PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنر گفت وگو ـ توماس هیترویک و آرک دیلی

وحید 0319
11th August 2012, 06:55 PM
http://www.etoood.com/Images/News/Large/175463461395270966701020121059661.jpg

هنر گفت و گو نام اثری سترگ از هنرمند سورئال رنه مگریت است؛ در چشم اندازی از غول هایی در نبرد یا از اغاز جهان، دو انسان کوچک در گفت و گویند، سخنی ناشنیدنی جاریی است که در سکوت سنگ ها جذب می شود، اما در پای سنگ های تل انبار شده مجموعه حروفی شکل گرفته اند: رویا، صلح یا مرگ که تلاش دارند به اشوب سنگ ها نظمی دهند. اتووود گفت و گوهایش را زیر عنوان این ستون خواهد اورد.
طراح پاویون بریتانیا برای اکسپو جهانی شانگهای ، توماس هیترویک یکی از سخنرانان برجسته در کنفرانس اخیر 2011 TED شد . هیترویک و تیم طراحی او ، برنده رقابت Foreign & Commonwealth Office (FCO) commission برای طراحی پاویون شد که به همین دلیل در فهرست کوتاهِ پیشنهادهای بلندپروازانۀ معماران جای گرفت . هیترویک به دنبال یک رویکرد برای بررسی رابطه بین طبیعت و شهرها بود که تعامل معناداری با موضوع اکسپو شانگهای – شهر بهتر ، زندگی بهتر – داشته باشد و از روند پیش بینی شده برای غرفه تکنولوژی محور با محتوای صوتی-تصویری بر روی صفحه نمایش و پروجکشن ، پیروی کند .
هافینگتون پست ، به دنبال سخنرانی توماس هیترویک در TED ، با او راجع به تفکرش در مورد شکوفایی ساختمان در چین و روند خلاقانۀ او به گفتگو نشسته .
HP : نظر شما راجع به شکوفایی ساختمان در چین چیست ؟؟
TH : بدون شک ، حرکت در اطراف این ساختمان ها ، حس هیجان انگیزی به شما می دهد ، احساسی بیش از اتصال دوباره کشور به یکدیگر و یکپارچه کردن آن ... به عقیده دولوپرهای چینی ، افرادِ دارای افکار جدید به جای تقلید و کپی برداری از پروژه های دیگر ، می توانند در طرح های خود به روش جدیدی فکر کنند ... من بسیار علاقه مندم که کاری را انجام دهم تا تنها در چین اتفاق بیافتد و نه فقط در یک سبک بین المللی .
HP : امیدوارید که ساختمان هایتان چگونه تحقق یابند ؟؟
TH : تلاش برای ساختن چیزی که بتواند به خودی خود ویژه و خاص باشد ، نه به دلیل طراح آن بلکه ویژه بودنِ شخصیت خود پروژه ، یک آرمان است .
HP : روند خلاقانه شما چیست ؟؟
TH : در این استودیو ، در 16 سال گذشته ، کوشش کرده ایم که به جای یک سبک ، یک سیستم برای تفکر و پیشرفت ایده های جدید را توسعه بخشیم . لحظه های فردی از الهامات و اسکچ های من کم است و به جای آن ، من به یک تیم از افراد که با هم کار می کنند و بر روی موضوعات طراحی و مشکلات آنها متمرکز هستند ، تکیه می کنم .
HP : شما در TED ، در مورد ساختمان "بی روح" صحبت کرده اید . منظور شما چه بود ؟؟
TH : زمانی که برای اولین بار شروع به مطالعه و طراحی کردم ، متوجه شدم که چیزی که "معماری" نامیده می شود ، به معنای یک فعالیت بسیار ذهنی و مغزی است . برای معمار بودن ، باید باهوش و ریاضیات شما خوب باشد ، اینها همه در مورد یک نقشۀ کاملأ سرد است . هنگامی که شما طرح هایِ ساخته شده ای را می بینید ، می توانید واقعأ احساس کنید که در ساخت آنها یا فیزیک بوجود آمده ، اشتیاقی در کار نبوده . آنها تنها تا حدی آزمایشات و تمرینات هوشیِ بوده که به طور واقعی ساخته شده اند.
HP : ایده های شما از کجا نشأت می گیرند ؟؟
TH : من بسیار به تمایزات و تفاوت ها علاقه مندم . همانطور که سنم بالاتر می رود و فرصت بیشتری برای مسافرت دارم ، در می یابم که مکان ها بیشتر و بیشتر به هم شبیه می شوند . وقتی در اینجا هستم و متوجه می شوم که ساختمانی در نقطه ای در حال ساخت و ساز است ، به دلیل ویژگی های آن ، از قبل می دانم که سازنده اش کیست . به جای فکر کردن به ساختمان به عنوان یک اثر منحصر به فرد در جایگاه خود ، من شاهد ساختارهای مشابه در کانادای سرد و به همان شکل در ابوظبی هستم . هدف از سفر چیست ، هنگامی که به موضوعات مشابه می رسید ؟؟
http://www.etoood.com/Images/News/Large/175463461395299959962520123959591.jpg
http://www.etoood.com/Images/News/Large/175463461395319473362020125954731.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد