PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر واکنش دکتر روحانی به شکسته شدن سکوت مهندس موسوی

ØÑтRдŁ§
18th February 2009, 02:54 PM
آفتاب: دکتر روحانی گفت: «شکسته شدن سکوت مهندس موسوی امری مبارک و به نفع مردم است».

به گزارش خبرنگار سیاسی آفتاب، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که در حاشیه همایش اخلاق در اقتصاد و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، درباره احتمال نامزدی مهندس میرحسین موسوی در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «علت ورود ایشان به عرصه را باید از خودشان بپرسید، اما من شنیده‌ام که ایشان گفته‌اند در شرایط فعلی کشور احساس تکلیف می‌کنند در صحنه‌ سیاسی فعال باشند و البته این به معنای کاندیداتوری نیست».

روحانی افزود: «فعال بودن اگر به معنای شکستن سکوت هم باشد به اعتقاد من امری مبارک است».

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: «آقای مهندس موسوی تجربیات فراوانی دارد. عنصری است که مدت‌ها رییس دولت و نخست‌وزیر بوده، ایشان هم‌چنین در دوره‌ آقای خاتمی به عنوان مشاور عالی در شورای عالی امنیت ملی شرکت می‌کرد. همچنین سال‌هاست عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند و در جلسات شرکت می‌کنند».

وی گفت: «بدیهی است که شکستن سکوت شخصیتی که دارای تجربیاتی فراوانی است، مبارک و به نفع مردم باشد».

وی درباره‌ احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات دهم ریاست‌جمهوری نیز گفت: «من هم‌چنان در حال تصمیم‌گیری در این باره هستم و هنوز به تصمیم نرسیده‌ام و همچنان نظرم همان موضع قبلی است».

روحانی درباره‌ تعدد نامزدهای اصلاح‌طلب در عرصه‌ انتخابات نیز گفت: «به عقیده من در نهایت جبهه‌ اصلاحات به سمت ائتلاف خواهد رفت؛ گر چه اکنون چند کاندیدا مطرح هستند؛ البته دو نفر از این کاندیداها رسما اعلام حضور کرده‌اند و فرد سومی هم مطرح است».

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک همچنین درباره‌ شعار تغییر در دولت جدید آمریکا، یادآور شد: «ما تا کنون در مقام عمل تغییری مشاهده نکرده‌ایم و حتی در گفتمان آن‌ها هم تغییر اساسی مشاهده نمی‌کنیم و تغییری که می‌بینید تغییر لحن است؛ این به معنای تغییر نیست که پاسخی داشته باشد».

روحانی تصریح کرد: «اگر جمهوری اسلامی واقعا ببیند در آمریکا تصمیمی جدی برای تغییر در رویکردش نسبت به ایران وجود دارد و آن‌ها می‌خواهند از حالت تخاصمی عبور کنند، مسلما جمهوری اسلامی ایران هم جواب متناسب با آن را خواهد داد؛ اما تا کنون این را از طرف آمریکایی‌ها مشاهده نکرده‌ایم. شاید هم آن‌ها مشغول مطالعه و بررسی هستند».

رییس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تصریح کرد: «امیدواریم روابطی که تا امروز به شکل متخاصم بین ایران و آمریکا وجود دارد، با تغییر رفتار در آمریکا به کاهش تشنج و تنش بیانجامد».

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد