PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدل پنیر سوییسی

امید عباسی
16th February 2009, 09:30 AM
مدل پنیر سوییسی
وقتی که درباره زندگی خودم فکر می کنم،اتفاقاتی که برای من رخ داده،مکان هایی که رفته ام،مردمی که ملاقات کرده ام،اهداف و فرصت هایی که بدست آورده ام و یا از دست داده ام،یه چیز جالب میبینم،چیزی درباره ی این زندگی زیبا،انعطاف پذیر و قابل تغییر که منو به یاد مدل پنیر سوییسی میاندازد،مدلی که مسائل را بر اساس محرکات و موانع توضیح میدهد.

در واقع،بر اساس این مدل،تمامی حوادث در نتیجه ی انرژی آزاد شده اتفاق میافتند،که انرژی لازم از طریق محرکات تامین میشود که موانع را پشت سر میگذارد،
بوسیله یافتن روزنه هایش و در پایان چیزیکه نصیب ما میشود حوادث و رویداد هستند.

اما بعد،اینها چه رابطه ای با زندگی دارند؟اصلا رابطه ای وجود دارد؟من فکر میکنم که رابطه ای وجود دارد.فقط به خودتان فکر کنید،چرا الان اینجا هستید؟منظورم انجمن hse نیست.منظورم شغلیست که دارید،دوستانی که داشته ودارید،شغل هایی که داشته و دارید،دختران و پسرانی که دوست داشته اید و از این پس خواهید داشت.
آیا تا به حال به این مسائل اندیشیده اید؟چه اتفاقی میافتد اگر آن شخص را نبینید؟
به او خیره نشوید؟با او صحبت نکنید؟در دانشگاه قبول نشوید؟در آن سال؟به تلفن ها پاسخ نداده اید؟به آن ملاقات نرفته اید؟با آن شخص گفتگو نکرده اید؟عاشق آن شخص نشوید؟تمام این رخدادها همان محرکاتی هستند که من الان تایپ میکنم،و شما آن را میخوانید.

و اما در مورد موانع؟بسیار جالب هستند،چه اتفاقی رخ میدهد اگر او به شما کمک کند و یا نه؟ویا اگر او به شما کمک کند ولی سایر رخدادها اتفاق نیافتد؟شما شغل پیشنهادی رو قبول میکنید اما چه اتفاقی رخ میدهد اگر آن کار را به خوبی انجام ندهید؟شما آن کلمه را ننوشته اید؟شما آن فاجعه را ندیده اید؟و امثال آن...اینها تعداد زیادی از موانع در زندگی شما هستند.

واقعیت بسیار جالبی که وجود دارد،اتفاقات مشابهی در آینده برای شما رخ خواهد داد،در حقیقت،شما الان بیست سال آینده خود را میسازید،هرآنچه که الان انجام دهید،ممکن است تاثیر مهمی در آینده ی شما داشته باشد.ممکن است هر یک از محرکات و یا موانع باشد.و یا حتی ممکن است هر دوی آنها یعنی محرکی برای یک رویداد و یا مانعی برای یک رویداد دیگر باشد.

ولی مهمترین حقیقت اینست که پنیر سوییسی بسیار خوشمزه است.پس بفرمایید.

What a beautiful, flexible and changeable life!

http://www.webmm.ahrq.gov/media/cases/images/cheese.jpg

طبقه بندی: hse engineering

منبع:مهندسی بهداشت محیط (http://monireh-abbassi.blogfa.com/)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد