PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی نقش پول در بهبود وضعیت نخبگان

عرفان سلیم زاده
30th August 2012, 05:36 PM
علم بهتر است یا ثروت؟
من می گویم ادم عالم و نخبه باید دو تومان تو جیباش باشه تا مجبور به دزدی و زندگی در کوزه نشه!
دیگه بگذریم از نخبه هایی که هنوز پول تو جیبی میگیرند.
شما (مدعی ها) می گویید که ما پول های خود را جایی سرمایه گذاری نمی کنیم که سودی چند برابری نداشته باشد.
و این که به ما اعتماد ندارید و افراد بهتر با پروژه های کامل تری رو برای سرمایه گذاری می شناسید.
این رو بفهمید که نخبه ها همانند متکدی ها با دست خالی جلو نمیاند. هر چند که برای شروع طرح ها و ایده های تئوری ثبت شده خودشون رو ارائه می کنند.
و مثل افرادی که پروژه های دارند اماده می شناسید با اعداد و ارقام جلوی شما عرض اندام نمی کنند.
فکر می کنید دولت باید از ما حمایت کنه؟ حمایت رو به چی می دونید؟
این که انها سرمایه گذاری کنند و هیچ سودی نگیرند؟درسته و باید بگم همچین کاری رو انجام میدن اما این سرمایه رو فقط،
برای اماده سازی طرح ها جهت تجاری سازی هزینه می کنند.
این سرمایه گذاری مثل صرف کردن زور بازو و پنجه های خودتونه برای جدا کردن پوست موز.ولی بعد از اون چشیدن و لذت بردن از خود جناب موز هستش.
باید بگم هم اکنون ما یک قدم از دولت عقب ترید.
چون دولت تا کنون میلیارد ها تومان سود از سرمایه گذاری رو این طرح های بی ارزش در اورده
در مورد شرکت های دانش بنیان شنیدین؟
شرکت هایی که تا 15 سال هیچ مالیات و هزینه های گمرگ نمیدن!
برای ایجاد این شرکت ها ، کافیه همین طرح ها رو داشته باشید.
و دست اخر یه وام چندین میلیاردی باسود هم به شما می دهند.
دولت از همین سود میلیارد ها تومان در میاره.
ولی شما ها تو مرحله اولش موندید.
خیلی عقب اید!

emer62304
30th August 2012, 10:06 PM
ولی شما ها تو مرحله اولش موندید.
خیلی عقب اید!

عرفان جان فرض کن مغز یه نخبه یک پردازشگر COREi7 هشت هسته ای باشه! چه قدرت پردازش بالایی داره!!! جالا یه هارد 10 ترابایت پر از اطلاعات هم داره!! دیگه چه شود! ولی این نخبه هیچ سیستم عاملی نداره!! پس نه این پردازشگر قوی و نه این هارد حجیم، هیچکدوم به دردش نمیخورن!

سیستم عامل مشکل اصلیه. خیلی از ما نمیدونیم چه پردازشگر قوی و هارد حجیمی داریم! یکی باید کمکمون کنه که یه ویندوز رو خودمون نصب کنیم. خودمون به تنهایی وقتی موفق میشیم که دیگه خیلی دیر شده!

عرفان سلیم زاده
31st August 2012, 04:10 PM
عرفان جان فرض کن مغز یه نخبه یک پردازشگر COREi7 هشت هسته ای باشه! چه قدرت پردازش بالایی داره!!! جالا یه هارد 10 ترابایت پر از اطلاعات هم داره!! دیگه چه شود! ولی این نخبه هیچ سیستم عاملی نداره!! پس نه این پردازشگر قوی و نه این هارد حجیم، هیچکدوم به دردش نمیخورن! سیستم عامل مشکل اصلیه. خیلی از ما نمیدونیم چه پردازشگر قوی و هارد حجیمی داریم! یکی باید کمکمون کنه که یه ویندوز رو خودمون نصب کنیم. خودمون به تنهایی وقتی موفق میشیم که دیگه خیلی دیر شده! سلام عزیزم. بزار سریع بگم. این سیستم عامل همون ازمایشگاه ها، اتاق های فکر به همراه اساتید، دسترسی به منایع اطلاعاتی، نداشتن دغدغه مالی برای تامین هزینه زندگی و هزینه پروژه هاست. من تحقیق کردم و دیدم سه مورد از چهار مورد بالا رو میشه با کمک گرفتن از دانشگاه رفع کرد. ولی مشکل اخری هنوز سر جاشه! بنیاد چون از دولت پول می گیره محدودیت زمانی و مالی داره. ولی نیت ما اینه که با این پول طرح های خودمون رو برای تجاری سازی اماده کنیم. حالا به من بگو چرا بخش خصوصی این یه قدم کوچیک رو بر نمیداره؟ چرا شما فقط اون قسمتی رو که نوشتم خیلی عقب تر از دولت اید رو نقل قول کردید؟

emer62304
31st August 2012, 04:57 PM
ین سیستم عامل همون ازمایشگاه ها، اتاق های فکر به همراه اساتید، دسترسی به منایع اطلاعاتی، نداشتن دغدغه مالی برای تامین هزینه زندگی و هزینه پروژه هاست. من تحقیق کردم و دیدم سه مورد از چهار مورد بالا رو میشه با کمک گرفتن از دانشگاه رفع کرد.

عرفان جان چطور باید از دانشگاه کمک گرفت؟ لازمه که حتما دانشجو باشیم؟

چرا شما فقط اون قسمتی رو که نوشتم خیلی عقب تر از دولت اید رو نقل قول کردید؟

خب آخه در مورد این یه قسمت میخواستم توضیح بدم! [shaad]

ولی در کل منظور من این بود که این سیستم عامل باید بدون قید و شرط در اختیار افراد مستعد قرار بگیره تا بتونن از استعدادهایی که دارن استفاده کنن.

عرفان سلیم زاده
31st August 2012, 05:19 PM
عرفان جان چطور باید از دانشگاه کمک گرفت؟ لازمه که حتما دانشجو باشیم؟

خب آخه در مورد این یه قسمت میخواستم توضیح بدم! [shaad]

ولی در کل منظور من این بود که این سیستم عامل باید بدون قید و شرط در اختیار افراد مستعد قرار بگیره تا بتونن از استعدادهایی که دارن استفاده کنن.

برای گرفتن کمک از دانشگاه مخصوصا دانشگاه تهران کافیه به بخش رشد دانشگاه تهران برید.
نیازی نیست دانشجو باشید ولی اگر بودید چه بهتر.
من فکر کردم که خدایی نکرده سوء تفاهمی پیش اومده[khejalat]
همین الان هم تنها قید و شرط پول هست و اگه محدودیت های مالی کم بشه بهتر از این هم خواهد شد.
بنیاد دیگه به اخر خط رسیده. دیگه وقتشه که سازمان های ناسودبر جدید برای حمایت از نخبگان تاسیس بشن.

SaSaMc2
31st August 2012, 06:20 PM
سلام...[golrooz]

مشكل از اينجا شروع ميشه كه برنامه ريزي براي هر بخش در اين كشور...

توسط نخبگان و خاك خوردگان همون بخش انجام نميشه...

بنياد هم من رو هميشه ياد ميدون تربار ميندازه...

حسین متقی
2nd September 2012, 11:36 PM
آقا عرفان به نظر من فرهنگ- عقاید کلی جامعه- و شرایط مالی خیلی تاثثیر گذارند
ولی اگه بخوام جزئیتر بگم باید بگم با وجود رشد قیمت دلار-رشد قیمت و هزینه های مسکن- رشد قیمت ارز و طلا و رشد قیمت خودرو و.....
و انواع روشهای دیگه که خارج از دایره ی تولید هستند و به نوعی بعضیها بهشون میگن کار اقتصادی
دیگه کی میاد روی کارای من که 25تا30درصد سود درنظرمیگیرم برای سرمایه گذار
یا برای کارای آدمای نخبه سرمایه گذاری کنه؟؟؟؟

اینا کاراییه که باید دولت انجام بده
به نظر من دولت موفق نبوده توی کنترل ارز و مسکن و. کلا تورم و حتی کنترل بیکاری!!!!
ولی تلاششو کرده
اشتباه اصلی دولت ما به نظرم بی برنامگی یا نداشتن برنامه ای واحده
هرسال 1برنامه دارن
از اونور میخوان همزمان تورم رو کاهش بدن و بیکاری رو هم کاهش بدن
خب همه ی دنیا میدونن-اصلا از قوانین اقتصاد کلان هست که این دوتارو نمیشه باهم کاهش داد-هرکدومو کاهش بدی اونیکی افزایش داره!!!

خب روشهاشون هم کمی قدیمی بود و باعث شد هردو افزایش داشته باشه و 8سال هدر رفت
اما خداوکیلی کارهای خوبی هم کردن
و در بعضی زمینه ها که قبلا کارنمیشد 20سال هدر رفته رو جبران کردندببخشید
بعدا این حرفامو ادامه میدم الان باید برم[gerye]

farzadsw
3rd September 2012, 12:30 AM
سلام
پیشنهاد و راه حلتون رو واضحتر مطرح میکنید؟
قضیه این شرکتهای دانش بنیان چی هست؟ برای تاسیس چه چیزهایی لازم داره؟ از نظر جا و امکانات چه مزیتی داره؟ خلاصه اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بگید.[tafakor]

عرفان سلیم زاده
3rd September 2012, 09:02 AM
یافتم یافتم!
بخش رشد دانشگاه تهران هم به نوبه خودش وام میده!
بدون نیاز به بنیاد ملی نخبگان.
فردا میرم اونجا که تحقیق کنم.
اگر هم شد امروز میرم.
امیدوارم قطعه گم شده پازل رو پیدا کرده باشم.
خدایا...[golrooz]

عرفان سلیم زاده
3rd September 2012, 09:09 AM
سلام
پیشنهاد و راه حلتون رو واضحتر مطرح میکنید؟
قضیه این شرکتهای دانش بنیان چی هست؟ برای تاسیس چه چیزهایی لازم داره؟ از نظر جا و امکانات چه مزیتی داره؟ خلاصه اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بگید.[tafakor]

سلام فرزاد جان.
راه حلی که بخواد باعث ترقیب مردم به سرمایه گذاری روی نخبگان بشه عوض کردن کلمات و تعاریف اصلی و صحبت کردن با مردمه.
باید یه سری کنفرانس و سمینار باشه که باهاش بتونیم این صحبت ها رو به مردم انتقال بدیم.
شرکت های دانش بنیان یه سری شرکت ها هستند که تحت حمایت و سرمایه گذاری دولت به وجود میان.
این شرکت ها برای تجاری سازی ایده ها و طرح ها و اختراعات به وجود میان.
از نظر جا برای شروع می تونین به مراکز رشد برید تا طرح رو برای تجاری سازی تکمیل کنین.
بعد به پارک های علم و فناوری برید و یک دفتر تاسیس کنین.
مزایاش خیلی زیاده یه سرچ کنی میاد دستت.

farzadsw
3rd September 2012, 07:34 PM
مرکز رشد دانشگاه امیر کبیر رو نگاه کردم ، در ظاهر که امکانات خوبی داره . به احتمال زیاد زمستون امسال یه حرکت جدی ای میزنیم چون 2-3 تا طرح قابل تجاری سازی هست. [nishkhand]

حسین متقی
4th September 2012, 03:16 AM
مرکز رشد دانشگاه امیر کبیر رو نگاه کردم ، در ظاهر که امکانات خوبی داره . به احتمال زیاد زمستون امسال یه حرکت جدی ای میزنیم چون 2-3 تا طرح قابل تجاری سازی هست. [nishkhand]

سلام آقا فرزاد
همون طرحارو میگی گه اونروز تو پارک؟؟؟............

اون لنزش هم تقریبا حل شده که دنبالش بودی
صبر کن من از اینور همه چیزو دارم راه میندازم
یکم زمان میبره فقط

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد