PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چهار سبک شخصیت از دیدگاه ادلر

baroon90
1st August 2012, 04:35 AM
طبق دیدگاه الفرد ادلر سبک زندگی افراد توسط جامعه و بر اساس ترتیب تولد فرزندان اول و دوم و سوم و... شکل می گیرد . سبک زندگی یعنی فرد الگوی منحصر به فرد از ویژگی ها و رفتار ها و عادت ها را که باعث می شود فرد روال خاصی را پیگیری کند را سبک زندگی نامیده که هر فرد با اراده ازاد خودش مناسب ترین سبک زندگی را تعیین می کند و این جریان از سن 4 و 5 سالگی تثبیت می شود .

بر اساس سبک زندگی به 4 تیپ شخصیتی تقسیم می شوند :

1_ تیپ سلطه گر : معمولا فرد بدون توجه به خواسته دیگران عمل می کند و رفتار ضد اجتماع دارد و جامعه ستیز است .
2_ تیپ گیرنده : ادم هایی که از مشکلات فرار می کنند و سعی می کنند خشنودی دیگران رو بدست بیارند و بیشتر افراد از این دسته اند .
3_ تیپ اجتناب کننده : این افراد با مشکلات رو به رو نمی شوند و هیچ تلاشی هم برای حل مشکلات نمی کنند .
4_ تیپ سودمند اجتماعی : این افراد با دیگران کنار می ایند و به نیاز های دیگران احترام می گذارند و علاقه اجتماعی رشد یافته ای دارند .

صادقانه بگید شما جزو کدام تیپ هستید ؟؟؟
منبع:modern-psychology.mihanblog.com

زهرا قربانی
1st August 2012, 10:11 AM
من 2

spinas2
1st August 2012, 10:28 AM
من هم 2 هستم هم یکمی از خصلتهای گروه 4 رودارم

نارون1
1st August 2012, 10:34 AM
2 و 4

Elohim
1st August 2012, 11:20 AM
من کلا چهارم ولی یخورده از دو هم دارم.

شه پری
1st August 2012, 12:43 PM
هر کدوم به میزان مناسب

ماه آفرید
1st August 2012, 01:06 PM
من 4 ولی کمی از 2 هم دارم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد