PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه اختراع کنیم ؟

soham 313
4th September 2012, 09:59 PM
چگونه اختراع کنیم ؟
گاهی ممکن است فکر کنیم ، همه چیزهایی که می شد اختراع شود ، تا حالا اختراع شده اند و دیگر چیزی نمانده که بخواهیم اختراع کنیم .
اما در واقع اینطور نیست . مثلا در زمان ادیسون مردم خانه هایشان را با نور شمع و چراغ نفتی روشن می کردند . اگر او فکر می کرد ، وسیله روشنایی اختراع شده و برای روشن کردن خانه چیزی نمانده که او اختراع کند ، شاید هرگز موفق به اختراع لامپ روشنایی نمی شد !
پس بیایید در مورد اختراع کردن چند نکته مهم را مرور کنیم .

مخترعان چه جور آدمهایی هستند ؟
* آنها نسبت به همه چیز کنجکاو هستند و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند .
* مخترعان برای یک مسئله راه حلهای گوناگونی می اندیشند، سپس بهترین آنها را انتخاب می کنند و آن قدر راه حل را دنبال می کنند تا به نتیجه برسند.
* مخترعان همیشه از خود می پرسند :"یک چیز چگونه کار می کند ؟" و " چه طور می توان آن را کاملتر کرد.
چند نکته درباره اختراع:
*خیلی از اختراعات جدید ، در واقع از تکمیل کردن اختراعات قبلی به وجود می آیند. مثلا، اول گرامافون اختراع شد و بعد ها تبدیل شد به ضبط صوت .حتما می دانید بعد از ضبط صوت چه چیزهایی اختراع شد و شاید حدس بزنید که دستگاههای پخش صوت تا کجاها پیش خواهند رفت.
* کلید اختراع " خلاقیت است "
*اختراع کردن هم مثل هر چیز دیگری ، راه و روش خاصی دارد.
آنچه یک مخترع بایدانجام دهد:
* باید به چیزهایی فکر کنید که مورد نیاز مردم است . مثلا ادیسون فکر کرد : مردم به یک وسیله روشنایی نیاز دارند که دود نکند و روشنایی بیشتری داشته باشد.
* افکارش را دائم در ذهن خود مرور کند و با مراجعه به کتابخانه ها و مجلات و مشورت با افراد صاحب نظر ، به دنبال عملی کردن افکارش باشد.
* از طریق آزمایش و حتی خیال پردازی ، تمام جوانب کار را بررسی کند.
* پشتکار داشته باشد ، واقع بین باشد و زود دلسرد نشود .
*نتیجه های افکار و اندیشه های خود را یادداشت کند.
*ابتکار داشته باشد و نگذارد اصول پذیرفته شده فعلی ، او را محدود کنند. مثلا در زمان ادیسون همه می دانستند که اگر یک سیم زیاد داغ شود، می سوزد و پس از یک لحظه روشنایی، سریع از بین می رود. اما ادیسون فکر کرد ، این اکسیژن هوا ست که باعث سوختن سیم می شود. بنابراین ، با ابتکار خود ، هوای داخل لامپ خالی کرد و توانست از سیم داغ بدون این که بسوزد روشنایی بگیرد . از آن زمان به بعد ؛، انواع دیگری از لامپ اختراع شدند. آیا آن ها را می شناسید ویا با طرز کارشان آشنا هستید؟
چند جمله از ادیسون:
* من موفقیت خودم را 99 درصد مدیون پشتکارم و 1 درصد
مدیون هوش و معلوماتم هستم.
* هرگز به وسیله ای دست نزدم مگر اینکه دلم می خواست
آن را تکامل ببخشم .
* اول می گردم ببینم دنیا به چه چیزی نیاز دارد ، سپس
سعی می کنم آن را اختراع کنم.
* لامپ برقی را آنقدر ارزان خواهم کرد که فقط
ثروتمندان بتوانند شمع روشن کنند.
( توجه داشته باشید ، زمای که همه شمع روشن می کردند ، گفتن این حرف ، ادعای بزرگی بود.)
* من همه موفقیت خود را مدیون این هستم که در محل کار
خود ساعت نداشتم و متوجه گذر زمان نمی شدم.
* هر موفقیت و پیشرفتی از تفکر سر چشمه می گیرد.
ازادیسون چه چیزهایی می توانیم یاد بگیریم ؟
*او هیچ وقت تنها به خودش متکی نبود و درباره چیزهایی که نمی دانست ، همیشه با افراد صاحب نظر ، مشورت می کرد.
* او شکست را چیز بدی نمی دانست و می گفت:" با هر شکست ، یکی از راههایی را که به موفقیت ختم نمی شود ، کشف می کنم و یک قدم به موفقیت نزدیکتر می شوم "
* او از سواد خوبی برخوردار بود . با این که فقط سه سال به مدرسه رفت ، اما در طول زندگیش هیچ وقت دست از آموختن برنداشت. همیشه تحقیقات جدید درباره نیروی الکتریسته را مطالعه می کرد او کتابخانه بزرگی برای خودش درست کرده بود.
*او برای حل مشکلات ، همیشه از معلوم به مجهول می رسید .مثلا بعد از اختراع تلگراف با خود فکر می کرد ، حالا که می توان صدای بوق مانند تلگراف را از طریق سیم منتقل کرد . صدای آدمها را نیز می توان به جریان الکتریکی تبدیل کرد و برعکس. آن قدر فکر کرد تا این که دستگاه گرامافون را اختراع کرد و توانست صدای آدمها را به جریان الکتریکی تبدیل و روی صفحه گرامافون ضبط کند.
آیا با اصول کار گرامافون و ضبط صوت آشنا هستید ؟ بهتر است در این باره از معلم علوم خود صحبت کنید.
پیشنهاد ما به شما:
از شما دعوت می کنیم ، به وسایل و اشیای پیرامون خودتان با دقت بیشتری نگاه کنید.آیا نمی توان آنها را بهبود بخشید؟مثلا به مداد و پاک کنی که در اختیار دارید بیندیشید. آیا نمی توان مدادها و پاک کنهای بهتری ساخت؟
ما منتظر نتیجه کنجکاوی های شما هستیم . فکر کنید آیا چیزی هست که هنوز اختراع نشده باشد؟ شاید بعضی از پیشنهادها خنده دار به نظر برسند، اما عیبی ندارد ، برای ما بنویسید حتی اگریک گوشت کوب تمام اتوماتیک باشد !
یادتان باشد، هیچ کس از ابتدا ، مخترع به دنیا نیامده است حتی ادیسون! همچنین باید بدانیم که برای خدمت به هم نوعان خودمان فقط یک عمر وقت داریم!
راستی ، یک عمر یعنی چقدر ؟ طول عمر هر چقدر که با شد ، خیلی کم است باید عجله کرد، باید فکر کرد . برای عجله کردن و فکر کردن هم فقط یک عمر وقت داریم.

منبع:
http://rangafarin.blogfa.com/post-34.aspx (http://rangafarin.blogfa.com/post-34.aspx)

بلدرچین
4th September 2012, 10:24 PM
همه ی اینا قبول اما کسی هست روی شما و فکرتون سرمایه و وقت بزاره؟ نه خیر

نازنین زیدی
24th October 2012, 06:48 PM
من دوست دارم کسی بهم کمک کنه
سئوال دارم ولی واقعا هیچکس نیست که جواب بده
و در ضمن هنوز همه نمره سر کلاس رو از اختراع و کمک به بشر مهمتر میدونن

hossien
25th October 2012, 12:24 AM
من دوست دارم کسی بهم کمک کنه
سئوال دارم ولی واقعا هیچکس نیست که جواب بده
و در ضمن هنوز همه نمره سر کلاس رو از اختراع و کمک به بشر مهمتر میدونن

سلام
اگر سوالی دارین بفرمایید. کمک می کنیم .

aryanaze20
26th October 2012, 02:09 AM
سلام.بلدرچین عزیزبه نظرمن اینا همش بهونست که خودمونوگول بزنیم.آیاهمه ی مخترعان این چنین بودند؟؟

نازنین زیدی
26th October 2012, 07:51 AM
ببخشید فرمول شیمیایی عرق دست انسان چیه؟

عرفان سلیم زاده
26th October 2012, 03:59 PM

آب و نمک و رادیکال های ازاد.

عرفان سلیم زاده
26th October 2012, 04:09 PM
بدی خیلی از مخترع ها اینه که فکر می کنند باید همه چی جور باشه تا یه کاری به موفقیت برسه.
در حالی که باید همه چی رو جور کرد تا اختراع به پول تبدیل بشه.
اولا یه اختراع باید موارد زیر رو داشته باشه تا بهش گفت اختراع:
1- مقدمه کلی از کل پروژه
2- لیست کامل قطعات (کامل!!!)
3- چرایی استفاده از قطعات از ساده ترین تا پیچیده ترین عضو ها(کامل!)
4-محاسبات ریاضی تمام اجزا و از راندمان و نیرو ها و انرژی ها گرفته تا محاسباتی که در زمان ساخت باید رعایت نمود(نکات ساخت)
5-تشریح عملکرد مدار ها
6-شماتیک های تخصصی کل پروژه.
بعد تازه میرسیم به یه طرح و محصول با پیوست فنی که اماده است اطلاعات مورد نیاز یک طرح توجیهی و امکان سنجی را فراهم کند.
در این مرحله باز خودتون می بایستی به زاویه اقتصادی طرح نگاه کنید که البته به اندازه خود اختراع مقدسه و باید بهش پرداخته بشه.
برای داشتن یک طرح توجیهی و امکان سنجی باید موارد زیر را خودتون بنویسید:
1- تعریف بازار هدف و تاریخچه نیازی که به این محصول بوده و محصولاتی که سابقا به بازار عرضه شده.
2-معرفی کلی از محصول جدید و کاربرد ان به اضافه مزایای ان نسبت به محصولات عرضه شده در گذشته و امروز.
3- تعریف امار ها "میزان عرضه و تقاضا ، میزان سود مفید، دوره بازگشت سرمایه" نسبت به بازار های مختلف به صورت تخمینی.(البته این موارد با توجه به سه عامل وضعیت حمل و نقل ان ناحیه،وضعیت تهیه مواد اولیه یعنی میزان دور بودن از تولید کنندگان مصالح مورد نیاز شما ، وضعیت نوسانات بازار جهت میزان جذب سرمایه گذار تعیین میشه.)
4- تعریف و تعیین محیط مورد نیاز طرح جهت تولید با توجه لیست قطعات محصول، چگونگی تهیه مصالح ، چگونگی مونتاژ محصول(درصد استفاده از منابع انسانی ودستگاه های صنعتی)، نوع حمل و نقل در بخش های مختلف اعم از انتقال کارکنان گرفته تا حتی انتقال پیچ و مهره ،تخمین میزان برق(اکتیو و راکتیو) و اب و تلفن و گاز مصرفی.
5- تخمین سرمایه مورد نیاز ثابت(ارزش مالی تمام قطعات کارخانه و شرکت از میز و صندلی تا لیفتراک پارک شده پشت کارخونه) و سرمایه در گردش(سرمایه ای که جهت انجام پروژه جذب و جهت انجام پروژه مصرف می شود.این سرمایه جدا از سرمایه ثابت شرکت است چون از ان تامین نمی شود).

بازم میگم خودتون بهترین ابزار برای پیشرفت خود هستید.پس به دیگران تا حد امکان جهت پیشرفت تکیه نکنید و به تجربه های گران بهای انها بسنده کنین.

hossien
26th October 2012, 04:31 PM

عرق بدن انسان ترکیبی پیچیده از دی اکسید کربن، آمونیاک، اسید لاکتیک و هفت اسید کربوکسیلی دیگر است که این اسیدها رایحه عرق را ایجاد کرده و همین هفت اسید کربوکسیلی حشرات را به شدت به سوی خود جذب می کند.

حسین متقی
27th October 2012, 12:42 AM
عرق بدن انسان ترکیبی پیچیده از دی اکسید کربن، آمونیاک، اسید لاکتیک و هفت اسید کربوکسیلی دیگر است که این اسیدها رایحه عرق را ایجاد کرده و همین هفت اسید کربوکسیلی حشرات را به شدت به سوی خود جذب می کند.

البته این ایده که الان میگم قبلا اختراع شده
ولی اختراع یعنی دیدن این قضیه که میشه با بوی این اسیدها حشرات رو جذب کرد روی 1 سطح
این سطح میتونه چسبناک باشه و مثل تار عنکبوت حشرات رو به دام بندازه
و میشه وسیله ای برای دفع حشرات!
من نمونه ی خارجیش رو دیدم
نمونه ی ایرانیش پودری بود که همزمان سمی هم بود و باعث مرگ حشرات میشد و مثلا چند کاسه کوچیکشو میزارند اطراف باغ!!!

نازنین زیدی
27th October 2012, 03:03 PM
راستش توی فکر اینم جوهری اختراع بشه که با عرق دست انسان محو بشه

حسین متقی
27th October 2012, 03:44 PM
راستش توی فکر اینم جوهری اختراع بشه که با عرق دست انسان محو بشه

خب به چه علت؟
به چه دردی میخوره؟
میتونین توضیح بدین؟

نازنین زیدی
28th October 2012, 01:25 PM
البته
بیشتر اطلاعات در سازمانهای جاسوسی لازمه نگارش هست
همون اندازه هم لازمه که در موردش با رمز یادداشت بشه
اگر جوهری اختراع بشه که با عرق دست محو یا پیدا بشه چیز جالبی میشه
تا یه جایی روش کار کردم
فکر کنم اگر روی حرارت دست کار کنیم موفق تر باشه

hossien
28th October 2012, 07:23 PM
البته
بیشتر اطلاعات در سازمانهای جاسوسی لازمه نگارش هست
همون اندازه هم لازمه که در موردش با رمز یادداشت بشه
اگر جوهری اختراع بشه که با عرق دست محو یا پیدا بشه چیز جالبی میشه
تا یه جایی روش کار کردم
فکر کنم اگر روی حرارت دست کار کنیم موفق تر باشه

سلام
برای گرمای دست درست کردن فک کنم الکل یا سرکه باشه که شما بنویسید با حرارت دادن نوشته ها معلوم میشه.
به نظرم شما روی موضوعات دیگر وقت بزارین بهتر باشه تا روی این موضوع چون تعداد نفراتی که این طرح را می خواهن کم و محدود هستند و برای شما بازده پولی و ........ نداره و حتی امکان داره جانتان در خطر بیفته.

نازنین زیدی
31st October 2012, 08:42 AM
اخری رو درست گفتی ولی به بقیه اش یعنی پول و غیره اعتقاد ندارم
برای اختراع موضوعات بسیار زیادی وجود داره مهم اینه
و همین منو خوشحال می کنه
ما هنوز اثرات مواد در گازها رو به خوبی و جامع یادنگرفتیم
درواقع خیلی چیزها هست که یادنگرفتیم
صفحه های نوری
درمورد اونها هم دارم فکر میکنم
مهمترین شعار من اینه
ما به دنیا نیامدیم که اکسیژن مصرف کنیم
هر کدام رسالتی داریم

hossien
16th November 2012, 11:56 PM
اخری رو درست گفتی
برای اختراع موضوعات بسیار زیادی وجود داره
مهمترین شعار من اینه
ما به دنیا نیامدیم که اکسیژن مصرف کنیم
هر کدام رسالتی داریم

بله درست هست و با شما موافقم. باید تلاش کنیم تا به اهدافمون برسیم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد