PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحلیلگر: تحریم ایران عواقب جدی برای امریکا در پی خواهد داشت

داداشی
4th August 2012, 01:51 AM
يک تحليلگر سياسي به پرس تي‌وي گفته است، تحريم‌هاي غيرقانوني امريکا عليه برنامه انرژي هسته‌اي ايران، عواقب جدي‌ براي واشنگتن در پي خواهد داشت.

جوزف زرنچک، تحليلگر سياسي در مصاحبه با پرس تي‌وي اظهار داشت:" من فکر مي‌کنم اوضاع اقتصادي در وضعيت مناسبي قرار ندارد و اگر قرار باشد قيمت نفت به خاطر اين تحريم‌ها همين‌طور بالا برود، آسيب بسياري در پي خواهد داشت."

وي افزود:" فکر مي‌کنم اين تحريم‌ها عواقب جدي در امريکا به بار خواهد آورد و آن وقت است که بيشتر مردم از خواب بيدار شده و متوجه مي‌شوند که چه چيزي در جريان است."

کنگره امريکا روز چهارشنبه ۱۱مرداد (۱ اوت) تحريم‌هاي غيرقانوني بيشتري را عليه تهران به تصويب رساند که بر اساس آن بانک‌ها، شرکت‌هاي بيمه و شرکت‌هاي کشتي‌راني که در خريد و فروش نفت به ايران کمک کنند، مجازات خواهند شد.

جوزف زرنچک تصريح کرد که هم‌پيمانان واشنگتن نيز بايد در مورد تحريم‌هاي امريکا گفت‌و‌گو کنند، چرا که اقتصاد آن‌ها نيز در معرض خطر است.

اين تحليلگر سياسي گفت:" از آن‌جا که ديگر هم‌پيمانان امريکا نگران هستند، بستگي به خود آن‌ها دارد که فشار بيشتري روي واشنگتن وارد کنند، زمان آن رسيده است که گفت‌و‌گو را آغاز کنند و نقش خود را به اثبات برسانند."

زرنچک گفت، هم‌پيمانان امريکا بايد واشنگتن را تحت فشار قرار دهند تا از تحميل خواسته‌هاي خود بر ديگران دست بکشد.

وي خاطر نشان کرد:" فکر مي‌کنم در موقعيتي قرار داريم که هم‌پيمانان امريکا بايد خود را اثبات کنند و تصريح کنند که امريکا با تصميم گرفتن براي اتحاديه اروپا و کشورهاي ديگر در خاورميانه، از حد خود فراتر مي‌رود."

تحريم‌هاي غيرقانوني امريکا عليه صنعت نفت و گاز ايران در ماه دسامبر با امضاي باراک اوباما، رییس جمهور امریکا تصويب شد و هشتم تير ماه (۲۸ژوئن) به مرحله اجرا درآمد. بر اساس اين تحريم‌ها کشورهايي که محصولات پتروشيمي ايران را بخرند و يا آن را بفروشند، جريمه خواهند شد.

تحريم‌هاي امريکا ابزاري براي تحت فشار قرار دادن ايران به منظور متوقف کردن برنامه هسته‌اي خود است، چرا که واشنگتن، رژيم صهيونيست و چند تن از هم پيمانانشان ادعا مي‌کنند برنامه هسته‌اي ايران اهداف نظامي در پي دارد.

ايران چنين اتهاماتي را رد مي‌کند و عقيده دارد به عنوان يکي از امضاکنندگان پيمان منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي و يکي از اعضاي سازمان انرژي اتمي حق غني‌سازي اورانيوم براي تامين سوخت راکتورهاي هسته‌اي خود را دارد.

PressTV

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد