PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زن‌کشی در صدر قتل های خانوادگی !

باستان شناس
16th July 2012, 10:37 AM
معاون پلیس آگاهی ناجا خبرداد: وقوع ۳۳ درصد قتل‌ها توسط بستگان/زن‌کشی در صدر قتل خانوادگی

سرهنگ مصطفایی در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت:

مصطفایی گفت:

شخصا در اغلب پرونده‌های قتل نسبت به متهم به قتل حس ترحم دارم چون فکر می‌کنم متهم نیز به نحوی قربانی جهالت، ساده‌اندیشی، سنن و رسوم غلط جاری در طایفه، قوم و به نوعی قربانی خطای دیگران شده است. با فرض بر اینکه به سبب روابط خانوادگی بین متهم و قربانی یا سایر شرایط این فرد از مجازات قانونی رها شود باز هم از نظر انسانی فکر نمی‌کنم، خاطره تلخ از بین بردن یک عزیز را بتواند فراموش کند.
۳۳ درصد قتل‌ها توسط بستگان است

زن‌کشی در صدر قتل توسط بستگان

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا درباره قتل‌های فامیلی اظهارداشت:

زمانی که بین متهم و مقتول نسبت خانوادگی و فامیلی وجود داشته باشد، این نوع از قتل‌ها در ردیف «قتل توسط بستگان» ثبت می‌شوند. در سال ۱۳۹۰ از مجموع قتل‌هایی که اتفاق افتاده، در حدود ۳۳ درصد آنها رابطه فامیلی بین متهم و مقتول وجود داشت.وی با بیان اینکه در یک سوم قتل‌ها واقع شده، متهم به قتل از بستگان مقتول بوده است. گفت:

این موارد با انگیزه‌های مختلف مانند بیماریهای روانی، اعتیاد، مصرف قرص‌ها یا مواد روانگردان، اختلاف‌های مالی یا مسائل اخلاقی و ناموسی روی داده‌اند. در آمار قتل‌هایی که توسط بستگان صورت گرفته است، قتل زن توسط شوهر سهم بیشتری نسبت به سایر موارد دارد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد