PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث نقش شرکت های ناسودبر در بهبود وضعیت نخبگان

عرفان سلیم زاده
21st July 2012, 10:47 AM
به نام خدا
شرکت های ناسود بر و نقش انها در حمایت از نخبگان
چکیده:
در این مقاله به تعریف شرکت های ناسود بر و نقشی که می توانند با استفاده از چرخه "شرکت حامی نخبه و نخبه حامی شرکت" در حمایت از نخبگان ایران ایفا کنند می پردازیم.
و در اخر به مزایا و معایب انها نسبت به دیگر مراجع حامی نخبگان و اثراتی که می توانند بر همدیگر بگذارند، می پردازیم.
مقدمه:

شرکتی رو تصور کنین که بابت هر کاری که برای شما انجام می دهد رسما طلب سود یا هیچ چیزی نمی کند.
این شرکت به شما پول، کارگاه، تیم اجرایی ، اتاق فکر(به همراه اساتید) ، خوابگاه خصوصی و اینترنت پرسرعت ازاد و حتی حقوق ماهیانه می دهد.
در ضمن برای تجاری سازی و نشر نتایج تحقیقات خود به شما کمک می کند.همه این کار ها در یک سازمان ناسود بر با تعداد بی شماری شرکت زیر مجموعه انجام می شود با امنیت اطلاعاتی بالا.
و در قبال ان هیچ چیزی از شما نمی خواهد.نه سودی که از فروش اختراع خود بدست میاورید و نه نیاز هست سهمی از اختراع و تحقیق خود را به نام انها بزنین.سازمان هیچ گونه مالکیتی بر نتایج تحقیقات شما نخواهد داشت.
این شرکت و سرویس های ان همیشه در اختیار شما و دیگر نخبگان خواهند بود و به صورت 24 ساعته در خدمت شماست.
در ضمن نیازی به نوبت گرفتن نیست چون شما میتوانید ازمایشگاه و محیط کاری خصوصی خودتان را داشته باشید.
این یک رویا نیست. چون قوانین ایران وجود همچین شرکت هایی رو امکان پذیر دانسته و حتی از ان حمایت می کند.
خرج این شرکت ها رو خود مخترعین و نخبگان به صورت دریافت درصد کوچکی از سود فروش یا چند قسط سالیانه از سود تجاری سازی محصول خود به حساب خود شرکت ناسودبر تزریق می کنند و نکته جالب اینجاست که این پول تنها صرف امور روزمره شرکت، پروژه های بعدی شما و حمایت از نخبگان تازه کار خواهند شد.
به این چرخه می گویند:"شرکت حامی نخبه و نخبه حامی شرکت"...
مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که پرداخت بخشی از سود از طرف محقق یا مخترع امری کاملا اختیاری خواهد بود و شرکت حق اعتراض نخواهد داشت.
البته در مورد محققین که خروجی انها علم است نیز سیستمی به معرفی و فروش مقالات انها به دیگر نخبگان و مخترعین به وجود خواهد امد و در سود بدست امده به محقق تحویل خواهد شد.
موضوع دیگری که این شرکت ها می توانند حل کنند اموزش و در اختیار قرار دادن منابع علمی مختلف برای بالا بردن سطح فکری نخبگان است.
این شرکت ها در حال حاضر در ایران وجود ندارند چون فرهنگ ایران طوری شده که "ناسود بری" رو مساوی با "حماقت" می دانند.
می گویند سیاستی که در ان به نفع خود فکر نکنیم حماقت است و نمی توان ان را کنار گذاشت.
ولی نویسنده این تاپیک می گوید که گاهی شرکت های ناسود بر می توانند پیشرفتی انچنان پرسرعتی داشته باشند که شرکت های معمولی ارزوی ان را دارند.
چرا که در این نوع شرکت ها سرمایه گذار مشخصی وجود ندارد.و عدم وجود سرمایه گذار نیز به معنای ثابت ماندن سیاست های شرکت است.
و ثابت ماندن یک سیاست، یعنی بی طرفی...
نخبگان نیاز مند این چنین شرکت هایی هستند. زیرا مناسب ترین محیط کاری را برای این که بگویند نخبه هستند در اختیار انها قرار می دهد.
مزایای وجود همچین شرکت هایی برای ایران به شرح زیر است:
1- باعث جذب نخبگان و کاهش فرار مغز ها از کشور می شود.
2- باعث می شود که نخبگان سرمایه های بدست امده از صنعتی سازی علم خود را در داخل کشور نگاه دارند و ان را در داخل خرج کنند.
3- در طی زمان کیفیت محصولات ایرانی بیشتر و بیشتر خواهد شد.
4- چنان اشتغال زایی و گردش مالی به وجود خواهد امد که کشور بی نیاز از اقتصاد نفتی خواهد شد.
5- این نوع شرکت ها به سرمایه گذاری هیچ نهاد دولتی یا خصوصی وابسته نیستند بنابراین در هر شرایط اقتصادی و سیاسی دارای پیشرفتی ثابت هستند.
مزایای این طرح برای نخبگان:
1- محیط کاری مناسب را برای انها تامین می کنند.
2- نیازی به پیروی از دستورالعمل خاصی ندارند و کار انها پیگیری تحقیق و اختراعات خود می باشد.
3- میتوانند تا اخر عمر خود در این مراکز کار مفید داشته باشند.
4- با تجاری سازی علم خود هم کسب ثروت کنند و هم از نخبگان دیگر حمایت.
5- می توانند سفیر این شرکت باشند و برای کمک به دیگر کشور های فقیر و اسیب دیده اعزام شوند.
و غیره

مشکلی که برای به وجود امدن همچین شرکت هایی هست این است که از همان اول هم نمی تواند برای شروع کار، سرمایه گذار بپذیرد.
در واقع این چرخه " شرکت حامی نخبه و نخبه حامی شرکت" باید از اول وجود داشته باشد.
بنابر این برای شروع دو راه بیشتر نداریم.
یا این که شرکت برای شروع تا گردن به زیر قسط واردات اجناس مورد نیاز خود از دیگر شرکت ها برود و در عوض طرح ها و اختراعاتی را که موجب افزایش کیفیت محصول انها می شود را به انها بدهد و از بانک های مختلف وام بگیرد. که در این صورت شرکت مجبور به پرداخت هزینه های ماهیانه زیادی خواهد شد.
یا این که مخترعان و نخبگانی که هم اکنون موفق هستند دور هم جمع شوند و همچین شرکت های ناسود بر با محیط های کاری ایده ال رو با پول های خود به وجود بیاورند تا هم محیط کاری مناسب برای خود به وجود اورند و هم از دیگر مخترعان حمایت کنند.
بعد از شروع کار شرکت نیز با جذب نخبگان و حمایت از انها ، نخبگان به اختیار خود از شرکت حمایت خواهند کرد.

emer62304
30th August 2012, 09:25 PM
کاش همچین شرکتی وجود داشت. بیشتر شبیه یک رویا هست تا واقعیت!

مخفی جان اینکه شما میگی همون Angel investment هست دیگه؟ آره؟ میشه چند نمونه خارجی از این شرکت ها رو نام ببری؟ [sootzadan][nishkhand]

عرفان سلیم زاده
31st August 2012, 04:01 PM
کاش همچین شرکتی وجود داشت. بیشتر شبیه یک رویا هست تا واقعیت!

مخفی جان اینکه شما میگی همون Angel investment هست دیگه؟ آره؟ میشه چند نمونه خارجی از این شرکت ها رو نام ببری؟ [sootzadan][nishkhand]

چرا راه دور بریم؟
بنیاد ملی نخبگان یه نهاد ناسود بره که خرجش رو دولت میده
فکر می کنی اگه خرجش رو همین نخبه ها می دادند چی می شد؟
حرف من اینه.
همین الان تاپیک هایی هست مبنی بر جمع شدن یه سری نخبه که خودشون خرج پروژه ها شون رو میدن.
اجرایی هم نیست چون کسی پول نداره خرج پروژه خودش کنه.
اگه رویا بود تف بنداز تو صورتم!

حسین متقی
2nd September 2012, 11:39 PM
من تعجب میکنم از این بحث
این شرکت اگه تشکیل بشه که کار تحقیقات رو به جدیت کارکنه واقعا میتونه سودبر باشه
مثل کاری که الان سایت علمی نخبگان جوان داره میکنه
اما چندسالی طول میکشه تا به راه اندازی کارگاه و آزمایشگاه برسیم
انشاء الله که سریعتر به ثمر بشینه
[golrooz][cheshmak]

mamadshumakher
4th September 2012, 10:34 AM
یعنی هیچ سرمایه گذاری پیدا نمیشه که چرخ اول شرکت رو راه بندازه؟حتی به صورتی که به نخبگان وام بده.
حالا با این پول نخبگان حداقل امکانات رو برای کم هزینه ترین طرح ها راه بندازن و محصول تجاری رو بفروشن و هر چه سریعتر هم وام رو پس بدن هم این روند و چرخه استارت میخوره.فقط کافیه چندتا نخبه کنار هم باشن.

عرفان سلیم زاده
4th September 2012, 06:52 PM
چه بخوایم و چه نخوایم این شرکت باید راه بیوفته!
دیگه بریدم هیچ کدوم از نهاد های دولتی و خصوصی بودجه ندارن.
پولدارترین شون بنیاد ملی نخبگانه که 3 میلیون تومان میده.
هیچ کسی نیست که کارتو سریع تر راه بندازه و اختراعت دود میشه میره هوا.
سرمایه گذار هم در بهترین حالت طرح تکمیل شده میخواد به همراه طرح های اقتصادی.
کوچک ترین مرحله در تجاری سازی اختراعات مون یعنی اماده کردنش برای تجاری سازی برای همه ما شده یه کابوس.
دیگه بسه!
من به حرف هیچ کسی گوش نمیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این شرکت باید راه بیوفته!!!!!!!!!
از فردا میوفتم دنبالش![eynaki]
هر کسی که با منه باید از دل و جون مایع بزاره چون یک شرکت ناسودبر هیچ رییسی نداره و همه چیز برای همه است.
اساس نامه و ایین نامه و قوانین این شرکت لعنتی رو می نویسم تا باور کنین که این یکی دروغ نیست.
به امید روزی که بنیاد از شنیدن نام شرکت ناسودبر پشتش به لرزه بیوفته[asabani]

عرفان سلیم زاده
6th September 2012, 02:12 PM
من تعجب میکنم از این بحث
این شرکت اگه تشکیل بشه که کار تحقیقات رو به جدیت کارکنه واقعا میتونه سودبر باشه
مثل کاری که الان سایت علمی نخبگان جوان داره میکنه
اما چندسالی طول میکشه تا به راه اندازی کارگاه و آزمایشگاه برسیم
انشاء الله که سریعتر به ثمر بشینه
[golrooz][cheshmak]

سلام حسین جان
ببین ناسودبر بودن به این معنیه که سرمایه گذار نداشته باشیم.
شرکت های معمولی سرمایه گذار و سهام دار دارند و همه چیز در این شرکت ها صاحب داره.
یک مخترع دوست نداره کسی چشم به اختراعش داشته باشه و حق هم داره چون این وسط فکر و کار ذهنی مخترع است که درگیره و کسی بهش کمک نمی کنه.
ولی اگر این وسایل صاحب نداشته باشند و مخترع مدیون کسی نباشه می تونه با خیال راحت این مرحله کوچیک رو طی کنه.
نکته خوب اینجاست که این وسایل همیشه هستند و تا همیشه میشه روی این شرکت ها حساب باز کرد.

عرفان سلیم زاده
6th September 2012, 02:41 PM
در توضیح این که روند در امد این شرکت چطور است باید بگم شرکت ناسودبر هر چه که دارد خرج خودش و نخبگان می کند.
هیچ فرد خارجی از این پول ها سودی نخواهد برد.
خود افراد نخبه ای که ثروت مند اند هر چقدر که بخوان پول واریز می کنند حساب شرکت.
هم خودشون استفاده می کنند و هم برای تازه کار ها محیطی فراهم میشه.
یک دست صدا نداره.
فکر نکنین که بعد از پولدار شدن یه ازمایشگاه کوچیک بزنین و طرح هاتون رو توش انجام بدید کافیه.
بهتره که این ازمایشگاه های کوچیک در کنار هم باشند تا یک محیط بزرگ تری برای خودمون ایجاد کنیم.

sahar19
6th September 2012, 02:49 PM
در توضیح این که روند در امد این شرکت چطور است باید بگم شرکت ناسودبر هر چه که دارد خرج خودش و نخبگان می کند.
هیچ فرد خارجی از این پول ها سودی نخواهد برد.
خود افراد نخبه ای که ثروت مند اند هر چقدر که بخوان پول واریز می کنند حساب شرکت.
هم خودشون استفاده می کنند و هم برای تازه کار ها محیطی فراهم میشه.
یک دست صدا نداره.
فکر نکنین که بعد از پولدار شدن یه ازمایشگاه کوچیک بزنین و طرح هاتون رو توش انجام بدید کافیه.
بهتره که این ازمایشگاه های کوچیک در کنار هم باشند تا یک محیط بزرگ تری برای خودمون ایجاد کنیم.

- - - به روز رسانی شده - - -
.

خیییییییلی ایده خوبیه!!!! اصلا چرا حتما باید پولدار باشی تا به این شرکت کمک کنی؟؟اگر تعداد نفرات عضو زیاد باشه با یه مبلغ ماهیانه و همیشگی میشه یه سرمایه یکسانی از همه جمع کرد دیگه بیشتر گذاشتنش پایه خودشون.
من که موافقم. فکرم میکنم که شدنیه.دیگه خسته شدیم از دست......

عرفان سلیم زاده
6th September 2012, 03:45 PM
منم موافقم
ولی برای شروع باید یه شرکت ناسود بر تاسیس کنیم.

yas-90
6th September 2012, 03:55 PM
سلام دوست عزیز
ایده خیلی خوبیه...............راستش نتونستم بدون اینکه نظرمو بگم بگذرم............فقط میدونید که کار سختی در پیش دارید........علاوه بر اعضا و حمایت مالی باید افراد با تجربه ای هم حضور داشته باشن برای یکسری کارها مثل...حسابرسی و مدیریت و یه حقوقدان تا علاوه بر کمک در امور ثبت و فروش اختراعات و طرح ها بتونه به نخبگان کمک کنه تا بتونن از طرح هاشون در مقابل طرح دزد ها[nishkhand] حمایت کنن و غیره....البته اینا یه چشمه از چیزی بود که باید بهش فکر کنید.

در هر صورت من بدم نمیاد تو این زمینه همکاری داشته باشم.....هر چند که نمیدونم چقدر میتونم نقش مفیدی ایفا کنم[shaad]

mamadshumakher
6th September 2012, 04:39 PM
منم هستم.از هر لحاظ در حد توانم حاضرم کمک کنم.ما باید با هم باشیم و به هم اعتماد داشته باشیم.
به نظر من بهتره که همینجا عرفان درباره ی شرکت توضیحات بیشتر رو بده و شرایط اولیه رو بگه تا هر کی هر کاری از دستش بر میاد انتخاب کنه.
درسته که تجربه ی دوستان رو ندارم اما همه جوره در خدمتم.
فکر کنم تمام افرادی که شرکت بخواد رو ما تو سایت خودمون در هر زمینه ای داریم.

عرفان سلیم زاده
6th September 2012, 07:13 PM
خب ممنونم.
میخوام از این به بعد دیدگاه و عقاید کلی ام رو به افرادی که می خوان از من حمایت کنند بگم:
1- من اعتقاد دارم که هدفی که انتخاب می کنم کاملا مقدسه و تا بهش نرسم ادامه میدم.
2- من آدمی هستم که فکر می کنه و بعد ممکنه یه کار جدید انجام بده .
این مورد به این خاطر هست که در مورد رفتار های عمومی مردم قضاوت می کنم و اگر صحیح نباشه اصلاحش می کنم.
3- به نظر من بزرگ ترین موانع پیشرفت انسان ها هستند. پس تا توان دارید این موانع رو دور بزنین.
4- منطقی بودن و سریع بودن و امیدوار بودن تا دم مرگ انتظار من از خودم هست.
تعریف شرکت ناسود بر رو فعلا تو ویکیپدیا بخونین تا یه دید درستی نسبت به این جور شرکت ها داشته باشیم : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%86%D8%A7% D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%B1
من فعلا تونستم نظر بچه های همین سایت رو جلب کنم.
و اینم بگم مدیر و رییس این سایت هیچ گونه حمایت و نظر مثبتی در این باره نداره(به دلیل همین بی تجربه بودن و کوچک بودن گروه) و مسئولیت این پروژه بر دوش ایشان و سایت علمی نخبگان جوان نیست.
هدف من و این تیم، ایجاد یک محیط مناسب جهت اماده سازی طرح ها و تبدیل ایده ها به واقعیت برای مخترعان و نخبگان هست.
برای شروع هم به افراد با تجربه نیاز داریم و هم به پول.
از انجایی هم که هیچ حامی مالی نداریم و خودمون برای هزینه کردن کمی بی پولیم، برای شروع می توانیم به انتشار یک مقاله و بیان وضعیت خودمون باعث جذب افراد و حامیان بشیم.
تنها کاری که از شما انتظار دارم نوشتن یک مقاله یک صفحه ای از انچه بر سرتون گذشته هست همین.
ممنون.

mehrab123
6th September 2012, 08:36 PM
بنیاد ملی نخبگا
بنیادی که با یکی از جشنواره های ملی که دوستم عضوش شد و مقام اول کشور را اورد قرارداد تفاهم و همکاری تسهیلات برای نخبگان بست که ...

mehrab123
6th September 2012, 08:41 PM
خیییییییلی ایده خوبیه!!!! اصلا چرا حتما باید پولدار باشی تا به این شرکت کمک کنی؟؟اگر تعداد نفرات عضو زیاد باشه با یه مبلغ ماهیانه و همیشگی میشه یه سرمایه یکسانی از همه جمع کرد دیگه بیشتر گذاشتنش پایه خودشون.
من که موافقم. فکرم میکنم که شدنیه.دیگه خسته شدیم از دست......
موافقم بخدا خسته شدیم. من اگه بخام اختراعم ثبت شه باید بدم دست بعضیا معلوم نیست فردا چی میشه؟.تازه یکی از نخبه های لرستان میگفت کارم افتاده پیش بد کسی و به هر دری میزنم تا درست بشه. اخه تا کی این وضعو تحمل کنیم؟

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 09:40 AM
مقالات خودتون رو به پیام خصوصی من بفرستید.

ریپورتر
7th September 2012, 02:26 PM
سلام خدمت دوستان

یک درخواست.اگر میشه ارکان این شرکت رو بگین یعنی سربخشهای شرکتی که مدنظر دارین رو معلوم کنین تا چینش بر اساس اون صورت بگیره

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 04:10 PM
سلام خدمت دوستان

یک درخواست.اگر میشه ارکان این شرکت رو بگین یعنی سربخشهای شرکتی که مدنظر دارین رو معلوم کنین تا چینش بر اساس اون صورت بگیره

فکر کنم یکم زود باشه.
اخه تعداد کمه مهدی جان.اگه شما ایده ای دارید حتما بگین همینطور بچه های دیگه.
اینجا کسی رییس نیست اخه می خوام از تمام پتانسیلی که داریم استفاده کنیم.
خودمم موندم چطور شروع کنیم[negaran]
ولی طبق ایده یکی از بچه ها بهتره که یه جنجال رسانه ای به پا کنیم.
اینطوری زودتر شناخته میشیم و شاید مورد توجه قرار گرفتیم.
به همین خاطر از تمام مخترعین شکست خورده درخواست می کنم سرگذشت خودشون رو بنویسند تا ضمیمه یه مقاله تند و تیز بشه.
بعد این مقاله رو منتشر می کنیم.
در نوشتن این مقاله هم روی کمک تمام مخترعین و نخبگان حساب باز می کنم.
ممنون

ریپورتر
7th September 2012, 05:13 PM
فکر کنم یکم زود باشه.
به همین خاطر از تمام مخترعین شکست خورده درخواست می کنم سرگذشت خودشون رو بنویسند تا ضمیمه یه مقاله تند و تیز بشه.
ممنون

آقا عرفان عزیز بحث رئیس بودن نیست بحث نظم هست اگر میخواین اینکار به این بزرگی رو شروع کنین باید تقسیم بندی بخشها رو انجام بدی و بر اساسش نیروها تقسیم بشن تا وقتی کمی رفت جلو مشکلی پیش نیاد و سریع به نتیجه برسین

حسین متقی
7th September 2012, 05:56 PM
سلام بچه ها
سایت علمی نخبگان کم کم داره همینکارو در عین حال سود ده بودن انجام میده
در شرکت ناسودبر مشکل پشتیبانی مالی اولیه وجود داره
در ایران که برای تبلیغات پوی خرج نمیکنند
برای پشتیبانی مجانی از شرکتی ناسودبر و تبلیغات روی آن اصلا سرمایه گذاری نمیکنند
سایت ما 3ساله داره تلاش میکنه
و به جایی رسیده که الان سرمایه گذار و تعدادی اختراع موجوده
اگر کمی صبر و تحمل داشته باشید کم کم سراغ شما هم میایم
فقط هر ایده ای دارین یا هر رزومه ای که فکر میکنین میتونین موثر باشین دارین
یا هر طرح-اختراع و... ای که دارین
به اینم ایمیل بفرستین

nokhbegan@njavan.com

البته من فکر میکنم کار شما هم میتونه خیلی مفید باشه ولی حداقل 1سال طول میکشه تا به نقطه ی حال حاظر سایت ما برسه
البته این نظر شخصی منه[tafakor]

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 06:20 PM
برای شروع یک هفته نامه خواهیم داشت برای اعتراض به وضعیت خودمون و تبلیغ راه حلی که داریم.
ما برای شروع 3 گروه بزرگیم با یک هسته مرکزی.
کار هسته اصلی مدیریت زیر گروه ها هست.
این سه گروه :
1- یک تیم جهت جمع اوری و راهنمایی نخبگان ناراضی.
2- یک گروه نوشتن و جمع اوری مقالات این افراد.
3- یک گروه برای معرفی و دفاع از سیاست های گروه.

با این کار میتونیم تعداد افرادی که حامی ما هستند رو بالا ببریم.
در این حین طرح توجیهی و مورادی رو که نیاز داریم رو تعریف کنیم.
شایدم اوضاع تغییر کرد و مسئولین ادم شدند.
هسته اصلی یا تو این سایت خواهد بود یا اینکه در وبلاگی جداگانه استقرار خواهد یافت.نظر با مدیر سایته.
برای گروه اول به 5 نفر احتیاج داریم که بتونند با وب گردی و سرزدن به فروم های مختلف از این افراد دعوت کنند.
برای گروه دوم به 3 نفر تاپیست و 2 نفر مسئول جمع آوری مقالات نیاز داریم و اگر هم شد به یک کارکاتوریست که بیان طنز مخترع ها رو نسبت به وضعیت مخترعین بکشند. که هر چه سریع تر خودشون رو معرفی کنند.
برای گروه سوم تقریبا به 10 الی 15 نفر نیازمندیم که این افراد هم به تکمیل سیستم کمک می کنند و هم به معرفی و دفاع از سیاست های گروه.

افرادی هم که پتانسیل مدیریت رو تو خودشون می بینند به من پیام خصوصی بفرستند.

ریپورتر
7th September 2012, 06:23 PM
فکر کنم یکم زود باشه.
ممنون
راستی کی چیزی یادم رفت اینه که جنجال رسانه ای راه بندازین یعنی خودتون رو نابود کردین چون عمرا دیگه بزارین حرکت بکنین شک نکنید.
اینجور شرکتها باید چراغ خاموش حرکت کنند و قدرتشون وقتی تا حدودی زیاد شد اونوقت میتونن حریف بطلبند .

پس بهتر اعضا رو جمع کنین و کار رو شروع کنین و کم کم اعلام موجودیت رسمی کنین

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 06:30 PM
سلام بچه ها
سایت علمی نخبگان کم کم داره همینکارو در عین حال سود ده بودن انجام میده
در شرکت ناسودبر مشکل پشتیبانی مالی اولیه وجود داره
در ایران که برای تبلیغات پوی خرج نمیکنند
برای پشتیبانی مجانی از شرکتی ناسودبر و تبلیغات روی آن اصلا سرمایه گذاری نمیکنند
سایت ما 3ساله داره تلاش میکنه
و به جایی رسیده که الان سرمایه گذار و تعدادی اختراع موجوده
اگر کمی صبر و تحمل داشته باشید کم کم سراغ شما هم میایم
فقط هر ایده ای دارین یا هر رزومه ای که فکر میکنین میتونین موثر باشین دارین
یا هر طرح-اختراع و... ای که دارین
به اینم ایمیل بفرستین

nokhbegan@njavan.com

البته من فکر میکنم کار شما هم میتونه خیلی مفید باشه ولی حداقل 1سال طول میکشه تا به نقطه ی حال حاظر سایت ما برسه
البته این نظر شخصی منه[tafakor]
سایت علمی نخبگان جوان از همین اول یه چیز مهم رو فراموش کرده.
نخبگان ما لنگ سرمایه گذار نیستند.
ما برای اماده سازی اختراعات خودمون نیاز به پول داریم.
که فکر نکنم سایت علمی نخبگان جوان در این مورد بتونه سرمایه گذاری جذب کنه
چون سودی عاید سرمایه گذار نمیشه که بخواد کاری کنه.
هیچ مخترعی هم دوست نداره که در قبال پولی که بهش میدن به کسی مدیون یا بدهکار بشه چون این کار یه نوع دزدی به حساب میاد.
فروش اختراع در قبال پولی که برای اماده سازی اختراع به شما داده میشه.
خنده داره اما سیاست های سایت علمی نخبگان جوان از این بیشتر نخواهد شد چون که ناسودبر نیست.
دیگه بگذریم از اون 10 درصدی که میگیرید تا کار انجام بدید.فکر کنم واسه 1 میلیارد تومان میشه 100 میلیون تومان.
اگر سیاست های سایت علمی نخبگان جوان وابسته به سایتش هست پس حقیقتا نباید به فکر نخبگان باشد.
تعجب نمی کنم که مخالف طرح من باشید.

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 06:34 PM
راستی کی چیزی یادم رفت اینه که جنجال رسانه ای راه بندازین یعنی خودتون رو نابود کردین چون عمرا دیگه بزارین حرکت بکنین شک نکنید.
اینجور شرکتها باید چراغ خاموش حرکت کنند و قدرتشون وقتی تا حدودی زیاد شد اونوقت میتونن حریف بطلبند .

پس بهتر اعضا رو جمع کنین و کار رو شروع کنین و کم کم اعلام موجودیت رسمی کنین

ما چه بخوایم و چه نخوایم همین حالاشم داریم جنجال به پا می کنیم.
چون به هر حال افراد بی شماری رو میخوایم از زیر چتر بنیاد بکشیم بیرون.
هر چقدر ساکت تر باشیم مردم کمتری از خفه شدن ما خبر دار میشن.
ما باید سعی کنیم از همین حالا خیلی شفاف و روشن بریم تا کسی نتونه ادعای مسخره ای بکنه.

ریپورتر
7th September 2012, 06:41 PM
مشکلی نیست شما با اعضا کار انجام بدین ولی اگر اینجوری اعلام کنین نمیزارن تکون بخورین و اعتراضتون هم شک نکنید به هیچ جایی نمیرسه پس انرژی خودتون رو الکی تلف نکنید و فقط به کاری که قراره انجام بدین بچسبین خود به خود تو حال اونا میخوره و نیازی نیست خودتون رو الکی درگیر کنید تا ذهنتون جای کار درگیر دعوا بشه

حسین متقی
7th September 2012, 06:50 PM
سایت علمی نخبگان جوان از همین اول یه چیز مهم رو فراموش کرده.
نخبگان ما لنگ سرمایه گذار نیستند.
ما برای اماده سازی اختراعات خودمون نیاز به پول داریم.
که فکر نکنم سایت علمی نخبگان جوان در این مورد بتونه سرمایه گذاری جذب کنه
چون سودی عاید سرمایه گذار نمیشه که بخواد کاری کنه.
هیچ مخترعی هم دوست نداره که در قبال پولی که بهش میدن به کسی مدیون یا بدهکار بشه چون این کار یه نوع دزدی به حساب میاد.
فروش اختراع در قبال پولی که برای اماده سازی اختراع به شما داده میشه.
خنده داره اما سیاست های سایت علمی نخبگان جوان از این بیشتر نخواهد شد چون که ناسودبر نیست.
دیگه بگذریم از اون 10 درصدی که میگیرید تا کار انجام بدید.فکر کنم واسه 1 میلیارد تومان میشه 100 میلیون تومان.
اگر سیاست های سایت علمی نخبگان جوان وابسته به سایتش هست پس حقیقتا نباید به فکر نخبگان باشد.
تعجب نمی کنم که مخالف طرح من باشید.

من که یادم نمیاد مخالف طرح تو بوده باشم!!
فقط گفتم توجیه اقتصادی بنویس واسش
اگه نمیتونی بده بیرون مینویسن خیلیا توی نت سرچ کنی

10 درصد واسه اینه که 1گروه میره سرمایه گذار رو راضی میکنه و توی دفاع به مخترع کمک میکنه - 1گروه هم تاییدیه میده به اختراع و به نوعی اختراع رو گارانتی میکنه و بیمه میکنه و پیگیری میکنه کار رو تا اتمام اجرا
و برای این که سرمایه گذار میتونه از امکانات سایت استفاده کنه
برای این سایت توی این 3سال اینهمه خرج شده و فقط برای اینکار اینهمه سرمایه گذاری شده
و تازه اینو از سرمایه گذار میگیره و به صورت توافقی و اصلا به مخترع و اون فرد نخبه کاری نداره مگه توی قرارداد چیزی اضافه بشه به درخواست خود مخترع!!
سوئ تفاهم شده فکر کنم

مجانی هیچکس کارنمیکنه
این هم حق هست - چون سایت نیرو گذاشته پای کار و الان هم سایت داره کنتور میندازه و هیچ سودی نداره الان

اگه تاییدیه نخواد هم 10 درصد میشه 7 درصد
تازه چرا سایت نمیتونه در این مورد سرمایه گذار جلب کنه؟؟
چرا نباید سودی داشته باشه؟
مگه اختراع نیست؟؟ مگه اختراع شما سود ده نیست؟؟ پس درآمد داره
مثلا الان طرح شما
اختراع ثبت شده
فقط توجیه اقتصادی براش بنویس
بیار
من کمتر از 1ماه سرمایه گذار تولید محدود یا تولید انبوهشو واست جور میکنم

حسین متقی
7th September 2012, 07:04 PM
راستی برای آماده سازی اختراع کار خاصی لازم نیست بکنین
همون هزینه های ثبت اختراعه
مثل خودتون که چیزی نساختین
فقط شبیه سازی کردین
تازه برای سایت اصلا ثبت اختراع لازم نیست
ایده هارو بتونین ثابت کنین که شدنیه کافیه
هرچی که بفرستین ما تلاشمون بر اونه که سرمایه گذار براش سریع پیدا کنیم

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 07:43 PM
مشکلی نیست شما با اعضا کار انجام بدین ولی اگر اینجوری اعلام کنین نمیزارن تکون بخورین و اعتراضتون هم شک نکنید به هیچ جایی نمیرسه پس انرژی خودتون رو الکی تلف نکنید و فقط به کاری که قراره انجام بدین بچسبین خود به خود تو حال اونا میخوره و نیازی نیست خودتون رو الکی درگیر کنید تا ذهنتون جای کار درگیر دعوا بشه نه مهدی جان ما برای این اعتراض می کنیم که افراد رو جمع کنیم. میدونم بنیاد اتفاقا به شدت برخورد خواهد کرد و اول کاری از سیاست های خودش دفاع می کنه. ما تو این دعوا تنها برگ برنده مون همین افرادی هستند که با ما هم نظرند. بنیاد شاید بتونه ما رو ساکت کنه اما همین که مخترعان رو بیدار کردیم تا چندین و چند سال پدر بنیاد رو در میاره. بزار سازمان ناسود بر در اولویت دوم قرار بگیره. اولویت اول ما متحد کردن مخترعان باشه بهتره. 10 تا سازمان ناسودبر مخفیانه شروع به کار کنند بهتر از یه دونه است. تا ببینیم چی میشه. مرسی از توجه ای که داری.

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 07:52 PM
راستی برای آماده سازی اختراع کار خاصی لازم نیست بکنین
همون هزینه های ثبت اختراعه
مثل خودتون که چیزی نساختین
فقط شبیه سازی کردین
تازه برای سایت اصلا ثبت اختراع لازم نیست
ایده هارو بتونین ثابت کنین که شدنیه کافیه
هرچی که بفرستین ما تلاشمون بر اونه که سرمایه گذار براش سریع پیدا کنیم
من همین تازگیا رفتم به یه شرکت که با همین شیوه نظر اون ها رو جلب کنم.
چیزی دست منو گرفت یک مشت توهین بود به اضافه این درخواست ها شد:
1- راندمان ، کیفیت، طراحی دقیق
2- طراح اقتصادی، توجیهی، امکان سنجی
3- نمونه ساخته شده، تاییدیه دانشگاه تهران
تو هیچ کدوم از مراحل هم کمکی نکردند.
فقط گفتند که مورد اول رو میتونی به کمک نرم افزار های شبیه سازی با خطای 10 درصد بدست بیاری که برای ما قابل قبوله.
هم پولش رو داشتند که سرمایه گذاری کنند و هم آدمش رو داشتند که چند ماهه کارش رو انجام بدند.
من به اینا می گم اماده سازی طرح برای تجاری سازی.
مرسی[golrooz]

عرفان سلیم زاده
7th September 2012, 08:32 PM
من که یادم نمیاد مخالف طرح تو بوده باشم!!
فقط گفتم توجیه اقتصادی بنویس واسش
اگه نمیتونی بده بیرون مینویسن خیلیا توی نت سرچ کنی

10 درصد واسه اینه که 1گروه میره سرمایه گذار رو راضی میکنه و توی دفاع به مخترع کمک میکنه - 1گروه هم تاییدیه میده به اختراع و به نوعی اختراع رو گارانتی میکنه و بیمه میکنه و پیگیری میکنه کار رو تا اتمام اجرا
و برای این که سرمایه گذار میتونه از امکانات سایت استفاده کنه
برای این سایت توی این 3سال اینهمه خرج شده و فقط برای اینکار اینهمه سرمایه گذاری شده
و تازه اینو از سرمایه گذار میگیره و به صورت توافقی و اصلا به مخترع و اون فرد نخبه کاری نداره مگه توی قرارداد چیزی اضافه بشه به درخواست خود مخترع!!
سوئ تفاهم شده فکر کنم

مجانی هیچکس کارنمیکنه
این هم حق هست - چون سایت نیرو گذاشته پای کار و الان هم سایت داره کنتور میندازه و هیچ سودی نداره الان

اگه تاییدیه نخواد هم 10 درصد میشه 7 درصد
تازه چرا سایت نمیتونه در این مورد سرمایه گذار جلب کنه؟؟
چرا نباید سودی داشته باشه؟
مگه اختراع نیست؟؟ مگه اختراع شما سود ده نیست؟؟ پس درآمد داره
مثلا الان طرح شما
اختراع ثبت شده
فقط توجیه اقتصادی براش بنویس
بیار
من کمتر از 1ماه سرمایه گذار تولید محدود یا تولید انبوهشو واست جور میکنم
موضوع سایت با شما دو تیم متفاوته.
من اگه نخوام از تیم تاییدیه سایت و تیم پیدا کردن سرمایه گذار استفاده کنم بازم 4 درصد اقا مصطفی رو میدم.
اقا مصطفی فقط ناظر دو تیم نیست که بخوام به این دلیل 4 درصد رو بهش بدم.
ایشون رییس این سایته و باید بدونه که نخبگانی که تو این سایت در خدمت ایشون هستند اگه می خواستند
کلاه برداری و گربه صفتی کنند چند سال تو سایت فعالیت نمی کردند.
در ضمن شما فکر میکنی طرح ها به این چیزا احتیاجی ندارند؟

حسین متقی
7th September 2012, 11:21 PM
من همین تازگیا رفتم به یه شرکت که با همین شیوه نظر اون ها رو جلب کنم.
چیزی دست منو گرفت یک مشت توهین بود به اضافه این درخواست ها شد:
1- راندمان ، کیفیت، طراحی دقیق
2- طراح اقتصادی، توجیهی، امکان سنجی
3- نمونه ساخته شده، تاییدیه دانشگاه تهران
تو هیچ کدوم از مراحل هم کمکی نکردند.
فقط گفتند که مورد اول رو میتونی به کمک نرم افزار های شبیه سازی با خطای 10 درصد بدست بیاری که برای ما قابل قبوله.
هم پولش رو داشتند که سرمایه گذاری کنند و هم آدمش رو داشتند که چند ماهه کارش رو انجام بدند.
من به اینا می گم اماده سازی طرح برای تجاری سازی.
مرسی[golrooz]

خب بالاخره باید خودتون هم 1کاری بکنین
البته به نظر من اون شرکت قصد پیچوندن شمارو داشته یا اینکه خیلی سخت گیر و آماده خواه بوده

سایت هرچی شما بدین رو قبول میکنه و به نسبت تلاش هم میکنه

همون چیزایی رو که گفتم فعلا آماده کنین
چون اگه شرکت ناسودبر هم بزنین مجبور میشین برای قبول کردن یا رد کردن طرحا شرایطی سخت تر از اون شرکت بزارین چون مجانی خدمات ارائه میدین
و شرایطی که سایت گذاشته تقریبا هیچی نیست
شرایط سایت اینه
هرچی اطلاعات بدین همونقدر خروجی داریم چون سایت طرحارو دسته بندی میکنه و طرحهایی که اعتبار و توجیه فنی و اقتصادی بهتری دارند بالاتر و با امتیاز بیشتر نشون سرمایه گذارا میده
حتی 1خط ایده هم به سرمایه گذار معرفی و کاملا شرح داده میشه و بررسی و تحلیل میشه
ولی اگه 10 صفحه توضیح بدی 10صفحه رو اگه خود سایت تایید کنه سرمایه گذار سریع قبول میکنه و راحت تر میپذیره
درضمن تمام قرارداد ها به صورت شراکتی و توافقیست و مثل بانک وامی پرداخت نمیشه که تضمین یا چیز دیگه ای بخواد
به همین دلیله که 10 درصد میگیره سایت!!!
خب 4درصد سایت واسه اینه که اینجایی که الان توش ماداریم حرف میزنیم و 3ساله محیطی شده واسه آموزش و رشد و تکامل ما باید زنده بمونه
و این درصد قسمت کوچیکی از هزینه هاشو تامیین میکنه!!!
پس دیگه راجع بهش حرفی نمیمونه!!

عرفان سلیم زاده
8th September 2012, 01:21 PM
خب بالاخره باید خودتون هم 1کاری بکنین
البته به نظر من اون شرکت قصد پیچوندن شمارو داشته یا اینکه خیلی سخت گیر و آماده خواه بوده

سایت هرچی شما بدین رو قبول میکنه و به نسبت تلاش هم میکنه

همون چیزایی رو که گفتم فعلا آماده کنین
چون اگه شرکت ناسودبر هم بزنین مجبور میشین برای قبول کردن یا رد کردن طرحا شرایطی سخت تر از اون شرکت بزارین چون مجانی خدمات ارائه میدین
و شرایطی که سایت گذاشته تقریبا هیچی نیست
شرایط سایت اینه
هرچی اطلاعات بدین همونقدر خروجی داریم چون سایت طرحارو دسته بندی میکنه و طرحهایی که اعتبار و توجیه فنی و اقتصادی بهتری دارند بالاتر و با امتیاز بیشتر نشون سرمایه گذارا میده
حتی 1خط ایده هم به سرمایه گذار معرفی و کاملا شرح داده میشه و بررسی و تحلیل میشه
ولی اگه 10 صفحه توضیح بدی 10صفحه رو اگه خود سایت تایید کنه سرمایه گذار سریع قبول میکنه و راحت تر میپذیره
درضمن تمام قرارداد ها به صورت شراکتی و توافقیست و مثل بانک وامی پرداخت نمیشه که تضمین یا چیز دیگه ای بخواد
به همین دلیله که 10 درصد میگیره سایت!!!
خب 4درصد سایت واسه اینه که اینجایی که الان توش ماداریم حرف میزنیم و 3ساله محیطی شده واسه آموزش و رشد و تکامل ما باید زنده بمونه
و این درصد قسمت کوچیکی از هزینه هاشو تامیین میکنه!!!
پس دیگه راجع بهش حرفی نمیمونه!!

شما با این روش تا الان چند تا طرح رو تجاری سازی کردید؟
سه سال تجربه هم که دارید پس نمونه های تجاری سازی شده رو معرفی کنین.
شما فکر کن منو پیچونده این منم که میخوام این موارد رو ضمیمه طرحم کنم.
یه جور احساس مسئولیته نسبت به بازار.
نو بودن طرح مهمه اما موفقیت طرح به کامل بودنش بستگی داره.
اگه واقعا می خوای از این موارد رد بشی قبلش برو یه تحقیقی بکن ببین چه ضرر هایی داره.
واقعا اقا مصطفی چطور تونسته همچین کاری بکنه.دوست دارم جوابش رو بخونم.

mamadshumakher
8th September 2012, 04:38 PM
به نظرم اگه چند نفر واقعا به هم اعتماد داشته باشن و واقعا کارشونو بلد باشن راحت میتونن همچین شرکتی رو بچرخونن.
و واقعا نیاز هست به همچین طرحی.

و خیلی زود نیرو جذب میکنه و تعداد افرادی که دوست دارن تو اون فضا کار کنن به سرعت زیاد میشه.
اما اولش باید خیلی با احتیاط و با افرادی که اشنایی کامل بهشون داره کار رو شروع کرد.یعنی با چند محصول سبک و ابتکاری.

عرفان سلیم زاده
9th September 2012, 10:32 AM
صاحب شرکت کی می تونه باشه؟ من کارت سربازی ندارم. تازه خودمم ممکنه تا اخر اسفند برم سربازی. باید سعی کنیم همدیگه رو تکمیل کنیم.

عرفان سلیم زاده
9th September 2012, 10:45 AM
به نظرم اگه چند نفر واقعا به هم اعتماد داشته باشن و واقعا کارشونو بلد باشن راحت میتونن همچین شرکتی رو بچرخونن. و واقعا نیاز هست به همچین طرحی. و خیلی زود نیرو جذب میکنه و تعداد افرادی که دوست دارن تو اون فضا کار کنن به سرعت زیاد میشه. اما اولش باید خیلی با احتیاط و با افرادی که اشنایی کامل بهشون داره کار رو شروع کرد.یعنی با چند محصول سبک و ابتکاری. کار بزرگیه. نمی دونم بشه با چند نفر شروعش کرد یا نه. کسی هم که دیدی پشتیبانی نمی کنه.

حسین متقی
9th September 2012, 05:09 PM
شما با این روش تا الان چند تا طرح رو تجاری سازی کردید؟
سه سال تجربه هم که دارید پس نمونه های تجاری سازی شده رو معرفی کنین.
شما فکر کن منو پیچونده این منم که میخوام این موارد رو ضمیمه طرحم کنم.
یه جور احساس مسئولیته نسبت به بازار.
نو بودن طرح مهمه اما موفقیت طرح به کامل بودنش بستگی داره.
اگه واقعا می خوای از این موارد رد بشی قبلش برو یه تحقیقی بکن ببین چه ضرر هایی داره.
واقعا اقا مصطفی چطور تونسته همچین کاری بکنه.دوست دارم جوابش رو بخونم.

ببخشیدا ولی ما 2-3ماه نیست شروع کردیم!!
3سال عمر کل سایته نه این کار!!!

الان خودت گفتی برای آماده سازی طرح مشکل داری
منم گفتم خب نمیخواد آماده سازیش کنی در اون حد
گفتم در حد توجیه مختصر و تحقیقات و محاسباتی که داشتی برای ثبت اختراع کافیه
نگفتم کلا لازم نیست این کارها انجام بشه
اتفاقا 10برابر سختگیرانه ترش هم انجام میشه
ولی هزینه هاشو که مثلا ممکنه شما نداشته باشی الان تامیین کنی 20 میلیون تومنو از سرمایه گذار میگیریم

طرح ناقص که تولید نمیشه!!! اصلا این حرف خنده داره!!!

2خط آخرت هم که دیگه بی معنی شد با این جواب من
چون اصلا فرضی که گرفتی واقعیت نداشت!!!

عرفان سلیم زاده
9th September 2012, 06:34 PM
ببخشیدا ولی ما 2-3ماه نیست شروع کردیم!!
3سال عمر کل سایته نه این کار!!!

الان خودت گفتی برای آماده سازی طرح مشکل داری
منم گفتم خب نمیخواد آماده سازیش کنی در اون حد
گفتم در حد توجیه مختصر و تحقیقات و محاسباتی که داشتی برای ثبت اختراع کافیه
نگفتم کلا لازم نیست این کارها انجام بشه
اتفاقا 10برابر سختگیرانه ترش هم انجام میشه
ولی هزینه هاشو که مثلا ممکنه شما نداشته باشی الان تامیین کنی 20 میلیون تومنو از سرمایه گذار میگیریم

طرح ناقص که تولید نمیشه!!! اصلا این حرف خنده داره!!!

2خط آخرت هم که دیگه بی معنی شد با این جواب من
چون اصلا فرضی که گرفتی واقعیت نداشت!!!
اینم یه ایده خوب.
برای این که سازمان ناسود بر نخواهیم بزنیم پیدا کردن سرمایه گذار واقعا خوبه.
تیم اجرایی هم دانشگاه تهران باشه.
واقعا معرکه میشه.[shaad]

حسین متقی
9th September 2012, 07:13 PM
اینم یه ایده خوب.
برای این که سازمان ناسود بر نخواهیم بزنیم پیدا کردن سرمایه گذار واقعا خوبه.
تیم اجرایی هم دانشگاه تهران باشه.
واقعا معرکه میشه.[shaad]

خب این ایده ی اولیه ی این کار بوده از اول!!

سایت الان داره با بانکها و شرکتهای تولیدی و چند سرمایه گذار صحبت میکنه برای انواع کارهای مختلف
البته بدبختانه در بعضی زمینه ها مثل انرژی های تجدیدپذیر کمتر کسی سرمایه گذاری میکنه
اما برای اون هم راه های چاره ای هست که دیگه فوت و فن کاره!!!
تا الان که بد پیش نرفته ولی کمی زمان میبره
فعلا هر کسی هر طرحی داره که اختراعه یا حتی فقط در ایران جدیده
فقط باید کاربردی باشه
برای ایمیل سایت بفرسته
البته همراه با رزومه
ایمیل سایت هم
nokhbegan@njavan.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد