PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتون درباره حجاب،‌ آيا در زندگي خودتون و بقيه حجاب رو مي پسندين؟

kamanabroo
25th February 2009, 11:29 PM
سلام دوستان خوبم

با توجه به اينكه الان دوره اي هست كه خيلي حملات ضد فرهنگي، و ضد مذهبي از طرف وهابيون و ديگر دشمنان اسلام زياد شده،
به عنوان روشن سازي مباني ديني و فرهنگي مون يه نظر سنجي راه انداختيم تا دوستان بيان و نظراتشون رو اعلام كنند.
و از حجاب و پوشش شروع كردم چون نمود بيشتري داره و همه ما با اون سركار داريم.

سوال:
1- نظر شما درباره حجاب داشتن زنان و مردان (مخصوصا زنان) در روابط و اجتماع چيه؟

2- آيا شما خانواده خودتون رو (همسر و فرزندان،‌ بر فرض داشتن همسر و فرزند) به داشتن حجاب
تشويق (يا امر) مي كنيد؟
آزاد مي گذاريد؟
يه حداقل براتون مهمه كه به همون راضي مي شين؟

دوستان توي نظر سنجي شركت كنن و اگر گزينه مورد نظر توي نظر سنجي نبود،‌ كتبا مرقوم فرمايند.
باتشكر

Admin
26th February 2009, 04:18 AM
من خودم بارها در بحث های اسراری در مورد خانم ها تاکید کردم که حجاب مسئله ای نیست که بشه به راحتی از کنارش گذشت .!

چرا که حجاب علاوه بر اینکه جامعه رو از گناه محفوظ می داره ، آثار وضعی دیگری هم داره.!

حجاب جسارت رو از فرد نامحرم می گیره !
حجاب چهره ی زن و یا مرد رو نورانی می کنه و پاکی وجود آدمی رو به نمایش می ذاره.

خیلی ها فکر می کنن که حجاب برای زن هاست ، اما این طور نیست .!
حجاب شامل آقایون هم میشه !

همین مسئله ی پوشیدن لباس مناسب در آقایون و یا زیر ابرو بر نداشتن نیز جزئی از حجابه.!

حجاب باعث میشه که تفاوت بین زن و مرد مشخص بشه و تمایزی بین زن و مرد قائل بشیم.

اگر شما در فلان فیلم خارجی نمی تونین تشخیص بدید که فلان بازیگر مرده یا زن ، مشخصه که اون بازیگر حجابش رو رعایت نکرده!

حجاب باعث ارتقا شخصیت انسان و دوری از رفتارهای حیوانی میشه.

به نحوی که با حجاب انسان از رفتارها و غریز حیوانی خودش دور تر و به قرب الهی نزدیکتر میشه.

حجاب زمینه ی نزدیکی به خداونده.

به حز تمامی مسائل بالا..!
من خودم به شخصه سه سال بر روی مسائل مربوط به خانم ها و آقایان بررسی و تحقیقاتی داشتم و در این تحقیقات به این نتیجه رسیدم که نزدیک به 80% پسرها دوست دارن همسر آینده شون حجاب رو رعایت کنه !

و نزدیک به 70% دختر خانوم هایی که حجاب رو رعایت نمی کنن بر این باورند که حجاب چیز بدی نیست .!
و همین 70% در بعد از ازدواج اگر در مقابل درخواست همسرشون قرار بگیرند به راحتی محجبه می شن..!

خب این آمار نشون دهنده ی اینه که ذات انسان ناخود آگاه به سوی پاکی صوق داده شده و نمی تونه بی رحمانه از اون جدا بشه.

منتظر نظرات دیگر دوستان هستم ....

AvAstiN
26th February 2009, 08:16 AM
با نظر آقا مصطفي كاملا موافقم .

ziczag
26th February 2009, 09:26 AM
;)
توی ایران حجاب کاملا درسته ولی صرفا فقط توی ایران

امید عباسی
26th February 2009, 11:18 AM
به نظر من حجابی که از روی خواست و نیاز فرد باشه با ارزش هست ، نه از روی اجبار دیگران...من وقتی خودم به این درک برسم که حجاب مسئله مهمیه،اون ارزش داره...البته این رو هم باید در نظر بگیریم که نحوه ی تربیت خانوادگی هم نقش مهمی داره...

SK8ER_GIRL
26th February 2009, 11:28 AM
هیچ وقت مسئله ی حجاب واسه م حل نشد!
رعایتش میکنم چون احتیاط شرط عقله.
ولی درونا....!

امید عباسی
26th February 2009, 11:50 AM
سلام دوستان خوبم

با توجه به اينكه الان دوره اي هست كه خيلي حملات ضد فرهنگي، و ضد مذهبي از طرف وهابيون و ديگر دشمنان اسلام زياد شده،
به عنوان روشن سازي مباني ديني و فرهنگي مون يه نظر سنجي راه انداختيم تا دوستان بيان و نظراتشون رو اعلام كنند.
و از حجاب و پوشش شروع كردم چون نمود بيشتري داره و همه ما با اون سركار داريم.

سوال:
1- نظر شما درباره حجاب داشتن زنان و مردان (مخصوصا زنان) در روابط و اجتماع چيه؟

2- آيا شما خانواده خودتون رو (همسر و فرزندان،‌ بر فرض داشتن همسر و فرزند) به داشتن حجاب
تشويق (يا امر) مي كنيد؟
آزاد مي گذاريد؟
يه حداقل براتون مهمه كه به همون راضي مي شين؟

دوستان توي نظر سنجي شركت كنن و اگر گزينه مورد نظر توي نظر سنجي نبود،‌ كتبا مرقوم فرمايند.
باتشكر

نظر شخصیه خودم اینه که بی حجابی بهتر از با حجاب بودن از روی اجبار و ریاست
ودر مورد سوال دوم هم بگم که من تشویق میکنم ولی مجبور نمیکنم

حالا اگه اجازه بدین من یه سوال بپرسم:
آیا با حجابی دلیل بر پاک دامنی فرد میتونه باشه؟

AvAstiN
26th February 2009, 12:23 PM
توی ایران حجاب کاملا درسته ولی صرفا فقط توی ایران

يعني در خارج از ايران واسه افراد بي حجاب (اعم از زن و مرد ) هيچ مشكلي پيش نمياد ؟ :-/

صبا محمدي
26th February 2009, 12:45 PM
به نظرمن حجاب هم براي مردان و هم براي زنان مهم است من خانواده خودم رو تشويق به رعايت حجاب ميكنم و براي فرزندانم سعي ميكنم اين مساله راتا حدودي روشن كنم و اين رو قبول دارم كه با اجبار كسي رو نميشه با حجاب كرد خود فردبايد از درون خودش اين مساله رو پذيرفته باشه

ØÑтRдŁ§
26th February 2009, 01:05 PM
سلام
تاپیک خیلی خوبیه...دستت درد نکنه آقا مهدی
نظرات همه رو خوندم...فکر کنم همه ما با هم هم عقیده هستیم
از این نوشته های بالایی میشه نتیجه گرفت که هممون حجاب یه چیز الزامی و البته مثبت میدونیم
طبق حرف کاملا درست آقا امید حجاب اگه از روی خواست خود انسان باشه ارزش داره..
نه به اجبار یا رو در وایسی بین فامیل و پدر و مادر اینا
اگه قضیه خجالت و رو در وایسی هستش بهتر که از خدامون خجالت بکشیم..
البته طرز آموزش و تربیت افراد جامعه هم ملاک هستش..
وقتی یه نفر مادرش اهل حجاب نباشه معلومه که دخترش چه جوری میشه دیگه ، حالا حساب کنید اون مادر اجبار رو هم ضمیمه تربیت بچش کنه...

سردار
26th February 2009, 02:21 PM
سلام
من خودم حجاب رو دوست دارم .حرف همه هم درسته ولی باید به نظر کسایی که حجاب رو دوست ندارن یا براشون بی اهمیت احترام گذاشت و دلیل اون ها رو برای بی اهمیت دونستن حجاب جویا شد

kamanabroo
27th February 2009, 12:56 AM
نظر شخصیه خودم اینه که بی حجابی بهتر از با حجاب بودن از روی اجبار و ریاست
ودر مورد سوال دوم هم بگم که من تشویق میکنم ولی مجبور نمیکنم

حالا اگه اجازه بدین من یه سوال بپرسم:
آیا با حجابی دلیل بر پاک دامنی فرد میتونه باشه؟

اميد جان ممنونم از توجه و همكاري تون.
مسلما همونطوري كه شما گفتين، كاري كه از روي شناخت و انتخاب باشه، ارزش بالايي داره.

باحجابي هميشه دليل بر پاك دامني فرد نيست.

اما من ميگم يه جور ديگه به اين مسئله نگاه كنيم :

يكي از دستورات اسلام اينه كه با توجه به ظاهر قضاوت نكنيم درسته
اما اين دستور دو بُعد داره : 1- از روي ظاهر حكم به بدي و اشتباه كسي نديم.
2- از روي ظاهر حكم به خوبي و پاكي كسي هم نكنيم.

نسبت به اولي (شماره 1)كه حرفي نيست همه قبول دارن و كسي هم مخالفتي نداره.
اما نسبت به دومي( شماره 2) :
در اسلام حفظ ظاهر از اهميت بالايي برخوردار هست،‌ تا اونجا كه احكامي هم براي اون در نظر گرفته شده ( مثلا كسي كه روزه نيست علنا روزه خواري نكنه، يا اگر كسي از اهل كتاب در بلاد اسلام زندگي مي كنن، ظاهر خودشون رو بايد طبق مسلمانان، حفظ كنند و ...) كه يكي از نتيجه هاي اين اهميت ظاهر، وجوب امر به معروف و نهي از منكر هست.

اگر ظاهر مهم نبود، امر به معروف و نهي از منكر هم كه از فروع دين ماست نبايد اين قدر اهميت مي داشت. اين در حالي هست كه ما از باطن هيچ كسي خبر نداريم اما دستور امر به معروف و نهي از منكر ايجاب مي كنه كه اگه منكري مشاهده شد، بي تفاوت نباشيم( طبق مراتب امر به معروف و نهي از منكر عمل كنيم).

حالا اگر در جامعه اي كه دارن با اين اعتقادات زندگي مي كنن،‌ شما شخص با حجابي رو مشاهده كرديم يا نسبت به اون خوش بين هستيم يا خوش بين نيستيم.

امام علي ع مي فرمايد(نقل به مضمون): اگر نسبت به مومني شك كرديد،‌ حمل بر صلاح كنيد. حتي مي فرمايد مومن نسبت به مومن ديگر اين خوش بيني رو تا هفتاد مرتبه انجام مي ده.
( اين يكي از مظاهر ارتباطات و روانشناختي اسلام هست در عين حالي كه مي فرمايد : مومن زرنگ هست و از يك سوراخ دو بار نيش نمي خورد)

در نتيجه وقتي ما با حجابي رو مي بينيم ( و هر ظاهر الصلاحي ) در عين حاليكه بي پروا نيستيم و جانب احتياط رو رعايت مي كنيم،‌ بر اين ظاهر اعتماد مي كنيم و باطن رو مي سپاريم به خدا. دين اسلام هم همين رو مي فرمايند.

kamanabroo
27th February 2009, 01:09 AM
سلام

من خودم حجاب رو دوست دارم .حرف همه هم درسته ولی باید به نظر کسایی که حجاب رو دوست ندارن یا براشون بی اهمیت احترام گذاشت و دلیل اون ها رو برای بی اهمیت دونستن حجاب جویا شد

البته همين طوره كه شما مي فرماييد محمود جان

*مینا*
27th February 2009, 01:08 PM
به نظر من حجاب اجبار نیست همونطوری که خوب بودن اجبار نیست و این به افراد بستگی داره که اجبار رو برای خودشون ایجاد کنند.
کسانی که میگن ما مسلمانیم ،یعنی دارن داد میزنن ما الله رو خدای خودمون قرار دادیم ،دارن می گن خدای خودمون رو دوست داریم و با تمام وجود بهش عشق می ورزیم ،
حالا من می پرسم وقتی کسی رو دوست داری آیا همه ی سعی تو می کنی که رضایتش رو جلب کنی ؟ به همه ی حرف هاش گوش می کنی ؟و سعی می کنی اجراشون کنی ؟سعی می کنی همه ی وجودت برای اون باشه؟(مخصوصا هم اگه بدونی فقط خوبی تو رو می خواد)که دیگه چه بهتر
من خدای خودم رو دوست دارم(چون میدونم اونم دوستم داره ) ، خدای من گفته حجابم رو کامل رعایت کنم ،پس من هم به حرفش گوش می کنم و حجابم رو کامل رعایت می کنم،
البته چون می دونم تنها کسی هست که خیر و صلاح منو حتی بیشتر از خودم میدونه و بهش اهمیت میده حرفش رو قبول میکنم بعد می رم سراغ دلایلش ،
اولین دلیلی که براش پیدا می کنم اینه که میبینم سر خانوم های بد حجاب چی اومده ... وای ،
وقتی عمیق تر دنبال دلایلش می گردم میبینم که من تو این دنیا زندگی می کنم تا اون دنیام رو بسازم ،رعایت نکردن حجاب کامل خودم چه آثارجبران ناپذیری روی علاوه بر پسرها حتی حتی حتی روی دختر ها هم میزاره و از طرفی با اون دنیای خودم چه کارها که نمیکنه ... .
البته این موضوع فقط در مورد حجاب من نیست بلکه به مسائل دیگری مثل دروغ گفتن ،حرف های بد بد زدن ،و ... هم مربوط میشه که خیلی باید مراقب بود .
. .. زندگی چقدر سخت و لذت بخشه.. .
خدا چه مهربونه که میگه هیچ وقت دیر نیست اگه صد بار هم توبه شکستی برگرد .

SaNbOy
28th February 2009, 07:22 PM
سلام به نظر من چون ما تو یک کشور مسلمون زندگی میکنید باید به اسلام احترام بزاریم و من حجاب رو اجباری نمیدونم و به شخص خودش بر میگرده که با حجاب باشه یا بد حجاب شاید یه دین اسلام اعتقاد نداشته باشه ولی به نظرمن حجاب برای یک مرد هم مهمه نه برای یک زن

ЛίL∞F∆R
28th February 2009, 08:31 PM
منم با پوشش موافقم , به جز کتاب مقدس قرآن کتابهای آسمانی دیگه مثل تورات , انجیل و............. البته تحریف نشدش رو پوشش تأکید داره,حتی راهبه ها هم پوشش کامل دارن ولی هرکسی خودش باید به پوشش (حجاب) برسه به اندازه درکش, می شه راهنماییش کرد یا پیشنهاد داد ولی با اجبار کاملاً مخالفم .اینم نظر من بود{big hug}
موفق باشین.

kamanabroo
1st March 2009, 10:21 PM
خوب اگه كسي نمونده كه نظرش رو بگه، نتيجه رو بگم و جمع بندي رو اعلام كنم {big hug}

kamanabroo
3rd March 2009, 07:32 PM
نبود ديگه
كسي ديگه نيست كه حرفي، نظري، درد دلي چيزي داشته باشه در اين موضوع.

يه كم ديگه هم صبر ميكنيم تا بعد ...

kamanabroo
14th March 2009, 02:05 AM
خوب طبق اين نظر سنجي
%89.47 موافق پوشش هستند. كه از اين تعداد %5.26 پوشش رو فقط براي اجتماع مي پسندند.
%10.53 مخالف پوشش و حجاب هستند.

از تمام شركت كنندگان ممنونم

*sabrina*
26th April 2009, 11:21 AM
هم مرد و هم زن باید حجاب رو رعایت بکنن ولی باید ازدرون هم این موضوع رو درک کرده باشن چون هیچ چیزبا اجبار نمیشه چون ذاتا انسان موجودیه که اگر از چیزی منعش کنی بیشتر به طرفش جذب میشه
حجاب باعث میشه که مخصوصا ما خانوما احساس کنیم که در برابر افراد سودجو میتونیم از خودمون دفاع کنیم و نذاریم به حریم ما تجاوز کنن
ولی به نظر من تو هیچ چیزی افراط و یا تفریط خوب نیست
به نظر من علت اینکه خیلی ها از حجاب بدشون میاد اینه که بعضی ها از حجاب سو استفاده میکنن
بعضی ها هم مشکلاثشون رو با رعایت نکردن حجاب و خود نمایی خودشون برطرف میکنن ولی نمی دونن که این کار هیچوقت عملی نمیشه

kamanabroo
27th April 2009, 01:11 AM
هم مرد و هم زن باید حجاب رو رعایت بکنن ولی باید ازدرون هم این موضوع رو درک کرده باشن چون هیچ چیزبا اجبار نمیشه چون ذاتا انسان موجودیه که اگر از چیزی منعش کنی بیشتر به طرفش جذب میشه
حجاب باعث میشه که مخصوصا ما خانوما احساس کنیم که در برابر افراد سودجو میتونیم از خودمون دفاع کنیم و نذاریم به حریم ما تجاوز کنن
ولی به نظر من تو هیچ چیزی افراط و یا تفریط خوب نیست
به نظر من علت اینکه خیلی ها از حجاب بدشون میاد اینه که بعضی ها از حجاب سو استفاده میکنن
بعضی ها هم مشکلاثشون رو با رعایت نکردن حجاب و خود نمایی خودشون برطرف میکنن ولی نمی دونن که این کار هیچوقت عملی نمیشه

درسته حجاب مخصوص زن نيست

هم مرد بايد رعايت كنه و هم زن
اعتدال در هر چيزي مفيده اما ارزشش وقتيه كه از روي فكر و تصميم و درك باشه

ممنونم كه در اين بحث شركت كردين

Admin
16th June 2009, 02:12 PM
یه سوال همین جا مطرح کنم ببینم نظر دیگر دوستان چیه ..!

به نظر شما ، نقش حجاب در زندگی مشترک مرد و زن و تقویت بنیان خانواده چیه ؟

منتظر پاسخ ها هستم ...

ØÑтRдŁ§
16th June 2009, 09:33 PM
خب نقش مهمی داره..
مثلا یه مرد دوست نداره زنش بی حجاب باشه که ..
وقتی زن حجابش رو اون طوری که مردش میخواد حفظ کنه قاعدتا" بنیان های خانواده هم محکم تر میشه
یا وقتی بچه ای میبینه که مادرش اون طور که باید و شاید حجاب نداره فرزند هم یه جورایی بی قید و بند بزرگ میشه..
اون طوری دیگه نه تنها خانواده بلکه جامعه هم مورد خطر قرار میگیره

امید عباسی
17th June 2009, 01:07 AM
خب نقش مهمی داره..
مثلا یه مرد دوست نداره زنش بی حجاب باشه که ..
وقتی زن حجابش رو اون طوری که مردش میخواد حفظ کنه قاعدتا" بنیان های خانواده هم محکم تر میشه
یا وقتی بچه ای میبینه که مادرش اون طور که باید و شاید حجاب نداره فرزند هم یه جورایی بی قید و بند بزرگ میشه..
اون طوری دیگه نه تنها خانواده بلکه جامعه هم مورد خطر قرار میگیره

خب بستگی داره چه تعریفی از حجاب داشته باشیم ... منظورتو از بی قید و بندی نفهمیدم ولی به نظر من حجاب یه چیز کاملا شخصی هست و فقط به خود فرد ربط پیدا میکنه

بی حجابی دلیل بر بی قید و بند بودن نیست(شاید کسی خیلی آدم سالمی باشه ولی اعتقادی به حجاب نداشته باشه)و با حجابی هم دلیل بر پاکدامن بودن نیست ...

ØÑтRдŁ§
17th June 2009, 03:08 AM
خب بستگی داره چه تعریفی از حجاب داشته باشیم ... منظورتو از بی قید و بندی نفهمیدم ولی به نظر من حجاب یه چیز کاملا شخصی هست و فقط به خود فرد ربط پیدا میکنه

بی حجابی دلیل بر بی قید و بند بودن نیست(شاید کسی خیلی آدم سالمی باشه ولی اعتقادی به حجاب نداشته باشه)و با حجابی هم دلیل بر پاکدامن بودن نیست ...

منظورم از بی قید بند که این نبود طرف یه آدم نا سالم و چمیدونم از همه لحاظ بد و اینا باشه
نمیدونم چرا حرفم رو نمیتونم درست الان بزنم..کلمه ها درست چیده نمیشن
من گفتم اگه مادر یه بنده خدایی حجابش بد باشه (جوری که اصلا" بهش نیاد مادر باشه .. چیزی که خیلی موقع هه دیده میشه) دیگه نباید از بچه اون طرف توقع داشته باشیم که حجابی داشته باشه در حد چمیدونم حجاب زهرایی و اینا
اصل سوال چی بود؟ این بود که حجاب در محکم کردن بنیان های خانواده چه تاثیری داره..
داش امید شاید برداشتت از جواب من یه چیز دیگه بوده..
من گفتم یه مرد نمیخواد مثلا زنش یه همچین حجابی داشته باشه بعدش حجاب اون مادر در حجاب دخترش هم تاثیر میزاره و بعدش باعث سست شدن این بنیان خانواده میشه..
منظورم یه چیزی تو این مایه ها بود..ولی چون الان کلمه هامو نمیتونم درست بچینم یه نمه چت میزنم
بگیر دیگه{big green}

AvAstiN
17th June 2009, 04:39 AM
یه سوال همین جا مطرح کنم ببینم نظر دیگر دوستان چیه ..!

به نظر شما ، نقش حجاب در زندگی مشترک مرد و زن و تقویت بنیان خانواده چیه ؟

منتظر پاسخ ها هستم ...

حجاب رو باید هم واسه زن تعریف کرد هم واسه مرد . هر دوشون باید حجاب داشته باشند . به نظر من مهم تعهده . حالا ممکنه که یه خانم حجاب مناسبی نداشته باشه ولی متعهد باشه و به عهد و پیمانش وفادار! مهم اون تعهدس . هرچند که حجاب خوب می تونه نشانه ی یه آدم متعهد باشه .

امید عباسی
21st June 2009, 01:15 AM
حجاب رو باید هم واسه زن تعریف کرد هم واسه مرد . هر دوشون باید حجاب داشته باشند . به نظر من مهم تعهده . حالا ممکنه که یه خانم حجاب مناسبی نداشته باشه ولی متعهد باشه و به عهد و پیمانش وفادار! مهم اون تعهدس . هرچند که حجاب خوب می تونه نشانه ی یه آدم متعهد باشه .

یعنی کسانی که حجابشون رو رعایت نمیکنن متعهد نیستن؟؟؟مثلا در کشورهایی که مردمش حجاب ندارن نمیتونن انسانهای متعهدی باشن؟یا بنیان خانواده در اون کشورها محکمتره یا ایران ما ؟

AvAstiN
21st June 2009, 03:07 AM
یعنی کسانی که حجابشون رو رعایت نمیکنن متعهد نیستن؟؟؟مثلا در کشورهایی که مردمش حجاب ندارن نمیتونن انسانهای متعهدی باشن؟یا بنیان خانواده در اون کشورها محکمتره یا ایران ما ؟

امید جان من گفتم که خانمی می تونه حجاب نداشته باشه ولی متعهد باشه . گفتم حجاب می تونه یه نشانه ای از تعهد باشه .تو جامعه ی ایران به مراتب بنیان خانواده محکم تر از جاهای دیگه اس. نظر تو غیر از اینه؟

ashkan
21st June 2009, 03:43 AM
هی روزگار ، چه بحثی شد این بحث حجاب . داش مصطفی یادش میاد .
بحثمون کشید به دموکراسی و سکولاریسمو داروینیسمو ...الله اکبر .
حجابو قبول دارم و اونو خون توی رگهام قلنداد میکنم .
خیلی بحث کردم ، نمیخوام بگم فایده ای نداره چون گره های زیادی رو باز میکنه .
امیدوارم دوستان بیشتر کتابو نظریه های اثبات شده رو تشریح کنن تا نظرات شخصی خودشون رو . حجاب از منظر استاد مطهری برای جامعه ما بسیار تاثیر گذاره که امیدوارم دوستان عزیز از مطالعه ی اون بینصیب نمونند.

امير آشنا
25th August 2009, 10:58 PM
بحث حجاب از نظر اعتقادی یه موضوع کاملا فردیه پس طبعا انتخاب یا عدم انتخاب اون به تک تک افراد و اعتقادشون محول می شه ولی از اونجایی که این موضوع در جامعه هم دارای تبعاتیه ؛ قوانین مدنی در جامعه ( بسته به فرهنگ و ایدئولو‍‍ژی اون جامعه ) ممکنه اون رو به صورت خاصی محدود کنه که این موضوع مساله عجیبی نیست

غریبه
26th August 2009, 01:39 AM
تعریف حجاب در فرهنگ های مختلف متفاوت است
مثلا اسکیموها در نقاط شمالی مجبورند که پوشیده باشند وگرنه سرما آنها را به شدت اذیت میکند.
هیچ وقت یک خانم و یا آقا نمیتواند با پوششهای استخری مثلا کنار
یک دریاچه یخ آفتاب بگیرد در قطب شمال!
هر کشوری با توجه به سرما و گرما و ...نوع پوشش خود را دارد.
که منطبق بر شرایط اقلیمی محل زندگیش است.
این یک نوع پوشش.
و اما نوعی دیگر پوشش که بیشتر مختص بانوان است و جنبه مذهبی دارد و شرایط اقلیمی میتواند اندکی در آن تغییر ایجاد کند.
پوششی به نام اسلامی
اینکه اقلیت های مذهبی مثلا در کشوری مانند ایران باید حجاب داشته باشند(مثلا روسری) تماما جنبه سیاسی دارد نه مذهبی
و اینکه احادیث عجیب و غریبی در افراط در پوشش اسلامی از خودشان در می اورند زاییده تخیلات مردانی است که دارای نگاههای
مریض هستند و خودشان از همان صنف.
اگر زنی را بزور حجاب برایش مردی قرار دهد . این عقده روانی بصورت وحشتناک اجایی دیگری سر باز میکند .
در کل اجبار در حجاب حرمت حجاب را میشکند.
لا اکراه فی الدین
ایران کشوری است که در سی ساله اخیر خیلی محدودیت ها را
اعمال کرده در خیلی مسائل اما آمار نشان میدهد با تمام این محدودیت ها آمار جرم و جنایت در ایران رو به افزایش هست
روز نامه های مانند ندای ایران- حوادث و...این جنایت ها را تیتر میزدند
که بعلت اشاعه نا امنی توقیف شدند
پس نتیجه میگیریم ایران رقمش بالاتر از این حرفهاست.
و در اخر فکر میکنم
بجای اجباری کردن بستن کمربند ایمنی ایکاش فرهنگ بستن کمربند
ایمنی را اشاعه می دادیم.
اجبار در بستن کمربند ایمنی حاصلش این است که خیلی ها دکوری
کمر بند میبندند که اگر پلیس دید فکر کند بسته است وگرنه فقط ادای بستن را در اورده..
اجبار حجاب در ایران اسلامی نیز اینچنین است اکثر ادای داشتن حجاب را در می اورند.

یا حق@};-

kamanabroo
27th August 2009, 04:55 PM
سلام غریبه جان
ممنونم که در این مبحث شرکت کردی
یه پیشنهاد دارم
یه شعار توی امضات نوشتی با خط درشت، اگه خودت هم به اون توجه داشته باشی که دیگه حرف نداره.

بعضی وقتها هست که شخصی می خواد از این ور بوم نیفته ، یو هو از اون ور بوم میفته.
مواظب باش اینطور نشه.
-----------
در ضمن این نظری که دادی به عنوان یک نظر شخصی ، قابل قبول هست ولی آنچه که در واقعیت هست چیزی نیست که شما می گین.
در متن دین ما پر است از روایاتی که به حفظ حجاب تاکید می کنه
اصلا چرا دور بریم همین قران که ان شاء اله بتونیم در این ماه بیشتر از ماه های دیگه بخونیم
در سوره نور گفته که مردان باید چشمانشون رو از نگاه باز دارن و ...
و همچنین حجاب درستی داشته باشند هم مردان و هم زنان.

با تشکر

غریبه
27th August 2009, 07:26 PM
بنده هم تشکر میکنم از نظر شما"
نمیدونم چرا شما فرمایش ائمه معصوم را با نام شعار یاد کردید
اینها شعار نیست بلکه فرمایش بزرگوارن است:
آفت تفکر تعصب است.
اگر دقت کنید بنده اتفاقا به حجاب از دید تعصب نگاه نکردم کاملا روشن است
پس سنخیت با امضای بنده ندارد.
تعصب مشخص است بدون تحقیق و تفکر پذیرفتن که من به این نوع نگرش اصلا
اعتقاد ندارم.
تعصب این است که بگوییم اگر مثلا یزید آمد و گفت دو دو تا میشود چهار اینجا هم تعصب به خرج بدیم بگوییم چون یزید گفته غلط است.
من گفتم پوششی مذهبی بیشتر مختص بانوان است اگر اشتباه میکنم این کلام خدا و قران ببینید چه درصدی از حجاب مختص بانوان است.
خودتان میگویید در دین ما روایات زیادی است که تاکید میکنه روی حجاب
این کاملا متفاوت است به اینکه بگوییم دین ما مجبور میکند به داشتن حجاب
من بحث تاکید بر حجاب نکردم بحث اجبار را پیش کشیدم.
خوب از آن ور افتادنی در کار نیست و هیچ تعصبی دیده نمیشود.
من تکرار میکنم
فرهنگ سازی حجاب کار عقل و تدبیر است نه کار جبر و مجبور ساختن
حالا شما لطف کنید دوست بزرگوارام اگر جایی از سخنان من در پست ذکر شده
اشتباه است بگویید حتما در مقام شاگرد با شما استاد بزرگوار بحث میکنیم تا به
جواب درست برسیم
با تشکر

Aerith
21st November 2009, 04:50 PM
به نظرم حجاب وقتی خوبه که توش مطالعه و تامل عمیق شده باشه! من تو اطرافیان زیاد دیدم سر دختر بچه دو ساله مقنعه میکنن! نمیگم بده ولی خب بچه 2 ساله چیه که بخوای مقنعه سرش کنی! اونوقت همون مادر این بچه ی 2 ساله 14 سال بعد نمیتونه دخترش رو جمع کنه! به نظرم هر چیزی اعتدال توش رعایت بشه خیلی خوبه!
تو ایران هم همینجوریش به خانومهای با حجابش متلک و تیکه و تعرض هم میکنن! دیگه وای به حال بیحجابهاش! بخاطر حفظ جون و آبروشون هم که شده مجبورن حجاب داشته باشن! اما اگه درموردش تحقیق کنن و از خلاقیت خودشون برای زیبایی پوششون استفاده کنن شیرینی حجاب رو حس میکنن!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد