مصر را باز مى‏كردم و با زحمت آن را مى‏شنیدم. ما رفیقى داشتیم - خدا رحمتش كند - او به مصر رفته بود، چند ماه در آن‏جا مانده بود و نوارهاى ابوالفتاح، شیخ مصطفى اسماعیل و محمّد رفعت و امثال آنان را به این‏جا آورده بود. مخصوصاً من از نوار ابوالفتاح خیلى خوشم مى‏آمد؛ آن را گوش مى‏كردم. بعدها هم با صداى شیخ مصطفى اسماعیل آشنا شدم. بعد كه شیخ مصطفى اسماعیل را شناختم، بقیه یادم رفت.

http://img.tebyan.net/big/1387/07/2391407812002312462548135143178161199202116.jpg

صداى شیخ مصطفى اسماعیل، خیلى فوق‏العاده بود
صداى شیخ مصطفى اسماعیل، خیلى فوق العاده بود. این را هم بگویم كه الان در ایران، میل عمومى به طرف شیخ مصطفى اسماعیل است. یعنى قرّاى ما، حتماً روى سبك قرائت شیخ مصطفى اسماعیل تمرین دارند و روى دیگران كمتر. اعتقادم این است كه این حركت، از مشهد و از دستگاه ما شروع شد. در تهران، هیچ‏كس غیر از عبدالباسط را نمى‏شناخت. من یك وقت كه به تهران آمده بودم، فقط عبدالباسط مطرح بود. جاهاى دیگرهم كه مى‏رفتیم، فقط عبدالباسط را مى‏شناختند.
ما در مشهد، نوار شیخ مصطفى اسماعیل را داشتیم. یكى از دوستانم مى‏خواست به مسافرت برود، من گفتم كه هرچه توانستى، نوار شیخ مصطفى اسماعیل پیدا كن و بیاور. او هم رفت و چند نوار از نوارهاى بسیار خوب شیخ مصطفى اسماعیل را آورد. من آنها را به آقاى مرتضى فاطمى - كه در آن وقت نوارهاى ما را تكثیر مى‏كرد - دادم، تا تكثیرشان كند. او هم همین كار را كرد و نوارها را به این چند نفرى كه از تهران آمده بودند، داد. در نتیجه، همه‏ى نوارها به طرف تهران سرازیر گردید و شیخ مصطفى اسماعیل شایع شد.
انصافاً هم چیز عجیبى بود. نمى‏دانم شما با صداى شیخ مصطفى اسماعیل آشنا هستید؟ خیلى فوق‏العاده است. او سوره‏ى هود، سوره‏ى بقره و آیات داوود و جالوت را خوانده بود، كه انصافاً خیلى عالى و فوق‏العاده بود.

بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تودیع با قاریان مصری: استاد شحات محمّد انور و استاد محمّد بسیونى‏، 1/12/1369
تنظیم برای تبیان: شکوری

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد