PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر لاريجاني: سوال مبطل روزه از من نپرسيد

diamonds55
15th September 2008, 02:24 PM
نخستين نشست رسمي رييس مجلس با خبرنگاران پارلماني با ضيافت افطار و با حضور خانواده شهداي اصحاب رسانه به منظور تقدير از خبرنگاران البته با 40 روز تاخير، برگزار شد. همين تاخير هم محملي براي ارايه انتقادات خبرنگاران از مجلس در اين نشست را فراهم آورد.

لاريجاني پس از پايان مراسم نيز در حلقه اي که خبرنگاران در گرداگرد او ايجاد کرده بودند، گرفتار شد. وي در پاسخ به سوال خبرنگاري گفت که اين سوالات شما مبطل روزه است و نمي توانم به آن پاسخ دهم.
**برخي از خبرنگاران در اين مراسم به بيان مشکلات فراروي خبرنگاران پارلماني براي پوشش اخبار قوه مقننه پرداختند.
يک خبرنگار نسبت به استفاده از کلمات سنگين از زبان رييس مجلس که کمتر مورد استفاده قرار مي گيرد و بيشتر مربوط به فلاسفه است انتقاد کرد و از وي خواست کمتر از اينگونه کلمات استفاده کند.
اين خبرنگار خطاب به لاريجاني اظهار داشت: شما در نطق هاي خود از کلمات ثقيل استفاده مي کنيد که اين براي خبرنگاراني که مي خواهند خبر را آسان و با سرعت مخابره کنند، مشکلاتي ايجاد مي کند.
البته لاريجاني پس از پايان مراسم به خبرنگار مذکور گفت که اگر نمي رسيد خبرها را سريع ارسال کنيد نيروي کمکي بياوريد.
لاريجاني در پاسخ به درخواست اين خبرنگار گفت: من به اين ادبيات عادت کرده ام اما اکنون که شما مي خواهيد، سعي مي کنم که از کلمات سنگين کمتر استفاده کنم.
**برخي از خبرنگاران نسبت به دير برگزار شدن ديدار مشترک با خبرنگاران انتقاد کردند. يکي از خبرنگاران در اين باره گفت: انتظار داشتيم که اين جلسه در روز خبرنگار برگزار شود. برخي از خبرنگاران به اين تاخير اعتراض داشتند و به همين خاطر در نشست امشب حاضر نشدند.
**خبرنگار ديگري به لاريجاني گفت: از شما که انسان فرهيخته اي هستيد و مناسبت هاي روزهاي مختلف را به ياد داريد، انتظار مي رفت که روز خبرنگار را به ياد داشته باشد و در نطق خود در روز 17 مرداد، اين روز را يادآوري کرده و تبريک بگوييد.
لاريجاني در پاسخ اين خبرنگار باز هم با ادبيات خاص خود گفت: در عالم شوريدگي گاهي از اين فرصت سوزي ها پيش مي آيد. البته مسايل مهم تري هم وجود دارد که شما خبرنگاران بايد به آن بپردازيد و اينگونه مسايل پيش پا افتاده است.
**عده اي از خبرنگاران هم از رييس مجلس خواستند تا امکان مصاحبه مطبوعاتي را در فواصل زماني مشخص براي خبرنگاران فراهم کند.
لاريجاني با تبسمي گفت: تصور من اين بود که صاحب نظران زيادي در مجلس هستند که مي توانند درباره مسايل مختلف اظهار نظر کنند و اگر من حرفي بزنم، تکرار همان حرف ها خواهد بود.
رييس مجلس به خبرنگاران قول داد که مصاحبه هاي مطبوعاتي و حتي اختصاصي به رسانه ها را در دستور کار خود قرار دهد.
**يکي از خبرنگاران خطاب به رييس مجلس گفت: تعداد تذکرهاي شفاهي نمايندگان در هر جلسه بسيار زياد است، طوري که خبرنگاراني که اخبار مربوط به صحن جلسه را مخابره مي کنند، مجبورند بيشتر وقت خود را به تذکرات نمايندگان اختصاص دهند.
لاريجاني در پاسخ گفت: اين تذکرات نشانه شور و هيجان و پويايي مجلس است. شما مي توانيد چند خبرنگار را براي صحن بياوريد تا خبرها را پوشش دهد. نمي توان جلوي تذکرات نمايندگان را گرفت.
**پس از پايان جلسه، خبرنگاران، سعي کردند تا سوالات خود درباره مسايل روز کشور را از رييس مجلس بپرسند که اين موضوع تا هنگام اذان مغرب ادامه يافت.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد