PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث مهمترین ویژگی یک مدیر موفق چیست

میلاد صفری
11th September 2012, 08:53 AM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز به نظر شما مهمترین ویژگی یک مدیر موفق چیه
به نظر من قدرت تصمیم گیری در شرایط اقتضایی یعنی بدون تو هر لحظه ای باید چه حرکتی بکنه یا چه تصمیمی بگیر تا بتونه در جهت موفقیت شرکتش گام برداره

نارون1
11th September 2012, 11:40 AM
سلام

از دوست گرامی بابت این بحث تشکر میکنم

علاوه بر مورد بالا ، رسیددگی به کارمندان و بالا بردن انگیزه آنها ....تشویق به موقع آنها و ...

وحید 0319
11th September 2012, 11:50 AM
خیلی ممنون از دوستان عزیز[golrooz]
مدیر باید درکارش قاطع باشه...منظور من نه سرسختی ست نه اینکه بیخیال باشه...باید بتونه مدیریت بحران در هر لحظه داشته باشه...باکارمندان خوش رفتار باشه...بتونه خوب صحبت کنه....از جایی که در اون مدیره هرهفته بازدید کنه....بتونه اسپانسر خوبی برای خودش بیاره.....همیشه....بهترین رو انتخاب کنه....

وحید 0319
11th September 2012, 11:53 AM
واینکه کارش رو بیمه کنه ...اگه خسارتی دید یه پشتیبان داشته باشه.....از ریسک کردن نترسه.....منتهی با عقل ومنطق.......همیشه باید از نظر مالی در حد متوسط باشه

elinaaa
11th September 2012, 11:56 AM
من فکر میکنم داشتن اخلاق و برخورد خوب با همه به خصوص کارمندان و همینطور مشورت با افراد آگاه حتی از کارمندان خودش میتونه تو این زمینه کمک کنه...

- - - به روز رسانی شده - - -

من فکر میکنم داشتن اخلاق و برخورد خوب با همه به خصوص کارمندان و همینطور مشورت با افراد آگاه حتی از کارمندان خودش میتونه تو این زمینه کمک کنه...

نارون1
11th September 2012, 11:56 AM
واینکه کارش رو بیمه کنه ...اگه خسارتی دید یه پشتیبان داشته باشه.....از ریسک کردن نترسه.....منتهی با عقل ومنطق.......همیشه باید از نظر مالی در حد متوسط باشه

چرا از نظر مالی باید در حد متوسط باشه ؟

وحید 0319
11th September 2012, 12:01 PM
چرا از نظر مالی باید در حد متوسط باشه ؟

بله ...من حداقل رو گفتم ...البته اینو به خاطر این میگم که مدیران همیشه کارشون در حد متوسط نباشه....

mamadshumakher
11th September 2012, 12:14 PM
سلام.[shaad] این شکل باید روی صورت مدیر باشه.

یکی از مهمترین ویژگی های مدیر انگیزه داشتن و انگیزه دادن به کارمنداشه.
و یه چیزی که به موفقیت مدیر به نظرم خیلی کمک میکنه:
اهمیت دادن به تمام موضوعات اطرافشه.مسائل زیادی براش مهم باشه.
مثال از یه شرکت کوچیک :اگه میدونه دست کارمندش شکسته بعد از چند روز یه خبری ازش بگیره.یه سری مسائل کوچیک که حس اعتماد کارمندارو نسبت به خودش بالا میبره.

باستان شناس
11th September 2012, 12:21 PM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز به نظر شما مهمترین ویژگی یک مدیر موفق چیه
به نظر من قدرت تصمیم گیری در شرایط اقتضایی یعنی بدون تو هر لحظه ای باید چه حرکتی بکنه یا چه تصمیمی بگیر تا بتونه در جهت موفقیت شرکتش گام برداره

خیلی ممنون از دوستان عزیز[golrooz]
مدیر باید درکارش قاطع باشه...منظور من نه سرسختی ست نه اینکه بیخیال باشه...باید بتونه مدیریت بحران در هر لحظه داشته باشه...باکارمندان خوش رفتار باشه...بتونه خوب صحبت کنه....از جایی که در اون مدیره هرهفته بازدید کنه....بتونه اسپانسر خوبی برای خودش بیاره.....همیشه....بهترین رو انتخاب کنه....

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام.[shaad] این شکل باید روی صورت مدیر باشه.

یکی از مهمترین ویژگی های مدیر انگیزه داشتن و انگیزه دادن به کارمنداشه.
و یه چیزی که به موفقیت مدیر به نظرم خیلی کمک میکنه:
اهمیت دادن به تمام موضوعات اطرافشه.مسائل زیادی براش مهم باشه.
مثال از یه شرکت کوچیک :اگه میدونه دست کارمندش شکسته بعد از چند روز یه خبری ازش بگیره.یه سری مسائل کوچیک که حس اعتماد کارمندارو نسبت به خودش بالا میبره.

سلام همه دوستان لپ کلام رو گفتند و جای تحسین داره که اینقدر خوب توصیف کردند ...

و اینو من اضافه میکنم یک مدیر موفق باید سخت گیر باشه در پیگیری امور مربوط به اون مورد وظیفه خودش و سخت کوش و اینکه تعهد و مسولیت هم حرف اول رو میزند ...

و اینکه مدیریت از دوستی جداست .....یک مدیر موفق هرگز دوستی رو دخیل موارد مدیریتی نخواهد کرد ...

مثلا اگر پسر خاله خودش مسول یک بخش هست و اشتباهی رو مرتکب شد نباید نسبت فامیلی رو در تذکر به اون در نظر گرفت .....باید دقیقا طبق وظیفه عمل کند نه از روی دوستی مدیریت کند ...

narma
11th September 2012, 12:27 PM
سلام

...خیلی بحث خوبیه..
ممنونم ازت دوست عزیز....
بنظر من مهمترین ویژگیش صادق بودنه

بحث
11th September 2012, 12:28 PM
یه مدیر خوب حتی اگه کاری هم نتونه بکنه لااقل باید انگیزه داشته باشه به انتقادات با انگیزه گوش بده در کل انگیزه خیلی مهمه [labkhand]

homeyra
11th September 2012, 12:39 PM
از نظر من ی مدیر خوب باید از لحاظ علمی از تمام کارمنداش بالاتر باشه،منظورم تحصیلات آکادمی نیست بلکه به روز باشه و اینکه از بقیه جا نمونه و همیشه در حیطۀ کاری خودش تحقیق کنه

h.jabbari
11th September 2012, 12:39 PM
1- يک مدير خوب وشايسته:لازم است باکارکنان خودخوب و صميمي باشد. وقتي فضاي صميميت براداره حاکم شدکارکنان از مديران اطاعت مي کنند .

2- يک مدير خوب وشايسته بايد رفتارش به گونه اي باشدکه کارکنان به کارشان علاقه مند شوندو اگر روزي کارمندبرسرکارحاضرنشود يامدير سر کار حاضر نشونددلتنگ همديگرشوند.
3- يک مدير خوب وشايسته زماني که کاري رابه کسي محول مي کند تا مطمئن نشودکه او آن کار را ياد گرفته است ، دست از ياد دهي بر نميدارد تامطمئن شود که به خوبي کاررايادگرفته است .
4- يک مدير خوب وشايسته هيچ وقت به کارمندان نمي گويند:اين کار را انجام بده ، بلکه مي گويندآيا ممکن است به ما کمک کنيد ؟ يا مي گويند : بياييد اين کار را با هم انجام دهيم .
4- يک مدير خوب وشايسته سعي مي کند الگوي رفتاري همکاران باشند . مثلا زماني که مي بيند جايي کثيف است دست به کارشده آن قسمت اداره را تميز مي کند .در اينچنين محل کاري هيچ وقت کسي از مديرش نمي ترسد .وچيزي راازاوپنهان نميکند.
5- يک مدير خوب وشايسته آنچنان محيطي را ايجاد ميکندکه همه دربرابرمسئوليت شان احساس تعهد ميکنند و همه سعي مي کنند کارشان را خوب انجام دهند مي ترسند ازاين که مبادا کارشان خراب شود و ديگران فکر کنند فلاني کارش بد است .
6- يک مدير خوب وشايسته زماني که مشاهده ميکند درمحيط کار ومحل اجراء برنامه کاري خراب شده است ، مدير بر سرکارمند داد و فرياد نمي زند و کارمندرا جلوي ديگران خار وتحقير نميکند بلکه براي او به آرامي شرح مي دهد که بهتر نيست کار را به اين طريق (شيوه صحيح واصولي) انجام مي دادي ؟
7-يک مدير خوب وشايسته به اين توجه دارد که اگر در ماه کسي غيبت نکرد و کارش را خوب انجام داد ، اوراتشويق نموده ومورد محبت قراردهد . اين امر باعث تشويق سايرهمکاران به درست انجام دادن کارها و منظم حاضر شدن بر سر کار ميشود .
8- يک مدير خوب وشايسته مديري است که کارمند بتواند مشکلش را با سرپرست خود در ميان بگذارد تا او به بالاتري ها بگويد . ودرجهت مرتفع کردن مشکلات همکاران شان تلاش نمايند.
9- يک مدير خوب وشايسته مديري است که بتواند فضايي ايجادنمايدکه وقتي به اضافه کاري نياز باشدنياز نباشد مستقيم به کسي بگويد امروز به اضافه کاري بپردازيد بلکه صبح در حين صحبت صبح گاهي يابه طريق ديگراطلاع رساني مانند نصب اطلاعيه درتابلومخصوص اعلام شود که امروز کار زياد است وبراساس احساس مسئوليت واحساس همکاري. افراد به خود اجازه ندهند تازمانيکه کارهست محيط کارراترک نمايندبلکه بمانند، تا کار تمام شود .
10- يک مدير خوب وشايسته هرگز از لفظ کارمندانم استفاده نمي کند . بلکه هميشه ميگويد اداره مان ؛ سازمانمان وهمه درآن سازمان ويااداره سهيم وشريک ميداند وهمواره کارمندان اين گونه برداشت ميکنندکه درموفقيت ها ويا درناکاميهاي سازمان ويااداره شان سهيم وبره مندميباشند .
11- يک مدير خوب وشايسته فضاودنيايي ايجادميکند که دنياي اووهمکاران دنياي همدلي وهمکاري است . درآن فضا همه باهم صميميت دارند .وسعي ميکنند شاديها راباهم قسمت کنند.وهمه خودرادرعدم موفقيتها سهيم ميدانند.
12- يک مدير خوب وشايسته هرگز ادعا نمي کند که همه کارها را فقط خودشان بلدند تا کارمندان وهمکاران بتوانند به راحتي نظر بدهند . اگر کسي پيشنهادي براي تسهيل در کار و افزايش بهره وري ارائه دهداگر چه درپايين ترين رده سازماني قرارداشته باشد . با او انقدر خوب برخورد نماييم که شخص مرتبا به دنبال ارائه نظر جديد براي ارتقاي کارش باشدو اگر کسي پيشنهادي بدهد که عملي باشد با دادن جايزه از او تقدير کنند .اگرچه به اندازه يک لوح تقدير ساده باشد.

و کلام آخر اینکه یک مدیر خوب ابتدا باید یه روانشناسی خوب وقوی داشته باشه و بعد.......

میلاد صفری
11th September 2012, 04:21 PM
از دوستان عزیز ممنونم که توی این بحث شرکت کردن حالا یه نصیحت از بنده ی حقیر یادتون نره که یه مسئول گروه حالا سرپرست یا مدیر اول باید بتونه خودش رو خوب مدیریت بکنه بعدش ببینه چطوری تو کاراش موفق میشه در ضمن بهترین دید واسه یه مدیر دید استراتژیک نسبت به تمام مسائل چه شخصی چه مربوط به کارش باشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد