PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال چند تا سوال در مورد سیستم عامل

بانوثریا
2nd September 2012, 11:09 AM
سلام من تو تست های سیتم عامل اشکال دارم اگه میتونید کمکم کنید ممنون

بانوثریا
2nd September 2012, 11:15 AM
سوال 1) دو پروسس p1,p2 با مشخصات زیر در سیستم موجودند.اطلاعات هر سطر منبع مورد نیازبرای هر پروسس و زمان مورد نیاز را مشخص می نماید.مثلا برای net3 در سطرچهارم بیانگر این است که پروسس دوم،کارت شبکه را به مدت 3ثانیه نیاز دارد.اگر پروسس دوم 2ثانیه بعد از پروسس p1 به سیستم رسیده باشد و سیستم سیاست sjf با خاصیت preemption را برای برنامه ریزی پروسس ها اعمال نماید، زمان کل اجرای دو پروسس مذکور و زمان هدر رفتگی وقت cpu بر حسب ثانیه چقدر است؟
الف)کل زمان24- هدر رفتگی صفر
ب)کل زمان 27- هدر رفتگی 2
ج) کل زمان 25- هدر رفتگی 1
د) کل زمان 28- هدر رفتگی 3

p2

p1

cpu4

cpu3

disk3

net4

cpu3

cpu2

net3

disk3

cpu3

cpu5

net3

disk2

cpu3

cpu2

بانوثریا
2nd September 2012, 11:43 AM
سوال 2) دو پروسس A,B را در نظر بگیرید که از مراحل زیر تشکیل شده اند. مقادیر cpu نشتن دهنده زمان اجرای پروسس بر روی cpu,disk,net نشان دهنده network dik است عملیات disk,network به صورت nonpreemptive انجام می شود چنانچه پروسس های A,B در زمان های 1وصفر به سیستم رسیده باشند درصد استفاده از cpuدر طول اجرای پروسس ها کدام یک از گزینه های زیر خواهد بود؟ فرض کنید سیاست sjf preeptive در زمان بندی cpu اعمال می شود.چنانچه دو پروسس به طور هم زمان به cpu نیاز داشته باشند و زمان job آن ها مساوی باشد فرایند Aاول پذیرفته می شود.

B

A

cpu5

cpu2

disk2

net2

net2

cpu2

cpu5

disk2

disk2

cpu6

cpu2

disk3

net3

cpu2

cpu1

الف)83%
ب)90%
ج)95%
د)100%

بانوثریا
2nd September 2012, 11:54 AM
سه فرایند p1,p2,p3 در حالت اجرا هستند طبق جدول زیر به ترتیب از چپ به راست ، دستورات(p(waitوv(signal را روی سمافور s که مقدار اولیه آن یک است اجرا می کنند، در صورتیکه دو فرایند متوقف باشند و دستور v اجرا شود، فرایندی که شماره بزرگتر دارد برای راه اندازی اولویت پیدا می کند، حالت این سه فرایند پس از اجرای دستورات زیر چیست؟

p1

p3

p2

p2

p3

p1

p2

p3

p2

p1

فرایند

p(s

v(s

p(s

p(s

v(s

v(s

p(s

v(s

p(s

p(s

فرمان

الف) همه فرایند ها در حال اجرا هستند
ب) p1,p2 در حالت اجرا هستند و p3 در حالت بلوکه است
ج) p1,p3 در حالت اجرا هستند و p2 در حالت بلوکه قرار دارد.
د) p2,p3 در حالت اجرا هستند و p1 درحالت بلوکه است

بانوثریا
13th September 2012, 12:11 PM
ای بابا یعنی کسی نیست جواب این سوالا رو بلد باشه؟

بانوثریا
17th November 2012, 06:54 PM
سوال یک و دو رو خودم پیدا کردم

Bad Sector
21st November 2012, 10:06 AM
سوال یک و دو رو خودم پیدا کردم

خوب جوابارو می ذاشتین تا دوستان استفاده کنند[nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد