PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله تشنه داری گیاه پرخاصیت معروف ولی بی اسپانسر

mehrab123
28th August 2012, 02:54 PM
گیاه تشنه داری scrophularia striata

این گیاه از تیره گل میمون می باشد. مدت مدیدی است که خواص دارویی آن خصوصا در رابطه با سل غده ای یا اسکورو فلوز شناخته شده که نام لاتین این گیاه نیز از آن گرفته شده است.
گیاهانی خودرو غالباً علفی یا دارای اعضای چوبی و به ندرت به صورت درخت اند. در بین آنها نمونه های بالا رونده نیز یافت می شود. انواع علفی آنها به سهولت تحت اثر شرایط محیط زندگی بصورت چند ساله تغییر شکل می یابند.
از اختصاصات این گیاه آن است که برگهایی متناوب یا متقابل وعاری از استیپول دارند. گل های آنها دارای رنگ های متفاوت و وضع منفرد یا مجتمع به صورت گل آذین های مختلف مانند خوشه، سنبله یا گوزن وغیره است. میوه آنها معمولاً پوشینه، گاهی سته و محتوی دانه های آلبومین دار با جنین راست یا خمیده است. کاسه گل آنها از پنج قطعه پیوسته به هم تشکیل می یابد که وضع پایدار داشته، پس از تشکیل میوه نیز، متصل به آن باقی می ماند.
اسامی دیگر گیاه
-گل میمونی شیار دار
-گل ساروزیی

http://www.uc-njavan.ir/index.php?module=thumbnail&file=87qw4rzfjc54vwe8vdhw.jpg
http://www.uc-njavan.ir/index.php?module=thumbnail&file=uctfj2thxqdr4crxm5c9.jpg

خواص درمانی
سال هاست که گونه های مختلف اسکرو فولاریا جایگاه ویژه ای در درمان بیماری های متفاوت پیدا کرده اند. در اروپا از گونه ندوزایا یا علف خنازیر برای مداوای غدد متورم، اولسر ها و زخم های عفونی، گوش درد، بواسیر وزخم هایی که دیر التیام می یابند، استفاده می شود. سرشاخه های این گیاه مدر وملین ضعیفی است ولی مصرف آن را باید محدود کرد چونامکان دارد باعث هماتوری شود.
علاوه بر این اروپاییان ازگونه اوریکولاتا نیز در درمان آبسه ها وزخم های پوستی استفاده می کنند.
در استان ایلام تشنه داری یا گل ساروزی مصارف درمانی متفاوتی دارد از جمله:
- درد، التهاب و عفونت چشم، شست و شوی چشم با جوشانده سرد شده آن و با قرار دادن چشم در معرض بخار جوشانده آن.
- درد، التهاب و عفونت گوش، گرفتن گوش روی بخار جوشانده آن.
- درد واختلالات گوارشی، نوشیدن جوشانده آن.
- سرماخوردگی، نوشیدن جوشانده یا بخار آن.
- زخم عفونی، تهیه ترکیبی از گیاه،روغن حیوانی وسقز وقرار دادن آن روی زخم ویاشست وشوی زخم با جوشانده سرد شده و یا بخور دادن زخم با آن.
- کورک، تهیه ترکیبی از گیاه، برگ ون و آرد به صورت مرهم وقرار دادن آن روی محل مورد نظر.
- هموروئید، شست وشو با جوشانده سرد شده ویا بخور دادن آن.
- اپی زیا تومی، شست وشو با جوشانده سرد شده یا استفاده از بخار آن.
سوختگی های پوستی، شست وشوی محل با جوشانده سرد شده آن

خلاصه:
هرچی ازش بگیم کم گفتیم، تحقیقات جدید نشون داده اثر مهاری بروی سلول های سرطان، مفید برای سنگ کلیه، ضدالتهابی، خواص ترمیمی و... رو در خودش داره. اما با این همه هیشکی روش سرمایه گذاری نمیکنه!

حسین متقی
28th August 2012, 03:46 PM
خب هرچقدر از این فرصتهای سرمایه گذاری میشناسین(هرکسی میشناسه)

به ما معرفی کنین
البته بهتره با تحقیق مختصری سرمایه ی لازم برای سرمایه گذاری رو حساب کنین
سایت علمی نخبگان جوان به دنبال سرمایه گذار برای این طرحهاست
فرستادنش هم از این لینک هستhttp://www.njavan.com/forum/showthread.php?107235-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%A6%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1/page13

حسین متقی
28th August 2012, 03:47 PM
شما هم الان این فرصت سرمایه گذاری رو بفرستین از همین طریق

mehrab123
28th August 2012, 05:13 PM
شما هم الان این فرصت سرمایه گذاری رو بفرستین از همین طریق

چطوری؟ [nadanestan]میشه یه کم بیشتر برام توضیح بدی؟ لطفا

حسین متقی
28th August 2012, 05:20 PM
همینایی که نوشتی رو کپی پیست کن!! برای ایمیل بفرست
رزومه ی خودتونو هم بفرستین بهتره

شماره ی تلفن یا ایمیل یا هردوش هم باشه

بهتر میشه اگه خودتون حساب کنین که مثلا در ایون شهر بخواد تولید بشه داروءی از این گیاه به چه شکل و با چه هزینه ایست

mehrab123
28th August 2012, 05:23 PM
همینایی که نوشتی رو کپی پیست کن!! برای ایمیل بفرست
رزومه ی خودتونو هم بفرستین بهتره

شماره ی تلفن یا ایمیل یا هردوش هم باشه

بهتر میشه اگه خودتون حساب کنین که مثلا در ایون شهر بخواد تولید بشه داروءی از این گیاه به چه شکل و با چه هزینه ایست

تاکی وقت هست؟ یعنی تا کی میتونم این کارو انجام بدم

mehrab123
28th August 2012, 05:33 PM
راستی خودم هنوز تحقیقات کاملی روش انجام ندادم یه سری مطلب دارم. در کل اگه بودجه داشته باشم به مرحله تولید می رسونم

mozhgan.z.1368
28th August 2012, 08:32 PM
خوبه،چه جور میشه سرمایه گذاری کرد؟

mehrab123
29th August 2012, 09:02 PM
ابتدا باید این گیاه رو انسان داوطلب انجام بشه که هیچ کدوم از اساتید جراتشو ندارن[taajob]

حسین متقی
2nd September 2012, 11:56 PM
تاکی وقت هست؟ یعنی تا کی میتونم این کارو انجام بدم

ببخشید چندروز دسترسی به نت نداشتم

تا همیشه!!!
فعلا که براش زمانی تآیین نکردیم

حسین متقی
2nd September 2012, 11:57 PM

از طریق این لینک
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?122215

حسین متقی
2nd September 2012, 11:59 PM
ابتدا باید این گیاه رو انسان داوطلب انجام بشه که هیچ کدوم از اساتید جراتشو ندارن[taajob]

روی موش-خرگوش-میمون-امتحان کنین
جواب داد و مورد تآیید کارشناسان سایت بود انسانش رو من میارم

hadiare
3rd September 2012, 11:37 PM
گیاه تشنه داری scrophularia striata

این گیاه از تیره گل میمون می باشد. مدت مدیدی است که خواص دارویی آن خصوصا در رابطه با سل غده ای یا اسکورو فلوز شناخته شده که نام لاتین این گیاه نیز از آن گرفته شده است.
گیاهانی خودرو غالباً علفی یا دارای اعضای چوبی و به ندرت به صورت درخت اند. در بین آنها نمونه های بالا رونده نیز یافت می شود. انواع علفی آنها به سهولت تحت اثر شرایط محیط زندگی بصورت چند ساله تغییر شکل می یابند.
از اختصاصات این گیاه آن است که برگهایی متناوب یا متقابل وعاری از استیپول دارند. گل های آنها دارای رنگ های متفاوت و وضع منفرد یا مجتمع به صورت گل آذین های مختلف مانند خوشه، سنبله یا گوزن وغیره است. میوه آنها معمولاً پوشینه، گاهی سته و محتوی دانه های آلبومین دار با جنین راست یا خمیده است. کاسه گل آنها از پنج قطعه پیوسته به هم تشکیل می یابد که وضع پایدار داشته، پس از تشکیل میوه نیز، متصل به آن باقی می ماند.
اسامی دیگر گیاه
-گل میمونی شیار دار
-گل ساروزیی

http://www.uc-njavan.ir/index.php?module=thumbnail&file=87qw4rzfjc54vwe8vdhw.jpg
http://www.uc-njavan.ir/index.php?module=thumbnail&file=uctfj2thxqdr4crxm5c9.jpg

خواص درمانی
سال هاست که گونه های مختلف اسکرو فولاریا جایگاه ویژه ای در درمان بیماری های متفاوت پیدا کرده اند. در اروپا از گونه ندوزایا یا علف خنازیر برای مداوای غدد متورم، اولسر ها و زخم های عفونی، گوش درد، بواسیر وزخم هایی که دیر التیام می یابند، استفاده می شود. سرشاخه های این گیاه مدر وملین ضعیفی است ولی مصرف آن را باید محدود کرد چونامکان دارد باعث هماتوری شود.
علاوه بر این اروپاییان ازگونه اوریکولاتا نیز در درمان آبسه ها وزخم های پوستی استفاده می کنند.
در استان ایلام تشنه داری یا گل ساروزی مصارف درمانی متفاوتی دارد از جمله:
- درد، التهاب و عفونت چشم، شست و شوی چشم با جوشانده سرد شده آن و با قرار دادن چشم در معرض بخار جوشانده آن.
- درد، التهاب و عفونت گوش، گرفتن گوش روی بخار جوشانده آن.
- درد واختلالات گوارشی، نوشیدن جوشانده آن.
- سرماخوردگی، نوشیدن جوشانده یا بخار آن.
- زخم عفونی، تهیه ترکیبی از گیاه،روغن حیوانی وسقز وقرار دادن آن روی زخم ویاشست وشوی زخم با جوشانده سرد شده و یا بخور دادن زخم با آن.
- کورک، تهیه ترکیبی از گیاه، برگ ون و آرد به صورت مرهم وقرار دادن آن روی محل مورد نظر.
- هموروئید، شست وشو با جوشانده سرد شده ویا بخور دادن آن.
- اپی زیا تومی، شست وشو با جوشانده سرد شده یا استفاده از بخار آن.
سوختگی های پوستی، شست وشوی محل با جوشانده سرد شده آن

خلاصه:
هرچی ازش بگیم کم گفتیم، تحقیقات جدید نشون داده اثر مهاری بروی سلول های سرطان، مفید برای سنگ کلیه، ضدالتهابی، خواص ترمیمی و... رو در خودش داره. اما با این همه هیشکی روش سرمایه گذاری نمیکنه!

lممنون از این پستت
خسته نباشی
[tashvigh]

mehrab123
7th September 2012, 12:09 PM
روی موش-خرگوش-میمون-امتحان کنین
جواب داد و مورد تآیید کارشناسان سایت بود انسانش رو من میارم
کجا امتحان کنیم و باچه هزینه ای

حسین متقی
7th September 2012, 12:22 PM
کجا امتحان کنیم و باچه هزینه ای

من که گفتم!!!
اول این طرح رو بفرستین
توی چند صفحه توضیح بدین راجع بهش که چقدر هزینه داره و چقدر زمان میبره و چه امکانات و مکانی نیاز داره
سرمایه گذار که پیدا شد -بعد به بقیش فکر میکنیم

الان فقط طرح توجیهی فنی و اقتصادی باید بنویسین

mehrab123
7th September 2012, 12:24 PM
مطمئن باشم دست کسی نمیوفته

mehrab123
7th September 2012, 12:31 PM
من که گفتم!!!
اول این طرح رو بفرستین
توی چند صفحه توضیح بدین راجع بهش که چقدر هزینه داره و چقدر زمان میبره و چه امکانات و مکانی نیاز داره
سرمایه گذار که پیدا شد -بعد به بقیش فکر میکنیم

الان فقط طرح توجیهی فنی و اقتصادی باید بنویسین

راستی یه نمونه طرح توجیهی بذار تا بدونیم چطور بنویسیم اینطور بهتره

حسین متقی
7th September 2012, 12:50 PM
مطمئن باشم دست کسی نمیوفته

تمام کسایی که استعدادبرتر سایت هستن اطلاعاتشونو فرستادن

من هم چندتا طرح دادم

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%B1%D8%AD_%D8%AA%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87% DB%8C

گزارش توجیهی معادل واژه انگلیسی Feasibility Study Report می باشد و عبارتست از گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را از جنبه های مختلف بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد. بطور کلی یک گزارش توجیهی از سه بخش به شرح موارد ذیل تشکیل یافته است.

1.
مطالعه بازار:
معادل واژه انگلیسی Market Study بوده که جنبه های مختلف بازار محصول (محصولات) طرح از جمله عرضه، تقاضا، کمبود، بازار هدف و ... را مورد مطالعه قرار می دهد.

2. توجیه پذیری فنی:
معادل واژه انگلیسی Technical Feasibility بوده که جنبه های فنی طرح از جمله فن آوری، ظرفیت، محل اجرا، ماشین آلات و تجهیزات تولید و ساختار اجرائی طرح را مورد بررسی قرار می دهد.

3. تجزیه و تحلیل مالی:
معادل واژه انگلیسی Financial Analysis بوده و جنبه های مختلف مالی و سودآوری طرح را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

از این 3بخش شما توجیه فنی و توجیه مختصر اقتصادی بنویسید کافیه ولی هرچی کاملتر باشه سریعتر سرمایه گذار پیدا میشه

حسین متقی
7th September 2012, 12:53 PM

نمونه نمیتونم بزارم محرمانس
ولی نمونه هاش توی اینترنت زیاده

خیلی سخت نگیرید
به زودی قالب استاندارد طرح توجیهی برای سایت هم میزاریم

علی اکبر جعفری
11th October 2012, 06:48 PM
با سلام بنده در زمینه همین گیاه تحقیق میکنم .اگه کسی اطلاعاتی داره و میتونه کمک کنه ، من خیلی خوشحال میشم . من ایمیل خودم رو مینویسم اینجا . چون زیاد تو این سایت نمیام . لطفا با این ایمیل در ارتباط باشید .
a.jafary63@yahoo.com

حسین متقی
12th October 2012, 01:24 AM
با سلام بنده در زمینه همین گیاه تحقیق میکنم .اگه کسی اطلاعاتی داره و میتونه کمک کنه ، من خیلی خوشحال میشم . من ایمیل خودم رو مینویسم اینجا . چون زیاد تو این سایت نمیام . لطفا با این ایمیل در ارتباط باشید .
a.jafary63@yahoo.com

شما 2نفر با هم همکاری کنید -حتما به نتیجه ی بهتری میرسید
هرکدوم زودتر این پست منو دید با اونیکی ارتباط برقرار کنه و سریع پیگیر بشه
نهایتا 3ماه دیگه سایت شروع به کار در دنیای واقعی میکنه و بهتره طرح شما اول باشه!
چون اینطوری خیلی سریعتر راه میفته!

zainab1364
27th February 2014, 12:16 AM
سلام .من وکل خانواده ام از این گیاه استفاده کرده ایم چه به صورت بخور ونوشیدن اون بسیار اثر بخش بوده .برای عفونت لثه .برای درمان سرماخوردگی وگلودرد.وخیلی چیزهای دیگه .به نظر من خیلی از دکتر ها با این روش درمان مخالف هستند چون مشتریانشون رو از دست میدهند. این یک واقعیته.من بارها برای عفوتت لثه ام به پزشک مراجعه کرد بودم و کلی دارو خوردم اما کاملا بی اثر بودند .از این گیاه به صورت دهانشویه استفاده کردم .کاملا عفونت از بین رفت . نیازی نیست که حتما اساتید امتحان کنند ما در ایلام همگی مردم استفاده کرده ایم وهنوز زنده هستیم حالمان هم کاملا خوب است .شما هم تمام تلاشتان را برای پیدا کردن سرمایه گذار بکنید .با تشکر از سایت خیلی خوبتون[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد