PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین رشته مهندسی در ایران کدام است؟

M@hdi42
16th July 2012, 09:23 AM
سلام

بنده تیر ماه کنکور دادم و قراره خب انتخاب رشته و.... رو هم انجام بدم. به نظر شما بهترین رشته مهندسی در ایران کدام خواهد بود؟(رشته ریاضی فیزیک)

1-مهندسی عمران[shaad]

2- مهندسی معماری[labkhand]

3-مهندسی مکانیک[cheshmak]

4- مهندسی شیمی[bamazegi]

5-مهندسی برق[negaran]

6-مهندسی کامپیوتر[esteress]

سایر موارد...[nadanestan]

معیار ها:

بازار کار - درامد - جالب بودن- ارضا کردن حس کنجکاوی - خسته کننده نبودن - و..... امیدوارم از تجربیات همتون استفاده کنم شک ندارم میتونین نه تنها به من بلکه به هزاران نفر دیگه که بین اینها گیر کردن کمک کنین. من نمیخوام یک رشته رو فقط به خواطر ژست انتخاب کنم و نمیخوام وقتی دانشگاه رفتم ازش پشیمون بشم.

نظر خودم تا حد کمی روی عمرانه. نظر شما چیه؟نظر تک تکتون برارم مهمه وارزش داره.لطفا اگه دانشجو هستین از سختی ها ولذات اون رشته بگین اگه هم فارق تحصیل هستین از بازار کار و درامدش وباز هم سختی هاش ولذاتش بگین.

arman.hsh
11th August 2013, 11:04 PM
4

H37
11th August 2013, 11:30 PM
اولویت من هم در انتخاب رشته اول با عمرانه بعد مکانیک-برق-کامپیوتر و شیمی...........
البته به شیمی زیاد علاقه دارم می خواستم اول انتخاب کنم ولی میگن کار براش نیست.
اگر از رشتتون راضی هستید چرا دوباره کنکور دادید؟

m@some
12th August 2013, 11:39 AM
سلام به داداش مهدی خودم

1-مهندسی عمران[shaad]خوبه ولی کدوم گرایشش مثلا"گرایش نقشه برداریش رشته جالبیه وتنوع داره ودرآمدخوبی

2- مهندسی معماری[labkhand]خوبه ولی برای بازارکاربایدزیادتلاش کنی تا جای که من میدونم

3-مهندسی مکانیک[cheshmak] رشته خوبیه ولی سخته وتلاش زیادمیخواد

4- مهندسی شیمی[bamazegi]بازارکارش زیادجالب نیست من چندتا ازدوستام ارشددارن ولی بیکارن

5-مهندسی برق[negaran]جزءرشته های سخته ولی بازارکارشم جالبی نداره

6-مهندسی کامپیوتر[esteress]همه دارن کامپیوترویطورای یادمیگیرن کلاسای تخصصی زیادی توآموزشگاهها هست
به نظر من یه رشته روانتخاب کنیدکه بعدازچندسال که فارق التحصیل میشیداون رشته اشباع نباشه نگاه کنیدکدوم رشته پذیرش کمترباکاربیشتربراش هست بعدانتخاب کنید (ازهمه بچه ها عذرمیخوام من قصدتوهین به هیچ رشته ای رو ندارم فقط تجربه خودموگفتم)

mehdikhanmohamadi
12th August 2013, 01:39 PM
عمران...گرایش راه بهترینو پر پول ترین رشته تو همشونه...

H37
12th August 2013, 03:16 PM
سلام به داداش مهدی خودم

1-مهندسی عمران[shaad]خوبه ولی کدوم گرایشش مثلا"گرایش نقشه برداریش رشته جالبیه وتنوع داره ودرآمدخوبی

2- مهندسی معماری[labkhand]خوبه ولی برای بازارکاربایدزیادتلاش کنی تا جای که من میدونم

4- مهندسی شیمی[bamazegi]بازارکارش زیادجالب نیست من چندتا ازدوستام ارشددارن ولی بیکارن

6-مهندسی کامپیوتر[esteress]همه دارن کامپیوترویطورای یادمیگیرن کلاسای تخصصی زیادی توآموزشگاهها هست
به نظر من یه رشته روانتخاب کنیدکه بعدازچندسال که فارق التحصیل میشیداون رشته اشباع نباشه نگاه کنیدکدوم رشته پذیرش کمترباکاربیشتربراش هست بعدانتخاب کنید (ازهمه بچه ها عذرمیخوام من قصدتوهین به هیچ رشته ای رو ندارم فقط تجربه خودموگفتم)

مهندسی برق هم بستگی به گرایشش داره.برق قدرت و مخابرات از رشته های هست که بازار کار خوبی داره.[golrooz]

nedasoltani
12th August 2013, 03:18 PM
5-مهندسی برق[negaran]

ab.bb
12th August 2013, 04:23 PM
به نظر من این رشته های توش مجال برای خلاقیت و نوآوری بیشتره

3-مهندسی مکانیک

5-مهندسی برق

6-مهندسی کامپیوتر

البته شیمی هم درس سرگرم کننده ای هست.

ضمنا توجه داشته باش. بسیارند دانشجوهایی که در این رشته ها تحصیل میکنند؛ ولی هیچوقت دنبال نوآوری و ابتکار نمیرند. همه اش بستگی به خودت داره که چقدر اهل تحقیق و نوآوری هستی. البته باید بدونی استعدادت توی چه کاری هست.شاید استعدادت توی هنر موسیقی باشه و خودت هم ندونی. بعضی وقتا لازمه بری ؛ یه سری کارها رو امتحان کنی تا بدنی چقدر توش استعداد داری.مثلا من تا یکی، دو سال پیش نمی دونستم توی شنا کردن استعدادم خوبه. شاید اگر خیلی زودتر می فهمیدم؛ الان توی شنا یه مقامی داشتم.
به همین خاطر قبل از هر چیز برو استعدادت رو پیدا کن.

setayesh shb
12th August 2013, 05:15 PM
من فکر میکنم مهندسی صنایع باشه چون تقریبا آچار فرانسه ی همه ی مهندسی هاست

parisa niakan
12th August 2013, 09:15 PM
مهندسی پزشکی

neo_x
12th August 2013, 10:52 PM
من رشتم کامپیوتره رشته ی خوبی ولی تا دلت بخواد ریختن توش. از این موضوع خودم هم ناراضیم.
به نظرم بری مکانیک بهتره. رشته ی خوبیه و درامدش هم بد نیست.

sare*
12th August 2013, 11:22 PM
4

کاملا مخالف[bihes]

sare*
12th August 2013, 11:24 PM
من رشتم کامپیوتره رشته ی خوبی ولی تا دلت بخواد ریختن توش. از این موضوع خودم هم ناراضیم.
به نظرم بری مکانیک بهتره. رشته ی خوبیه و درامدش هم بد نیست.

اره زیاد وارد این رشته شدن ولی متخصص نداریم تو این رشته ما یه کلاس 40 نفری هستیم خیلی بخوام خوب بگم 3تاش برنامه نویس میشن 2-3 تا هم برن تو طراحی سایت به صورت تخصصی بقیه فقط مدرک میگیرن

sare*
12th August 2013, 11:29 PM
سلام به داداش مهدی خودم

این یه باور کاملا غلط هست که بین هم سن و سالای ماها رواج پیدا کرده بله برنامه نویسی طراحی وب اینا همه تو اموزشگاها تدریس میشن ولی نه به صورت تخصصی ضمنا اکثر درسای این رشته هیچ اموزشگاهی تدریس نمیشه
من از وقتی وارد دانشگاه شدم به این نتیجه رسیدم که یکی از بهترین گزینه ها واسه تحصیل مهندسی نرم افزار هست بروزترین علم دنیا که هر لحظه در حال پیشرفته

نو آور
12th August 2013, 11:47 PM
در دنیا رشته تحصیلی خوب و بد نداریم! این فرهنگ غلط ارزیابی حوزه های متنوع دانش و فن با «چشم انداز مالی احتمالی در آینده» و یا برآورد پرستیژ اجتماعی آتی آن رشته، مخصوص کشورهای عقب افتاده است.
همه رشته ها، گرایشها و تخصصها، در جای خود ارزشمند و برای جامعه مورد نیازند.
بدون تردید مهمترین اصل، علاقه و استعداد ذاتی فرد است. اگر فردی در یک رشته تا نهایت سطح تخصصی پیش برود و روحیه کارآفرینی و خود اشتغالی هم داشته باشد، قطعا در همان زمینه مورد علاقه اش هم مشغول به کار شده و متعاقبا درآمد عالی هم خودش خواهد آمد.

parastoo zare
12th August 2013, 11:48 PM
مهندسی عمران!
فقط![cheshmak][cheshmak]

m@some
13th August 2013, 07:25 AM
این یه باور کاملا غلط هست که بین هم سن و سالای ماها رواج پیدا کرده بله برنامه نویسی طراحی وب اینا همه تو اموزشگاها تدریس میشن ولی نه به صورت تخصصی ضمنا اکثر درسای این رشته هیچ اموزشگاهی تدریس نمیشه
من از وقتی وارد دانشگاه شدم به این نتیجه رسیدم که یکی از بهترین گزینه ها واسه تحصیل مهندسی نرم افزار هست بروزترین علم دنیا که هر لحظه در حال پیشرفته

سلام عزیزم من قصدجسارت نداشت آخرحرفام نوشتم این نظرمن بوده کسی ناراحت نشه هرکسی نظری داره داداش مهدی نظرخواسته برا انتخاب رشته

M@hdi42
13th August 2013, 09:27 AM
درود بر تمامی عزیزان عزیز وایضا خوشیپ

تاپیک من در این تاریخ زده شده: 16th July 2012 08:53 AM

پست اول در این تاریخ بوده: 11th August 2013 10:34 PM

پس تاپیک یک مقدار قدیمی بوده. صد البته که موضوعش همیشه تازه هست وباور کنید باور کنید باور کنید هر پست شما چندین نفر رو به یه سمت خوب یا بد هدایت میکنه.پس ادامه دادن چنینی موضوعاتی دقیقا کاربرد چند گانه داره.از طرفی دانش اموزان رو هدایت ویاری میکنه و هم دانش اموختگان فعلی رو با افکار عمومی و .اقعیت جامعه آشنا میکنه.

آس76
13th August 2013, 03:32 PM
سلام البته من هنوز نرفتم دانشگاه ولی رشته برق رو خیلی دوست دارم ولی خب تو این رشته برای خانوما خیلی کار پیدا نمیشه مگه اینکه گرایشت الکترونیک باشه که اون هم تو کارخونه ها کار هست و متاسفانه وقتی میخوان از بین دو نفر یکی خانوم و یکی آقا انتخاب کنن مسلما آقا رو انتخاب میکنن چون تو جامعه ما این تصور که مردا از خانوما بهتر تو کارای فنی کار میکنن جا افتاده
مگه نه؟
ولی از بین گزینه هایی که آقا مهدی دادن معماری برا خانوما بهتره فک میکنم چون ظرافتی که خانوما تو کار معماری دارن از آقایون بیشتره از نظر من[nishkhand]

pegah*_
13th August 2013, 09:39 PM
3....6

maryam kia
15th August 2013, 11:23 AM
امروز اخرین روز برای انتخاب رشته ست و من هنوز نتونستم رشته ای ک بازار کار داشته باشه انتخاب کنم[negaran]نگید مکانیک وبرق ک حسابی پسرونن من دوس ندارم[negaran]به نظرتون عمران یاitخوبه؟

mamadshumakher
15th August 2013, 11:27 AM
امروز اخرین روز برای انتخاب رشته ست و من هنوز نتونستم رشته ای ک بازار کار داشته باشه انتخاب کنم[negaran]نگید مکانیک وبرق ک حسابی پسرونن من دوس ندارم[negaran]به نظرتون عمران یاitخوبه؟

شاخه معماری خوبه

hossein24
15th August 2013, 11:48 AM

سلام
برای شما ک دخترین مهندسی صنایع خصوصا گرایش ایمنی صنعتیش و معماری خیلی خوبه .
البته تو همون مکانیکم, طراحی جامدات و نقشه کشی هم خوبه وبازار کاریشم برای بانوان بد نیست و اونم الان با این اوصاف ک خانوما با حداقل حقوق کار میکنن و البته تعداد بانوانی ک تو رشته مکانیکم هستن کمه و این از نظره کاری واسه شما یه امتیاز ویژه محسوب میشه.
تو برقم همینطوره و الکترونیک رشته خوبیه و به درد شما میخوره البته اگه وارد مسایل plc بتونین بشین ک عالیه چون تو جامعه ما کسی رو به این راحتی ها نمیتونین پیدا کنین ک متخصص تو plcباشه البته مدعی زیاده ها ولی اکثرا فقط مدعیا نه عمل کننده.
درباره اون دوتا رشته ام ک گفتین از it ک اصلا سر در نمیارم و فقط میدونم تکنوژی اطلاعات اگه اشتباه نکنم و عمرانم فکر میکنم ک الان دوران اشباعش تموم شده و بازار کاریش با این ساخت و ساز بدک نباشه ولی ب طور کلی میگم فقط و فقط نسبت به علاقتون انتخاب کنین چون علاقه یه نیروی مهم واسه پیشرفته و هر چه قدر به رشتتون علاقه داشته باشین به همون اندازم توش موفقین چون سعی و تلاش و پیگیریتون بیشتر.من خودم اگه شخصا بخوام هزار بارم به گذشته برگردم مکانیک رو انتخاب میکنم چون واقعا علاقه مند به این رشتم و اصلا ازش خسته نمیشم

maryam kia
15th August 2013, 11:52 AM
سلام
برای شما ک دخترین مهندسی صنایع خصوصا گرایش ایمنی صنعتیش و معماری خیلی خوبه .
البته تو همون مکانیکم, طراحی جامدات و نقشه کشی هم خوبه وبازار کاریشم برای بانوان بد نیست و اونم الان با این اوصاف ک خانوما با حداقل حقوق کار میکنن و البته تعداد بانوانی ک تو رشته مکانیکم هستن کمه و این از نظره کاری واسه شما یه امتیاز ویژه محسوب میشه.
تو برقم همینطوره و الکترونیک رشته خوبیه و به درد شما میخوره البته اگه وارد مسایل plc بتونین بشین ک عالیه چون تو جامعه ما کسی رو به این راحتی ها نمیتونین پیدا کنین ک متخصص تو plcباشه البته مدعی زیاده ها ولی اکثرا فقط مدعیا نه عمل کننده.
درباره اون دوتا رشته ام ک گفتین از it ک اصلا سر در نمیارم و فقط میدونم تکنوژی اطلاعات اگه اشتباه نکنم و عمرانم فکر میکنم ک الان دوران اشباعش تموم شده و بازار کاریش با این ساخت و ساز بدک نباشه ولی ب طور کلی میگم فقط و فقط نسبت به علاقتون انتخاب کنین چون علاقه یه نیروی مهم واسه پیشرفته و هر چه قدر به رشتتون علاقه داشته باشین به همون اندازم توش موفقین چون سعی و تلاش و پیگیریتون بیشتر.من خودم اگه شخصا بخوام هزار بارم به گذشته برگردم مکانیک رو انتخاب میکنم چون واقعا علاقه مند به این رشتم و اصلا ازش خسته نمیشم

مرسی از توضیحاتتون[shaad]ولی من معماری دوست ندارم.درمورد اون مهندسی صنایع ک گفتید ایا واقعا بازارکار داره؟

hossein24
15th August 2013, 12:12 PM
مرسی از توضیحاتتون[shaad]ولی من معماری دوست ندارم.درمورد اون مهندسی صنایع ک گفتید ایا واقعا بازارکار داره؟
کلا گفتم معماری مناسبه حالا علاقه ندارین او بحثش جداست
مهندسی صنایع هم گرایش مختلفی داره ک تو یه زمینه اش اگه شرکت ها جدا از پارتی بازی و اینجور مسایل بخوان نیرو بگیرن ک میتونین وارد قسمت بازرگانی شرکت ها بشین.تو قسمت ایمنی صنعتی م ک بازم اگه اشتباه نکنم hse بهش میگن تمام شرکت ها طبق قانون جدید وزارت کار نیاز به حداقل یه شخص برای تنظیم و پیگیری موارد ایمنی از قبیل لباس کار ,محل استقرار کپسول , تجهیزات اطفا حریق وچگونگی انبار کردن مواد و ایمنی جرثقیل و...دارن ک اونم معمولا از بانوان انتخاب میکنن چون بازم شرایط حداقل حقوق مطرحه وحضور بانوان والبته اگه شرکتها نخوان قانون دور بزنن بدک نیست بازار کاریش.یه بخش دیگم از هست ک به استاندارد ها و 'گرفتن استانداردهاست خصوصا استانداردهای بین المللی و بازم بخصوص iso مربوط میشه ک بازم اونم بر میگرده به مهندسی صنایع و کار فوق العاده جالبیه ک تو ایران فقط بخش مستند سازیش رعایت میشه و عملا اجرایی نیست ولی اگه تخصص داشته باشین پول در آوردن ازش خوبه. مسایل ایمنی هم ک گفتم فقط مربوط به مسایله صنعتی نیستی و تمام شرکت ها چه غذایی چه صنعتی نیاز به یه هم چین شخصی دارن البته بازم بسته به سلیقه خودتون باید تو یه بخشش تخصصی وارد شین دیگه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد