PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث خواستگاری دخترها از پسرها؟؟...

sahar19
12th September 2012, 05:11 PM
بله یا نه؟
http://www.uc-njavan.ir/images/l4kxfcfrz5pc2iv6x2nv.jpg

اگر دخترها از پسرها خواستگاری کنن خوبه یا بد؟؟؟؟چرا؟؟؟؟
ایا الان هم این اتفاق میوفته؟واگر بله چرا؟؟
آیا وقوع این اتفاق رو باید به عنوان یه آسیب اجتماعی درنظر گرفت؟
.....

mamadshumakher
12th September 2012, 05:41 PM
ممنون از طرح موضوع خوبتون.دقیقا چند روز قبل میخوام این موضوع رو طرح کنم.

تو یک جمله باید بگم :این کار توسط یک رابط مطمئن و با حفظ حیا و شعور و حرمت و اصول خاص خودش هیچ عیبی نداره

آسد مرتضي
12th September 2012, 05:50 PM
سلام
به نظر من اگر دختر از دوچیز مطمئن باشه میتونه این کار رو بکنه: 1- طرف مقابلش اون رو دوست داره -2- به نظرش اون بهترین شخص برا زندگیش میتونه باشه

Outta_Breathe1020
12th September 2012, 06:15 PM
داستان ازدواج خدیجه با پیامبر چنین است که محمد ابتدا در کاروان‌های تجاری او کار می‌کرد و او از امانتداری و کاردانی پیامبر خوشش آمده بود. و گفته می‌شود این خدیجه بوده‌است که از محمد خواستگاری کرده‌است.

و در برخی روایات آمده است که مراسم خواستگاری با حضور عموی محمد ، ابوطالب و ورقة بن نوفل پسر عموی خدیجه که مردی دانشمند و گریزان از پرستش بت ها بود، انجام شد. پس از خواندن خطبه عقد توسط ابوطالب ، محمد (ص) از جای برخاست و آماده رفتن شد. در این هنگام حضرت خدیجه به ایشان عرض کرد: ' إلی بیتک فبیتی بیتک و أنا جاریتک ' به سوی خانه خود بیایید که خانه من خانه شما و خودم خدمتکار شمایم.مطالب دیگه هم هست که براتون بزارم اما خب نهایت همش همینه!
به نظرم گویاست که این امر ممکنه و اشکالی هم ایجاد نمیکنه!(برای کسانی که پیامبر(ص) و دینش رو قبول دارن.)

اما به نظر من شرایط خاصی میخواد!
اما واقعیت خیلی مطمئن نیستم چه شرایطی...

اگر دختر از دوچیز مطمئن باشه میتونه این کار رو بکنه: 1- طرف مقابلش اون رو دوست داره -2- به نظرش اون بهترین شخص برا زندگیش میتونه باشه

اگه واقعا طرف مقابل دوسش داره چرا خواستگاری از طرف اون انجام نمیشه؟![tafakor]

elinaaa
12th September 2012, 06:27 PM
به نظرم همونطور که دوستان گفتن باید یه شرایط خاصی برای اینکار به وجود بیاد ولی من خودم اصلا خواستگاری یه دختر از یه پسرو اونم به طور مستقیم قبول ندارم چون اولا اینکه این موضوع حداقل تو جامعه ما جا نیافتاده بعدشم اینکه در بسیاری از موارد اینکار عواقب خوبی نداره.... گرچه استثنا همیشه وجود داره ولی به طور کلی از نظر من کار درستی نیست....

وحید 0319
12th September 2012, 06:35 PM
سلام...با نظر دوستان موافقم
این کار از دختری که این کارو میکنه
1.صداقتشو میرسونه
2.یعنی واقعا دوستت دارم....جدی میگم واقعا ...شوخی هم نمیکنم
3.دختری که اینگارو میکنه .....ممکنه فقط با دلش این کارو کنه .....اگه اینجوری باشه ...ممکنه صدمه ی جبران ناپذیر بخوره
4.ممکنه دختر بگه وخانوادش قبول کنن ....یا قبول نکنن ....قبول نکردن چه پیامدی داره....؟؟
واز طرف پسر
ممکنه واقعا این دخترو دوست داشته باشه وقبول کنه
2.ممکنه این پسر سو استفاده کنه .....منظور بدی ندارما دارم شرایط این کارو میگم
3.بعدا ممکنه پسر قبول کنه ...و خانوادش هم همینطور.....
4.بعدا ممکنه پسر قبول کنه ...ولی خانوادش نه!اون موقع باید چه کار کرد؟؟
امیدوارم .....مفید باشه

mamadshumakher
12th September 2012, 06:56 PM
اصلا خواستگاری یه دختر از یه پسرو اونم به طور مستقیم قبول ندارم

افرین.درستش همینه.من همون اول گفتم.رابط.
بخوام مثال بزنم که چجور جوی باید حاصل بشه باید اینجوری گفت:

دختر یا خانواده ی دختر باید به یک شخص مطمئن بگن که در صورت خواستگاری فلان پسر ازش جواب اونا اوکی هست.
اونوقت اون شخص مطمئن باید پیگیری کنه که
1:ایا اون پسر قصد ازدواج داره؟
2:ایا شخص خاصی رو مد نظر داره؟
با دونستن این موضوع که پسر قصد ازدواج داره و کسیو مد نظر نداره باید به گوش پسر رسوند که نظرش درباره ی فلان دختر چیه؟اگه منو من کرد یجوری باید بگیم اونا زیاد ازت بدشون نمیاد.
[nishkhand]

آسد مرتضي
12th September 2012, 06:56 PM
اگه واقعا طرف مقابل دوسش داره چرا خواستگاری از طرف اون انجام نمیشه؟![tafakor]
آها...سوال خوبی بود
بعضی پسرها تو بیان احساساتشون فلج اند ولی از رفتارشون میشه فهمید
اینجور پسرها به سختی میتونند از طرف مقابلشون مستقیم خواستگاری کنند و شاید به خاطر همین فلج بودن عشقشون رو از دست بدند

elinaaa
12th September 2012, 07:18 PM
آها...سوال خوبی بود
اینجور پسرها به سختی میتونند از طرف مقابلشون مستقیم خواستگاری کنند و شاید به خاطر همین فلج بودن عشقشون رو از دست بدند

بله درسته،بعضیا اینجوری هستن ولی بالاخره چی؟!منظورم اینه که خوب خیلیا ممکنه تو اینجور مواقع نتونن حرف دلشونو بزنن اما خواستگاری شوخی بردار نیست...اگه کسی امروز نتونه خواسته خودشو بیان کنه البته از راه درستش آیا فردا هم میتونه خواسته های دیگشو مطرح کنه؟فرض کنیم که اون دختر از احساس اون پسر با خبر شد ولی به خاطر حیا،غرور یا هر چیز دیگه ای پاپیش نذاشت اونوقت چی؟خوب بازم این عشق از بین میره...به نظرم افرادی که شما میگید اگه این مساله رو با خانواده در میون بزارن و از طریق اونها اقدام کنن مشکلی نخواهند داشت البته این نظر شخصیه منه نمیدونم تا چه حد درسته....

Outta_Breathe1020
12th September 2012, 08:04 PM
آها...سوال خوبی بود

لزومی نداره خود پسرهایی که تو بیان احساسشن مشکل دارن به نظر من در این موارد صحبت کنن!
پس پدر و مادر ( و یا حالا بقیه) برای چی هستن؟
به نظر من این دلیل نمیشه برای اینکه یه دختر بخواد خواستگاری کنه!

آسد مرتضي
12th September 2012, 08:17 PM
بله درسته،بعضیا اینجوری هستن ولی بالاخره چی؟!منظورم اینه که خوب خیلیا ممکنه تو اینجور مواقع نتونن حرف دلشونو بزنن اما خواستگاری شوخی بردار نیست...اگه کسی امروز نتونه خواسته خودشو بیان کنه البته از راه درستش آیا فردا هم میتونه خواسته های دیگشو مطرح کنه؟فرض کنیم که اون دختر از احساس اون پسر با خبر شد ولی به خاطر حیا،غرور یا هر چیز دیگه ای پاپیش نذاشت اونوقت چی؟خوب بازم این عشق از بین میره...به نظرم افرادی که شما میگید اگه این مساله رو با خانواده در میون بزارن و از طریق اونها اقدام کنن مشکلی نخواهند داشت البته این نظر شخصیه منه نمیدونم تا چه حد درسته....
تا حدودی حرف شما رو قبول دارم ولی خوب بحث ازدواج و خواستگاری یه ذره با بقیه خواسته ها متفاوته...شاید کسی بتونه تمام خواسته هاشو به راحتی بیان کنه جزئ این موضوع
یه مشکل دیگه این افراد هم اینه که شک دارن که طرف مقابل دوستشون داره یا نه و چون شک دارن و خجالتی هم هستن از کسی دیگه هم به سختی میخوان که برن از طرف مقابل بپرسه

- - - به روز رسانی شده - - -

تا حدودی حرف شما رو قبول دارم ولی خوب بحث ازدواج و خواستگاری یه ذره با بقیه خواسته ها متفاوته...شاید کسی بتونه تمام خواسته هاشو به راحتی بیان کنه جزئ این موضوع
یه مشکل دیگه این افراد هم اینه که شک دارن که طرف مقابل دوستشون داره یا نه و چون شک دارن و خجالتی هم هستن از کسی دیگه هم به سختی میخوان که برن از طرف مقابل بپرسه

BaAaroOoN
12th September 2012, 08:21 PM
لزومی نداره خود پسرهایی که تو بیان احساسشن مشکل دارن به نظر من در این موارد صحبت کنن!
موافقم
البته اینم بگم که اصولا پسرها فک میکنن برای پیدا کردن دختر زندگیشون باید تا کره ی ماه برن
پس ممکنه یه دختر خوب بیخ گوششون باشه و اصلا بهش توجه نکنن
چون به دنبال پیدا کردن یه دختر دست نیافتنی هستن.....
من اصصصصصلا خواستگاری دختر از پسر رو درست نمیدونم
این کار مخصوصا برای پسرهایی که جنبه ندارن حربه ی خوبی برای آزار دختر در آینده س
و چه بسا به حیا و حرمت اون دختر صدمه بزنه

آسد مرتضي
12th September 2012, 08:32 PM
شاید!!!!
ولی امروزه خواستگاری ها اینجوریه که معمولا پسر از این که طرف مقابلش نسبت بهش یه حداقل علاقه ای داره مطمئن میشن بعد پا پیش میذاره!!!
حالا وقتی شما نمیدونی طرف میخوادت یا نه چه جوری میری خواستگاری؟؟؟صرف اینکه یه تعدادی از شرایط رو داری برا خواستگاری کافی نیست!!!

mamadshumakher
12th September 2012, 08:59 PM
حالا وقتی شما نمیدونی طرف میخوادت یا نه چه جوری میری خواستگاری؟؟؟صرف اینکه یه تعدادی از شرایط رو داری برا خواستگاری کافی نیست!!!
سید پس خواستگاری برای چیه؟حتما باید مطمئن باشی جواب اوکی هست تا بری خواستگاری؟باید بری ببینی که قبوله یا نه؟

من اصصصصصلا خواستگاری دختر از پسر رو درست نمیدونم
این کار مخصوصا برای پسرهایی که جنبه ندارن حربه ی خوبی برای آزار دختر در آینده س
و چه بسا به حیا و حرمت اون دختر صدمه بزنه

پسرهایی که جنبه ندارن؟خب این پسرها قطعا با کسی در ارتباطن.و دختری که با حفظ حیا قصد همچین کاریو داشته باشه قطعا به همچین پسری فکر نمیکنه.
تو پست قبلیم یکی از شرایط رو مثال زدم.خب اگه اون شرایط رعایت بشه به حرمت کدوم شخصی توهین میشه؟
خانم f1020 هم که یه مثال بارز از این نوع خواستگاری رو زدن.پیغمبر(ص)

Outta_Breathe1020
12th September 2012, 09:20 PM
شاید!!!!
ولی امروزه خواستگاری ها اینجوریه که معمولا پسر از این که طرف مقابلش نسبت بهش یه حداقل علاقه ای داره مطمئن میشن بعد پا پیش میذاره!!!

و این ربطی به خواستگاری دخترا نداره به نظر من!
تو شرایطی که دو طرف همدیگرو میشناسن آره! باید از علاقۀ هم مطلع باشن! اما پسر باید پا پیش بزاره تو این شرایط!
شرایط داشتن مسلما کافی نیست برای ازدواجهایی که دو طرف همدیگرو میشناختن و با هم در ارتباط بودن!

اما برای در غیر این صورت به قول mamadshumakher دقیقا خواستگاری برای همین موضوع هستش! که بفهمی اوکی هست یا نه!

آسد مرتضي
12th September 2012, 09:25 PM
سید پس خواستگاری برای چیه؟حتما باید مطمئن باشی جواب اوکی هست تا بری خواستگاری؟باید بری ببینی که قبوله یا نه؟

الان چند روش برای ازدواج هست.یکیش اینه که خواهر یا مادر پسر دنبال یه دختر خوب میگردن بعد دو طرف به تفاهم میرسن و ازدواج میکنن
روش دیگه اینه که پسر تو محل کارش یا تحصیل با خانمی آشنا میشه و وقتی متوجه شد که اون هم بهش علاقه داره به خانواده منتقل میکنه و میرن خواستگاری و حرفای اساسی اونجا زده میشه
منظورم از این آشنایی این نیست که دختر و پسر همه چیو ببرن و بدوزن بعد به خانواده بگن تا روال رسمی به خودش بگیره!!نه اصلا
میشه از رفتار و اخلاق فهمید که به هم علاقه دارن یا نه....تو این روش هم باید سریع به خانواده ها منتقل شه و نباید کش داده بشه این آشنایی!!!
بعدشم اگه دختره یه ذره علاقه داشت دلیل بر اوکی بودن نیست!!!تازه حرفای اساسی تو خواستگاریه و خانواده هاست
منظور من این بود

الان چند روش برای ازدواج هست.یکیش اینه که خواهر یا مادر پسر دنبال یه دختر خوب میگردن بعد دو طرف به تفاهم میرسن و ازدواج میکنن
روش دیگه اینه که پسر تو محل کارش یا تحصیل با خانمی آشنا میشه و وقتی متوجه شد که اون هم بهش علاقه داره به خانواده منتقل میکنه و میرن خواستگاری و حرفای اساسی اونجا زده میشه
منظورم از این آشنایی این نیست که دختر و پسر همه چیو ببرن و بدوزن بعد به خانواده بگن تا روال رسمی به خودش بگیره!!نه اصلا
میشه از رفتار و اخلاق فهمید که به هم علاقه دارن یا نه....تو این روش هم باید سریع به خانواده ها منتقل شه و نباید کش داده بشه این آشنایی!!!
بعدشم اگه دختره یه ذره علاقه داشت دلیل بر اوکی بودن نیست!!!تازه حرفای اساسی تو خواستگاریه و خانواده هاست
منظور من این بود

Gileva
12th September 2012, 09:48 PM
به نظرمن خواستگاری از یه پسر واقعا جالب نیست یعنی تو باور من این کاراصلا بد نیست ولی خوب هم جامعه دید بدی نسبت به این مسئله داره هم اون پسری که متوجه بشه دختری بهش علاقه منده رفتاربدی نشون میده و خودشو میگیره مردها کلا دوست ندارن که خانوم ها به سمتشون بیان دوست دارن خودشون اول به یکی علاقه مند شن

elinaaa
12th September 2012, 09:51 PM

آقا مرتضی به نظر من این شک تو وجود همه وجود داره،خوب اولش کسی از دوست داشتن طرف مقابلش مطمئن نیست و بعد از آشنایی بیشتر این دوست داشتنه معلوم میشه...اما در مورد خجالتی بودن خوب بالاخره یه جوری باید این موضوع مطرح بشه درسته؟من فکر کنم این افراد میتونن با یکی که از همه باهاش راحت ترن صحبت کنن و از طریق اون شخص این موضوع مطرح بشه...به هر حال یه وقتایی آدم مجبوره یه کارایی کنه که نمیتونه ولی باید حداقل برای یه دفعه هم که شده تجربه کنه،در واقع زندگی یعنی همین انجام کارای سخت....

shiny7
12th September 2012, 10:02 PM
اگه ی پسر دختری رو واقعا واسه ازدواج بخواد هیچ وقت غیرتش اجازه نمی ده دختر ازش خواستگاری کنه!!!خودش این کارو می کنه!

right.kimber
12th September 2012, 10:05 PM
صحبتی که الان میکنم ممکنه به این بحث کمک زیادی نکنه اما برداشته خودم بود که دوست داشتم اینجا بگم:
تو این عکس اگر دقت کنید میبینید دختر نشسته با تمام وجودش و با جدیت تمام و سرشار از احساسات داره از پسره درخواست میکنه، اما به پسره دقت کنید، همچین داره نگاه میکنه که انگار نه انگار یه دختر داره با تمام وجود ازش درخواست میکنه. (بنظرم تو اون لحظه تو ذهن پسره داشته این جمله تکرار میشده : شوخیت گرفته یا داری خرمون میکنی یا دوربین مخفیه؟)
به نظر من باید درخواست از طرف پسر به دختر باشه حالا به هر روشی که بلده. مهم اینه که شروع از طرف پسر باشه. ببینید سطح احساسات پسر نسبت به دختر از درجه پایینتری برخورداره حالا اگه دختر شروع کننده باشه این یعنی احساسات قویتر داره از احساسات ضعیفتر درخواست میکنه، بنابراین پسر بخاطر سطح احساسی ضعیفتر ممکنه نتونه تو اون لحظه خوب جواب بده که نهایتا هرچند جوابش مثبت باشه، احتمالش زیاده اون صحنه ای که دختر تو ذهنش میگذره به وجود نیاد و برداشت های مختلف (مخصوصا منفی) براش بوجود بیاد و بقیه داستان...
اما اگر احساسات ضعیف از احساسات قویتر (پسر به دختر) درخواست کنه، دختر حتی اگر جوابش منفی باشه، تا اونجایی که بتونه سعی در کنترل احساسات پسر و جلوگیری از ضربه خوردن به احساساتش داره، چون خوب میدونه ضربه احساسی چیه و بقییه داستان....
بازم میگم این برداشت من بود قرار نیست درست باشه

kahrupay
12th September 2012, 10:29 PM
اتفاقا خیلی هم خوبه!!!!
به نظرم اعتماد به نفس دخترا رو می بره بالا تر و اگه دختری مطمئنه که فرد مورد نظر کسیه که واقعا دوستش داره چراکه نه؟!!!؟!؟!

shiny7
12th September 2012, 10:33 PM
اتفاقا خیلی هم خوبه!!!!
به نظرم اعتماد به نفس دخترا رو می بره بالا تر و اگه دختری مطمئنه که فرد مورد نظر کسیه که واقعا دوستش داره چراکه نه؟!!!؟!؟!

واقعا؟؟؟؟؟؟؟اگه ی دختر از خود شما خواستگاری کنه چه عکس العملی خواهی داشت؟؟؟شک نکن تو اون موقعیت شمام طرفو دست کم می گیری و فکر می کنی داره شوخی می کنه!!!

mamadshumakher
12th September 2012, 10:43 PM
واقعا؟؟؟؟؟؟؟اگه ی دختر از خود شما خواستگاری کنه چه عکس العملی خواهی داشت؟؟؟شک نکن تو اون موقعیت شمام طرفو دست کم می گیری و فکر می کنی داره شوخی می کنه!!!
بهتره این سوالو اینطوری نپرسی.چون هیچ پسری حاضر نیست یه دختر مستقیما ازش خواستگاری کنه.
بهتره اینطوری بپرسی.اگر پسری بفهمه دختر و خانواده دختر نظر مثبتی نسبت به پسری دارن,اون پسر ترغیب میشه که درباره ی اون دختر تحقیق کنه؟شاید اونم خوشش بیاد.
صورت کار این شکلیه.اگه اونطوری که شما میگید هیچوقت اتفاق خوشایندی نمیوفته.

kahrupay
12th September 2012, 10:47 PM
بهتره این سوالو اینطوری نپرسی.چون هیچ پسری حاضر نیست یه دختر مستقیما ازش خواستگاری کنه.
بهتره اینطوری بپرسی.اگر پسری بفهمه دختر و خانواده دختر نظر مثبتی نسبت به پسری دارن,اون پسر ترغیب میشه که درباره ی اون دختر تحقیق کنه؟شاید اونم خوشش بیاد.
صورت کار این شکلیه.اگه اونطوری که شما میگید هیچوقت اتفاق خوشایندی نمیوفته.

بله این درسته ولی شاید اگه افکار جامعه به این سمت حرکت کنه دیگه اگه یه دختر از یه پسر خواستگاری کنه اون بدش نیاد!

در ضمن باید بگم بنده دخترم نه پسر!!!

maha rezaei
12th September 2012, 10:50 PM
اتفاقا خیلی هم خوبه!!!!

دوست عزیز .اعتماد به نقس دختر رو در چه مورد می بره بالا؟اینکه میتونه از پسری خاستگاری کنه ؟یا احساسش رو ثابت کنه؟فراموش نکنیم که فرهنگ وظرفیت جامعه ما هنوز به این حد از ارتباطات نرسیده.من به شخصه با این کار مخالفم .یه پسر میتونه نه گفتن یه دختر رو بپذیره چون از اول این قانون بوده که پسر طالب باشه ودختر مطلوب ولی یه دختر نه گفتن یه پسر رو در مورد خاستگاریش نمیتونه به راحتی بپذیره وبحران های روحی بدی در انتظارش هس.

kahrupay
12th September 2012, 10:52 PM
دوست عزیز .اعتماد به نقس دختر رو در چه مورد می بره بالا؟اینکه میتونه از پسری خاستگاری کنه ؟یا احساسش رو ثابت کنه؟فراموش نکنیم که فرهنگ وظرفیت جامعه ما هنوز به این حد از ارتباطات نرسیده.من به شخصه با این کار مخالفم .یه پسر میتونه نه گفتن یه دختر رو بپذیره چون از اول این قانون بوده که پسر طالب باشه ودختر مطلوب ولی یه دختر نه گفتن یه پسر رو در مورد خاستگاریش نمیتونه به راحتی بپذیره وبحران های روحی بدی در انتظارش هس.

ولی اگه به قول شما سطح جامعه بره بالا دخترا انقدر احساساتی و ضعیف نمی شن.درسته؟

m.g.s.t.r
13th September 2012, 09:25 AM
با اين وضعي كه الان پسرها بيكارن و دخترها ميرن سر كار
پس كم كم بايد منتظر خواستگاري رسمي دخترها از پسرها هم باشيم!!!!!

maha rezaei
13th September 2012, 09:37 AM
ولی اگه به قول شما سطح جامعه بره بالا دخترا انقدر احساساتی و ضعیف نمی شن.درسته؟

همه ی مشکلات ما به عدم آگاهی یا داشتن آگاهی غلط برمی گرده .امیدوارم که این سطح از جامعه بالا بره یعنی آگاهی صحیح .همیشه احساسات وجود داشته مخصوصا برای دختراولی تدبیر باید داشت آقا.

A.L.I
14th September 2012, 10:56 AM
موضوع خوب و جالبی رو مطرح کردید مزیتی که این نوع بحثها داره حداقلش اینه که سوالاتی که مدتهاست در ذهن ما بی جواب مونده بود و به دلایل مختلفی چون ترس یا ناآگاهی یا تابوهای جامعه و ... از مطرح کردنشون ابا داشته ایم رو می تونیم در اینجا مطرح کنیم و بازخورد دریافت کنیم.

در خصوص سوال بالا آنچه که به نظر من رسید اینه که زن به دلیل ماهیت آفرینش خاص خودش همیشه به دنبال کسی است که نشانی از قدرت و جلال و جبروت باشه حالا این قدرت می تونه مادی باشه یا مالی و در مواردی نادر معنوی مانند مثالی که خانم f1020 اشاره کرده اند. این طبیعت اوست که گرایش به سمت برتری و مورد توجه قرار گرفتن دارد به قول شعرا زن دوست داره دلبری کند تو متن طبیعت هم زیاد داریم طاووس ماده وقتی طاووسی نر را می بینه به طرفش نمیره بلکه در حریم خودش دمش را باز کرده و زیبایی خودش رو به رخ جنس مخالف می کشد. مغرور است و این غرور هم چیز بدی نیست. اینجاست که نر خوشش میاد و به طرف او متمایل میشه.
انسان هم همینطوره. زنی که صاحب کمالات علمی و اخلاقی است و دارای شخصیت و وقار خاصی است در ارتباطات خودش با جنس مخالف همیشه حد و حدود خودشو رعایت می کنه (در همه فرهنگها و کشورها) و اگه از مردی خوشش آمد به طور غیر مستقیم علاقه اش را نشان می دهد یا به قولی سیگنال علاقمندی می فرستد ولی جلو نمی رود که مطرح کند چون می دونه ممکنه جواب منفی بشنود و این برای یک زن با احساسات و عاطفه بالا اصلاً خوب و پذیرفتنی نیست. مرد است که اگر فکر کرد اون شخص کسی است که در کنار او بودن بهش شخصیت و کمالی بالاتر رو می بخشد پا پیش میزاره و جلو میره و رسماً علاقمندی خودشو بیان می کند در واقع هم به زن با این کار احترام میزاره و هم به اعتماد به نفس و نیز غرور خودش اهمیت نشون داده.

خواستگاری رو اگه بخواهیم بازش کنیم از خواستن میاد و اینجا اول زن است که میخواد ولی نه به طور رسمی و مستقیم بلکه این مرد است که خواستن دوم که همون خواستگاری رسمی است را انجام می دهد.

مدل زیر رو براتون طراحی کردم البته این شکلی بسیار ساده از روابط انسانی و واقعیتی است که همه ما روزمره شاهدش هستیم. یک پسر با چند دختر آشنا میشه و یک دختر هم با چند پسر و این امری طبیعی است. ولی دختر از میان آن چند پسر آنی را می خواهد که به فکر و نظرش مناسبتر میاد و بهش به شکلی منظورشو می رسونه که آن پسر پا پیش بزاره و جلو بیاد.
پسر هم از چند دختر آنی را انتخاب می کنه که اظهار علاقمندی خودشو نشون داده و رسماً برای خواستگاری اقدام می کنه.

حالا شما اینا رو بر عکس کنید فکر می کنید قضیه پیچیده تر نمیشه؟ دختر با چند پسر آشنا میشه از یکیشون خوشش میاد و جلو میره و رسماً اظهار علاقمندی خودشو به طور مستقیم مطرح می کنه میگه ازت خوشم میاد میخوام باهات ازدواج کنم یا اینکه باهم باشیم. حالا فرض بگیریم (در مثل که مناقشه نیست!) احتمال 1% مخالفت پسر در کار باشه که واقعاً هم پیش میاد فکر می کنید دختر شکسته نمیشه؟ ضربه روحی نمی خوره؟
ولی وقتی که ما پسرها خودمون برای خواستگاری پا پیش میزاریم و این اجازه رو به فرد مقابل میدیم که در مورد ما تصمیم بگیرد اگر اینجا او جواب منفی داد دیگه او آسیب نمی بینه. اگر هم جواب مثبت داد ولی بعداً در مراحل آشنایی بیشتر پسر این بار به او جواب منفی داد درجه آسیب خیلی کمتره چون با شناخت بیشتر همراه بوده و کمتر تابع احساسات هستش.
مسلماً کسی نیست که نخواد قبول کنه یک پسر با شنیدن جواب نه از دختر ضربه بخوره چون با ماهیت خودش ناسازگاره و او همیشه به دنبال برتری و کسب قدرته و بنابراین اگر در موقعیتی جواب رد شنید توقف نمی کنه و بازم تلاش خودشو می کنه حالا یا موفق میشه جواب مثبت رو بگیره یا اینکه با احترام و رعایت اخلاق فرد مقابل را رها می کنه و به دنبال فردی مناسبتر می گردد.

امیدوارم که مسأله برای شما دوستان حل شده باشه.

http://uc-njavan.ir/images/o5lzedx7cvcvsbnkxwp4_thumb.jpg (http://uc-njavan.ir/viewer.php?file=o5lzedx7cvcvsbnkxwp4.jpg)

معمار حانیه
22nd July 2013, 11:13 PM
1.صداقتشو میرسونه
3.دختری که اینگارو میکنه .....ممکنه فقط با دلش این کارو کنه .....اگه اینجوری باشه ...ممکنه صدمه ی جبران ناپذیر بخوره
4.ممکنه دختر بگه وخانوادش قبول کنن ....یا قبول نکنن ....قبول نکردن چه پیامدی داره....؟؟
واز طرف پسر
امیدوارم .....مفید باشه

یعنی منظورتون اینه. که کلا گفته نشه؟

Helena.M
23rd July 2013, 12:13 AM
نظر منم اینه که این کار درسته البته یه جاهایی توی درستیش شک دارم. اول اینکه دختر باید از علاقه پسر مطمئن شه.اما بعد باید تمام تلاششو بکنه که طرف مقابلش پیش قدم شه. آخه این طور مسائل توی جامعه ما هنوز جا نیوفتاده و انجام این عمل توسط دختر ممکنه سبب بشه تا بقیه حتی خود اون پسر هم در حیا و شرم اون دختر تردید کنه.این مسئله رو باید قبول کنیم که هنوز خیلی از افرادی که در جامعه ما زندگی می کنند با اینکه خودشون رو روشن فکر میدونن ولی همچنان تفکرات خودشون رو دارن.الان خیلی ها میدونن که حضرت خدیجه از پیامبر خواستگاری کردن اما وقتش که بشه برای دختر خیلی حرفا در میارن.من خودم دخترم و احساسات دخترا رو خوب میشناسم اگه یه دختر این حرفوبزنه یعنی طرف مقابلو خیلی دوست داره و اگه جواب منفی بشنوه خیلی لطمه میخوره.در اینجا باید بگم که پسرای جامعه ماهم باید سطح فکرشون تغییر کنه اگه یه دختر خواستگاری کنه پسره به خاطر غرورش و اینکه نمیخواد غرورش به اصطلاح خودش خدشه دارشه جبهه میگیره و بعضا خیلی بد رفتار میکنه . خلاصه من میگم در اصل ایرادی نداره اما در جامعه ما هنوز امکانش نیست خیلی زمان لازمه تا شرایط به لحاظ فرهنگی و فکری برای این کار محیا شه در این شرایط با انجام همچین عملی تنها کسی که آسیب می بینه دختره

آن شرلی
23rd July 2013, 05:32 AM
من كاملا با اين موضوع مخالفم!
اينكه يه دختر شخصيت و غرور زنانه ي خودش رو زير پا بذاره و تازه شخصيت بقيه دخترا رو هم زير سوال ميبره با اين كارش...

آن شرلی
23rd July 2013, 05:37 AM
1.صداقتشو میرسونه
واز طرف پسر
امیدوارم .....مفید باشه

حالا اگه اون دختر قصد سوءيداشت چي؟!
من اگه پسر بودم و دختري از من خواستگاري ميكرد حتي اگه ازون دختر خوشم ميومد هم بدون شك و ترديد جواب منفي ميدادم!

BaAaHaR
23rd July 2013, 10:34 AM
ببینید نفس این کار بد نیست ولی جامعه جنبه این کار رو نداره متاسفانه .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد