PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من کی اینقدر پیر شدم؟

maha rezaei
11th September 2012, 08:30 PM
آیا وقتی در آینه نگاه می کنید با خودتان فکر می کنید، چقدر عالی هستم؟" و یا بر عکس به آینه نگاه می کنید و با خودتان فکر می کنید ، "من کی اینقدر پیر شدم؟"اگر جزء دسته دوم هستید ، به یخچال ، آشپزخانه ، کابینت و میز شام خود نگاهی بیندازید و مجرم را در آنجا جستجو کنید. مسلما" همه ما یک روز پیر می شویم اما یک رژیم غذایی نادرست باعث می شود روند پیر شدن ما خیلی سریعتر شود و ما پیرتر از سن واقعی مان به نظر برسیم.
نویسنده کتاب مشهور "فقط به من بگو چه چیزی بخورم؟" می گوید: شواهد بسیار زیادی وجود دارد که به ما نشان می دهد ، خوردن غذاهای بی کیفیت و نامناسب بدن را در یک حالت فساد پذیر و التهابی قرار می دهد."غذاهای بی کیفیت و نا مناسب مثل چربیهای اشباع نشده باعث التهاب می شوند و پیر شدن در اصل یک نوع التهاب مزمن است. آیا ممکن است خوردن مواد غذایی بی کیفیت و نا مناسب باعث شود شما پیرتر به نظر برسید ؟بله مسلما".برای مثال ، مصرف مقدار زیادی شکر و کربوهیدرات در رژیم روزانه ممکن است موجب بروز عوارض و ضایعاتی شود که آن را پیری می نامند. مصرف بیش از حد این مواد باعث بروز بیماریهایی مثل دیابت و ناراحتی قلبی می شود و علاوه بر آن به کلاژنها و همینطور سلولهای پوست شما صدمه می زند.
غذاهایی که باید کمتر مصرف کنیداگر می خواهید تا آنجایی که امکان دارد جوان بمانید از مصرف مواد غذایی زیر خود داری کنید:۱ چیپس و سیب زمینی سرخ شده: در واقع هرچیزی که در مقدار زیادی روغن سرخ شده باشد سرشار از چربی اشباع نشده است که باعث تشدید التهاب در تمام بدن شما می شود. انجمن بیماریهای قلب آمریکا می گوید ،در رژیم غذایی روزانه شما، چربیهای اشباع شده باید کمتر از یک درصد باشد.۲ دونات ها و شیرینی های خیلی شیرین: این مواد شامل چند ماده مضر هستند . اغلب آنها شامل مقدار زیادی چربی اشباع نشده و مقادیر زیادی شکر هستند که هردوی آنها باعث التهاب می شوند.۳ سوسیس ، پپرونی و هرنوع گوشت فرآوری شده : خیلی متاسفیم که باید بگوییم گوشتهای به کار رفته در پیتزاها و ساندویچهای مورد علاقه شما ، اصلا" برایتان مفید نیستند. آنها سرشار ازچربهای اشباع نشده هستند و علاوه بر این دارای نیترات نیز هستند که هر دوی آنها فرایند التهاب را تشدید می کند.۴ گوشتهای دارای چربی : حتما" ازگوشتهایی استفاده کنید که میزان چربی آنها حداقل است زیرا چربیهای اشباع نشده گوشتهای چربی دار باعث بروز التهاب می شود اصلا" برای عروق خونی شما مفید نیستند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد