PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث حجت الله رباني...

SaSaMc2
29th August 2012, 04:45 AM
سلام...[golrooz]

صحبتهاي بسياري اين چند ماه در باره اين دانشمند ايراني زده شده...

چه كار يا پيگيري ميتوان براي روشن شدن موضوع و اطلاع رساني سالم...

و اجراي عدالت در اين رابطه انجام داد...؟

Rez@ee
29th August 2012, 08:41 AM
سلام.منظورتون همون دانشمند ایرانیه که لب خانومش رو با چاقو بریدوخورد؟

Rez@ee
29th August 2012, 08:47 AM
من از داییم(ساکن استکهلم) راجع به این ماجرا پرسیدم.ایشون رو می شناخت.وتعجب کرد که ما جریان رو میدونیم.

البته این مال سه ماه پیشه.وهنوز دادگاه ایشون تشکیل نشده بود.
من توی خبرا دیدم به دلیل وخامت حاشون ایشون رو ازاد کردن.

حجت‌الله ربانی دانشمند ایرانی در کشور سوئد بازداشت شد (http://ofoghnews.ir/1391/05/18/38603/%d8%ad%d8%ac%d8%aa%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%8 7-%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/) وی پس از بازگشت از ایران و حضور در سوئد، به جهت آگاهی از خیانت همسرش، با وی برخورد می‌کند و پس از آن از سوی مقامات قضایی این کشور بازداشت می‌شود.
افق نیوز:(ofoghnews.ir) حجت‌الله ربانی دانشمند ایرانی در کشور سوئد بازداشت و در حالت کما از زندان آزاد شد.
حجت‌الله ربانی دانشمند ایرانی ساکن کشور سوئد است که در رشته بیوتکنولوژی جزو اساتید برجسته ایرانی به حساب می‌آید.
وی که دستاوردهای ارزشمندی در شناسایی و درمان بیماری سرطان داشته است، اخیرا پس از بازگشت از ایران و حضور در سوئد، به جهت آگاهی از خیانت همسرش، با وی برخورد می‌کند و پس از آن از سوی مقامات قضایی این کشور بازداشت می‌شود.
براساس این گزارش، پلیس سوئد، ربانی را دستگیر کرده و پس از برگزاری جلسه دادگاه، وی به ۵ سال به حبس محکوم می‌شود.
صبح روز گذشته (سه‌شنبه) پلیس سوئد این دانشمند برجسته ایرانی را پس از گذراندن بیش از یک ماه از دوران حبسش درحالی که در کما بود از زندان آزاد کرد/فارس

تاریخ انتشار خبر: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱

Rez@ee
29th August 2012, 08:50 AM
اینم اصل ماجرا:

یک استادايراني لب‌هاي همسرش رابريد

يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۴۹

استاد ايراني دانشگاهي در سوئد به علت سوء‌ظن به همسرش لب‌هاي او را با چاقو بريد و خورد.
به گزارش افکار نیوز به نقل از روزنامه شرق،ماموران پليس استكهلم چندي قبل با اعلام گزارشي توسط ساكنان يكي از خيابان‌هاي جنوبي شهر استكهلم راهي آنجا شدند تا درباره نزاعي خانوادگي تحقيق كنند.

آنها وقتي وارد آپارتمان موردنظر شدند زن جواني را ديدند كه از ناحيه صورت به شدت خونريزي داشت. اين زن به سرعت به بيمارستان منتقل و در همان معاينه‌هاي اوليه معلوم شد لب‌هاي او با چاقو بريده شده است.

پليس در ادامه به دستور دادستان، شوهر اين زن را بازداشت كرد و معلوم شد هر دو ايراني هستند و مرد ميانسال همسر خود را به قصد انتقام‌جويي شكنجه كرده است.

كارآگاهان در جريان تحقيقات‌شان فهميدند مرد ايراني در سال ۱۳۷۰ به همراه همسر و سه فرزندش از ايران به سوئد مهاجرت كرده و بعد از مدتي در دانشگاه و موسسه تحقيقاتي «كارولينسكا» به عنوان دانشيار و محقق مشغول به كار شده و در حرفه خود به شهرت زيادي دست يافته و درآمد سالانه بالايي را براي خودش به دست آورده است.

اين مرد ظاهرا زندگي آرام و معمولي داشت تا اينكه چندي قبل به علت بروز پاره‌اي اختلافات خانوادگي از همسرش جدا شد و فرزندان وي نيز نزد مادرشان رفتند. مرد ايراني دو هفته بعد از طلاق، ازدواج دوم خود را به ثبت رساند.

او اين بار نيز با زني ايراني كه ۲۰ سال از خودش كوچك‌تر بود ازدواج كرد. زندگي مشترك اين دو خيلي زود به آشوب و دعوا كشيده شد تا اينكه در روز حادثه آن اتفاق رخ داد. متهم ۵۲ ساله وقتي تحت بازجويي قرار گرفت به جرمش اقرار كرد و گفت: «همسرم به من خيانت مي‌كرد و به همين دليل اين كار را انجام دادم.

بعد از ازدواج با او فهميدم وي با مردي ديگر نيز رابطه دارد. بارها بر سر اين موضوع با هم دعوا كرديم اما مشكل ما غيرقابل حل بود براي همين تصميم گرفتم او را مجازات كنم و انتقام خودم را بگيرم. روز حادثه بعد از جر و بحث بر سر موضوع خيانت با چاقو به وي حمله كردم و لب‌هايش را بريدم و خوردم.

اين كار را طوري انجام دادم كه او ديگر نتواند با بخيه و كارهايی مثل آن خودش را درمان كند.»متهم در اعترافاتش گفت: «من از اين كار پشيمان نيستم چون فكر مي‌كنم زنم بايد به دليل خيانتي كه كرده بود مجازات مي‌شد.»

اعترافات مرد ايراني كه در كمال خونسردي انجام شد اين شائبه را به وجود آورد كه شايد وي به بيماري رواني مبتلا باشد به همين سبب او به بيمارستان رواني «هودينگه» واقع در جنوب استكهلم منتقل شد تا تحت آزمايش قرار بگيرد.

متهم اكنون در حالي در اين مركز درماني بستري است كه همسرش نيز در بيمارستاني ديگر تحت درمان قرار دارد اما پليس و مسوولان قضايي نام بيمارستان را مخفي نگه داشته‌اند تا آسيبي به زن ايراني وارد نشود. در همين حال بازجويي‌ها از متهم محرمانه و پشت درهاي بسته انجام خواهد شد.

عرفان سلیم زاده
29th August 2012, 09:52 AM
باعث ناراحتی و تاسفه[narahat]
این رفتار وحشیانه از یه استاد ایرانی تکان دهنده است و من اون رو محکوم می کنم.
بدتر این که خودش اعتراف کرده که با برنامه ریزی قبلی و اگاهی از این که دیگه نمیتونه ترمیمش کنه این بلا رو سرش اورده.
حالم ازت بهم می خوره استاد حجت الله ربانی!
امیدورام تو زندان بپوسی[golrooz]

SaSaMc2
29th August 2012, 05:06 PM
سلام...[golrooz]

پرفسور رباني در يك قدمي حل قسمتي از مشكل سرطان بود...

و ظاهرا سوئد بهش اجازه نميداد كشفياتش رو كه دانشجويان ايراني براش زحمت كشيده بودن رو...

به نام ايران ثبت كنه...

روند اين اتفاقات يه خورده پيچيده است...

و بسيار عجيب...

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام...[golrooz]

پرفسور رباني در يك قدمي حل قسمتي از مشكل سرطان بود...

و ظاهرا سوئد بهش اجازه نميداد كشفياتش رو كه دانشجويان ايراني براش زحمت كشيده بودن رو...

به نام ايران ثبت كنه...

روند اين اتفاقات يه خورده پيچيده است...

و بسيار عجيب...

Rez@ee
29th August 2012, 05:35 PM
اینطور که شنیده بودم ایشون به خاطر مسایل خانوادگی درگیری های زیادی داشتن.ینی می خواین بگین توطئه بوده؟

SaSaMc2
30th August 2012, 04:20 AM
بيشتر مشكوك به توطئه...[tafakor]

نه به قيافش ميومد نه به اخلاقش نه موقعيتش...

نه اينگونه رفتار به دولت آرومي مثل سوئد مياد...

Rez@ee
30th August 2012, 08:32 AM
دلیل به کما رفتنشون چی بوده ؟اطلاع دارین؟
چون یکدفعه به این حال افتادن دلیل موجه می خواد...........

SaSaMc2
30th August 2012, 12:14 PM
انگار فشار عصبي وارده و سكته...

در مورد روانشناس ايشون در سلول و بيمارستان چيزي شنيديد؟

yas-90
30th August 2012, 12:56 PM
انگار گفتن روانشناسه بهش گفته خودکشی کنه

SaSaMc2
31st August 2012, 03:56 AM
بله...

خودكشي كن و راحت شو...

فقط پسر بزرگ گاهي ميتونه ملاقات داشته باشه...

خونواده زن هم از مكان بستري زن خبر ندارن...

بن لادن نبوده كه سكوريتي بازي در ميارن...

مجرم هست و حكمي داره هر جرمي...

حالا كره گرفتن از اين آب چه لزومي داره من نفهميدم...

نبوی
1st September 2012, 06:27 PM
اگه از این وجه هم به موضوع نگاه بشه خالی از لطف نیست
یه دور نمای کلی تر از وضعیت کاری تحقیقاتی و خانوادگی ربانی و باز هم نفوذ صهیونیسم نمیدونم چرا هر اتفاقی که میوفته سر نخ بگیری میرسی به یهودی های صهیون!!!!
خیلی برام عجیبه!
لطفا مقاله رو بخونید http://www.javanemrooz.com/news/newsreader/bibaknews/show-2572692.aspx
این مقاله منکر اقدام ربانی علیه همسرش نشده ولی به نظر میرسه بقیه ی ابعاد موضوع رو هم مطرح کرده

SaSaMc2
2nd September 2012, 04:08 AM
یه دور نمای کلی تر از وضعیت کاری تحقیقاتی و خانوادگی ربانی و باز هم نفوذ صهیونیسم نمیدونم چرا هر اتفاقی که میوفته سر نخ بگیری میرسی به یهودی های صهیون!!!!
خیلی برام عجیبه!
لطفا مقاله رو بخونید http://www.javanemrooz.com/news/newsreader/bibaknews/show-2572692.aspx
این مقاله منکر اقدام ربانی علیه همسرش نشده ولی به نظر میرسه بقیه ی ابعاد موضوع رو هم مطرح کرده

سلام...[golrooz]

اينگونه ربط دادن دان موضوع به بيگانگان و دستان پليد و شيطان هاي عجيب هيچ ارزشي نداره كه هيچ...

هيچ كمكي هم به حل مشكل نجات يك انسان و هزاران بيمار پيگرد آن نميكند...

اگر دوستان و گرد آوندگان اين خبر ها كمي ذهن دشمن پندار خودشون رو شفا بدن...

هم به بشريت خدمت كردن هم به دين و دنيا و آخرت...

جالبه يكي كه تموم عمرش رو واسه جون انسانها گذاشته...

كسي كه از خون و خاك و جنس ماست...

در بستر بيماري و در بازداشت هست...

عده اي فرصت رو گل آلود ميبينن تا نهنگ خودشون رو سيد كنن...

حيف و صد افسوس...

نبوی
2nd September 2012, 11:49 AM
وعلیکم
به هر حال این که شرکت های دارویی زیر دست صهیونیسته یک حقیقته و این که با ورود کشفیات حجت الله ربانی بسیاری از کارخونه های تولید داروی سرطانی باید بار و یندیلشونو ببندن یه حقیقت دیگه حالا این که ما از این دو چه استنباطی داشته باشیم بر عهده خودمون

اینم میتونه یه مورد از ده ها اسباب این واقعه باشه واگه یک درصد امکان حادث شدنش وجود داشته باشه چرا مطرح کردنش مذمومه؟
این رفتار و بزرگنماییش و ترور شخصیتی حجت الله ربانی در سطح بین الملل با وجود وقوع هزاران جنایت منجر به فوت چیو نشون میده؟
برای دیدن دشمنی نیاز به تخیل هست؟
شناخت علت کمک به رفع معلول نمیکنه؟ این مورد هم برای علت بودن در کنار سایر موارد از درجه اعتبار ساقط نیست و قابل تامله.
امیدوارم من در پرداختن بهش افراط نکنم و شما تفریط[golrooz]

BaAaroOoN
3rd September 2012, 02:05 PM
به نظر من نباید ساده از کنار این ماجرا رد شد!!!این دوره که ازش به عنوان آخرالزمان یاد میکنن دوره ی سوءظن و این حرفاست.دوره ای که نباید به دیده ها و شنیده ها اکتفا کرد.باید روشون بیشتر فکر کرد
وگرنه چرا این اتفاق باید برای یه دانشمند بزرگ ایرانی بیفته؟!!!
حتما توطیه ای در کاره
شاید اونها قصد تخریب چهره ی یک دانشمند سرشناس"ایرانی"رو دارن
که نذارن تو کشف بزرگش جلو بره
من از جایی شنیدم همسرش میخواسته تو ثبت شدن اختراع این دانشمند خلل ایجاد کنه.البته به اینکه این قضیه چقد صحت داره واقف نیستم!

yasaman hedayati
5th September 2012, 05:34 AM
وي سپس در اعتراض به نحوه رسيدگي به وضعيت بازداشت خود حدود 10 روز دست به اعتصاب غذا زده در حالي كه به اعتراض وي رسيدگي نشده است.

رباني سرانجام نامه‌اي را از زندان براي دوستان و همكاران خود در ايران نوشته و خواستار مساعدت آنها براي آزادي‌اش و ادامه فعاليتهاي علمي‌ خود در كشور ايران شده است.»

در نامه مذكور همچنين عنوان شده است كه « پس از انتقال وي از بيمارستان به زندان در پي خودكشي، روانشناس وي در سلول انفرادي او را به خودكشي تشويق كرده بود.»

همچنين در نامه‌اي كه رباني از زندان براي همكاران خود نوشته خواستار ادامه درمان بيماران سرطاني در ايران شده است.

اكنون با توجه به اهميت جايگاه علمي دكتر رباني، ضروري است نهادهاي مسؤول در جمهوري اسلامي ايران اقدامات ديپلماتيك و قضايي لازم را درباره وي به انجام برسانند.

این بخشی از اخبار چن روز گذشته در باره ایشون بوده....

fom
25th September 2012, 02:59 PM
سلام دوستان.من از sasamc2 تشکر میکنم که این بحث رو اینجا گذاشتند.من یکی از پرسنل پژوهشگاه ابن سینا هستم و از نزدیک با دکتر ربانی کار کردم.لازم دیدم یه سری مسائل رو برای دوستان روشن کنم.
دکتر ربانی انسان بسیار باهوش و مهر بونی بود.هنوز هم باور اینکه ایشون این کار رو با همسر خودش که فوق العاده هم عاشقش بود کرده باشه واسه همه ما که از نزدیک میشناختیمش سخته!!البته اینجور که ما فهمیدیم بریدن لب خیلی واقعی نبوده و همه این مشکلات به خاطر این بوده که دکتر حاضر نشده پروژه اش در مورد واکسن سرطان و اون مولکول کذایی که 14 نوع سرطان رو شناسایی میکنه رو به نام سوئد تموم کنه.دکتر همیشه معتقد بود که ایرانی ها از همه دنیا به خصوص مردم سوئد باهوش ترن و مشکلشون فقط کمبود امکاناته.
در مورد به کما رفتنش هم بگم که متاسفانه خودکشی کرده بود.اون هم به این دلیل که توی زندان خیلی تحت فشار روحی قرار داره.دولت سوئد به برادر ایشون اجازه ملاقات نداده بود و تنها راه ارتباطی با ایشون یک نامه بود که دکتر ربانی با کلی زحمت تونسته بود به یکی دیگه از دکترای پژوهشگاه بده.

fom
25th September 2012, 03:12 PM
من قصدم دفاع از دکتر ربانی نیست چون اگه واقعا این کار رو کرده باشه کار وحشتناکی بوده.من فقط با توجه به شناختی که از ایشون دارم یه سری مطالب رو نوشتم.ربانی خیلی هوای دانشجو ها رو داشت و اگه میفهمید یکی از دانشجوهاش مشکل مالی داره سریعا بهش کمک میکرد.
حتی به مریضهاش هم کمکهای مالی میکرد و اکثر اونها رو که از قشر ضعیف جامعه بودند و مجانی معالجه میکرد.حتی هزینه رفت و آمد اونها رو از جیب خودش میداد.هر وقت ایران بود غذای پرسنلی رو که روزهای 5شنبه به پژوهشگاه می آمدند خودش از یکی از بهترین رستورانهای تهران تهیه میکرد.چون معتقد بود بچه ها به خاطر پژوهشگاه از روز تعطیل خودشون میگذرند.
در مورد مطالبی که توی سایتهاب دیگه خوندم میتونم بگم اکثرش دروغ بوده،مخصوصا در مورد عقاید دینی این فرد.متاسفانه یکسری از سایتها دارن از ایشون سوءاستفاده میکنن .
این رو هم بگم که دکتر اصلا دلش نمیخواست تا زمانیکه واکسن سرطان رو تولید نکرده در مورد طرحاش حرفی زده بشه ولی خوب....

fom
25th September 2012, 03:23 PM
دوست عزیز!این مقاله به جای اینکه به دکتر ربانی کمک کنه بیشتر ایشون رو تخریب کرده.با شناختی که از دکتر دارم به نظرم شخصیت ایشون خیلی بالاتر از این حرفا بوده است.یکسری از ویژگیهای اخلاقی ایشون رو نمیشه اینجا نوشت وگرنه همه شما میفهمیدید که چقدر افکار دکتر با مطالب این مقاله متفاوت است.متاسفانه الان همه میخوان از آب گل آلود ماهی بگیرن و شخصیت ایشون رو همونجور که به نفعشونه ترسیم کنن.

fom
25th September 2012, 03:28 PM
خیلی برام عجیبه!

دوست عزیز!این مقاله به جای اینکه به دکتر ربانی کمک کنه بیشتر ایشون رو تخریب کرده.با شناختی که از دکتر دارم به نظرم شخصیت ایشون خیلی بالاتر از این حرفا بوده است.یکسری از ویژگیهای اخلاقی ایشون رو نمیشه اینجا نوشت وگرنه همه شما میفهمیدید که چقدر افکار دکتر با مطالب این مقاله متفاوت است.متاسفانه الان همه میخوان از آب گل آلود ماهی بگیرن و شخصیت ایشون رو همونجور که به نفعشونه ترسیم کنن.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد