PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای کلید 2 وضعیتی

ru.taheri
3rd September 2012, 11:57 AM
سلام

مداری دارم میسازم که احتیاج به کلید 2 وضعیتی دارم..میشه کمک بدید چطوری با ترانزیستور یا هر قطعه دیگه ای بسازم؟؟

ممنون میشم

hadi elec
5th September 2012, 01:27 AM
سلام

مداری دارم میسازم که احتیاج به کلید 2 وضعیتی دارم..میشه کمک بدید چطوری با ترانزیستور یا هر قطعه دیگه ای بسازم؟؟

ممنون میشم

سلام
منظورت از 2 وضعیتی چیه؟
بعد برای چه کاری میخوای؟
چون انتخاب ترانزیستور ها و نوع چیدمان مدار بستگی به اون جریانی داره که مصرف کنندت میخواد بکشه

ru.taheri
5th September 2012, 11:08 AM
میشه جریان دهی مهم نباشه؟

فقط میخوام که در حالت عادی کلید در وضعیت a باشه بعد از زدن کلید به وضعیت b بره ..وباز با زدن کلید (یا اینکه دستمونو از رو کلید برداریم) ..مدار باز به وضعیت a برگرده

جریان دهی هم فرض کنید تا کمتر از 1 امپر

فقط نوع ترکیب یا قطعه رو میخوام

مرسی

hadi elec
5th September 2012, 11:40 AM
میشه جریان دهی مهم نباشه؟

فقط میخوام که در حالت عادی کلید در وضعیت a باشه بعد از زدن کلید به وضعیت b بره ..وباز با زدن کلید (یا اینکه دستمونو از رو کلید برداریم) ..مدار باز به وضعیت a برگرده

جریان دهی هم فرض کنید تا کمتر از 1 امپر

فقط نوع ترکیب یا قطعه رو میخوام

مرسی

خب به ترانزیستور بذار پایه بیسشو به یه مقاومت مثلا 1 کیلو با یه شاسی به تغذیه مثبت وصل کن
هروقت شاسی رو فشار دادی جریان از کلکتور میره به امیتر ترانزیستور
حالا میتونی سر راهش یه لامپی چیزی هم بذاری

ru.taheri
5th September 2012, 12:01 PM
خب این فقط یه وضعیت داره که؟

من میخوام یه کاری انجام بده بعد با زدن کلید اون کار قطع و کاره جدید رو انجام بده

این طور که فقط یه کار رو قطع و ول میکنیم

از سلفم هیچ اطلاعاتی ندارم

از یه مدار کندم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد