PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سارقان شیطان صفت، در دام +عکس

داداشی
21st August 2012, 02:17 AM
کد خبر: ۴۰۶۲۹۹۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۵

2 مجرم سابقه دار، بعد از اغفال دختران جوان، آنهارا به حاشیه شهر برده و ضمن آزار و اذیت، اقدام به سرقت طلا و جواهرات آنها می کردند.
http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/30/257167_835.gifبه گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/list/10/93)، 3 دی ماه سال گذشته خانم جوانی به همراه مادرش با مراجعه به کلانتری 158 کیانشهر به مأموران گفت: 2 سرنشین یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای بعد از آزار و اذیتم، طلا و جواهراتم را نیز بردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی به گارآگاهان گفت: در مسیر رفتن به سمت مدرسه بودم که یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ، با دو سرنشین جوان، مقابلم توقف کرد.

یکی از سرنشینان آن با طرح این موضوع که قصد آشنایی با من را دارد، خواهش کرد شماره تلفنش را دریافت کنم؛ پس از رد و بدل شدن شماره‌های تماس، یکی ازآنها که خود را «سیاوش» معرفی کرده بود، این بار خود را «کامران» معرفی کرد و با من برای روز بعد قرار ملاقات گذاشت؛ روز قرار در خیابان نیروی هوایی، کامران به همراه همان جوانی که راننده ماکسیما بود،

با یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای ـ با شیشه‌های دودی و یک نشان خارجی روی شیشه عقب خودرو، سر قرار حاضر شد.

دختر جوان ادامه داد:کامران، راننده ی پژو 405 را امیر و پسرعمه خود معرفی کرد؛ زمان حرکت ماشین و در حالیکه کامران روی صندلی عقب ماشین کنار من نشسته بود، امیر به سمت تهرانپارس و از آنجا به سمت لشگرک تغییر مسیر داد؛ از امیر خواستم به سمت شهر بازگردد که ناگهان کامران ضمن ضرب و شتم به سمت من حمله ور شد و قصد داشت با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد که ناگهان ماشین در حاشیه جاده خاکی توقف کرد و امیر به کمک کامران آمد .

وی افزود: همه چیز شبیه کابوس بود؛ در حالیکه ماشین دوباره شروع به حرکت کرد. کامران رانندگی می کرد، امیر، طلا و جواهراتم شامل یک جفت گوشواره، یک رشته زنجیر و پلاک، یک رشته دستبند و گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد و مرا در منطقه کیانشهر از ماشین پیاده و هر دو به سرعت از محل متواری شدند؛ می خواستم پلاک ماشین را بردارم اما پلاک ماشین قابل شناسایی نبود؛ کامران جوانی میانه اندام و درحدود 25 ساله و امیر نیز درحدود 30 ساله، چاق، قد متوسط و سری کم مو داشت.

شناسایی متهم اول

در ادامه و با توجه به اظهارات شاکی پرونده، کارآگاهان اقدام به چهره نگاری تصاویر 2 سرنشین خودرو پژو 405 کردند و تصاویر اولیه آنها در اختیار کارآگاهان قرار گرفت.

با توجه به شیوه و شگرد متهمان در سرقت طلا و جواهرات شاکی پرونده، کارآگاهان با نظر گرفتن این فرضیه که متهمان به احتمال فراوان از مجرمان سابقه‌دار در زمینه زورگیری هستند، به بررسی دقیق بانک اطلاعات مجرمان به ویژه در زمینه زورگیری و سرقت‌های به عنف پرداخته و در تطبیق تصاویر متهمان با تصاویر به دست آمده از چهره نگاری، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به اسم «محمد.ق» 27 ساله شدند.

محمد یکی از مجرمان سابقه‌داری است که پیش از این و به همراه 2 نفر دیگر، در سال 1389 به اتهام زورگیری و حمل سلاح سرد توسط کلانتری 118 ستارخان دستگیر و برای انجام تحقیقات و شناسایی جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود.

با شناسایی محمد، تصاویر وی بلافاصله توسط شاکیه مورد شناسایی قرار گرفت؛ شاکی پس از شناسایی وی به کارآگاهان گفت: این شخص همان راننده ی ماکسیما و پژو 405 است و کامران او را به نام امیر و پسرعمه خود معرفی کرد.

با شناسایی محمد، کارآگاهان موفق به شناسایی محل سکونت وی در خیابان آهنگ شدند و دریافتند که وی چندی پیش پژو 405 نقره‌ای با شیشه‌های دودی خود را فروخته و یک پرشیا سفید رنگ خریداری کرده است.

کارآگاهان به بررسی شکایت‌های مشابه در خصوص آزار و اذیت و سرقت‌های به عنف پرداخته و در بررسی‌های خود موفق به شناسایی خانم جوانی شدند که توسط 2 سرنشین یک پرشیا سفید رنگ مورد آزار و اذیت و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته بود.

این زن جوان نیز تصویر محمد و کامران را شناسایی کرد و گفت: این 2 نفر، با تهدید چاقو و گاز اشک آور مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از سرقت طلا و جواهرات و گوشی تلفن همراه، مرا در جاده تلو رها و متواری شدند ؛ در جاده تلو ، به کمک یک زن و شوهر جوان توانستم خود را به کلانتری برسانم.

24 مرداد محمد حین سوار شدن به پرشیا دستگیر شد. وی اعتراف کرد: کامران همدست من و بلامکان است و شب ها در خانه تعدادی از دوستان خود استراحت می کند.

با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از محمد، همان روز کامران نیز دستگیر و به فریب دختران جوان، آزار و اذیت و سرقت‌های به عنف از آنها اعتراف کرد.رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به سوء استفاده مجرمان به ویژه مجرمان سابقه‌دار از رفتارهای پرخطر برخی جوانان و نوجوان در ارتکاب جرایمشان به حمایت گفت: یکی از اهداف پلیس آگاهی از اطلاع رسانی عملکرد یگان‌های خود، ارایه هشدارهای لازم به اعضای خانواده ها در خصوص مراقبت از اعضای جوان خانواده و همچنین پرهیز این افراد از انجام برخی رفتارهای پرخطراجتماعی است که در بسیاری از موارد مجرمان و افراد فرصت طلب با سوء استفاده از همین رفتارهای پرخطر به ظاهر کم اهمیت و بی توجهی افراد به هشدارها و اطلاع رسانی‌های انجام شده از سوی پلیس، اقدام به ارتکاب جرایم خود می کنند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان پرونده نیز ادامه داد: با توجه به شیوه و شگرد متهمان در ارتکاب جرایم خود و احتمال ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد